مدارستیزهوشان و نمونه دولتی

ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ معمولا در فروردین ماه از طریق سایت پادا انجام می گیرد. وظیفه اصلی این مدارس جهت دهی به دانش آموزان دارای ضریب هوشی بالا و با استعداد است. خانواده هایی که فرزاندان آنان از بهره هوشی بالاتری نسبت به همسالان خود برخوردار هستند، سعی در ثبت نام دانش آموز خود در این مدارس دارند. قبولی دانش آموزان پایه ششم در مدرسه تیزهوشان می‌تواند زمینه ساز ادامه تحصیل در این مدارس در پایه دهم شود. به همین دلیل موفقیت در آزمون تیزهوشان ششم بسیار با اهمیت است. در این مقاله زمان و شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم 1402 – 1403 تشریح می‌شود.

 

ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۲۰ -۱۴۰۳ همانند سال های گذشته به صورت اینترنتی و از طریق سایت ” pada.medu.ir ” و سایت همگام انجام می شود و دانش آموزان باید در تاریخ های اعلام شده به سایت ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم مراجعه و نسبت به طی مراحل نام نویسی خود در این آزمون با پرداخت هزینه، بارگذاری مدارک و تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی اقدام نمایند.

طی سال های اخیر سمپاد تغییراتی را در روند برگزاری آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ایجاد کرده است. به این صورت که آزمون تیزهوشانی که در این مقطع برگزار می شود یک آزمون پیشرفت تحصیلی از دروس دانش آموزان نیست و صرفا یک آزمون هوش می باشد.

 

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1402 – 1403

زمان ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم هر ساله در اوایل فصل بهار و فروردین ماه می باشد. داوطلبان باید در نظر داشته باشند که ثبت نام فقط در بازه های زمانی اعلام شده از سوی سمپاد امکان پذیر است و خارج از آن هیچ لینکی فعال نخواهد بود. البته لازم است اشاره کنیم که هر ساله به منظور ثبت نام متقاضیان بیشتر، این بازه زمانی توسط سمپاد برای دو تا سه دیگر نیز تمدید می شود.

زمان ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم تا کنون اعلام نشده است. پیش بینی می شود همانند سال گذشته در فروردین ماه انجام گیرد. به محض انتشار اخبار جدید در این بخش اطلاع رسانی خواهیم کرد.

در زمان تمدید مهلت ثبت نام علاوه بر اینکه داوطلبان می توانند ثبت نام اینترنتی خود را انجام دهند، داوطلبانی هم که مراحل ثبت نام خود را انجام داده اند، می توانند در صورت نیاز نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

 

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1402 – 1403

برای راهنمایی دانش آموزانی که قصد شرکت در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم را دارند، سازمان ملی پرورش استعداد درخشان و دانش پژوهان جوان، دفترچه ای را با عنوان دفترچه ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم منتشر می کند. علاقه مندان به شرکت در این آزمون باید ابتدا مندرجات دفترچه را بررسی کنند و چنانچه دارای تمامی شرایط ذکر شده در دفترچه بودند، جهت نام نویسی اقدام کنند. در ادامه به شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم اشاره کرده ایم:

شرایط عمومی 

🟢 داشتن تابعیت ایرانی (ثبت نام دانش آموزانی که تابعیت ایرانی ندارند با شرایط خاصی انجام می گیرد)

🟢 تحصیل در مقطع ششم

🟢 کسب نمره “ خیلی خوب ” در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی و تمامی دروس نوبت اول پایه ششم ابتدایی ( اگر دانش آموزی مجموعا در پایه پنجم و ششم فقط در یکی از دروس عنوان ” خوب را کسب کرده باشد نیز مجاز به ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم خواهد بود. )

شرایط اختصاصی 

🔴 ملاک و معیار پذیرش در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم، نمره اکتسابی داوطلب در آزمون سنجش هوش است.

🔴 در صورتی که دانش آموزان دو قلو یا بیشتر (همجنس و یا غیر همجنس) در این آزمون شرکت کنند و یکی از آن ها پذیرفته شود، دیگری نیز با کسب 80 درصد از نمره آخرین فرد پذیرفته شده، مجاز به ثبت نام مدرسه تیزهوشان است.

🔴 هر داوطلب باید در حوزه امتحانی که مطابق منطقه آموزشی او انتخاب شده است، برای شرکت در جلسه امتحان حاضر شود.

🔴 دانش آموزانی که در خارج از کشور هستند لازم است برای شرکت در آزمون تیزهوشان نهم به دهم در کشور حضور داشته باشند. 

🔴 داوطلبان مجاز به درج الویت هایی از مدارس تیزهوشان هستند که در نزدیکی محل زندگی آن ها قرار داشته باشد. در صورتی که در محل زندگی دانش آموز چند مدرسه تیزهوشان وجود دارد، داوطلب می تواند از میان آن ها سه مدرسه را انتخاب و الویت بندی کند.

 

مدارک ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم 

داوطلبان در زمان انجام فرآیند ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم باید برخی مدارک از حلمه عکس داوطلبی خود را در سایت مربوطه بارگزاری کنند. ازین رو توصیه می کنیم داوطلبان پیش از انجام فرآیند نام نویسی مدارک لازم آماده کنند. مدارک لازم برای ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم به دو بهش تقسیم بندی می شوند:

◀ اولین مدارک لازم شامل مشخصات فردی، سوابق و مدارک تحصیلی لازم و آدرس محل سکونت و شماره تلفن دانش آموز و والدین می باشد. 

◀ دومین مدرک مهمی که داوطلبان در زمان انجام فرآیند نام نویسی در سایت بارگزاری کنند عکس داووطلب می باشد. عکس داوطلبی باید دارای مشخصاتی از جمله جدید بودن، فرمت jpg، مناسب بودن سایز و پس زمینه سفید می باشد که داوطلبان باید به آن توجه داشته باشند. 

❌ فرمت jpg

❌ حداکثر حجم 70 کیلوبایت

❌ حداقل عرض و ارتفاع 300*200 و حداکثر عرض و ارتفاع 400*300

❌ عکس رنگی و دارای زمینه سفید

❌ مربوط به سال جاری دانش آموز

❌ بدون اثر مهر، تاخوردگی و لک

◀ آخرین مدرک لازم پرداخت هزینه شرکت در آزمون می باشد داوطلبان برای انجام فرآیند و ثبت آن در سایت باید هزینه شرکت در آزمون را از طریق کارت بانکی دارای رمز دوم پرداخت کنند. 

 

راهنما ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم با انجام شش گام زیر صورت می‌گیرد.

✅ مراجعه به سایت ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم پادا به نشانی pada.medu.ir

✅ انتخاب گزینه آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان

✅ درج کد ملی و رمز عبور همگام دانش آموز

✅ پر کردن فیلدهای اطلاعات شناسنامه ای و تحصیلی دانش آموز

         در بخش اطلاعات فردی و تحصیلی از دانش آموز درخواست می‌گردد. البته به دلیل ثبت رمز همگام در سامانه، برخی از اطلاعات داوطلب مانند نام، نام خانوادگی و کد ملی از قبل تکمیل شده و نمایش داده می‌شود.

✅ بارگذاری فایل عکس دانش آموز

در این بخش عکس داوطلب طبق سایز اعلام شده بارگزاری می‌گردد. داوطلب باید به فرمت عکس دقت نموده و عکس را با فرمت صحیح بارگزاری نماید.

✅ پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم

پرداخت هزینه گام نهایی است. پس از پرداخت الکترونیکی مبلغ درخواستی، ثبت نام تکمیل می‌شود. زمان پرداخت هزینه آزمون از طریق سامانه سمپاد اطلاع رسانی می‌گردد.

 

راهنما تصویری

دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتممی توانند مطابق مراحل زیر نسبت به نام نویسی و ثبت نام در این آزمون اقدام کنند.

برای ورود مستقیم به سایت پادا بر روی لینک کلیک کنید.

1️⃣ به سامانه ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم پادا به نشانی اینترنتی ” pada.medu.ir ” مراجعه نمایید. بر روی گزینه آموزشی کلیک کنید.

ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

2️⃣ بر روی گزینه آزمون ورودی مدارس استعداد درخشان کلیک کنید.

ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم

3️⃣ در این مرحله ” کد ملی ” و “ رمز ورود پادا ” را وارد کنید و سپس بر رو گزینه ” ورود ” کلیک کنید. (رمز ورود همگام را باید از مدیر مدرسه دریافت کنید و در صورت فراموشی نیز به مدیر مدرسه مراجعه نمایید)

نام کاربری

4️⃣ پس از وارد شدن به پنل کاربری، بایستی بر روی گزینه ” مدیریت ” از سمت راست و بالای سایت کلیک کنید. با رفتن به بخش مدیریت، اطلاعات مربوط به دانش آموز نمایش داده می شود و

5️⃣ در این مرحله فرم ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم تمامی اطلاعات لازم به صورت صحیح کامل وارد کنید.

 

تکمیل فرم تقاضانامه 

5️⃣ پس از تایید فرم مشخصات، باید بخش های خواسته شده در فرم را با اطلاعات لازم تکمیل کنید. اطلاعات مورد نیاز برای تکمیل فرم ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم به شرح موارد زیر می‌ باشند:

 1. نام
 2. نام خانوادگی
 3. کد ملی
 4. جنسیت
 5. تاریخ تولد
 6. نام پدر
 7. کد ملی پدر
 8. شماره شناسنامه پدر
 9. محل صدور شناسنامه پدر
 10. نام پدر بزرگ (پدرِ پدر)
 11. خواهر و یا برادر همزاد ( دوقلو یا چند قلو ) شرکت کننده در ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم دارم.
 12. دین
 13. نوع تابعیت
 14. نوع مدرسه محل تحصیل کنونی
 15. نام و کد دبستان محل تحصیل کنونی
 16. نام و کد منطقه محل تحصیل کنونی
 17. نام و کد استان محل تحصیل کنونی
 18. چپ دست هستم
 19. نیاز به منشی دارم
 20. شماره تلفن ثابت منزل همراه با کد شهر
 21. شماره تلفن همراه
 22. نشانی صندوق رایانه ای ( پست الکترونیک)
 23. نشانی دقیق منزل 
 24. رشته مورد تقاضا در ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم
 25. نام استان مورد تقاضا
 26. نام شهرستان مورد تقاضا
 27. نام مدارس استعداد های درخشان مورد تقاضا ( سه الویت)
 28. عکس داوطلب بایستی بارگذاری شود.
 29. آیا جهت دریافت اطلاعات مربوط به ثبت نام آزمون تیزهوشان هفتم خود، تمایل به استفاده از خدمات ارزش افزوده محتوای پیامکی دارید؟

پس از تعیین استان، شهرستان و مدرسه مورد تقاضا، باید عکس دانش آموز با مشخصات زیر در محل تعیین شده بارگذاری شود :

 

پرداخت هزینه ثبت نام

پس از بارگذاری عکس، گزینه ذخیره را بزنید تا به صفحه پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم هدایت شوید.

در این مرحله باید بر روی گزینه “ ثبت نام نهایی و پرداخت ” کلیک نمایید تا به درگاه پرداخت منتقل شوید. برای واریز هزینه، لازم است اطلاعات کارت بانکی خود را درج نمایید. چنانچه فرم ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ را با اطلاعات دقیق تکمیل کنید و هزینه ثبت نام را نیز بپردازید؛ در انتها یک کد پیگیری ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم به شما داده خواهد شد که نیاز است تا انتهای مراحل برگزاری این آزمون نزد خود نگه دارید. توجه داشته باشید بدون شماره پیگیری ثبت نام، امکان دریافت کارت ورود به جلسه و شرکت در جلسه آزمون برای دانش آموز وجود نخواهد داشت.

 

سهمیه‌ها در آزمون تیزهوشان

در ثبت نام آزمون تیزهوشان هفتم تنها یک سهمیه لحاظ می‌گردد. این سهمیه اختصاص به دانش‌آموزان همزاد دوقلو یا بالاتر، همجنس یا غیرهمجنس دارد که یکی از آنان در آزمون قبول شده است. اگر یکی از دانش آموزان دارای همزاد در آزمون پذیرفته شود، قل دیگر می‌تواند به شرط کسب حداقل هشتاد درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده، در مدرسه ثبت نام نماید، این دانش آموزان مازاد بر ظرفیت پیش بینی شده خواهد بود. 

 

مشاوره ثبت نام تیزهوشان هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

داوطلبانی که در مهلت ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم 1402 – 1403 نام نویسی کرده اند، باید با اطلاع از زمان برگزاری آزمون با دریافت کارت ورود به جلسه، در حوزه امتحانی خود حاضر شوند. کارت ورود به جلسه تیزهوشان ششم به هفتم چند روز قبل از برگزاری آزمون از طریق سایت “ pada.medu.ir ” منتشر می شود.

شرکت کنندگان در جلسه امتحان می توانند یک ماه پس از برگزاری آزمون، نسبت به دریافت نتایج اقدام کنند. برای دریافت اطلاعات لحظه ای پیرامون ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل در ارتباط باشید. برای ارتباط با مشاوران می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی استفاده کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

همراهان گرامی برای اطلاع از آخرین اخبار تحصیلی می توانید عضو کانال تلگرام مشاوره تحصیلی دانتل کو شوید.

 

سوالات متداول

ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ از طریق کدام سایت انجام می شود؟

ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم از طریق سامانه پادا به نشانی اینترنتی ” pada.medu.ir ” انجام می شود.

متقاضیان چه زمانی باید برای ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم اقدام کنند؟

در متن مقاله زمان دقیق ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ اعلام شده است. معمولا ثبت نام تیزهوشان در فرودین ماه انجام می گیرد.

آیا برای ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم متقاضیان باید دارای شرایط خاصی باشند؟

بله ، متقاضیان باید دارای برخی شرایط عمومی و اختصاصی باشند که در متن مقاله فوق به آن ها اشاره کرده ایم.

‫3 دیدگاه ها

  1. ثبت نام میتونین بکنین اما قبول بشه دچار چالش میشین و معمولا قبول نمیکنن.
   مگر اینکه با مدرسه و معلمش رایزنی کنین

 1. سلام من دخترم رو ثبت نام کردم ششم به هفتم ولی عکس نداشت البته یا توجه نکردم یا امکان بارگذاری عکس برا ما غیرفعال بود چون کلا خاکستری بود…ثبت نام رو هم نهایی کردم. حالا باید چکار کنم؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره