کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱

 نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱ در مهر ماه اعلام خواهد شد. برای تمامی داوطلبانی که در کنکور سراسری ۱۴۰۱ ثبت نام کرده و در زیرگروه های مختلف با یکدیگر به رقابت پرداختند، نتایج اولیه در قالب کارنامه اعلام شد. داوطلبان وارد فرآیند انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱ شوند. پس از اتمام مرحله انتخاب رشته، سازمان سنجش پس از گذشت یک بازه زمانی یک ماهه، نتیجه انتخاب رشته را منتشر خواهد کرد و داوطلبان از نتیجه و وضعیت قبولی و یا عدم قبولی خود در الویت هایشان در فرم انتخاب رشته آگاه می شوند. در ادامه این مطلب به موضوع زمان اعلام نتایج و نحوه مشاهده انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 می پردازیم.

نتیجه نهایی کنکور سراسری 1401 هم اکنون در 28 شهریور ماه اعلام شد.

نتایج انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱

داوطلبانی که در جلسه کنکور سراسری در زیرگروه های مختلف شرکت کرده و مرحله انتخاب رشته خود را نیز پشت سرگذاشته اند می توانتد در تاریخ هایی که سازمان سنجش اعلام می کند، نسبت به دریافت نتیجه خود اقدام کنند. طبق اطلاعیه های سازمان سنجش زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری در هفته اول مهر ماه خواهد بود.

نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 اعلام شد. داوطلبان با مراجعه به سایت سنجش می توانند کارنامه خود را دریافت کنند.

نحوه اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱

داوطلبان باید برای دریافت نتیجه انتخاب رشته کنکور سراسری طبق مراحل زیر پیش بروند تا نتایج خود را دریافت کنند.

1️⃣ برای دریافت نتایج نهایی باید به سایت سازمان سنجش به نشانی ” sanjesh.org ”  مراجعه کنید.

2️⃣ پس از ورود به سایت، از منوی سمت راست، بر روی گزینه ” سراسری ” کلیک نمایید.

کنکور-سراسری

3️⃣ در صفحه پیش رو بر روی گزینه فعال ” نتایج نهایی انتخاب رشته آزمون سراسری و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سال  1401” کلیک کنید. 

نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری

4️⃣ داوطلبان با دو روش می‌توانند نتایج نهایی خود را دریافت کنند. در صورت فراموشی برای نحوه دریافت شماره داوطلبی و شماره پرونده کنکور کلیک کنید.

                    روش اول: شماره داوطلبی و شماره شناسنامه

                    روش دوم: شماره پرونده و شماره شناسنامه 

داوطلبی-و-شماره-شناسنامه

توجه

داوطلبان کنکور سراسری، پس از اتمام روند انتخاب رشته، نتایج نهایی خود را دریافت می‌کنند. پس از اعلام نتایج نهایی داوطلبان در سه دسته قرار می‌گیرند.

  • دسته اول:  چنانچه داوطلب در کد رشته محلی پذیرفته شود، در یک ستون می تواند کد رشته محل پذیرفته شده و در ستون دوم عنوان رشته، دوره قبولی و محل قبولی خود را مشاهده کند.
  • دسته دوم: در رشته محلی پذیرفته شده اند اما مایل به تحصیل در آن کدرشته محل نیستند و به عبارتی از قبولی خود رضایت ندارند.
  • دسته سوم: داوطلب در هیچ کدام از کد رشته محل های انتخابیش حد نصاب قبولی را کسب نکرده باشد با کلمه مردود مواجه خواهد شد.

داوطلبانی که در هیچ کد رشته محلی پذیرفته نشده اند و یا از رشته قبولی خود رضایت کافی ندارند، می‌توانند در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری شرکت کرده و شانس خود را امتحان کنند.

اعتراض به نتایج انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 سازمان سنجش آموزش کشور این امکان را برای متقاضیان تمامی زیرگروه های امتحانی کنکور سراسری فراهم کرده است که چنانچه به نتیجه بدست آمده در سایت سازمان سنجش معترض هستند، بتوانند درخواست اعتراض خود را ثبت کنند.

برای اینکه متقاضیان نسبت به اعتراض به نتایج کنکور اطمینان نیز داشته باشند، سازمان سنجش پس از اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته برای متقاضیان کارنامه دیگری با عنوان کارنامه سبز نیز منتشر می کند که شامل فرم انتخاب رشته هر داوطلب به همراه آخرین رتبه قبولی در هر کدام از انتخاب های او می باشد. برای مشاهده زمان و نحوه اعلام نتایج دانشگاه آزاد کلیک کنید.

بنابراین داوطلبان معترض می توانند در زمان های اعلام شده از سوی سازمان سنجش با ثبت درخواست در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش ، اعتراض خود را مطرح نمایند. داوطلبانی که موفق به کسب قبولی شده اند، بایستی که در زمان های اعلام شده حتما نسبت به ثبت نام نهایی در دانشگاه محل قبولی خود اقدام کنند و توجه داشته باشند که عدم مراجعه به منزله انصراف آن ها خواهد بود. برای اطلاع از اعلام نتایج دانشگاه فرهنگیان کلیک کنید.

چنانجه پیرامون اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 سوالی دارید و یا ابهاماتی در مورد این موضوع برایتان وجود دارد، می توانید از طریق تماس با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان اعلام نتیجه نهایی آزمون سراسری 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

نتلیج انتخاب‌رشته در زیرگروه های مختلف کنکور سراسری چه زمانی منتشر می شود؟

طبق روال هر ساله معمولا در شهریور ماه نتایج انتخاب زرشته کنکور سراسری اعلام می شود. در متن مقاله به زمان دقیق اشاره شده است.

نحوه دریافت نتیجه انتخاب رشته کنکور سراسری به چه صورت است؟

در متن مقاله راهنما و نحوه دریافت نتایج نهایی کنکور سراسری را شرح داده ایم

آیا متقاضیان می توانند نسبت به نتایج نهایی کنکور سراسری اعتراض کنند؟

بله امکان ثبت اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری از طریق سیستم پاسخگویی سایت سنجش وجود دارد.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره