مدارستیزهوشان و نمونه دولتی

نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱- ۱۴۰۲ | مراحل گام به گام

کانال تلگرام تحصیلی     

آزمون سنجش هوش ششم به هفتم هرسال با هدف شناسایی و جذب دانش آموزان ممتاز و دارای استعداد تحصیلی برتر توسط مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان برگزار می‌شود. دانش آموزانی که درحال حاضر شاغل به تحصیل در پایه ششم ابتدایی هستند، می‌توانند با بررسی شرایط ثبت نام آزمون سنجش هوش در این آزمون ثبت نام و شرکت نمایند. در صورت کسب نمره قبولی، دوره اول متوسطه خود را در برترین مدرسه کشور یعنی مدرسه تیزهوشان بگذرانند. در مطالب قبلی سایت دانتل، زمان ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم و برگزاری آزمون تیزهوشان ششم و همچنین شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم  ۱۴۰۱ را بررسی کردیم و در این مطلب قصد داریم شما را با نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ آشنا سازیم. تا انتهای مطلب را با دقت مطالعه نمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۱- ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱- ۱۴۰۲

برخلاف آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم که چند سالی است حذف شده است و پذیرش دانش آموز در این مدرسه بدون برگزاری آزمون و با بررسی سوابق تحصیلی متقاضیان انجام می‌گیرد، آزمون تیزهوشان ششم به هفتم همچنان به قوت خود باقیست. با توجه به متقاضیان بسیاری زیادی که دارد، به احتمال قوی در سال‌های آینده نیز برگزار شود و تنها ملاک جذب دانش آموز در پایه هفتم مدرسه تیزهوشان باشد. اما سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان در چند سال اخیر تغییرات زیادی را در آزمون سنجش هوش ششم ابتدایی اعمال کرده است بدین صورت که سوالات این آزمون از کتاب های درسی مطرح نمی‌شود و سوالات به صورت تست هوش و با هدف ارزیابی هوش و استعداد تحلیلی دانش آموز طراحی می‌شوند. برای مطالعه ثبت نام تیزهوشان کلیک کنید.

توضیحات فوق را از این جهت ارائه نمودیم که پیش از ثبت نام بدانید که محتوای آزمون سنجش هوش ششم به چه صورت است و با آگاهی کامل نسبت به ثبت نام اقدام نمایید. ثبت نام این آزمون به صورت الکترونیکی و در سایت hoosh.medu.ir انجام می‌گیرد. ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم با پرداخت هزینه همراه است و دانش آموزان باید پس از تکمیل فرم و بارگذاری مدارک لازم در سایت، هزینه را نیز پرداخت کنند تا فرایند ثبت نام به اتمام برسد.

بخوانید: دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱- ۱۴۰۲

مراحل ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم ابتدایی

 • وارد سامانه ثبت نام سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های استعدادهای درخشان (دوره اول) به نشانی hoosh.medu.ir شوید و سپس کد ملی و رمز ورود همگام دانش آموز را درج و بر روی گزینه ورود کلیک کنید.
ثبت نام سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان
ثبت نام سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان

رمز ورود همگام را باید از مدیر مدرسه دریافت کنید و در صورت فراموشی نیز به مدیر مدرسه مراجعه نمایید.

پس از درج نقش دانش آموز و تعیین محل تحصیل کنونی، وارد پنل کاربری خواهید شد و لازم است مراحل زیر جهت ثبت نام طی شود :

 • در بخش مدیریت صفحه اول پورتال، فرم مشخصات دانش آموز نمایش داده می‌شود که شامل اطلاعاتی همچون نام، نام خانوادگی، کد ملی و سایر مشخصات است. تمام اطلاعات فرم را کنترل و تایید نمایید.
 • پس از تایید فرم مشخصات، باید بخش های خواسته شده در فرم را با اطلاعات لازم تکمیل کنید. اطلاعات مورد نیاز برای تکمیل فرم ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم به شرح زیر می‌باشند:
 1. نام استان مورد تقاضا
 2. نام شهرستان مورد تقاضا
 3. نام مدارس مورد تقاضا (3 اولویت)

پس از تعیین استان، شهرستان و مدرسه مورد تقاضا، باید عکس دانش آموز با مشخصات زیر در محل تعیین شده بارگذاری شود:

 1. فرمت jpg
 2. حداکثر حجم 70 کیلوبایت
 3. حداقل عرض و ارتفاع 300*200 و حداکثر عرض و ارتفاع 400*300
 4. عکس رنگی و دارای زمینه سفید
 5. مربوط به سال جاری دانش آموز
 6. بدون اثر مهر، تاخوردگی و لک

پس از بارگذاری عکس گزینه ذخیره را بزنید تا به صفحه پرداخت هزینه آزمون هدایت شوید.

بخوانید: مدارک ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

بر روی گزینه ” ثبت نام نهایی و پرداخت ” کلیک کنید تا به درگاه پرداخت منتقل شوید. برای پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۱- ۱۴۰۲ لازم است اطلاعات کارت بانکی خود را که شامل شماره کارت، رمز دوم اینترنتی و سایر اطلاعات بانکی می‌باشد را درج نمایید. پس از اتمام فرایند پرداخت، ثبت نام شما با موفقیت به پایان می‌رسد و می‌توانید رسید ثبت نام را به همراه کد پیگیری دریافت نمایید.

توصیه می شود که از رسید ثبت نام پرینت تهیه کنید و تا زمان پذیرش در مدرسه‌‌‌، در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید. لازم به ذکر است که بدون شماره پیگیری ارائه شده توسط سامانه، زمان دریافت کارت ورود به جلسه موفق به دریافت کارت آزمون نخواهید بود پس حتما این کد را نزد خود حفظ کنید. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱- ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره