تیزهوشان و نمونه دولتیمدارس

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 1400 – 1401

کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان یکی از مهمترین مدارکی است که داوطلبان هنگام حضور در آزمون باید به همراه داشته باشند. این کارت به صورت اینترنتی در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. افرادی که هنگام حضور در آزمون کارت ورود به جلسه را به همراه نداشته باشند، مجاز به ورود به سالن‌های آزمون نخواهند بود. بدین ترتیب ضروری است که متقاضیان به موقع نسبت به دریافت این کارت اقدام کنند. آزمون مدارس تیزهوشان برای دو پایه ششم به هفتم و نهم به دهم به طور جداگانه برگزار می‌شود. داوطلبان هر یک از آزمون‌های تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم با مراجعه به سایت مرتبط قادر خواهند بود تا به کارت ورود به جلسه خود دسترسی داشته باشند. در این مقاله همه چیز در رابطه با زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 1400 – 1401 ارائه شده است.

 

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400-1401

با تعیین شدن زمان دقیق برگزاری آزمون تیزهوشان ششم به هفتم، زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم نیز مشخص خواهد شد. بدین ترتیب زمان دسترسی به کارت ورود به جلسه تیزهوشان به طور مستقیم وابسته به زمان برگزاری این آزمون است. آزمون تیزهوشان ششم به هفتم طبق سالیان گذشته اواخر تیرماه برگزار می‌شود. اما این آزمون آخرین بار به دلیل شیوع ویروس کرونا با تأخیر و مرداد ماه برگزار شد.

متقاضیان آزمون تیزهوشان ششم به هفتم تقریباً از چهار تا پنج روز قبل از برگزاری آزمون می‌توانند کارت ورود به جلسه را دریافت کنند. دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم همانند ثبت نام این آزمون از سایت hoosh.medu.ir امکان پذیر است.

پایه آزمون تیزهوشان زمان انتشار کارت ورود به جلسه زمان برگزاری آزمون
آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401  دوشنبه 10 خرداد ماه 1400 پنجشنبه 20 خرداد ماه 1400

 

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401

در سال گذشته برگزاری این آزمون نیز همانند سایر آزمون‌های سراسری با تأخیر انجام شد. این تأخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا بود که سرتاسر کشور را درگیر کرده بود. کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان نهم به دهم با توجه به زمان برگزاری آزمون تیزهوشان 1400 و از چند روز قبل قابل دریافت است.

متقاضیانی که در آزمون تیزهوشان نهم به دهم ثبت نام کرده‌اند، می‌توانند کارت ورود به جلسه خود را از طریق سایت azmoon.medu.ir دریافت کنند. با توضیحاتی که ارائه شد، بدیهی است که زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان نهم به دهم را نمی‌توان به طور دقیق مشخص کرد. بدین ترتیب ضروری است  داوطلبان به موقع از زمان برگزاری آزمون مطلع شوند تا کارت ورود به جلسه خود را نیز به موقع دریافت کنند.

پایه آزمون تیزهوشان زمان انتشار کارت ورود به جلسه زمان برگزاری آزمون
آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401  دوشنبه 10 خرداد ماه 1400 جمعه 21 خرداد ماه 1400

 

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

دریافت کارت آزمون تیز هوشان ششم به هفتم به صورت اینترنتی انجام می‌گیرد و برای این کار هیچ نیازی به حضور داوطلب نخواهد بود. در ادامه نحوه دریافت کارت آزمون ششم به هفتم شرح داده شده است.

1️⃣ متقاضیان آزمون ششم به هفتم می‌بایست به سایت hoosh.medu.ir مراجعه کنند.

2️⃣ در این مرحله متقاضیان با درج اطلاعات خواسته شده می‌توانند وارد سامانه شوند. برای ورود به سامانه کد ملی و رمز عبور همگام داوطلب مورد نیاز است. با کلیک بر روی گزینه ” ورود ” داوطلب می‌تواند از این مرحله عبور کند.

ورود

3️⃣ در گام سوم متقاضی موظف است نقش خود (دانش آموز) و عنوان سازمان (نام مدرسه) را مشخص کرده و بر روی گزینه ” ورود ” کلیک کند.

نام سازمان

4️⃣ در این گام با انتخاب گزینه ” چاپ کارت ” کارت ورود به جلسه نمایش داده خواهد شود. در نهایت متقاضیان قادر خواهند بود تا از این کارت پرینت تهیه کنند.

چاپ کارت

 

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401

متقاضیان ورود به مدارس تیز هوشان برای پایه نهم به دهم می‌توانند کارت ورود به جلسه خود را به صورت اینترنتی و از سایت مرتبط دریافت کنند. در ادامه مراحل و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیز هوشان نهم به دهم به ترتیب تشریح شده است.

1️⃣ در ابتدا لازم است داوطلبان به سایت مرتبط با مدارس تیزهوشان نهم به دهم مراجعه کنند. برای دریافت کارت می‌بایست به سایت azmoon.medu.ir مراجعه کرد.

2️⃣ با ورود به سایت مربوطه داوطلب با سه گزینه رو به رو خواهد بود. در این گام می‌بایست گزینه ” سمپاد پایه دهم ” انتخاب شود.

سمپاد پایه دهم

3️⃣ پس از مراجعه به سایت مرتبط و پس از درج کد ملی و رمز عبور همگام در محل درخواستی، ورود به مرحله بعد امکان پذیر خواهد بود.

کد ملی و رمز عبور همگام

4️⃣ در این گام داوطلب باید نام سازمان و نقش خود را انتخاب کند تا بتواند وارد پنل شخصی خود شود. پس از انتخاب این گزینه‌ها، باید بر روی گزینه ” ورود ” کلیک کرد.

5️⃣ در گام نهایی اگر داوطلب اطلاعات خود را به درستی انتخاب کرده باشد، با موفقیت وارد سامانه می‌شود. در صفحه پیش روی داوطلب لینک دریافت کارت در دسترس خواهد بود. متقاضی می‌تواند این لینک را انتخاب کرده و از کارت خود پرینت تهیه کند.

 

نحوه دریافت رمز عبور همگام

ممکن است برای برخی از داوطلبان سؤال باشد که رمز عبور همگام چه رمزی است و از کجا باید آن را تهیه کنند؟ رمز عبور همگام رمزی است که مخصوصاً برای ورود به سایت مدارس استعدادهای درخشان صادر می‌شود. هر یک از دانش آموزان دارای یک رمز منحصر به فرد همگام هستند. این رمز از طرف سازمان آموزش و پرورش در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد. افرادی که به هر دلیلی این رمز را ندارند و یا آن را فراموش کرده‌اند، می‌توانند به مدیریت مدرسه‌ای که در آن تحصیل می‌کنند مراجعه کنند.

 

کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان | نکات تکمیلی 

نکاتی وجود دارند که توجه به آن‌ها و رعایت آن‌ها برای تمام متقاضیان آزمون تیزهوشان دوره اول و دوم متوسطه ضروری است. از طرفی کارت ورود به جلسه اهمیتی اساسی برای داوطلبان دارد و نباید نقطه مبهمی نسبت به آن وجود داشته باشد. در ادامه به دو مورد از نکات تکمیلی در رابطه با کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان اشاره شده است.

  • کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان تنها برای ثبت نام کنندگان این آزمون قابل دستیابی است. ثبت نام آزمون تیزهوشان در بازه زمانی مشخصی انجام می‌گیرد. ناگفته نماند که هر یک از متقاضیان زمانی ثبت نام خود را تکمیل می‌کنند که هزینه آن را پرداخت کرده باشند. هزینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نیز می‌بایست به موقع پرداخت شده باشد.
  • افرادی که خطایی در اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه خود مشاهده می‌کنند، می‌بایست نسبت به اصلاح آن اقدام کنند. اصلاح خطاهای اطلاعاتی کارت ورود به جلسه باید قبل از برگزاری آزمون و به موقع انجام گرفته باشد. متقاضیان برای رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان می‌توانند به سازمان آموزش و پرورش محل سکونت خود مراجعه کنند. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان برگزاری آزمون تیزهوشان 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره