انتخاب رشته و مصاحبه آزمون دکتریدکتری

زمان انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 | تاریخ و تمدید زمان دانشگاه سراسری و آزاد ۱۴۰۰

داوطلبانی که در آزمون دکتری تخصصی 1400 ثبت نام کرده اند، چنانچه پس از شرکت در جلسه آزمون و دریافت نتایج اولیه، طبق کارنامه های اولیشان مجاز به انتخاب رشته بودند، می‌توانند وارد فرآیند انتخاب رشته دانشگاه های سراسری شوند. اما لازمه شرکت در انتخاب رشته آزمون دکتری، اطلاع از زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه های سراسری می باشد تا در موعد مقرر، نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام کنند. در ادامه این مطلب به ارائه اطلاعاتی پیرامون زمان انتخاب رشته دکتری سراسری می‌پردازیم.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان انتخاب رشته دکتری 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

انتخاب رشته دکتری 1400

سازمان سنجش آموزش کشور، مسئول برگزاری بسیاری از آزمونها از جمله آزمون دکتری تخصصی می‌باشد. داوطلبان می‌توانند در تاریخ های اعلام شده از سوی این سازمان، نسبت به ثبت نام در آزمون دکتری 1400 اقدام کنند. پس از یک بازه زمانی تقریبا یک ماهه از برگزاری آزمون دکتری در تاریخ های مشخص، برای تمامی شرکت کنندگان در جلسه آزمون دکتری، نتایج اولیه در قالب کارنامه هایی منتشر می‌شود.

داوطلبانی که طبق کارنامه اولیشان، حدنصاب نمره لازم برای انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری را بدست آورده باشند، یعنی مجاز به انتخاب رشته دکتری سراسری هستند و می‌توانند نسبت به دریافت دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400 اقدام کنند.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دکتری سراسری می‌توانند کد رشته محل های مربوط به دوره های روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان را از دفترچه استخراج کنند و به ترتیب اولویت در فرم انتخاب رشته دکتری ثبت کنند.

لینک دریافت دفترچه انتخاب رشته دکتری تخصصی 1400، همزمان با شروع مهلت انتخاب رشته دکتری در سایت سازمان سنجش آموزش کشور، به نشانی اینترنتی “ sanjesh.org ” فعال می‌شود.

زمان انتخاب رشته آزمون دکتری 1400

طبق دفترچه راهنمای ثبت نام انتخاب رشته دکتری 1400، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌توانند، فرآیند انتخاب رشته خود را در نیمه اول اردیبهشت سال 1400 تکمیل کنند.

زمان مشخص شده برای انتخاب رشته دکتری تخصصی 1400، یک زمان تقریبی می‌باشد اما به محض دریافت اخبار جدید، تاریخ دقیق انتخاب رشته آزمون ورودی مقطع دکتری 1400 را قرار خواهیم داد.

تمدید مهلت انتخاب رشته دکتری سراسری 1400

در سالهای گذشته، مهلت انتخاب رشته دکتری سراسری چند روزی تمدید شد، احتمال دارد در سال آینده نیز زمان انتخاب رشته دکتری برای تمامی کسانی که از انتخاب رشته به موقع جامانده اند، چند روزی تمدید شود.

پیشنهاد مشاوران دانتل این است که داوطلبان به دور از احتمال انتخاب رشته خود را در روزهای ابتدایی مهلت انتخاب رشته، انجام دهند و به امید تمدید مهلت انتخاب رشته دکتری سراسری نباشند.

دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند ابتدا و در اولین قدم باید دفترچه راهنمای انتخاب رشته و اطلاعیه‌های مربوط به آن را به دقت و کامل مطالعه نمایند و سپس کدرشته‌هایی را که مورد علاقه‌شان هست را از دفترچه ذکر شده استخراج نمایند و سپس به ترتیب اولویت بندی کنند.

زمان انتخاب رشته آزمون دکتری آزاد 1400

داوطلبانی که در آزمون ورودی مقطع دکتری شرکت کرده و کارنامه اولیه خود را از طریق سایت سنجش دریافت و رویت کرده‌اند می توانند در کنار انتخاب رشته دانشگاه‌های سراسری، انتخاب رشته دانشگاه‌های آزاد را نیز انجام دهند. داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی ” azmoon.org ” و  با در دست داشتن کد دسترسی هفت رقمی درج شده در کارنامه اولیه و کد ملی، وارد صفحه  انتخاب رشته دانشگاه آزاد شوند.

نکته قابل توجه این است که داوطلبان حداکثر تا 80 کد رشته محل را می‌توانند در فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد به ترتیب الویت ثبت نمایند.

دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد 1400

داوطلبان قبل از هر اقدامی برای انتخاب رشته، باید به دقت و به صورت کامل دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد را مطالعه نمایند و سپس کدرشته محل‌های موردعلاقه و مرتبط با رشته‌شان را استخراج و برروی یک کاغذ بنویسند و در صورت اتمام مطالعه دفترچه، وارد سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد شده و کدرشته محل‌های موردعلاقه خود را به ترتیب الویت ثبت کنند.

دفترچه انتخاب رشته دکتری برای دانشگاه های آزاد از سایت این مرکز به نشانی ” azmoon.org ” قابل دریافت می باشد.

داوطلبان توجه داشته باشند که عدم انتخاب رشته در هریک از دانشگاه‌های آزاد و سراسری در زمان تعیین شده، به معنی انصراف از پذیرش در هرکدام از این دانشگاه‌ها می‌باشد و پس از اتمام مهلت انتخاب رشته دکتری پذیرش و ورود به مرحله مصاحبه امکان پذیر نخواهد بود.

زمان انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 | نکات

  • نکته اول: تمامی داوطلبان توجه داشته باشند آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است.
  • نکته دوم: اعلام نتایج اولیه در قالب کارنامه برای هر دو دانشگاه های سراسری و آزاد یکسان است.
  • نکته سوم: فرآیند انتخاب رشته دانشگاه آزاد به صورت مجزا از دانشگاه های سراسری و در سایت مجزا سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی ” azmoon.iau.ac.ir ” انجام می‌شود. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمان انتخاب رشته دکتری 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره