مدارستیزهوشان و نمونه دولتی

زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ چه تاریخی می باشد؟ مدارس نمونه‌دولتی، جزو مدارس برتر سطح کشور هستند. امکانات آموزشی و معلمان با تجربه‌تر و دارای سطح علمی بالاتری در این مدارس فعالیت می‌کنند. به همین دلیل سعی بر این است که دانش آموزانی پذیرش شوند که از وضعیت درسی مناسبی برخودار هستند. پایه ترین مقطع تحصیلی در مدارس نمونه‌دولتی، پایه هفتم است و دانش آموزان پایه ششم برای ورود به این مدارس باید در مهلت تعیین شده ثبت نام خود را انجام دهند. در ادامه توضیحات جامعی در خصوص زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم 1402 – 1403 ارائه خواهیم داد.

زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

با حذف آزمون نمونه‌دولتی ششم به هفتم، پذیرش دانش آموزان در این پایه تحصیلی به چه صورت خواهد بود؟ در سال‌های اخیر مدارس نمونه‌دولتی دوره اول متوسطه به صورت هیات امنایی مدیریت می‌شوند. پذیرش دانش آموز بدون برگزاری آزمون و تنها براساس احراز شرایط لازم و سوابق تحصیلی دانش آموز انجام می‌گیرد.

ثبت نام نمونه دولتی ششم به هفتم از اوایل مردادماه آغاز و تا مهلت تکمیل شدن ظرفیت، حداکثر تا اواخر مردادماه ادامه خواهد داشت. البته ممکن است ظرفیت مدرسه تکمیل نشود و نام نویسی تا اواسط شهریورماه نیز ادامه یابد. جزئیات بیشتر در خصوص زمان ثبت نام را از طریق مدرسه مورد تقاضا جویا شوید.

به محض اعلام زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ در این بخش از مقاله بروزرسانی خواهیم کرد.

حذف آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم

تا پیش از سال 97، تنها ملاک پذیرش دانش آموز در پایه هفتم مدارس نمونه‌دولتی آزمون ورودی و نمره اکتسابی داوطلبان در این آزمون بود. به عبارتی دیگر، دانش آموزان پایه ششم که علاقه مند به تحصیل در مدارس نمونه‌دولتی بودند باید در آزمون شرکت می‌کردند و در صورت کسب نمره لازم، پذیرش می‌شدند.

اما از سال 97 تاکنون هیچ آزمونی برای پذیرش دانش آموز در پایه هفتم مدارس نمونه‌دولتی برگزار نشده است و طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش کشور هدف از حذف این آزمون، کاهش فضای رقابتی و کمتر کردن استرس دانش آموزان است.

با توجه به اینکه بیشتر دانش آموزان پایه ششم، هم زمان با ثبت نام نمونه دولتی در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم نیز شرکت می‌کنند، یکی از این دو آزمون یعنی آزمون مدارس نمونه‌دولتی حذف شده است تا از این طریق کمی از استرس دانش آموزان در این سن کاسته شود. البته حذف آزمون نمونه دولتی به معنای عدم پذیرش دانش آموز در پایه هفتم این مدارس نیست، بلکه تنها شیوه پذیرش دانش آموز تغییر یافته است که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

نحوه ثبت نام

دانش آموزانی که واجد شرایط لازم برای ثبت نام مدارس نمونه‌دولتی هستند، باید در زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم تعیین شده به مدرسه مدنظر خود مراجعه و مدارک لازم را جهت ثبت نام ارائه دهند. مدرسه مورد تقاضا باید در محدوده محل سکونت دانش آموز باشد. یکی از شرایط لازم برای ثبت نام نیز همین است یعنی مدرسه ای که انتخاب می‌کنید، باید در منطقه سکونت شما باشد.

حضور دانش آموز به همراه یکی از اولیا در زمان ثبت نام الزامی است و مدارکی که لازم است برای ثبت نام ارائه شوند نیز شامل موارد زیر هستند :

  • کارنامه پایه تحصیلی ششم
  • پرونده تحصیلی دوره ابتدایی
  • شناسنامه دانش آموز به همراه کپی از آن
  • شناسنامه و کارت ملی والدین دانش آموز به همراه کپی از آنها
  • 6 قطعه عکس 4*3

مشاوره زمان ثبت نام نمونه دولتی

پس از اینکه دانش آموز در مدرسه پیش ثبت نام انجام داد، شرایط و سوابق تحصیلی او توسط مدرسه بررسی خواهد شد. چنانچه از شرایط لازم برخوردار باشید، پذیرش می‌شوید. لازم به ذکر است که دانش آموزان با معدل بالاتر قطعا شانس پذیرش بیشتری دارند.

برای اطلاع از بهترین مدارس و زمان ثبت نام نمونه دولتی و شرایط پذیرش در این مدارس می توانید با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت کنید تا فرزندان خود را با توجه به شرایطشان ثبت نام آن ها در مدارس نمونه‌دولتی ومدارس دیگر بررسی شود و راهنمایی های لازم انجام گیرد.

برای دریافت مشاوره در زمینه نام نویسی نمونه‌دولتی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره