کارشناسی ارشدثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد همان سایت سازمان سنجش آموزش کشور با آدرس ” sanjesh.org ” می باشد که تمامی مراحل نام نویسی در آزمون کارشناسی ارشد از طریق این سامانه انجام می شود. متقاضیان باید از تاریخ دقیق ثبت نام از طریق اطلاعیه‌های سازمان سنجش مطلع شوند. با اطلاع از ثبت نام کنکور ارشد اطلاعات خود را در این وبسایت درج کنند. به منظور راهنمایی شما عزیزان در ادامه سایت ثبت نام کنکور ارشد و نحوه ثبت نام را ارائه کرده ایم.

سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

مجری آزمون کارشناسی ارشد، سازمان سنجش آموزش کشور می باشد. به همین دلیل این سازمان تمامی اطلاعیه های مربوط به برگزاری آن را از طریق سایت ثبت نام کنکور ارشد “ sanjesh.org ” منتشر می کند. اولین و مهم ترین مرحله آزمون کارشناسی ارشد، ثبت نام در این آزمون می باشد که جزئیات و لینک ثبت نام آن در سامانه سازمان سنجش فعال می گردد. 

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد تاریخ 16 تا 22 آذر ماه 1401 می باشد.

داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد دوره های مختلف دانشگاه های سراسری شامل دوره روزانه، نوبت دوم، غیر انتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان و یا دانشگاه آزاد را دارند، می توانند از طریق سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد مراحل نام نویسی خود را تکمیل کنند.

برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، آزمون جداگانه ای برگزار نمی گردد. آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده و داوطلبان باید در این آزمون شرکت کنند.

داوطلبان گرامی برای اطلاع از آخرین اخبار، شرایط لازم و مدارک مورد برای نام نویسی آزمون ارشد و پاسخ به تمامی سوالات خود به مقاله زیر مراجعه کنید.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام کنکور ارشد

نحوه ثبت نام در سایت کنکور ارشد

اولین قدم برای ثبت نام آزمون ارشد پس از مراجعه به سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد (سازمان سنجش)، دانلود دفترچه راهنما ثبت نام آزمون و بررسی مندرجات آن می باشد، چرا که این دفترچه ضمن در بر داشتن جزئیات آزمون ارشد، شامل شرایط و مدارک لازم جهت ثبت نام در این آزمون می باشد. مراحل کلی نام نویسی به صورت زیر می باشد.

✅مراجعه به سایت سنجش sanjesh.org

✅دانلود و دریافت دفترچه راهنما ثبت نام و مطالعه کامل آن

✅آگاهی از شرایط ثبت نام و مدارک لازم ثبت نام

✅خرید کارت اعتباری و شماره سریال 12 رقمی

✅تکمیل فرم ثبت نام 

✅ دریافت کد رهگیری ثبت نام

راهنما تصویری

تمامی مراحل ثبت نام و انتخاب رشته و اعلام نتایج از طریق سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد که همان سامانه سازمان سنجش می‌باشد، انجام می گیرد. در ادامه مراحل و نحوه ثبت نام کنکور ارشد را شرح داده ایم:

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس الکترونیکی “ sanjesh.org ” مراجعه نمایید.

2️⃣ از منوی رنگی سمت راست بر روی گزینه ” کارشناسی ارشد ” کلیک کنید.

کارشناسی ارشد

3️⃣ بر روی لینک فعال ” سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ” کلیک کنید.

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

خرید سریال ثبت نام

4️⃣ در این مرحله بایستی بر روی گزینه ” خرید کارت اعتباری ” از منوی سمت راست سایت کلیک کنید. 

خرید کارت اعتباری آزمون ارشد

5️⃣ با کلیک بر روی این گزینه، صفحه ای در سایت ثبت نام ارشد برایتان نمایش داده می‌شود، که شامل دو گزینه است. گزینه اول ” سریال ثبت نام کارشناسی ارشد “و گزینه دوم ” سریال علاقه مندی به گزینش رشته های پیام نور یا غیر انتفاعی آزمون کارشناسی ارشد سال ” می باشد. یکی از گزینه ها را انتخاب کنید. (چنانچه قصد شرکت در دو رشته امتحانی شامل یک رشته اصلی و یک رشته شناور را دارید، باید دو عدد کارت اعتباری تهیه نمایید.)

خرید سریال ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

6️⃣ اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه را در کنار پست الکترونیک خود وارد کنید. سپس گزینه “ تایید و ادامه ” را انتخاب نمایید.

سایت ثبت نام کنکور ارشد

7️⃣ در صفحه جدید تیک گزینه “ ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری را یادداشت نموده ام ”  را  فعال کنید و سپس بر روی گزینه ” ادامه روند پرداخت ” کلیک نمایید. 

اطلاعات خرید کارت اعتباری ارشد

8️⃣ اطلاعات  کارت بانکی عضو شبکه شتاب خو را وارد کرده و سپس بر روی گزینه ” پرداخت ” کلیک کنید. پس از پرداخت هزینه ثبت نام، سریال کارت اعتباری خریداری شده را یادداشت نمایید.

اطلاعات کارت بانکی

تکمیل مراحل نام نویسی

9️⃣ در این مرحله ابتدا بر روی لینک ” ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ” و سپس ” ثبت نام مجدد ” کلیک کنید. در نهایت اطلاعات کارت اعتباری خود را برای ورود به پنل کاربری اختصاصی را در سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وارد نمایید.

سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

🔟 در این مرحله لازم است عکس داوطلب طبق استاندارد های لازم را بارگذاری کنید.

عکس داوطلبی سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

1️⃣1️⃣ فرم ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد را با اطلاعات ثبت نامی و تحصیلی تکمیل کنید. (برای مطالعه نحوه تکمیل فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد کلیک کنید.)

فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

1️⃣2️⃣ چنانچه تمامی مراحل را به درستی انجام دهید، سامانه در نهایت یک شماره پرونده 7 رقمی و یک کد رهگیری 16 رقمی ثبت نام در اختیار شما قرار خواهد داد.

مشاوره سایت ثبت نام کنکور ارشد

علاوه بر این اینکه متقاضیان می تواتند مراحل ثبت نام و ورود به رشته های با آزمون کارشناسی ارشد را در وبسایت سازمان سنجش انجام دهند، مراحل ثبت نام در رشته های بدون کنکور که دارای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی و یا استعداد درخشان را دارند نیز بایستی از از طریق وبسایت sanjesh.org اقدام نمایند.

داوطلبان در زمان مقرر نام نویسی و مهلت مجدد در صورت وارد کردن اطلاعات اشتباه می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد نسبت به ویرایش ثبت نام کنکور ارشد اقدام کنند.

مرکز مشاوره تحصیلی دانتل یکی از خدماتی که به داوطلبان ارائه می دهد، خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی است که می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال برای رسیدن سریع به پاسخ سوال خود از آن استفاده کنید. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آزمون کارشناسی ارشد می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد چیست؟

سامانه نام نویسی آزمون همان سامانه سازمان سنجش آموزش کشور با آدرس الکترونیکی ” sanjesh.org ” می باشد.

سامانه نام نویسی کنکور ارشد دانشگاه آزاد کدام سامانه است؟

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد نیز همانند دیگر دوره های دانشگاه های سراسری، به صورت یکپارچه از طریق سازمان سنجش انجام می شود.

نحوه نام نویسی آزمون کارشناسی ارشد به چه صورت می باشد؟

در متن مقاله فوق به طور کامل نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را آورده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره