انتخاب رشته و مصاحبه آزمون دکتریدکتری

زمان مصاحبه دکتری سراسری 99 | تاریخ و مهلت دعوت به مصاحبه

از آنجا که زمان مصاحبه دکتری در سایت سازمان سنجش اعلام نمی شود؛ موجب ایجاد سر درگمی برای بسیاری از داوطلبان دکتری می شود. سازمان سنجش تا اعلام نتایج انتخاب رشته مسئول اطلاع رسانی به داوطلبان است. پس از این مرحله مسئولیت مصاحبه را به دانشگاه ها واگذار می کند. داوطلبان باید خود به سایت دانشگاه های مختلف رفته و از زمان، شرایط و مدارک لازم برای مصاحبه دکتری آگاهی پیدا کنند.

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان مصاحبه دکتری سراسری 99 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

زمان مصاحبه    

زمان مصاحبه دکتری برای دانشگاه ها و رشته های مختلف متفاوت است. یعنی دانشجو پس از دریافت کارنامه انتخاب رشته خود متوجه می شود که کدام دانشگاهها او را برای مصاحبه دعوت کرده اند. از اینجا کار او سخت می شود چون باید با بررسی شرایط تحصیل در هر دانشگاه تعیین کند که تصمیم دارد برای مصاحبه کدام دانشگاه ها برود. در مرحله بعد باید به سایت دانشگاه ها سر بزند و از ز مان مصاحبه آن دانشگاه و شرایط لازم برای پذیرش در آن دانشگاه آگاهی پیدا کند. در صورتی که مدارک و شرایطی را دانشگاه  برای حضور داوطلب در جلسه مصاحبه در نظر داشته است آن را تا روز مصاحبه فراهم کند.

از آنجا که دستورالعمل پذیرش دکتری در سالهای اخیر مرتبا تغییر یافته و هر ساله با شیوه نامه جدیدی روبرو هستیم. حتما برای آگاهی از زمان و شرایط لازم برای حضور در مصاحبه دکتری 99 و چگونگی حضور در جلسه مصاحبه با یک مشاور آگاه مشورت کنید!

شرایط و مدارک لازم

هر دانشگاه شیوه و زمان بندی خاص خودش را برای مصاحبه دکتری دارد. البته بصورت کلی فرایندی مشترک بین دانشگاه ها وجود دارد. با این حال آنچه در پیش رو می آید همه ی شرایط را شامل نمی شود و لازم است شرایط خاص هر دانشگاه ها را از سایت دانشگاه پیگیر شوید. همچنین مشاورین مجموعه تحصیلی دانتل می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

پیش از فرارسیدن زمان مصاحبه دکتری باید مدارک خود را برای دانشگاه ارسال کنید. این مدارک شامل مدارک شناسایی ، مدارک تحصیلی و روزمه می شود. دانشگاه ها پورتال هایی را برای بارگذاری این مدارک در دسترس داوطلبین قرار می دهند. داوطلبین باید مدارک خود را اسکن کرده و در سایت بارگذاری نمایند.

اگر برای ثبت نام و بارگذاری با مشکل مواجه شدید با مشاورین مجموعه تحصیلی دانتل تماس بگیرید.

عدم حضور در روز مصاحبه به معنای انصراف شماست. پس زمان را به شیوه ای مدیریت کنید که به موقع در جلسه مصاحبه دکتری حاضر شوید. یکی از مشکلاتی که برای بسیاری از داوطلبین دکتری پیش می آید تداخل مصاحبه دو دانشگاه است. بهتر است از قبل بصورت کامل تحقیق کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان مصاحبه دکتری سراسری 99 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره