کنکور سراسریانتخاب رشته دانشگاه آزاد

مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ معمولا برای چند روز تمدید می شود. پس از اعلام نتایج اولیه و انتشار کارنامه ها، متقاضیانی که علاقه مند به انتخاب‌رشته دانشگاه ازاد هستند، بایستی که از طریق azmoon.iau.ac.ir اقدام کنند. دانشگاه ازاد معمولا هر سال در ساعات پایانی زمان تعیین شده، مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401 را تمدید می‌کند؛ تا داوطلبان جا مانده از این مرحله بتوانند نسبت به تکمیل فرم مذکور اقدام کنند. 

مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد از سایت azmoon.org اعلام می‌شود و داوطلبان باید در زمان تعیین شده از سوی این سازمان نسبت به انتخاب‌رشته، اقدام کنند. اما گاها برخی داوطلبان از این مرحله جا می مانند و یا نیاز به ویرایش اطلاعات خود دارند می توانند در تمدید مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ اقدام کنند.

تا کنون مهلت انتخاب‌رشته آزاد 1401 اعلام نشده است.

تاکنون سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد پیرامون زمان و مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری آزاد سال 1401 اطلاعیه ای منتشر نکرده است، اما به محض دریافت اخبار جدید در این قسمت اطلاع رسانی خواهیم کرد، اما پیش بینی می شود که این روند در مرداد ماه انجام شود.

نکته ای که متقاضیان بایستی بدان توجه داشته باشند این است که داوطلبانی که قصد انتخاب چهار رشته شامل رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه ازاد را دارند باید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org ” مراجعه کرده و بر اساس دفترچه راهنما کنکور سراسری که در سایت دانتل موجود می باشد، نسبت به انتخاب‌رشته اقدام نمايند.

انتخاب چهار رشته شامل رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد از طریق سامانه سازمان سنجش به نشانی “sanjesh.org ” انجام می شود.

تمدید مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401

همانطور که در متن فوق نیز گفته شد دانشگاه ازاد هر سال پس از اتمام زمان انتخاب‌رشته دانشگاه ازاد ، فرصت مجددی در اختیار جاماندگان از فرآیند انتخابرشته قرار می‌دهد. دانشگاه ازاد معمولا 3 تا 5 روز زمان انتخاب‌رشته را تمدید می کند.

تا کنون تمدید مهلت انتخاب‌رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ اعلام شده است.

امسال نیز اگر طبق روال سال های گذشته باشد سازمان سنجش و پذیرش ازاد، مهلت انتخاب رشته آزاد 1401 را تمدید خواهد کرد. داوطلبانی که انتخاب‌رشته اولیه خود را انجام داده اند، اما قصد ویرایش فرم انتخاب‌رشته خود را دارند، می‌توانند در این بازه زمانی نیز نسبت به ویرایش فرم اقدام نمایند.

بخوانید: راهنما انتخاب رشته دانشگاه آزاد

مشاوره انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۱

نکته ای که بایستی بدان توجه داشته باشید، این است که سعی کنید در همان روزهایی ابتدایی مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ نسبت به تکمیل فرم انتخاب‌رشته خود اقدام کنید و به امید تمدید زمان، تکمیل فرم خود را به روزهای آخر موکول نکیند.

داوطلبان در نظر داشته باشند تمدید مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401 آخرین فرصت برای ثبت حداکثر صد کد رشته محل در سایت سازمان مذکور می‌باشد و پس از اتمام این مهلت زمانی برای اقدام، وجود نخواهد داشت. چنانچه قصد انتخاب‌رشته را دارید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و پس از دریافت راهنمایی های لازم اطلاعات را درست وارد کنید و برای انتخاب رشته‌تان درست الویت بندی نمایید.

بخوانید: راهنما انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب‌رشته می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

آیا انتخاب‌رشته دانشگاه ازاد از طریق سایت azmoon.iau.ac.ir انجام می شود؟

بله به جز انتخاب چهار رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود، انتخاب بقیه رشته ها در سایت azmoon.org انجام می گیرد.

مهلت انتخاب رشته دانشگاه ازاد سال ۱۴۰۱ چه زمانی است؟

تا کنون زمان انتخاب رشته اعلام نشده است، پیش بینی می شود که در مرداد ماه انجام گیرد.

آیا دانشگاه ازاد مهلت انتخاب رشته را تمدید میکند؟

بله هر ساله علاوه بر زمان اعلام شده، چند روزی نیز جهت انجام انتخاب رشته جاماندگان درنظر می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره