کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

رتبه پذیرفته شدگان دندانپزشکی ۱۴۰۰

کانال تلگرام تحصیلی     

رتبه پذیرفته شدگان دندانپزشکی ۱۴۰۰ چند است؟ اگر جزو دسته ای از داوطلبان کنکور تجربی هستید که قصد انتخاب رشته دندانپزشکی را دارید، باید به این نکته توجه کنید که پس از دریافت نتایج اولیه و رویت کارنامه های اولیه‌تان بایستی وارد فرآیند انتخاب رشته شوید. از آنجایی که مرحله انتخاب رشته مهم ترین و حساس ترین مرحله کنکور سراسری می‌باشد، بایستی با دقت نسبت به انجام آن اقدام کنید. در همین راستا در ادامه این مطلب تعدادی از آخرین رتبه پذیرفته شدگان رشته دندانپزشکی کنکور ۱۴۰۰ را در دوره روزانه دانشگاه های سراسری و آزاد ارائه کرده ایم.

 

آخرین رتبه پذیرفته شدگان دندانپزشکی ۱۴۰۰

داوطلبانی که قصد انتخاب رشته دندانپزشکی را دارند، بایستی انتخاب های اول خود را به کد رشته محل های دوره روزانه دانشگاه های سراسری اختصاص دهند. حتی اگر با توجه به رتبه‌ای که بدست آورده اند، جزو الویت های خوش بینانه آن ها باشد.

 

منطقه یک | رتبه پذیرفته شدگان دندانپزشکی 1400

آخرین رتبه پذیرفته شدگان دندانپزشکی ۱۴۰۰ در این سهمیه به شرح زیر می باشد.

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران 41
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 90
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 302
دانشگاه علوم پزشکی یزد 432
دانشگاه علوم پزشکی شیراز 399
دانشگاه علوم پزشکی قم 1077
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه 1148
دانشگاه علوم پزشکی قزوین 914

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید. 

 

منطقه دو

آخرین رتبه پذیرفته شدگان دندانپزشکی ۱۴۰۰ در این سهمیه به شرح زیر می باشد.

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 140
دانشگاه علوم پزشکی قزوین 762
دانشگاه علوم پزشکی شیراز 600
دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد 1218
دانشگاه علوم پزشکی تهران 173
دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد 1238
دانشگاه علوم پزشکی قم 1578

 

منطقه سه | رتبه پذیرفته شدگان دندانپزشکی ۱۴۰۰

آخرین رتبه پذیرفته شدگان دندانپزشکی 1400 در این سهمیه به شرح زیر می باشد.

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران 518
دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز 726
دانشگاه علوم پزشکی همدان 641
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران 89
دانشگاه علوم پزشکی قزوین 715
دانشگاه علوم پزشکی کرمان 594
دانشگاه علوم پزشکی گلستان – گرگان 616
برای مشاهده و آگاهی از رتبه قبولی همه رشته های دانشگاهی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه) و پردیس خودگردان به مقاله زیر مراجعه کنید.

👈 رتبه قبولی کنکور 👉

 

آخرین رتبه پذیرفته شدگان دندانپزشکی دانشگاه آزاد 1400

همانطورکه اشاره کردیم رشته دندانپزشکی در دانشگاه آزاد نیز ارائه می‌شود که داوطلبان در صورتی که در کارنامه دریافتی نتایج اولیه، به کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد دسترسی داشته باشند، می‌توانند از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشکاه آزاد نیز فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد را نیز تکمیل کنند.

کسب نتیجه قبولی در دانشگاه آزاد نیازمند کسب رتبه مناسب و تکمیل فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد به بهترین نحو می‌باشد که متقاضیان رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد برای این منظور می‌توانند از آخرین رتبه پذیرفته شدگان دندانپزشکی 1400 در دانشگاه آزاد استفاده کنند.

دانشگاه رتبه در سهمیه رتبه کشوری
دانشگاه آزاد واحد تهران 2597 5888
دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی تهران – کیش 4553 7957
دانشگاه آزاد واحد تبریز 2182 4984
دانشگاه آزاد واحد اصفهان – خوراسگان 2999 6383
دانشگاه آزاد واحد تبریز 2500 5443

 

مشاوره انتخاب رشته دندانپزشکی

رشته دندانپزشکی از رشته های پرمتقاضی کنکور سراسری و گروه آزمایشی علوم تجربی می‌باشد که دارای ظرفیت نسبتا محدودی نسبت به شرکت کنندگان، در دوره روزانه‌ و پردیس خودگردان دانشگاه های سراسری و آزاد می‌باشد. بسیاری از داوطلبان پس از کسب رتبه مناسب می‌توانند با توجه به رتبه‌ای که بدست آورده اند، در دانشگاهی موفق به کسب قبولی در رشته دندانپزشکی شوند. اما به دلیل یک انتخاب رشته نادرست موفق به کسب قبولی نمی‌شوند.

پس یک متقاضی رشته دندانپزشکی پس از دریافت نتایج اولیه، چگونه بایستی انتخاب رشته کند که موفق به کسب قبولی شود؟ در پاسخ باید گفت زمانی یک انتخاب به قبولی منتهی می شود که با دید بازی انجام شده باشد.

بدین معنی که کسی که انتخاب رشته می‌نماید باید بداند با رتبه‌ای که بدست آورده است چه انتخاب هایی می‌تواند داشته باشد. سپس این انتخاب ها را در سه دسته خوش بینانه، نرمال و بدبینانه دسته بندی کند و تشخیص اینکه هر انتخاب در چه دسته ای باید قرار بگیرد نیز نیازمند داشتن شناخت و آگاهی است.

داوطلبان می‌توانند برای انجام یک انتخاب رشته آگاهانه که در نهایت منتهی به کسب قبولی شود، علاوه بر استفاده از آخرین رتبه پذیرفته شدگان دندانپزشکی ۱۴۰۰ در دانشگاه های مختلف حتما به یک مشاور مراجعه کنند تا بتوانند مهم ترین و حساس ترین مرحله انتخاب رشته را پشت سر بگذارند.

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل، آماده پاسخگویی به سوالات شما در مورد انتخاب رشته و کمک به شما برای پشت سرگذاشتن این مرحله می‌باشند. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه رتبه پذیرفته شدگان دندانپزشکی ۱۴۰۰ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

  1. متقاضیان رشته دندانپزشکی چگونه می‌توانند از آخرین رتبه پذیرفته شدگان دندانپزشکی 1400 استفاده کنند؟

    متقاضیان رشته دندانپزشکی می‌توانند از آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان رشته دندانپزشکی کنکور 1400جهت تخمین شانس قبولی‌شان در کنکور استفاده کنند.

  2. رشته دندانپزشکی در چه دوره هایی ارائه می‌شود و آخرین رتبه پذیرفته شدگان دندانپزشکی به چه صورت است؟ 

    رشته دندانپزشکی در دوره های روزانه و پردیس خودگردان دانشگاه های سراسری و همینطور در دانشگاه آزاد ارائه می‌شود.

  3. آیا در قبولی داوطلبان در رشته دندانپزشکی دانشگاه های سراسری، سهمیه داوطلب موثر است؟

    بله، تمامی داوطلبان برای قبولی در رشته دندانپزشکی دانشگاه های سراسری براساس سهمیه ای که دارند، سنجیده می‌شوند و از مهم ترین سهمیه ها می توان به سهمیه ایثارگران و سهمیه مناطق اشاره کرد که در متن مقاله به آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان رشته دندانپزشکی در این سهمیه ها اشاره کردیم.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره