تیزهوشان و نمونه دولتیمدارس

مدارک ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401 | مدارک لازم و مورد نیاز مدارس

ورود به مدارس تیزهوشان برای پایه نهم تنها برای افرادی که واجد شرایط باشند امکان‌پذیر است. این مدارس به دلیلی کیفیت آموزشی بالا از متقاضیان بسیاری برخوردار است. متقاضیان پس از بررسی شرایط ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم 1400، می‌توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند. ثبت نام در مدارس تیزهوشان نیازمند ارائه مدارک از طرف متقاضی است. این مدارک جهت اثبات اینکه آیا داوطلب واجد شرایط است یا نه دریافت می‌شوند. مدارک ثبت نام مدارس تیزهوشان برای پایه نهم شامل مدارک فردی و مدارک تحصیلی داوطلب است. این مدارک ممکن است در مراحل مختلف از فرایند ورود به مدارس تیزهوشان نهم به دهم مورد نیاز باشند. ثبت اطلاعات مدارک در فرم ثبت نام به صورت اینترنتی و ارائه مدارک به صورت حضوری باید کامل و با دقت انجام گیرد. در این مقاله به معرفی مدارک لازم و مورد نیاز ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401 پرداخته شده است.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مدارک ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02126295595 تماس بگیرید.

 

مدارک ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401

ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به صورت اینترنتی و از طریق سایت azmoon.medu.ir انجام می‌گیرد. در این مرحله متقاضیان باید تمام آنچه که برای ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم لازم است را آماده کرده و برای ثبت نام اقدام کنند. به طور کلی مدارک ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم که در فرایند ثبت نام اینترنتی موردنیاز است عبارتند از:

 • تکمیل فرم ثبت نام: با مراجعه به سامانه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم یک فرم دراختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. در این فرم اطلاعات فردی و اطلاعات تحصیلی داوطلبان درج می‌شود. علاوه بر این لازم است مدارس تیزهوشان مورد علاقه داوطلب به ترتیب در 3 اولویت در این فرم درج شوند.
 • بارگذاری عکس داوطلبی: عکس داوطلبی یکی از مهمترین مدارکی است که برای ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم مورد نیاز است. این عکس باید با استاندارهای مشخص اسکن شده و در محل مربوطه وارد شود. عکس داوطلبی باید در ابعاد 4*3 و با فرمت jpg بارگذاری شود. این عکس باید جدید و فاقد هرگونه مهر و لک باشد.
 • پرداخت هزینه ثبت نام: واریز هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم اصلی‌ترین مدرکی است که برای ثبت نام لازم است. این هزینه پس از تکمیل فرم ثبت نام و تا قبل از دریافت کارت ورود به جلسه باید پرداخت شود. برای پرداخت هزینه به صورت اینترنتی به اطلاعات کارت عابر بانک معتبر و رمز دوم نیاز است.

در تکمیل فرم ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم بهتر است در وارد کردن اطلاعات دقت لازم را به کاربرد. این اطلاعات باید درست و به دور از خطا و اشتباه در فرم درج شوند. اما اگر به هر دلیلی خطایی در درج اطلاعات رخ دهد، باید برای ویرایش آن اقدام کرد. ویرایش ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم در بازه‌هایی مشخص و محدود انجام می‌گیرد.

بخوانید: نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400

مدارک لازم برای ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم در زمان پذیرش 1400 – 1401

به طور کلی مدارک ثبت نام تیزهوشان نهم را باید به دو بخش تقسیم کرد. بخش اول از این مدارک، مدارکی هستند که در زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 باید به صورت اینترنتی بارگذاری شوند. بخش دوم نیز مدارکی هستند که در صورت پذیرفته شدن در آزمون ورودی باید به صورت حضوری ارائه شوند. ارائه مدارک تکمیل ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم به صورت حضوری در مدرسه‌ای انجام می‌گیرد که داوطلب درآن پذیرفته شده باشد. در ادامه لیست این مدارک گرداوری و ارائه شده است.

 • کپی و اصل کارت ملی و شناسنامه عکس‌دار دانش آموز
 • کپی کارت ملی و شناسنامه والدین دانش آموز
 • 6 قطعه عکس 4*3 رنگی و زمینه سفید و پشت نویسی شده
 • کارت واکسن دانش آموز
 • اصل و کپی کارت جانبازی والدین در صورت جانباز بودن
 • پرینت کارنامه قبولی در آزمون تیزهوشان نهم به دهم
 • کارنامه پایه‌های تحصیلی هفتم، هشتم و نهم
 • حکم کارگزینی برای والدین فرهنگی
 • برگ هدایت تحصیلی مهر شده توسط مدیریت مدرسه فعلی
 • تکمیل فرم‌های تکمیل ثبت نام که توسط مدرسه پذیرفته شده ارائه می‌شود

لیست مدارکی که ارائه شد، یک لیست کلی است. به داوطلبان توصیه می‌شود برای آگاهی از جزئیات مدارک تکمیل ثبت نام تیزهوشان نهم، به محل مدرسه پذیرفته شده مراجعه کنند. این مدارس تمام راهنمایی‌های مربوطه را در اختیار دانش آموزان پذیرفته شده قرار خواهد داد.

ناگفته نماند که تحصیل در مدارس تیزهوشان مستلزم پرداخت شهریه است. شهریه مدارس تیزهوشان با توجه به پایه تحصیلی و همچنین با توجه به منطقه و شهری که مدرسه در آن قرار دارد متفاوت است. البته مدارس تیزهوشان برای دریافت شهریه برنامه ریزی‌های مناسبی دارند. داوطلب می‌تواند شهریه این مدارس را به صورت اقساطی پرداخت کند.

بخوانید: دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400

زمان ارائه مدارک ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم

زمینه ورود به مدارس تیزهوشان نهم به دهم در طی گذر از چند مرحله فراهم خواهد شد. به طور کلی برای هر یک از مراحل ثبت نام تیزهوشان دوره دوم متوسطه، زمان مشخصی اختصاص داده می‌شود. زمانبندی مراحل ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم را می‌توان در جدول زیر مشاهده کرد.

ردیفمراحل ثبت نامبازه زمانی
1ثبت نام اینترنتی آزمون تیزهوشان نهماواخر بهمن‌ماه تا اوایل اسفندماه
2دریافت کارت ورود به جلسه آزمون5 روز قبل از برگزاری آزمون
3شرکت در آزمون تیزهوشان نهماواخر خردادماه
4دریافت نتایج آزمون تیزهوشان نهم4 تا 6 هفته بعد از برگزاری آزمون
5تکمیل ثبت نام تیزهوشان نهمپس از اعلام نتایج و کسب قبولی

با توجه به زمانبندی ارائه شده، زمان ارائه مدارک ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم در مراحل اول و پنجم خواهد بود. در مرحله اول ارائه مدارک به صورت اینترنتی و در مرحله پنجم ارائه مدارک به صورت حضوری انجام می‌گیرد. لازم به ذکر است که ارائه مدارک در زمان تکمیل ثبت نام، تنها مختص دانش آموزانی است که در آزمون تیزهوشان نهم پذیرفته شده باشند.

ملاک سنجش و پذیرش مدارس تیزهوشان

ملاک سنجش و پذیرش دانش آموز برای مدارس تیزهوشان، مدارک دانش آموز و امتیاز کسب شده توسط او در آزمون است. به طور کلی تنها راه ورود به مدارس تیزهوشان نهم به دهم برای واجدین شرایط کسب قبولی در آزمون ورودی است. گفتنی است که آزمون تیزهوشان نهم جهت سنجش و پذیرش دانش آموز برای دوره دوم متوسطه برگزار می‌شود. بدین ترتیب تنها افرادی که مشغول به تحصیل در پایه نهم هستند، می‌توانند در این آزمون ثبت نام کنند. دارا بودن حداقل معدل 19 نیز از شرایط اصلی ثبت نام و ورود به مدارس تیزهوشان است. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون نمونه دولتی 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02126295595 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا