کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

آخرین رتبه و تراز قبولی رشته دندانپزشکی کنکور 99 | دانشگاه دولتی و آزاد

اگر جزو دسته ای از داوطلبان کنکور تجربی هستید که قصد انتخاب رشته دندانپزشکی را دارید، باید به این نکته توجه کنید که پس از دریافت نتایج اولیه و رویت کارنامه های اولیه‌تان بایستی که وارد فرآیند انتخاب رشته شوید. از آنجایی که مرحله انتخاب رشته مهم ترین و حساس ترین مرحله کنکور سراسری می‌باشد، بایستی با دقت نسبت به انجام آن اقدام کنید. برای این منظور می‌توانید از آخرین رتبه های قبولی رشته دندانپزشکی کنکور 99 در دانشگاه های سراسری و آزاد مطلع شوید تا به کمک آنها از محدوده رتبه قبولی رشته دندانپزشکی در هر دانشگاه مطلع شوید و سپس الویت های خود را تعیین کنید. در همین راستا در ادامه این مطلب تعدادی از آخرین رتبه و تراز قبولی رشته دندانپزشکی کنکور 99 را در دوره روزانه دانشگاه های سراسری و آزاد ارائه کرده ایم.

برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آخرین رتبه و تراز قبولی دندانپزشکی کنکور 99 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره —– تماس بگیرید.

 

آخرین رتبه قبولی دندانپزشکی کنکور 99 | روزانه

داوطلبانی که قصد انتخاب رشته دندانپزشکی را دارند، بایستی که انتخاب های اول خود را به کد رشته محل های دوره روزانه دانشگاه های سراسری اختصاص دهند، حتی اگر با توجه به رتبه‌ای که بدست آورده اند، جزو الویت های خوش بینانه آنها باشد.

بخوانید: انتخاب رشته کنکور 1400

 

منطقه یک | رتبه قبولی دندانپزشکی کنکور 99

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران 35
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 85
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 295
دانشگاه علوم پزشکی یزد 425
دانشگاه علوم پزشکی شیراز 394

 

منطقه دو | رتبه قبولی دندانپزشکی کنکور 99

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 135
دانشگاه علوم پزشکی قزوین 756
دانشگاه علوم پزشکی شیراز 592
دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد 1208

 

منطقه سه | رتبه قبولی دندانپزشکی کنکور 99

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران 510
دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز 712
دانشگاه علوم پزشکی همدان 625

بخوانید: رتبه و تراز انتخاب رشته

 

آخرین رتبه قبولی دندانپزشکی کنکور 99 | دانشگاه آزاد

همانطورکه اشاره کردیم رشته دندانپزشکی در دانشگاه آزاد نیز ارائه می‌شود که داوطلبان در صورتی که در کارنامه دریافتی نتایج اولیه، به کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد دسترسی داشته باشند، می‌توانند از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشکاه آزاد نیز فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد را نیز تکمیل کنند.

کسب نتیجه قبولی در دانشگاه آزاد نیازمند کسب رتبه مناسب و تکمیل فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد به بهترین نحو می‌باشد که متقاضیان رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد برای این منظور می‌توانند از آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان رشته دندانپزشکی کنکور 99 در دانشگاه آزاد استفاده کنند.

دانشگاه رتبه در سهمیه رتبه کشوری سهمیه
دانشگاه آزاد واحد تهران 2578 5865 عادی
دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی تهران – کیش 4521 7924 عادی
دانشگاه آزاد واحد تبریز 2154 4965 عادی
دانشگاه آزاد واحد اصفهان – خوراسگان 2984 6351 عادی

 

مشاوره انتخاب رشته دندانپزشکی

رشته دندانپزشکی از رشته های پرمتقاضی کنکور سراسری و گروه آزمایشی علوم تجربی می‌باشد که دارای ظرفیت نسبتا محدودی نسبت به شرکت کنندگان، در دوره روزانه‌ و پردیس خودگردان دانشگاه های سراسری و آزاد می‌باشد. بسیاری از داوطلبان پس از کسب رتبه مناسب که می‌توانند با توجه به رتبه‌ای که بدست آورده اند در دانشگاهی موفق به کسب قبولی در رشته دندانپزشکی شوند، اما به دلیل یک انتخاب رشته نادرست موفق به کسب قبولی نمی‌شوند.

پس یک متقاضی رشته دندانپزشکی پس از دریافت نتایج اولیه، چگونه بایستی انتخاب رشته کند که موفق به کسب قبولی شود؟ در پاسخ باید گفت زمانی یک انتخاب به قبولی منتهی می شود که با دید بازی انجام شده باشد، بدین معنی که کسی که انتخاب رشته می‌نماید باید بداند با رتبه‌ای که بدست آورده است چه انتخاب هایی می‌تواند داشته باشد، سپس این انتخاب ها را در سه دسته خوش بینانه، نرمال و بدبینانه دسته بندی کند و تشخیص اینکه هر انتخاب در چه دسته ای باید قرار بگیرد نیز نیازمند داشتن شناخت و آگاهی است.

داوطلبان می‌توانند برای انجام یک انتخاب رشته آگاهانه که در نهایت منتهی به کسب قبولی شود، علاوه بر استفاده از آخرین رتبه های قبولی رشته دندانپزشکی در دانشگاه های مختلف حتما به یک مشاور مراجعه کنند تا بتوانند مهم ترین و حساس ترین مرحله انتخاب رشته را پشت سر بگذارند.

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل، آماده پاسخگویی به سوالات شما در مورد انتخاب رشته و کمک به شما برای پشت سرگذاشتن این مرحله می‌باشند.

بخوانید: مشاوره انتخاب رشته کنکور 1400

 

سوالات متداول

  • متقاضیان رشته دندانپزشکی چگونه می‌توانند از آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان رشته دندانپزشکی کنکور 99  استفاده کنند؟

متقاضیان رشته دندانپزشکی می‌توانند از آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان رشته دندانپزشکی کنکور 99، جهت تخمین شانس قبولی‌شان در کنکور 1400 استفاده کنند.

  • رشته دندانپزشکی در چه دوره هایی ارائه می‌شود و آخرین رتبه قبولی این رشته به چه صورت است؟ 

رشته دندانپزشکی در دوره های روزانه و پردیس خودگردان دانشگاه های سراسری و همینطور در دانشگاه آزاد ارائه می‌شود که آخرین رتبه قبولی در این دوره ها با توجه به کیفیت دانشگاه و … متفاوت می باشد که در متن مقاله به آنها اشاره کرده ایم.

  • آیا در قبولی داوطلبان در رشته دندانپزشکی دانشگاه های سراسری، سهمیه داوطلب موثر است؟

بله، تمامی داوطلبان برای قبولی در رشته دندانپزشکی دانشگاه های سراسری براساس سهمیه ای که دارند، سنجیده می‌شوند و از مهم ترین سهمیه ها می توان به سهمیه ایثارگران و سهمیه مناطق اشاره کرد که در متن مقاله به آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان رشته دندانپزشکی در این سهمیه ها اشاره کردیم.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه دندانپزشکی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره —– تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره