ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ معمولا در آذر ماه می باشد. داوطلبانی که مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های سراسری، آزاد و دوره‌های مختلف هستند، بایستی در کنکور سراسری کارشناسی ارشد که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود، شرکت کنند. لازمه شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 1401 ثبت نام به موقع در تاریخ های تعیین شده برای این آزمون می‌باشد.

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ از امروز ۱۶ آذر ماه آغاز شد.

 

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

هرسال سازمان سنجش از طریق سایت به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” جدول زمان‌بندی مربوط به تاریخ نام نویسی و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد را منتشر می‌کند تا داوطلبان برای مطالعه و انجام کارهای تحصیلی مرتبط به این آزمون از قبل برنامه ریزی های لازم را انجام دهند.

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته از ۱۶ تا ۲۳ آذر ماه ۱۴۰۰ می باشد.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات دقیق و لحظه ای پیرامون کنکور کارشناسی ارشد 1401 با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل در ارتباط باشید با اطلاع قبلی از زمان‌های نام نویسی و دیگر مراحل این آزمون، از هیچ مرحله ای جا نمانید.

با توجه به اطلاعیه های سازمان سنجش زمان برگزاری این آزمون در تاریخ های 28، 29 و 30 اردیبهشت ماه سال 1401 برگزار خواهد شد. داوطلبان در روزهای قبل از برگزاری آزمون باید نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه اقدام کنند و در صورت مغایرت اطلاع بر روی کارت ورود به جلسه نسبت به ویرایش آن اقدام کنند.

 

تمدید مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

در سالهای گذشته شاهد تمدید مهلت نام نویسی برای جاماندگان از ثبت نام ارشد ۱۴۰۱ بوده ایم، پیش بینی می‌شود طبق روال هرسال این بازه زمانی به مدت چند روز تمدید شود اما بهتر است داوطلبان در زمان‌های تعیین شده، نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام خود در این آزمون اقدام کنند و به دنبال تمدید مهلت نباشند. 

خالی از لطف نیست که اشاره کنیم همزمان با تمدید نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ مهلتی برای داوطلبانی که نام نویسی خود را انجام داده اند اما مایل به ویرایش اطلاعات آزمون ارشد هستند نیز قرار می‌گیرد. تا کنون اطلاعیه ای از سوی سازمان سنجش، مبنی بر تمدید مهلت نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد، منتشر نشده است اما به محض دریافت اخبار جدید، این مقاله نیز بروزرسانی خواهد شد.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام ارشد ۱۴۰۱

 

مراحل نام نویسی و شرکت در آزمون 

با شروع زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در تاریخ ۱۶ اذر ماه داوطلبان می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org نسبت انجام فرآیند ثبت نام خود اقدام کنند در ادامه به شرح مراحل کلی ثبت نام خواهیم پرداخت

✅ مراجعه به سایت سازمان سنجش

✅ دانلود دفترجه راهنما ثبت نام و مطالعه کامل آن

✅ آگاهی از شرایط شرکت در آزمون و آماده کردن مدارک لازم و مورد نیاز

✅ پرداخت هزینه نام نویسی و دریافت شماره سریال ۱۲ رقمی

✅ تکیمل فرم ثبت نام و وارد کردن اطلاعات لازم

✅ دریافت کد رهگیری نام نویسی

تمامی مراحل نام نویسی آزمون کارشناسی ارشد به صورت اینترنتی می باشد و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود. توصیه می شود در زمان ثبت نام تمامی اطلاعات وارد شده خود را با نهایت دقت وارد کنید و چند بار مورد بازبینی قرار دهید. در صورت وارد کردن کردن اطلاعات اشتباه شما از شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ محروم خواهید شد. پیشنهاد می شود برای آگاهی از چگونگی نحوه نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد مقاله زیر را مطالعه نمایید.

 

مشاوره زمان ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱

با مشخص شدن تاریخ نام نوسی کنکور ارشد ۱۴۰۱ داوطلبانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند بایستی در تاریخ‌های گفته شده در متن، ابتدا به سایت سنجش مراجعه و سپس دفترچه راهنما را دانلود و سعی کنند تمامی نکات و موارد ذکر شده در آن را به دقت مطالعه کنند.

پس از بررسی شرایط و ضوابط درج شده در دفترچه ثبت نام ارشد ۱۴۰۱ در صورتی که واجد شرایط بودند، نسبت به پرداخت هزینه کنکور ارشد و سپس دریافت سریال اعتباری اقدام کنند.

داوطلبان پس از دریافت سریال کارت اعتباری می‌توانند به سامانه سازمان سنجش مراجعه کرده و با درج اطلاعات فردی و تحصیلی در فرم پیش نویس  آزمون کارشناسی ارشد 1401 فرآیند نام نوسی خود را تکمیل نمایند. برای دریافت مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

دریافت کد رهگیری به منزله ثبت قطعی نام نویسی داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد می‌باشد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آزمون ارشد ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

آخرین اخبار آزمون ارشد

29 آبان 1400: طبق اطلاعیه سازمان سنجش هزینهنامو نویسی و خرید کارت اعتباری آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ مبلغ ۱۲۵ هزار تومان می باشد.

22 آبان 1400: زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 از ۱۶ آذر ماه ۱۴۰۰ آغاز و تا ۲۹ آذر ماه ادامه دارد. دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد نیز در همان روز اول منتشر خواهد شد.

 

سوالات متداول

آیا تاریخ ثبت نام آزمون ارشد 1401 تمدید نیز می شود؟

بله، پس از اتمام مهلت نام نویسی در آزمون کارشناسی ارشد، مهلت نام نویسی دو الی سه روز تمدید می شود.

آیا آزمون ارشد دانشگاه سراسری و آزاد به صورت یکپارچه برگزار می شود؟

بله، چندین سال است که این دو آزمون ادغام شده و داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد را دارند باید در این آزمون شرکت و انتخاب رشته انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره