دکتریانتخاب رشته و مصاحبه آزمون دکتری

ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 | زمان و نحوه انتخابات آزمون ۱۴۰۰

کانال تلگرام تحصیلی     

داوطلبانی که فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد را در کنکور دکتری تکمیل نموده اند، ممکن است نیاز به ویرایش مندرجات خود داشته باشند. امکان افزودن و یا حذف کد رشته محل و تعویض اولویت بندی انتخاب ها در فرم انتخاب رشته وجود دارد. با توجه به اهمیت مرحله انتخاب رشته در اکتساب نتیجه مطلوب، زمان و نحوه ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 تشریح می‌گردد. کلیه اطلاعات مورد نیاز داوطلبان در این رابطه، در ادامه ارائه می‌گردد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400

فرآیند گزینش دانشجو در دانشگاه آزاد و دولتی، از مرحله انتخاب رشته تفکیک می‌گردد. فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.iau.ac.ir دراختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. داوطلبان با استفاده از کدملی و کد دسترسی انتخاب رشته خود می‌توانند به فرم انتخاب رشته دسترسی داشته باشند. تکمیل فرم انتخاب رشته نیاز به دقت فراوان دارد. یک انتخاب رشته صحیح می‌تواند مسیر رسیدن به هدف را کوتاه تر نماید. توصیه می‌شود در این رابطه با مشاوران متبحر مشورت گردد. با این وجود برخی از داوطلبان بعد از ارسال فرم انتخاب رشته خود، متوجه بروز خطا در تکمیل فرم می‌گردند. برای این گروه فرصت ویرایش فرم انتخاب رشته درنظر گرفته شده است. در ادامه نحوه ویرایش اطلاعات مندرج در فرم انتخب رشته و زمان انجام این فرآیند توضیح داده می‌شود.

زمان ویرایش اطلاعات فرم انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400

پس از تکمیل و ارسال فرم انتخاب رشته، امکان تجدید نظر و انجام اصلاحات در فرم وجود دارد. داوطلبان تا پایان بازه زمانی لحاظ شده برای انجام انتخاب رشته، می‌توانند نسبت به تصحیح فرم ارسالی خود اقدام نمایند. امکان حذف انتخابهای قبلی و یا افزودن کد جدید به فرم وجود دارد. همچنین داوطلبان می‌توانند نسبت به جابه جایی و تعویض اولویت‌های خود نیز اقدام نمایند.

پس از پایان یافتن مهلت انتخاب رشته، اغلب زمان مجددی برای تکمیل و ارسال فرم برای جاماندگان درنظر گرفته می‌شود. داوطلبان در این بازه زمانی نیز می‌توانند نسبت به ایجاد تغییرات دلخواه خود در فرم انتخاب رشته اقدام نمایند.

تعداد دفعات مجاز ویرایش فرم انتخاب رشته

همانطورکه پیش از این عنوان شد، امکان ویرایش فرم انتخاب رشته برای داوطلبان لحاظ شده است. اما هر داوطلب تنها یک بار مجاز به ویرایش فرم انتخاب رشته خود می‌باشد. امکان ثبت تغییرات به دفعات وجود ندارد. در صورتی که پس از ویرایش فرم، داوطلب دکمه ثبت تغییرات را انتخاب نماید، امکان ایجاد تغییر مجدد در فرم به هیچ عنوان وجود نخواهد داشت.

نحوه ویرایش فرم انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400

ویرایش اطلاعات مندرج در فرم انتخاب رشته پروسه پیچیده ای ندارد. داوطلبان باید گام های زیر را برای تغییرات موردنظر خود طی نمایند.

  1. مراجعه به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد
  2. انتخاب لینک انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی در صفحه اصلی
  3. درج کد ملی و کد دسترسی 7 رقمی
  4. ورود به پنل اختصاصی داوطلب
  5. درج تغییرات مورد نظر
  6. ثبت نهایی تغییرات

داوطلبان برای حذف هر کدرشته کافی است بر روی گزینه حذف درج شده در ستون مربوط به آن کلیک کنند. افزودن کد رشته نیز با درج کدرشته و کد محل و مشخص کردن شماره انتخاب به سهولت صورت می‌گیرد. همچنین جابه جایی اولویت‌ها نیز از طریق لینک انتخاب شما انجام می‌شود.

مرحله بعد از ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400

پس از به پایان رسیدن زمان تکمیل فرم انتخاب رشته، فرم‌های ارسالی بررسی می‌گردد. پس از یک وقفه زمانی دو هفته ای، نتایج انتخاب رشته منتشر می‌گردد. اسامی اعلامی دراین مرحله دعوت به شرکت در جلسه مصاحبه می‌گردند. توصیه می‌شود داوطلبان بعد از تکمیل فرم انتخاب رشته خود، بدون فوت وقت آمادگی خود را برای شرکت در جلسه مصاحبه افزایش دهند. آگاهی از نحوه برگزاری جلسات مصاحبه بسیار مفید و موثر خواهد بود.

نکات مهم

  • ویرایش انتخاب رشته بدون پرداخت هزینه مجدد انجام می‌شود.
  • داوطلبان باید به اطلاعیه‌ها و اصلاحیه‌هایی که اعلام می‌گردد نهایت توجه را بنمایند. تا از بروز تغییرات احتمالی در ظرفیت رشته ها یا افزوده شدن کد رشته جدید مطلع شوند.
  • مطالعه و بررسی مجدد دفترچه راهنما پیش از ویرایش فرم انتخاب رشته بسیار ضروری است. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره