انتخاب رشته و مصاحبه آزمون دکتریدکتری

تراز قبولی دکتری روانشناسی

کانال تلگرام تحصیلی     

تراز قبولی دکتری روانشناسی یکی از مهم ترین سوالات داوطلبان مقطع دکتری است که قصد انتخاب رشته دارند. فرایند انتخاب رشته یکی از مهم ترین مراحل در مقطع دکتری است که داوطلبان باید از اصول آن آگاه بوده و به درستی اولویت بندی را انجام دهند. مقایسه تراز اکتسابی با تراز قبولی دکتری سال های گذشته به داوطلبان کمک می‌کند تا شانس قبولی خود را تخمین زده و به بهترین نحو به انتخاب رشته بپردازند. در ادامه این مطلب به بررسی کامل تراز قبولی آزمون دکتری روانشناسی طخواهیم پرداخت. برای کسب اطلاع بیشتر می‌توانید با مجموعه دانتل کو تماس بگیرید. 

 

تراز قبولی دکتری روانشناسی 

داوطلبانی که در آزمون دکتری شرکت کرده اند، پس از اعلام نتایج دکتری می‌توانند با در دست داشتن اطلاعات مندرج بر روی کارت ورود به جلسه، رتبه و تراز خود و همچنین وضعیت مجاز بودن به انتخاب رشته را مشاهده نمایند. افراد مجاز به انتخاب رشته می‌توانند در زمان انتخاب رشته‌ دکتری تعیین شده به سایت سنجش مراجعه کرده و فرم انتخاب رشته اینترنتی را تکمیل نمایند. 

داوطلبانی که قصد انتخاب رشته دارند، بایستی با توجه به رتبه و تراز قبولی دکتری روانشناسی نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته و اولویت بندی کد رشته محل های مورد نظر خود اقدام نمایند. داوطلبان با توجه به تراز قبولی سال های گذشته و مقایسه آن با رتبه و تراز خود می‌توانند انتخاب رشته اصولی داشته باشند که شانس قبولی شان را افزایش دهد. 

 

حد نصاب و تراز قبولی آزمون دکتری روانشناسی

داوطلبان پذیرفته شده در آزمون دکتری که مجاز به انتخاب رشته شده اند، می‌توانند با مقایسه رتبه و تراز کسب شده خود با تراز قبولی دکتری روانشناسی که در ادامه آورده شده است، شانس خود برای پذیرش در کد رشته محل های مورد نظر در دفترچه انتخاب رشته دکتری را بررسی نمایند. 

داوطلبانی که در محدوده تراز قبولی دکترا روانشناسی قرار می‌گیرند، شانس بالایی برای دعوت به مصاحبه دکترا خواهند داشت. در نهایت داوطلبان با توجه به اولویت بندی شان به صورت نهایی در دانشگاه پذیرفته خواهند شد. حد نصاب و تراز قبولی دکترا روانشناسی به شرح زیر می‌باشد. 

 

تراز قبولی آزمون دکتری روانشناسی بالینی

میزان تراز قبولی دکتری روانشناسی در این گرایش به شرح زیر می‌باشد. 

روانشناسی بالینی
دانشگاه حد نصاب دانشگاه
دانشگاه شهید بهشتی – روزانه 7592
دانشگاه شهید بهشتی -نوبت دوم 6738
دانشگاه علامه طباطبایی – روزانه 7589
دانشگاه تبریز – روزانه 5719
دانشگاه خوارزمی -روزانه 5583
دانشگاه شیراز – روزانه 6500
دانشگاه شاهد – روزانه  6244
دانشگاه غیرانتفاعی علم و فرهنگ  5467

 

تراز قبولی دکتری روانشناسی عمومی

میزان تراز قبولی آزمون دکتری روانشناسی در این گرایش به شرح زیر می‌باشد. 

روانشناسی سلامت
دانشگاه حد نصاب دانشگاه
دانشگاه علامه طباطبایی – روزانه  7409
دانشگاه شهید بهشتی – روزانه 7122
دانشگاه خوارزمی تهران – روزانه 5742
دانشگاه الزهرا – روزانه 6267
دانشگاه اصفهان 6903
دانشگاه مشهد – روزانه 6422
دانشگاه لرستان خرم آباد –  5472
دانشگاه بوعلی سینا – روزانه 6020 
دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز 4828

 

تراز قبولی دکتری روانشناسی سلامت

میزان تراز قبولی دکتری روانشناسی در این گرایش به شرح زیر می‌باشد. 

روانشناسی سلامت
دانشگاه حد نصاب دانشگاه
دانشگاه تهران 7211
دانشگاه شهید بهشتی – روزانه 7127
دانشگاه تهران – روزانه 7514
دانشگاه خوارزمی – روزانه 6313
دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز 4387
دانشگاه آزاد واحد کرج 3845
جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید.

 

نحوه استفاده از تراز قبولی دکتری روانشناسی

داوطلبان آزمون دکتری پس از اعلام نتایج اولیه و مشاهده رتبه و تراز خود، می‌توانند آن را با رتبه و تراز قبولی آزمون دکتری روانشناسی سال های گذشته مقایسه کرده و انتخاب رشته خود را بر اساس اولویت های خوشبینانه، منطقی و بدبینانه انجام دهند. 

منظور از تراز بدبینانه این است که هرچه قدر داوطلب ترازی نزدیک به آن تراز داشته باشد، با احتمال بیشتری در آن کد رشته محل پذیرفته خواهد شد. در صورتی که تراز اکتسابی داوطلب از تراز خوشبینانه کمتر باشد، شانس قبولی در آن کد رشته محل نیز برایش کمتر خواهد شد. 

داوطلبان باید توجه داشته باشند که تراز قبولی دکترا روانشناسی با توجه به تراز های قبولی سال های گذشته است و در سال جدید ممکن است در اثر تغییر ظرفیت دانشگاه ها، تراز قبولی نیز دستخوش تغییر شود. اما به طور کلی تراز قبولی دکتری روانشناسی ذکر شده در این مطلب نزدیک ترین تراز های قبولی و بهترین معیار برای پیش بینی شانس قبولی دکتری می‌باشد. 

 

مشاوره قبولی دکترا روانشناسی

داوطلبان پذیرفته شده در آزمون کتبی دکتری می‌توانند با کسب اطلاع از محدوده تراز قبولی دکتری روانشناسی از میزان شانس خود برای دعوت به مصاحبه آزمون دکتری و قبولی در دانشگاه مطلع شوند. اطلاع از تراز های قبولی در فرایند انتخاب رشته و اولویت بندی کد رشته محل ها کمک کننده خواهد بود. 

چنانچه هرگونه سوال و یا ابهامی در زمینه تراز قبولی آزمون دکتری روانشناسی برای تان وجود دارد، می‌توانید با مشاوران تحصیلی صحبت کرده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. متخصصان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو در خدمت شما هستند تا در این زمینه یاری‌تان کنند. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه تراز قبولی دکتری روانشناسی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

  1. تراز قبولی دکتری روانشناسی چند است؟

    در متن مقاله به طور کامل به تراز قبولی آزمون دکتری روانشناسی پرداخته شده است.

  2. آیا دعوت به مصاحبه دکتری به معنای قبولی در دانشگاه است؟

    خیر دعوت به مصاحبه آخرین مرحله از فرایند پذیرش دانشجو است و افرادی به صورت قطعی پذیرفته خواهند شد که تراز قبولی را کسب کرده و امتیاز لازم در مرحله مصاحبه را نیز به دست آورده باشند. 

  3. منظور از تراز های بدبینانه و خوشبینانه دکتری چیست؟

    منظور از تراز بدبینانه این است که هرچه قدر داوطلب ترازی نزدیک به آن تراز داشته باشد، با احتمال بیشتری در آن کد رشته محل پذیرفته خواهد شد. اگر هم تراز اکتسابی از تراز خوشبینانه کمتر باشد، شانس قبولی در آن کد رشته محل نیز کمتر خواهد شد. 

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره