تیزهوشان و نمونه دولتیمدارس

کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 1400 – 1401 | سامانه و نحوه دریافت کارت

آزمون مدارس تیزهوشان در راستای سنجش دانش آموزان مستعد و ورود آنان به مدارس تیزهوشان برگزار می‌شود. شرکت در این آزمون برای هر یک از ثبت نام کنندگان طبق مقررات خاصی انجام می‌گیرد. یکی از مهمترین ضوابط شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان به همراه داشتن کارت آزمون تیزهوشان است. تمامی افرادی که به موقع برای تحصیل در مدارس تیزهوشان ثبت نام کرده باشند، قادر خواهند بود تا به این کارت دسترسی داشته باشند. همانطور که آزمون برای دو پایه تحصیلی ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می‌شود، کارت آزمون تیزهوشان برای هر حضور در هر دو آزمون مورد نیاز خواهد بود. با توجه به اهمیت کارت ورود به جلسه، در این مقاله زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 1400 – 1401 مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. برای مشاعده مقاله ثبت نام تیزهوشان 1400 کلیک کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آزمون تیزهوشان 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 1400 – 1401

زمان انتشار کارت ورود به جلسه وابسته به زمان برگزاری آزمون تیزهوشان 1400 است. به طور کلی کارت آزمون تیزهوشان از یک هفته مانده به برگزاری آزمون در دسترس خواهد بود. از آنجایی که آزمون ورودی تیزهوشان دوره اول متوسطه و دوره دوم متوسطه در زمان‌های جداگانه‌ای برگزار می‌شوند، زمان دریافت کارت ورود به جلسه برای هر یک از این آزمون‌ها متفاوت خواهد بود.

 • آزمون ششم به هفتم: آزمون تیزهوشان ششم به هفتم به طور معمول همه ساله در اواخر تیرماه برگزار می‌شود. البته این آزمون آخرین بار با تأخیر و در مردادماه برگزار شد. بدین ترتیب با توجه به زمان برگزاری آزمون ششم به هفتم، کارت ورود به جلسه این آزمون اواسط تیرماه و یا اوایل مردادماه توزیع خواهد شد.
 • آزمون نهم به دهم: آزمون تیزهوشان نهم به دهم به شکل مجزا و در اواخر تیرماه برگزار می‌شود. افرادی که در آزمون دوره دوم متوسطه ثبت نام کردند، تقریباً از اواسط تیرماه می‌توانند کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.

بخوانید: زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 1400

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

دریافت کارت آزمون تیزهوشان ششم به هفتم به صورت اینترنتی انجام می‌گیرد و برای این کار هیچ نیازی به حضور داوطلب نخواهد بود. در ادامه نحوه دریافت کارت آزمون ششم به هفتم شرح داده شده است.

 • گام 1: در گام اول می‌بایست به سایت اینترنتی مربوط به ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان مراجعه کرد. متقاضیان آزمون ششم به هفتم می‌بایست به سایت hoosh.medu.ir مراجعه کنند.
 • گام 2: در این مرحله متقاضیان با درج اطلاعات خواسته شده می‌توانند وارد سامانه شوند. برای ورود به سامانه کد ملی و رمز عبور همگام داوطلب مورد نیاز است. با کلیک بر روی گزینه ” ورود ” داوطلب می‌تواند از این مرحله عبور کند.

ورود

 • گام 3: در گام سوم متقاضی موظف است نقش خود و عنوان سازمان را مشخص کرده و بر روی گزینه ” ورود ” کلیک کند.
 • گام 4: در صورتی که اطلاعات داوطلب به درست وارد شود، ورود به سامانه با موفقیت انجام خواهد شد. با ورود به سامانه گزینه‌ای به عنوان ” تأیید نهایی ” قابل مشاهده خواهد بود. در صورتی که این گزینه انتخاب شود، لینک دریافت کارت ورود به جلسه فعال خواهد شد.
 • گام 5: در این گام با انتخاب گزینه ” چاپ کارت “، کارت ورود به جلسه نمایش داده خواهد شود. در نهایت متقاضیان قادر خواهند بود تا از این کارت پرینت تهیه کنند.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401

متقاضیان ورود به مدارس تیزهوشان برای پایه نهم به دهم می‌توانند کارت ورود به جلسه خود را به صورت اینترنتی و از سایت مرتبط دریافت کنند. در ادامه مراحل و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان نهم به دهم به ترتیب تشریح شده است.

 • گام 1: در ابتدا لازم است داوطلبان به سایت مرتبط با مدارس تیزهوشان نهم به دهم مراجعه کنند. برای دریافت کارت می‌بایست به سایت azmoon.medu.ir مراجعه کرد.
 • گام 2: با ورود به سایت مربوطه داوطلب با سه گزینه رو به رو خواهد بود. در این گام می‌بایست گزینه ” سمپاد پایه دهم ” انتخاب شود.

سمپاد پایه دهم

 • گام 3: پس از مراجعه به سایت مرتبط و پس از درج کد ملی و رمز عبور همگام در محل درخواستی، ورود به مرحله بعد امکان پذیر خواهد بود.

کد ملی و رمز عبور همگام

 • گام 4: در این گام داوطلب باید نام سازمان و نقش خود را انتخاب کند تا بتواند وارد پنل شخصی خود شود. پس از انتخاب این گزینه‌ها، باید بر روی گزینه ” ورود ” کلیک کرد.
 • گام 5: در گام نهایی اگر داوطلب اطلاعات خود را به درستی انتخاب کرده باشد، با موفقیت وارد سامانه می‌شود. در صفحه پیش روی داوطلب لینک دریافت کارت در دسترس خواهد بود. متقاضی می‌تواند این لینک را انتخاب کرده و از کارت خود پرینت تهیه کند.

بخوانید: نحوه دریافت کارت ورود به جلسه تیزهوشان 99-1400

نکات پایانی در مورد کارت آزمون تیزهوشان

هنگام دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ممکن است ابهاماتی برای داوطلب ایجاد شود. از آنجایی که این کارت نقش مهمی ایفا می‌کند، بهتر است از هر نوع نقصی دور باشد. از همین رو ذکر نکاتی در رابطه با این کارت ضروری به نظر می‌رسد.

 • رمز عبور همگام رمزی منحصر به فرد برای هر یک از داوطلبان است که از طرف آموزش و پرورش در اختیار آنان قرار می‌گیرد. این رمز مخصوصاً برای ورود به سامانه مدارس استعدادهای درخشان تولید و صادر می‌شود.
 • در صورتی که هر گونه مغایرتی در اطلاعات کارت آزمون تیزهوشان با اطلاعات حقیقی وجود داشته باشد، بهتر است برای رفع آن اقدام کرد. برای این کار متقاضیان می‌بایست به سازمان سنجش آموزش و پرورش محل سکونت خود مراجعه کنند.
 • کارت ورود به جلسه تنها برای افرادی قابل دسترس خواهد بود که هزینه ثبت نام تیزهوشان 1400 را پرداخت کرده باشند. این هزینه در هنگام ثبت نام و یا تا یک هفته قبل از دریافت کارت ورود به جلسه می‌بایست پرداخت شود.
 • به همراه داشتن کارت، روز شرکت در آزمون ضروری است. داوطلبان بهتر است به توصیه‌هایی که در انتهای برگه ورود به جلسه ذکر می‌شوند، توجه کنند. حضور در محل آزمون حدود نیم ساعت قبل از آغاز آزمون ضروری است. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

بخوانید: شرایط شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان ششم 1400

برای دریافت مشاوره در زمینه تیزهوشان 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره