انتخاب رشته دانشگاه آزادکنکور سراسری

شهریه پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

شهریه پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ یکی از مهم ترین مواردی است که داوطلبان دانشگاه آزاد باید به آن توجه داشته باشند. رشته‌های پزشکی نیز جز گران قیمت ترین رشته ها در این دانشگاه می باشند. به همین دلیل بسیار مهم است که دانشجویان از میزان شهریه اطلاع داشته باشند تا در آینده مشکلات مالی مانعی برای ادامه تحصیل آن‌ها نشود. امکان استفاده از تخفیف دانشجویی و دریافت وام نیز برای برخی از دانشجویان وجود دارد. برای کسب اطلاع بیش تر می توانید این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و یا از طریق شماره درج شده در پایین صفحه با مجموعه دانتل کو تماس بگیرید. 

 

میزان شهریه پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

در هر ترم تحصیلی دانشجویان باید شهریه ثابت و متغییر را پرداخت نمایند. شهریه ثابت باید قبل از انتخاب واحد و شهریه متغییر نیز قبل از دریافت کارت ورود به جلسه امتحان پرداخت شود. مبلغ شهریه ثابت در طول دوران تحصیل برای دانشجویان ورودی یک سال مشخص، ثابت می باشد اما شهریه متغییر در هر ترم با توجه به واحد های درسی و تعداد آن ها تغییر خواهد کرد.

جدول شهریه پزشکی سال گذشته
دوره شهریه ثابت شهریه ثابت و متغیر (تومان)
تمام وقت آزاد 33 تا 35 میلیون 40 تا 45 میلیون
خودگردان آزاد 40 تا 42 میلیون 50 تا 55 میلیون

به همین دلیل بسیار مهم است که داوطلبان قبل از انتخاب رشته دانشگاه آزاد و شروع تحصیل در مورد شهریه پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ اطلاع کامل داشته باشند و در صورت توانایی پرداخت شهریه اقدام به ثبت نام نمایند. 

 

محسابه شهریه پزشکی دانشگاه آزاد 1403

در هر سال شهریه پزشکی دانشگاه آزاد برای ورودی های جدید 10 تا 15 درصد نسبت به سال گذشته افزایش می یابد. به ظور کلی می توان گفت شهریه دانشگاه آزاد در هر ترم تحصیلی بر مبنای فرمول مشخص آن محسابه می شود. فرمول محاسبه شهریه به صورت زیر است. 

 شهریه یک ترم تحصیلی = شهریه ثابت + (شهریه متغیر نظری * 18)

لازمه قبولی و تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه آزاد شرکت در کنکور سراسری می باشد. در هیچ واحدی از دانشگاه آزاد

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی این عبارت 👈 تلگرام مشاوره تحصیلی 👉 کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” اخبار تحصیلی دانتل کو ” جست و جو کرده و عضو شوید.

 

نحوه پرداخت شهریه

 برای پرداخت شهریه پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ دانشجویان باید به سامانه آموزشیار با آدرس edu.iau.ac.ir مراجعه کنند. نحوه پرداخت شهریه به شرح زیر می باشد. 

1️⃣وارد سامانه آموزشیار شوید. 

2️⃣گزینه دانشجو را انتخاب کنید. 

شهریه پزشکی دانشگاه آزاد

3️⃣ برای پرداخت شهریه پزشکی دانشگاه آزاد بر روی گزینه ورود دانشجو و پرداخت شهریه کلیک کنید. 

شهریه پزشکی دانشگاه آزاد

4️⃣قوانین را مطالعه کرده و آن ها را تایید کنید. 

شهریه پزشکی دانشگاه آزاد

5️⃣نام کاربری و رمز عبور خود که به طور پیشفرض شماره دانشجویی و کد ملی می باشد را وارد کنید. 

شهریه پزشکی دانشگاه آزاد

6️⃣از منوی سمت راست گزینه ثبت نام دروس دانشجو را انتخاب نمایید. 

7️⃣بر روی گزینه مدیریت مالی نیمسال های تحصیلی دانشجو کلیک کنید. 

8️⃣مبلغ بدهی را مشاهده کرده و سپس گزینه پرداخت الکترونیکی را انتخاب کنید.

9️⃣درگاه پرداخت را انتخاب کرده و اطلاعات کارت بانکی خود را برای پرداخت شهریه شهریه پزشکی دانشگاه آزاد 1403 وارد کنید. 

دانشگاه آزاد برای برخی از دانشجویان با شرایط خاص تخفیف در شهریه را در نظر گرفته است. از دانشجوهای مشمول دریافت تخفیف شهریه می توان به دانشجویان برتر، دانشجویان کم درآمد و دانشجویان با بیماری های خاص اشاره کرد. 

تخفیف شهریه برای دانشجویان برتر با معدل بالا در مقطع دکتری حرفه ای رشته های پزشکی شامل تخفیف ۲۵ درصدی برای نفرات اول تا پنجم و تخفیف ۱۵ درصدی برای نفرات ششم تا دهم می باشد. تخفیف شهریه برای دانشجویان پزشکی کم در آمد و بیماری های خاص ۱۰ درصد خواهد بود. 

 

دریافت وام دانشجویی و تخفیف در شهریه

یکی دیگر از امکانات دانشگاه آزاد برای دانشجویان استفاده از وام دانشجویی می باشد. این امکان برای دانشجویان کم درآمد در نظر گرفته شده است تا بتوانند با دریافت وام بخشی از شهریه پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ خود را پرداخت نمایند. میزان وام دانشجویی به رشته و مقطع تحصیلی بستگی دارد.

مسلم است که رشته های پزشکی به دلیل شهریه بالا امکان دریافت وام با مبلغ بالا خواهند داشت. کارمزد وام دانشگاه آزاد ۴ درصد و یا ۱۴ درصد می باشد. دریافت وام دانشجویی شرایطی دارد که به شرح زیر هستند. 

✅عدم اشتغال، نیاز مالی و عدم استفاده از بورسیه

✅داشتن ضامن معتبر

✅عدم مشروطی در دو ترم گذشته (در غیر این صورت نصف وام به دانشجو داده می شود.)

✅اخذ حداقل واحد مجاز در ترم تحصیلی

 

مشاوره در زمینه پزشکی دانشگاه آزاد

پزشکی یکی از پرطرفدار ترین رشته های علوم تجربی است. امکان تحصیلی در این رشته در دانشگاه آزاد وجود دارد اما دانشگاه های آزاد شهریه پرداز هستند و رشته های پزشکی نیز جز گران قیمت ترین رشته ها می باشند. داوطلبان قبل از اقدام به ثبت نام در دانشگاه آزاد باید از میزان شهریه اطلاع داشته و در صورت داشتن توانایی مالی اقدام به ثبت نام نمایند. در غیر این صورت مشکلات مالی بر ادامه تحصیل دانشجو تاثیر بسیار جدی خواهد گذاشت. 

با کمک گرفتن از مشاوران تحصیلی می توانید از مبلغ دقیق شهریه پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ مطلع شده و از روش های دریافت تسهیلات و تخفیف نیز آگاه شوید. متخصصان مرکز  مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو در خدمت شما هستند تا به صورت تلفنی در این زمینه یاری تان کنند. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه شهریه پزشکی دانشگاه آزاد 1403 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

  1. آیا شهریه پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ بیش تر می شود؟

    بله در هر سال شهریه نسبت به سال گذشته ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش پیدا می کند. 

  2. آیا امکان پرداخت شهریه به صورت قسطی وجود دارد؟

    بله این امکان وجود دارد اما باید با امور مالی دانشگاه صحبت کرده و در صورت موافقت آن ها شهریه را قسطی پرداخت کنید. 

  3. برای پرداخت شهریه چه باید کرد؟

    پرداخت شهریه از طریق سایت آموزشیار انجام می شود. 

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره