تیزهوشان و نمونه دولتیمدارس

زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم 1400 – 1401 | تاریخ و نحوه ثبت نام

مدارس نمونه دولتی همچون مدارس تیزهوشان به دلیل آنکه متقاضیان زیادی دارند، شرایط پذیرش متفاوتی را برای جذب و ثبت نام دانش آموزان درنظر گرفته اند. مدارس نمونه دولتی، جزو مدارس برتر سطح کشور هستند و امکانات آموزشی و معلمان با تجربه تر و دارای سطح علمی بالاتری در این مدارس فعالیت می‌کنند. به همین دلیل سعی بر این است که دانش آموزانی پذیرش شوند که از وضعیت درسی مناسبی برخودار هستند. پایه ترین مقطع تحصیلی در مدارس نمونه دولتی، پایه هفتم است و دانش آموزان پایه ششم برای ورود به این مدارس باید در زمان تعیین شده ثبت نام خود را انجام دهند. در ادامه توضیحات جامعی در خصوص زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم 1400 – 1401 ارائه خواهیم داد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

حذف آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم

تا پیش از سال 97، تنها ملاک پذیرش دانش آموز در پایه هفتم مدارس نمونه دولتی آزمون ورودی و نمره اکتسابی داوطلبان در این آزمون بود. به عبارتی دیگر، دانش آموزان پایه ششم که علاقه مند به تحصیل در مدارس نمونه دولتی بودند باید در آزمون شرکت می‌کردند و در صورت کسب نمره لازم، پذیرش می‌شدند.

اما از سال 97 تاکنون هیچ آزمونی برای پذیرش دانش آموز در پایه هفتم مدارس نمونه دولتی برگزار نشده است و طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش کشور هدف از حذف این آزمون، کاهش فضای رقابتی و کمتر کردن استرس دانش آموزان است.

با توجه به اینکه بیشتر دانش آموزان پایه ششم، همزمان با ثبت نام نمونه دولتی 1400 در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم نیز شرکت می‌کنند، یکی از این دو آزمون یعنی آزمون مدارس نمونه دولتی حذف شده است تا از این طریق کمی از استرس دانش آموزان در این سن کاسته شود. البته حذف آزمون نمونه دولتی به معنای عدم پذیرش دانش آموز در پایه هفتم این مدارس نیست ، بلکه تنها شیوه پذیرش دانش آموز تغییر یافته است که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

بخوانید: شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم 1400

زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم 1400 – 1401

با حذف آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم، پذیرش دانش آموزان در این پایه تحصیلی به چه صورت خواهد بود؟ در سال های اخیر مدیریت هیات امنایی اجرا میشود و مدارس نمونه دولتی دوره اول متوسطه به این صورت مدیریت می شود و پذیرش دانش آموز بدون برگزاری آزمون و تنها براساس احراز شرایط لازم و سوابق تحصیلی دانش آموز انجام می‌گیرد.

ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم ، از اوایل مردادماه آغاز و تا زمان تکمیل شدن ظرفیت، حداکثر تا اواخر مردادماه ادامه خواهد داشت. البته ممکن است ظرفیت مدرسه تکمیل نشود و ثبت نام تا اواسط شهریورماه نیز ادامه یابد. جزئیات بیشتر در خصوص زمان ثبت نام را از طریق مدرسه مورد تقاضا جویا شوید.

بخوانید: مدارک لازم برای ثبت نام نمونه دولتی ششم به هفتم 1400

نحوه و ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم

دانش آموزانی که واجد شرایط لازم برای ثبت نام مدارس نمونه دولتی هستند، باید در زمان تعیین شده به مدرسه مدنظر خود مراجعه و مدارک لازم را جهت ثبت نام ارائه دهند. مدرسه مورد تقاضا باید در محدوده محل سکونت دانش آموز باشد. یکی از شرایط لازم برای ثبت نام نیز همین است یعنی مدرسه ای که انتخاب می‌کنید، باید در منطقه سکونت شما باشد.

حضور دانش آموز به همراه یکی از اولیا در زمان ثبت نام الزامی است و مدارکی که لازم است برای ثبت نام ارائه شوند نیز شامل موارد زیر هستند :

  • کارنامه پایه تحصیلی ششم
  • پرونده تحصیلی دوره ابتدایی
  • شناسنامه دانش آموز به همراه کپی از آن
  • شناسنامه و کارت ملی والدین دانش آموز به همراه کپی از آنها
  • 6 قطعه عکس 4*3

پس از اینکه دانش آموز در مدرسه پیش ثبت نام انجام داد، شرایط و سوابق تحصیلی او توسط مدرسه بررسی خواهد شد. چنانچه از صلاحیت های لازم برخوردار باشید، پذیرش می‌شوید. لازم به ذکر است که دانش آموزان با معدل بالاتر قطعا شانس پذیرش بیشتری دارند. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

بخوانید: دفترچه ثبت نام نمونه دولتی ششم به هفتم 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره