تیزهوشان و نمونه دولتیمدارس

نحوه ثبت نام نمونه دولتی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ چگونه می باشد؟ لازمه ورود به مدارس نمونه دولتی شرکت در آزمون ورودی این مدارس می‌باشد که لازمه شرکت در این آزمون نیز ثبت نام به موقع و اطلاع از نحوه ثبت نام نمونه دولتی می‌باشد. داوطلبانی که قصد ورود به مدارس نمونه دولتی را در مقطع دهم دارند بایستی توجه داشته باشند در تاریخ های اعلام شده از سوی سازمان آموزش و پرورش استان محل سکونت خود، در آزمون ورودی این مدارس شرکت کنند. در ادامه به ارائه اطلاعاتی پیرامون نحوه ثبت نام آزمون نمونه دولتی 1401 – 1402 پرداخته ایم.

 

نحوه ثبت نام آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

در سال‌های اخیر مدارس نمونه دولتی به دلیل امکانات ویژه ای که دراختیار داوطلبان قرار می‌دهد از اهمیت ویژه ای برای والدین و دانش آموزان برخوردار است. لازمه شرکت در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی اطلاع از زمان ثبت نام نمونه دولتی و سپس تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام از طریق سایت‌های مربوطه می‌باشد.

نکته ای که تمامی متقاضیان باید درنظر داشته باشند، این است که ورود به مدارس نمونه دولتی در دو مقطع هفتم و نهم امکان پذیر است اما تنها در مقطع نهم برای این مدارس آزمون ورودی برگزار می‌شود. در ادامه به ارائه توضیحاتی پیرامون هرکدام پرداخته ایم.

 

ثبت نام ششم به هفتم

چندین سال است که برای ورود به مدارس نمونه دولتی در مقطع هفتم، آزمونی برگزار نمی‌شود و پذیرش در این پایه بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان صورت می‌گیرد.

با توجه به این که آزمون مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم حذف گردیده است و این مدارس نمونه دولتی در این مقطع، به صورت هیئت امنایی مدیریت می‌شوند، داوطلبان بایستی به مدرسه نمونه دولتی مدنظر خود مراجعه کنند و به صورت حضوری مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنند و چنانچه واجد شرایط ورود به مدرسه مورد نظر بودند و از نظر سوابق تحصیلی مشکلی نداشتند، وارد این مدارس خواهند شد.

 

ثبت نام آزمون نهم به دهم

داوطلبان برای ورود به مدارس نمونه دولتی در مقطع دهم، بایستی در آزمون ورودی این مدارس که هرساله از سوی وزارت آموزش استان برگزار می‎شود، شرکت کنند. در ادامه مراحل ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402 را ارائه کرده ایم.

 

مراحل ثبت نام آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

طبق توضیحات بالا تمامی شرکت کنندگان واجد شرایط بایستی پس از مطالعه دفترچه ثبت نام نمونه دولتی به سایت ثبت نام نمونه دولتی استان محل زندگی خود مراجعه کنند و نسبت به تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام این آزمون اقدام کنند.

همانطورکه گفتیم ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی هر استان در سایت مجزایی انجام می‌شود، بنابراین ممکن است رویه ثبت نام اینترنتی در هر استان کمی متفاوت باشد اما روند کلی ثبت نام مشابه می‌باشد.

 

راهنما گام به گام

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ دارند، بایستی طبق مراحل کلی زیر پیش بروند و فرم ثبت نام اینترنتی خود را تکمیل کنند.

1️⃣ هر داوطلب بایستی به سایت ثبت نام استان محل سکونت خود مراجعه کند. چنانچه داوطلبی از سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان خود اطلاع ندارد می‌تواند به مطلب ” سایت ثبت نام نمونه دولتی ” که پیشتر از سایت دانتل منتشر شده است، مراجعه کنند و از سایت محل زندگی خود از طریق این مقاله مطلع شود.

2️⃣ داوطلبان برای دسترسی به فرم ثبت نام بایستی ابتدا پرداخت هزینه ثبت نام نمونه دولتی را انجام داده و پس از آن یک ” رمز ورود به سامانه ” از طریق سایت دریافت کنند.

3️⃣ داوطلبان بایستی پیش از شروع تکمیل فرم، مدارک مورد نیازی که باید در سایت اسکن کنند را آماده کنند، این مدارک شامل ” عکس دانش آموز ” که بایستی در آن تصویر زمینه سفید ابعاد 3×4 با فرمت jpg و حداکثر حجم 300kb باشد، را آماده کنند.

4️⃣ در این مرحله داوطلب می‌تواند نسبت به تکمیل فرم اینترنتی تقاضای ثبت نام در آزمون اقدام کند و پس از ” ثبت نهایی ” کد رهگیری ثبت نام خود را نیز دریافت نماید. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره