انتخاب رشته دانشگاه آزادکنکور سراسری

مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400

چندین سال است که کنکور سراسری برای دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت یکپارچه برگزار می گردد. اما پس از اعلام نتایج اولیه و انتشار کارنامه ها، متقاضیانی که علاقه مند به انتخاب رشته دانشگاه آزاد هستند، بایستی که از طریق سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اقدام کنند، بدین صورت که داوطلبانی که طبق کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد هستند و کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد اختیار دارند، می‌توانند در زمان مقرر نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام کنند. سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، معمولا هر سال در ساعات پایانی زمان تعیین شده برای انتخاب رشته، مهلت انتخاب رشته آزمون سال 1400 را تمدید می‌کند؛ تا داوطلبان جا مانده از این مرحله بتوانند نسبت به تکمیل فرم مذکور اقدام کنند. 

 

مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد از سوی سایت این سازمان به نشانی اینترنتی ” azmoon.org ” اعلام می‌شود و داوطلبان بابستی در زمان تعیین شده از سوی این سازمان نسبت به انتخاب رشته، اقدام کنند. اما گاها برخی داوطلبان از این مرحله جا می مانند و یا نیاز به ویرایش اطلاعات انتخاب رشته خود دارند که سازمان سنجش برای این دسته از داوطلبان، تمدید مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400 را تدبیر کرده است.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

بخوانید:

نکته ای که متقاضیان بایستی بدان توجه داشته باشند این است که سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، اطلاعیه جدیدی پیرامون انتخاب رشته منتشر کرده است که طبق آن داوطلبانی که قصد انتخاب چهار رشته شامل رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد را دارند باید به سامانه سازمان سنجش به نشانی اینترنتی “sanjesh.org ” مراجعه کرده و بر اساس دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد که در سایت دانتل موجود می باشد، نسبت به انتخاب رشته اقدام نمايند.

انتخاب چهار رشته شامل رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد از طریق سامانه سازمان سنجش به نشانی “sanjesh.org ” انجام می شود.

بقیه علاقه مندان به انتخاب رشته دانشگاه آزاد، می توانند در زمان انتخاب رشته جهت انتخاب رشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از طريق سامانه” azmoon.org ” اقدام کنند. برای مشاهده انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد کلیک کنید.

تاکنون سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد پیرامون زمان و مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری آزاد سال 1400، اطلاعیه ای منتشر نکرده است، اما به محض دریافت اخبار جدید در این قسمت اطلاع رسانی خواهیم کرد، اما پیش بینی می شود که این روند در اواخر مرداد و یا اوایل شهریور ماه انجام شود.

 

تمدید مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400

همانطور که در متن فوق نیز گفته شد دانشگاه آزاد هر سال پس از اتمام زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، فرصت مجددی در اختیار جاماندگان از فرآیند انتخاب رشته قرار می‌دهد.

امسال نیز اگر طبق روال سال های گذشته باشد سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400 را تمدید خواهد کرد. داوطلبانی که ثبت نام اولیه خود را انجام داده اند، اما قصد ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد خود را دارند، می‌توانند در این بازه زمانی نیز نسبت به ویرایش فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

 

مشاوره انتخاب رشته در دانشگاه آزاد

نکته ای که بایستی بدان توجه داشته باشید، این است که سعی کنید در همان روزهایی ابتدایی مهلت ثبت نام انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400، نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام کنید و به امید تمدید مهلت انتخاب رشته، تکمیل فرم خود را به روزهای آخر موکول نکیند.

تاکنون اطلاعیه ای مبنی بر تمدید مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد سال 1400، از سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منتشر نشده است، اما به محض دریافت اخبار جدید پیرامون این موضوع، مطلب فوق بروزرسانی می‌شود.

داوطلبان در نظر داشته باشند تمدید مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400، آخرین فرصت برای ثبت حداکثر صد کد رشته محل در سایت سازمان مذکور می‌باشد و پس از اتمام این مهلت زمانی برای اقدام، وجود نخواهد داشت. چنانچه قصد انتخاب رشته دانشگاه آزاد را دارید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و پس از دریافت راهنمایی های لازم اطلاعات را درست وارد کنید و برای انتخاب رشته تان درست الویت بندی نمایید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

آیا انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org انجام می شود؟

بله به جز انتخاب چهار رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که از طریث سایت سازمان سنجش انجام می شود، انتخاب بقیه رشته ها در سایت azmoon.org انجام می گیرد.

مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری دانشگاه ازاد سال 1400 چه زمانی است؟

تا کنون زمان انجام انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400 اعلام نشده است، پیش بینی می شود که ای پروسه اواخر مرداد ماه یا شهریور ماه انجام گیرد.

آیا سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه ازاد مهلت انتخاب رشته دانشگاه ازاد را تمدید میکند؟

بله هر ساله سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد علاوه بر زمان اعلام شده، چند روزی نیز جهت انجام انتخاب رشته جاماندگان درنظر می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره