ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ معمولا در آذر ماه می باشد. داوطلبانی که مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های سراسری، آزاد و دوره‌های مختلف هستند، باید در کنکور سراسری کارشناسی ارشد که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود، شرکت کنند. در ادامه مقاله به بررسی تاریخ ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۲ خواهیم پرداخت.

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

هرسال سازمان سنجش از طریق سایت به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” جدول زمان‌بندی مربوط به تاریخ نام نویسی و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد را منتشر می‌کند تا داوطلبان برای مطالعه و انجام کارهای تحصیلی مرتبط به این آزمون از قبل برنامه ریزی های لازم را انجام دهند.

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ از ۱۶ تا ۲۲ آذر ماه ۱۴۰۱ می باشد.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات دقیق و لحظه ای پیرامون کنکور کارشناسی ارشد 1402 با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل در ارتباط باشید با اطلاع قبلی از زمان‌های نام نویسی و دیگر مراحل این آزمون، از هیچ مرحله ای جا نمانید.

داوطلبان در دو رشته امتحانی اصلی و شناور مجاز به شرکت در آزمون خواهند بود. در آزمون ارشد نیازی به تجانس رشته نمی باشد و داوطلبان با هر مدرک کارشناسی می توانند در هر مجموعه رشته امتحانی شرکت کنند. داوطلبان پیش از ثبت نام باید تمامی قوانین و شرایط پذیرش دانشجو اطلاع داشته باشند. پیشنهاد می شود پیش از اقدام به ثب‌نام حتما مقاله راهنما جامع زیر مطالعه نمایید. 

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام آزمون ارشد

تمدید تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

در سالهای گذشته شاهد تمدید زمان ثبت نام کارشناسی ارشد برای جاماندگان بوده ایم، پیش بینی می‌شود طبق روال هرسال این بازه زمانی به مدت چند روز تمدید شود اما بهتر است داوطلبان در زمان‌های تعیین شده، نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام خود در این آزمون اقدام کنند و به دنبال تمدید مهلت نباشند. 

تاکنون اطلاعیه ای مبنی بر تمدید زمان ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۲ منتشر نشده است. به محض انتشار اخبار جدید در این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

خالی از لطف نیست که اشاره کنیم همزمان با تمدید نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد 1402 مهلتی برای داوطلبانی که نام نویسی خود را انجام داده اند اما مایل به ویرایش اطلاعات آزمون ارشد هستند نیز قرار می‌گیرد. تا کنون اطلاعیه ای از سوی سازمان سنجش، مبنی بر تمدید مهلت نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد، منتشر نشده است اما به محض دریافت اخبار جدید، این مقاله نیز بروزرسانی خواهد شد.

مراحل نام نویسی و شرکت در آزمون 

با شروع زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 در تاریخ ۱۶ آذر ماه داوطلبان می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org نسبت انجام فرآیند ثبت نام خود اقدام کنند در ادامه به شرح مراحل کلی ثبت نام خواهیم پرداخت.

✅ مراجعه به سایت سازمان سنجش

✅ دانلود دفترجه راهنما ثبت نام و مطالعه کامل آن

✅ آگاهی از شرایط شرکت در آزمون و آماده کردن مدارک لازم و مورد نیاز

✅ پرداخت هزینه نام نویسی و دریافت شماره سریال ۱۲ رقمی

✅ تکیمل فرم ثبت نام و وارد کردن اطلاعات لازم

✅ دریافت کد رهگیری نام نویسی

دریافت کد رهگیری به منزله ثبت قطعی نام نویسی داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد می‌باشد.

تمامی مراحل نام نویسی به صورت اینترنتی می باشد و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود. توصیه می شود در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 تمامی اطلاعات وارد شده خود را با نهایت دقت وارد کنید و چند بار مورد بازبینی قرار دهید. در صورت وارد کردن کردن اطلاعات اشتباه شما از شرکت در آزمون محروم خواهید شد. پیشنهاد می شود برای آگاهی از چگونگی نحوه نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد مقاله زیر را مطالعه نمایید.

مشاوره زمان ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۲

با مشخص شدن زمان ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۲ داوطلبانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند بایستی در تاریخ‌های گفته شده در متن، ابتدا به سایت سنجش مراجعه و سپس دفترچه راهنما را دانلود و سعی کنند تمامی نکات و موارد ذکر شده در آن را به دقت مطالعه کنند. پس از بررسی شرایط و ضوابط درج شده در دفترچه ثبت نام ارشد در صورتی که واجد شرایط بودند، نسبت به پرداخت هزینه و سپس دریافت سریال اعتباری اقدام کنند.

داوطلبان پس از دریافت سریال کارت اعتباری می‌توانند به سامانه سازمان سنجش مراجعه کرده و با درج اطلاعات فردی و تحصیلی در فرم پیش نویس آزمون فرآیند نام نوسی خود را تکمیل نمایند. برای دریافت مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

با توجه به اطلاعیه های سازمان سنجش زمان برگزاری این آزمون در تاریخ های 11 و 12 اسفند ماه سال 1401 برگزار خواهد شد. داوطلبان در روزهای قبل از برگزاری آزمون باید نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه اقدام کنند و در صورت مغایرت اطلاع بر روی کارت ورود به جلسه نسبت به ویرایش آن اقدام کنند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان ثبت نام ارشد ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

آخرین اخبار آزمون ارشد

29 آبان 1400: طبق اطلاعیه سازمان سنجش هزینهنامو نویسی و خرید کارت اعتباری آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ مبلغ ۱۲۵ هزار تومان می باشد.

 

سوالات متداول

آیا تاریخ ثبت‌نام آزمون ارشد 1402 تمدید نیز می شود؟

بله، پس از اتمام مهلت نام نویسی در آزمون کارشناسی ارشد، مهلت نام نویسی دو الی سه روز تمدید می شود.

آیا آزمون ارشد دانشگاه سراسری و آزاد به صورت یکپارچه برگزار می شود؟

بله، چندین سال است که این دو آزمون ادغام شده و داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد را دارند باید در این آزمون شرکت و انتخاب رشته انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره