مدارستیزهوشان و نمونه دولتی

ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ معمولا در فروردین ماه از طریق سایت my.medu.ir انجام می گیرد. وظیفه اصلی این مدارس جهت دهی به دانش آموزان دارای ضریب هوشی بالا و با استعداد است. خانواده هایی که فرزاندان آنان از بهره هوشی بالاتری نسبت به همسالان خود برخوردار هستند، سعی در ثبت نام دانش آموز خود در این مدارس دارند. قبولی دانش آموزان پایه ششم در مدرسه تیزهوشان می‌تواند زمینه ساز ادامه تحصیل در این مدارس در پایه دهم شود. به همین دلیل موفقیت در آزمون تیزهوشان ششم بسیار با اهمیت است. در این مقاله زمان و شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم 1403 – 1404 تشریح می‌شود.

 

ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۳ -۱۴۰۴ همانند سال های گذشته به صورت اینترنتی و از طریق سایت مای مدیو ” my.medu.ir ” انجام می شود و دانش آموزان باید در تاریخ های اعلام شده به سایت ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم مراجعه و نسبت به طی مراحل نام نویسی خود در این آزمون با پرداخت هزینه، بارگذاری مدارک و تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی اقدام نمایند.

طی سال های اخیر تغییراتی در روند برگزاری آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ایجاد شده است. به این صورت که آزمون تیزهوشانی که در این مقطع برگزار می شود یک آزمون تحصیلی از دروس دانش آموزان نیست و صرفا یک آزمون هوش می باشد.

 

زمان ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم 1403 – 1404

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۳ -۱۴۰۴ هر ساله در اوایل فصل بهار و فروردین ماه می باشد. داوطلبان باید در نظر داشته باشند که ثبت نام فقط در بازه های زمانی اعلام شده از سوی مای مدیو امکان پذیر است و خارج از آن هیچ لینکی فعال نخواهد بود. البته لازم است اشاره کنیم که هر ساله به منظور ثبت نام متقاضیان بیشتر، این بازه زمانی توسط سایت برای دو تا سه دیگر نیز تمدید می شود.

زمان ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم تا کنون اعلام نشده است. پیش بینی می شود همانند سال گذشته در فروردین ماه انجام گیرد. به محض انتشار اخبار جدید در این بخش اطلاع رسانی خواهیم کرد.

در زمان تمدید مهلت ثبت نام علاوه بر اینکه داوطلبان می توانند ثبت نام اینترنتی خود را انجام دهند، داوطلبانی هم که مراحل ثبت نام خود را انجام داده اند، می توانند در صورت نیاز نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

 

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1403 – 1404

برای راهنمایی دانش آموزانی که قصد شرکت و ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1403 – 1404 را دارند، سازمان ملی پرورش استعداد درخشان و دانش پژوهان جوان، دفترچه ای را با عنوان دفترچه ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم منتشر می کند.

علاقه مندان به شرکت در این آزمون باید ابتدا مندرجات دفترچه را بررسی کنند و چنانچه دارای تمامی شرایط ذکر شده در دفترچه بودند، جهت نام نویسی اقدام نمایند. در ادامه به شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم اشاره کرده ایم.

 

شرایط عمومی

شرایط عمومی ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۳ -۱۴۰۴ به شرح زیر می باشد.

✅داشتن تابعیت ایرانی (ثبت نام دانش آموزانی که تابعیت ایرانی ندارند با شرایط خاصی انجام می گیرد)

✅تحصیل در مقطع ششم

✅کسب نمره ” خیلی خوب ” در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی و تمامی دروس نوبت اول پایه ششم ابتدایی ( اگر دانش آموزی مجموعا در پایه پنجم و ششم فقط در یکی از دروس عنوان ” خوب “ را کسب کرده باشد نیز مجاز به ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم خواهد بود. )

 

شرایط اختصاصی

شرایط اختصاصی ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم 1403 – 1404 به شرح زیر می باشد.

🔴 ملاک و معیار پذیرش در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم، نمره اکتسابی داوطلب در آزمون سنجش هوش است.

🔴 در صورتی که دانش آموزان دو قلو یا بیشتر (همجنس و یا غیر همجنس) در این آزمون شرکت کنند و یکی از آن ها پذیرفته شود، دیگری نیز با کسب 80 درصد از نمره آخرین فرد پذیرفته شده، مجاز به ثبت نام مدرسه تیزهوشان است.

🔴 هر داوطلب باید در حوزه امتحانی که مطابق منطقه آموزشی او انتخاب شده است، برای شرکت در جلسه امتحان حاضر شود.

🔴 دانش آموزانی که در خارج از کشور هستند لازم است برای ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم در کشور حضور داشته باشند. 

🔴 داوطلبان مجاز به درج الویت هایی از مدارس تیزهوشان هستند که در نزدیکی محل زندگی آن ها قرار داشته باشد. در صورتی که در محل زندگی دانش آموز چند مدرسه تیزهوشان وجود دارد، داوطلب می تواند از میان آن ها سه مدرسه را انتخاب و الویت بندی کند.

 

مدارک ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم 

داوطلبان در زمان انجام فرآیند ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم باید برخی مدارک از جلمه عکس داوطلبی خود را در سایت مربوطه بارگزاری کنند. ازین رو توصیه می کنیم داوطلبان پیش از انجام فرآیند نام نویسی، مدارک لازم آماده کنند. مدارک لازم برای ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم به دو بخش تقسیم بندی می شوند.

◀ اولین مدارک لازم شامل مشخصات فردی، سوابق و مدارک تحصیلی لازم و آدرس محل سکونت و شماره تلفن دانش آموز و والدین می باشد. 

◀ دومین مدرک مهمی که داوطلبان در زمان انجام فرآین دثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم در سایت بارگزاری کنند عکس داووطلب می باشد. عکس داوطلبی باید دارای مشخصاتی از جمله جدید بودن، فرمت jpg، مناسب بودن سایز و پس زمینه سفید می باشد که داوطلبان باید به آن توجه داشته باشند. 

❌ فرمت jpg

❌ حداکثر حجم 70 کیلوبایت

❌ حداقل عرض و ارتفاع 300*200 و حداکثر عرض و ارتفاع 400*300

❌ عکس رنگی و دارای زمینه سفید

❌ مربوط به سال جاری دانش آموز

❌ بدون اثر مهر، تاخوردگی و لک

◀ آخرین مدرک لازم پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم می باشد داوطلبان برای انجام فرآیند و ثبت آن در سایت باید هزینه شرکت در آزمون را از طریق کارت بانکی دارای رمز دوم پرداخت کنند. 

بخوانید: مدارک ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

 

راهنما ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم با انجام شش گام زیر صورت می‌گیرد.

✅ مراجعه به سایت ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم my.medu.ir

✅ انتخاب گزینه آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان

✅ درج کد ملی و رمز عبور همگام دانش آموز

✅ پر کردن فیلدهای اطلاعات شناسنامه ای و تحصیلی دانش آموز

    👈در این بخش ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم اطلاعات فردی و تحصیلی از دانش آموز درخواست می‌گردد. البته به دلیل ثبت رمز همگام در سامانه، برخی از اطلاعات داوطلب مانند نام، نام خانوادگی و کد ملی از قبل تکمیل شده و نمایش داده می‌شود.

✅ بارگذاری فایل عکس دانش آموز

    👈در این بخش عکس داوطلب طبق سایز اعلام شده بارگزاری می‌گردد. داوطلب باید به فرمت عکس دقت نموده و عکس را با فرمت صحیح بارگزاری نماید.

✅ پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم

    👈پرداخت هزینه گام نهایی است. پس از پرداخت الکترونیکی مبلغ درخواستی، ثبت نام تکمیل می‌شود. زمان پرداخت هزینه آزمون همزمان با نام نویسی می‌باشد. 

 

راهنما تصویری

دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم می توانند مطابق مراحل زیر نسبت به نام نویسی و ثبت نام در این آزمون اقدام کنند.

1️⃣به درگاه ورود به آزمون های وزارت آموزش و پرورش به نشانی اینترنتی “ my.medu.ir ” مراجعه نمایید.

2️⃣ در این مرحله ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ در کادر های مشخص ابتدا نقش خود ” دانش آموز ” را انتخاب کنید سپس ملیت و کد ملی و شماره سریال ۶ رقمی شناسنامه خود را وارد کنید. 

 

ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

3️⃣در پنجره صحفه جدید بر روی آزمون سمپاد در ردیف سوم کلیک کنید.

4️⃣فرم ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم را با اطلاعات صحیح پر کنید.

5️⃣مدارس مورد نظر خود را با توجه به دسترسی و محل سکونت خود انتخاب کنید.

6️⃣هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ را پرداخت نمایید. 

7️⃣کد پیگیری خود را دریافت کرده و آن را نگه دارید.

 

تکمیل فرم تقاضانامه 

پس از تایید فرم مشخصات، باید بخش های خواسته شده در فرم را با اطلاعات لازم تکمیل کنید. اطلاعات مورد نیاز برای تکمیل فرم ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم به شرح موارد زیر می‌ باشند.

 1. نام
 2. نام خانوادگی
 3. کد ملی
 4. جنسیت
 5. تاریخ تولد
 6. نام پدر
 7. کد ملی پدر
 8. شماره شناسنامه پدر
 9. محل صدور شناسنامه پدر
 10. نام پدر بزرگ (پدرِ پدر)
 11. خواهر و یا برادر همزاد ( دوقلو یا چند قلو ) شرکت کننده در ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم دارم.
 12. دین
 13. نوع تابعیت متقاضی ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ 
 14. نوع مدرسه محل تحصیل کنونی
 15. نام و کد دبستان محل تحصیل کنونی
 16. نام و کد منطقه محل تحصیل کنونی
 17. نام و کد استان محل تحصیل کنونی
 18. چپ دست هستم
 19. نیاز به منشی دارم
 20. شماره تلفن ثابت منزل همراه با کد شهر
 21. شماره تلفن همراه
 22. نشانی صندوق رایانه ای ( پست الکترونیک)
 23. نشانی دقیق منزل 
 24. رشته مورد تقاضا در ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴
 25. نام استان مورد تقاضا
 26. نام شهرستان مورد تقاضا
 27. نام مدارس استعداد های درخشان مورد تقاضا ( سه الویت)
 28. عکس داوطلب بایستی بارگذاری شود.
 29. آیا جهت دریافت اطلاعات مربوط به ثبت نام آزمون تیزهوشان هفتم خود، تمایل به استفاده از خدمات ارزش افزوده محتوای پیامکی دارید؟

پس از تعیین استان، شهرستان و مدرسه مورد تقاضا، باید عکس دانش آموز با مشخصات زیر در محل تعیین شده بارگذاری شود.

 

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1403 – 1404

پس از بارگذاری عکس، گزینه ذخیره را بزنید تا به صفحه پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم هدایت شوید. لازم است متقاضیان در نظر داشته باشند در صورتی که تمامی مراحل را به درستی انجام داده باشند، سامانه یک کد پیگیری اولیه در اختیار آن ها قرار می دهد.

لازم است متقاضیان در هنگام نام نویسی هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ را پرداخت نمایند و موفق به دریافت کد رهگیری نهایی شوند. متقاضیانی مجاز به شرکت در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم هستند که هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان را پرداخت کرده باشند. توجه داشته باشید بدون شماره پیگیری ثبت نام، امکان دریافت کارت ورود به جلسه و شرکت در جلسه آزمون برای دانش آموز وجود نخواهد داشت.

 

سهمیه‌ها در آزمون تیزهوشان

در ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ تنها یک سهمیه لحاظ می‌گردد. این سهمیه اختصاص به دانش‌آموزان همزاد دوقلو یا بالاتر، همجنس یا غیرهمجنس دارد که یکی از آنان در آزمون قبول شده است. اگر یکی از دانش آموزان دارای همزاد در آزمون پذیرفته شود، قل دیگر می‌تواند به شرط کسب حداقل هشتاد درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده، در مدرسه ثبت نام نماید، این دانش آموزان مازاد بر ظرفیت پیش بینی شده خواهد بود. 

 

سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

آزمون تیزهوشان به سنجش هوش و استعداد دانش آموزان توجه دارد و پیشرفت تحصیلی مد نظر نیست. در واقع برای ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ و کسب موفقیت در آن نیازی نیست که دانش آموزان منابع تخصصی را تهیه کرده و مطالعه کنند. 

این آزمون سوالاتی را بر اساس تست هوش ریون مطرح می‌کند و دانش آموزان باید به آن ها پاسخ بدهند. دانش آموزان می‌توانند برای کسب آمادگی سوالات سال های گذشتته را تهیه کرده و به آن ها پاسخ دهند. 

 

زمان برگزاری آزمون و دریافت کارت

متقاضیانی که تمامی مراحل ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴  را در سایت ” my.medu.ir ” تکمیل کرده اند، می توانند در حدود یک هفته یا کمتر قبل از برگزاری آزمون تیزهوشان، مجدد به سایت مربوطه مراجعه کنند و کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند.

بدون کارت ورود به جلسه امکان شرکت در جلسه آزمون وجود ندارد. نکته مهمی که باید در نظر گرفته شود این است که امکان دریافت کارت ورود به جلسه برای دسته ای از دانش آموزان وجود دارد که هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ را پرداخت کرده باشند. احتمالا آزمون سال جاری نیز مانند سال گذشته در خرداد ماه برگزار خواهد شد. 

 

اعلام نتایج آزمون

پس از برگزاری آزمون، شرکت کنندگان باید منتظر اعلام نتایج باشند تا از وضعیت پذیرش و یا عدم پذیرش خود مطلع شوند. طبق رویه اعلام نتایج ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ در سال های گذشته معمولا 4 تا 6 هفته پس از تاریخ برگزاری آزمون است. پیش بینی می شود که نتایج آزمون نهم در اواخر تیرماه یا اوایل مرداد ماه اعلام شود و پذیرفته شدگان بتوانند در مدرسه محل قبولی خود ثبت نام کنند. 

لازم است اشاره کنیم که اعلام نتایج ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم نیز مانند روند ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت ”my.medu.ir” انجام می شود. به محض مشخص شدن زمان دقیق اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم تاریخ دقیق را در این قسمت اطلاع رسانی خواهیم کرد. 

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید.

 

مشاوره ثبت نام تیزهوشان هفتم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

داوطلبانی که در مهلت ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم 1403 – 1403 نام نویسی کرده اند، باید با اطلاع از زمان برگزاری آزمون با دریافت کارت ورود به جلسه، در حوزه امتحانی خود حاضر شوند. کارت ورود به جلسه تیزهوشان ششم به هفتم چند روز قبل از برگزاری آزمون از طریق سایت ” my.medu.ir ” منتشر می شود.

شرکت کنندگان در جلسه امتحان می توانند یک ماه پس از برگزاری آزمون، نسبت به دریافت نتایج اقدام کنند. برای دریافت اطلاعات لحظه ای پیرامون ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل در ارتباط باشید. برای ارتباط با مشاوران می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی استفاده کنید.

بخوانید: ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم [/box

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

 1. ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ از طریق کدام سایت انجام می شود؟

  ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم 1403 – 1404 از طریق سامانه مای مدیو به نشانی اینترنتی ” my.medu.ir ” انجام می شود.

 2. متقاضیان چه زمانی باید برای ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم 1403 – 1404 اقدام کنند؟

  در متن مقاله زمان دقیق ثبت نام اعلام شده است. معمولا ثبت نام تیزهوشان در فرودین ماه انجام می گیرد.

 3. آیا برای ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ متقاضیان باید دارای شرایط خاصی باشند؟

  بله ، متقاضیان باید دارای برخی شرایط عمومی و اختصاصی باشند که در متن مقاله فوق به آن ها اشاره کرده ایم.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫3 دیدگاه ها

  1. سلام طبق شرایط درج شده داوطلبان متقاضی ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم حداکثر یک نمره خوب در کارنامه خود داشته باشند.

 1. سلام من دخترم رو ثبت نام کردم ششم به هفتم ولی عکس نداشت البته یا توجه نکردم یا امکان بارگذاری عکس برا ما غیرفعال بود چون کلا خاکستری بود…ثبت نام رو هم نهایی کردم. حالا باید چکار کنم؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره