دکتریانتخاب رشته و مصاحبه آزمون دکتری

سایت انتخاب رشته آزمون دکتری ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

سایت انتخاب رشته آزمون دکتری ۱۴۰۲ سامانه سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org می باشد. تمامی داوطلبان شرکت کننده در آزمون دکترا پس از اعلام نتایج اولیه در صورت مجاز بودن در مهلت مقرر با مراجعه به سایت سنجش می توانند در مرحله انتخاب رشته شرکت کنند. انتخاب رشته حساس ترین مرحله در آزمون مقطع دکتری می باشد و داوطبان با حساسیت و دقت بیشتر به انجام این فرآیند بپردازند. در ادامه به شرح راهنما تصویری در سایت انتخاب رشته دکتری سنجش sanjesh.org خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

معرفی سایت انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۲

در زمان انتخاب رشته داوطلبانکه مجاز در دوره‌های مختلف روزانه و غیرروزانه هستند باید به سایت انتخاب رشته دکتری سنجش sanjesh.org مراجعه نمایند و انتخاب رشته خود را از طریق این سامانه انجام دهند. دواطلبان در این مرحله مجاز به انتخاب جداکثر ۵۰ کدرشته محل انتخابی می باشند و آن را در فرم انتخاب رشته وارد کنند.

کنکور دکتری برای دانشگاه دولتی و آزاد به صورت یکپارچه برگزار می‌شود. متقاضیان همه دانشگاه سراسری اعم روزانه، نوبت دوم (شبانه)، غیر انتفاعی و پیام نور فرآیند انتخاب رشته در سایت سنجش انجام می گیرد. اما داوطلبانی که متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد می باشند باید به سایت azmoon.org مراجعه کنند و انتخاب رشته خود را انجام دهند.

داوطلبان توجه داشته باشند که ممکن است پس از شروع انتخاب رشته تغییراتی کد رشته محل‌های اعلام شده و ظرفیت آنها اعمال شود. بنابراین پیش از مراجعه به سایت انتخاب رشته کتری مطالعه اصلاحیه‌های دفترچه انتخاب رشته ضرورت دارد.

در مقاله زیر به بررسی کامل و نکات کلیدی انتخاب رشته آزمون دکتری پرداخته ایم. لذا توصیه می کنیم پیش از انجام فرآیند حتما مقاله زیر را مطالعه نمایید.

بخوانید: راهنما انتخاب رشته دکتری

زمان انتخاب رشته دکتری سراسری ۱۴۰۲

در سال گذشته انتخاب رشته آزمون در اردیبهشت ماه انجام گرفت. با توجه به برگزاری آزمون دکتری در ۱۰ و ۱۱ اسفند ماه پیش بینی می شود در سال جاری نیز انتخاب رشته در نیمه اول اردبیهشت ماه آغاز شود. چند روز پیش از آغاز انتخاب رشته دفترچه راهنما از طریق سایت انتخاب رشته آزمون دکتری سنجش در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

داوطلبان با مطالعه دفترچه راهنما ابتدا از قوانین و شرایط انتخاب رشته آگاهی می یابند و در بخش دیگر می توانند کدرشته محل مورد علاقه خود را از استخارج کرده و در انجام فرآیند کدرشته ها را در سایت فرم مربوطه در سایت انتخاب رشته دکتری وارد کنند.

بخوانید: راهنما زمان انتخاب رشته‌ دکتری

سایت انتخاب رشته آزمون دکتری سنجش sanjesh.org

در ادامه به بررسی نحوه انتخاب رشته دکتری به صورت تصویری در قالب جدید سایت سنجش خواهیم پرداخت

1️⃣ به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید بر روی کادر دکتری تخصصی کلیک کنید.

سایت انتخاب رشته دکتری سنجش

2️⃣ در صحفه جدید سایت انتخاب رشته دکتری سنجش بر روی گزینه انتخاب رشته کلیک کنید.

سایت انتخاب رشته آزمون دکتری سنجش

3️⃣ در این قسمت از داوطلب اطلاعاتی خواسته می‌شود که با وارد نمودن آن اطلاعات به صفحه انتخاب رشته وارد می‌شود.

4️⃣ پس از وارد شدن به صفحه انتخاب رشته داوطلب می‌تواند 50 کد رشته محل را داخل فرم وارد کند. توصیه می‌شود ترتیب اولویت بندی کد رشته محل‌ها بر اساس علاقه باشد.
وقتی 50 انتخاب داخل فرم انتخاب رشته آزمون دکتری وارد شد باید بر روی گزینه ی ثبت کلیک نماید.

5️⃣ اکنون زمان آن است که یک کد 15 رقمی به داوطلب داده شود. پس از دریافت این کد فرایند انتخاب رشته برای داوطلب به پایان می‌رسد. عدم دریافت این کد از طریق سایت انتخاب رشته دکتری سنجش به منزله تکمیل نشدن فرایند انتخاب رشته می‌باشد.

ویرایش انتخاب رشته

یکی از امکانات سایت انتخاب رشته دکتری اکان ویرایش لیست کدرشته محل های انتخابی می باشد. داوطلبان چنانچه مایل به حذف یا اضافه کردن کدرشته محل جدید و یا جابه جایی اولویت های انتخابی خود را داشته باشند می توانند با مراجعه به سایت طبق مراحل شرح داده شده می توانند لیست کدرشته محل های انتخابی را ویرایش کنند.

توجه داشته ویرایش فرم انتخاب رشته دارای محدودیت می باشد و داوطلبان پس از چند بار ویرایش سیستم قفل خواهد شد و امکان ویرایش را نخواهید داشت. پس چناچه مایل ویرایش فرم می باشید سعی کنید یک یا دو بار به اولویت بندی خود را نهایی کنید.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته

پس از بازه زمانی یک تا دو ماه نتایج انتخاب رشته نیز از طریق سایت انتخاب رشته دکتری سنجش منتشر می شود و داوطلبان با مراجعه با سایت می توانند نتیجه انتخاب رشته و دعوت به مصحابه خود را مشاهده کنند. در صورت دعوت به مصاحبه داوطلب با مراجعه به سایت دانشگاه دعوت شده می تواند از زمان و مکان برگزاری مصاحبه آگاهی یابد.

مشاوره سایت انتخاب رشته دکتری

انتخاب رشته برای دوره های روزانه، شبانه، پیام نور، غیرانتفاعی، پردیس خود گردان و دانشگاه آزاد انجام می‌شود. داوطلبان گروه اول ممکن است مجاز به انتخاب رشته در تمامی دوره ها باشند و یا با محدودیت در انتخاب مواجه شوند. لازم است داوطلبان به درستی از دوره هایی که مجاز به انتخاب کدهای آن هستند مطلع شوند.

داوطلبانی که مجاز به انتخاب کدهای واحدهای دانشگاه آزاد هستند، در این مرحله یک کد هفت رقمی تحت عنوان کد دسترسی دریافت می‌کنند.

برای دریافت مشاوره در زمینه سایت انتخاب رشته دکتری سراسری می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

همراهان گرامی برای اطلاع از آخرین اخبار تحصیلی می توانید عضو کانال تلگرامی مشاوره تحصیلی دانتل کو شوید.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره