دکتریانتخاب رشته و مصاحبه آزمون دکتری

فرم انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 | نحوه تکمیل فرم پیش نویس خام ۱۴۰۰

کانال تلگرام تحصیلی     

پس از اعلام نتایج اولیه، داوطلبانی که طبق کارنامه های اولیشان در آزمون دکتری، مجاز به انتخاب رشته شده باشند، بایستی وارد فرآیند انتخاب رشته شوند. لازمه انتخاب رشته اطلاع از کد رشته محل های ارائه شده می‌باشد.  داوطلبان برای این منظور می‌توانند دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون دکتری را دریافت کنند. در انتهای این دفترچه صفحه ای با عنوان پیش نویس فرم انتخاب رشته ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) وجود دارد که در جهت آزمون و خطا انتخاب رشته داوطلبان می‌باشد. در ادامه به ارائه اطلاعاتی پیرامون فرم پیش نویس انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 می‌پردازیم. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه فرم انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

فرم پیش نویس انتخاب رشته آزمون دکتری 1400

انتخاب رشته از مهمترین مراحل آزمون دکتری می‌باشد. داوطلبان بایستی با توجه به مندرجات دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری، اقدام به استخراج کدرشته محل های مدنظر خود بکنند و سپس با توجه به الویت هایشان، این کد رشته محل ها را الویت بندی کنند.

سازمان سنجش آموزش کشور، با قرار دادن یک فرم پیش نویس برای انتخاب رشته آزمون دکتری، در انتهای دفترچه انتخاب رشته این فرصت را دراختیار داوطلبان این آزمون قرار داده است، تا پیش از وارد کردن این الویت ها در سایت سازمان سنجش، انتخاب های خود را الویت بندی کنند و پس از اطمینان از انتخاب هایشان وارد سایت سنجش نمایند.

تصویر فرم پیش نویس انتخاب رشته آزمون دکتری 1400

در این قسمت تصویر فرم را قرار داده ایم، این تصویر مربوط به پیش نویس فرم انتخاب رشته آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D)  سال 1399 می‌باشد.

همانطورکه گفته شد، فرم پیش نویس در صفحه آخر دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون دکتری موجود می‌باشد. داوطلبان می‌توانند از این صفحه چندین پرینت بگیرند و بارها انتخاب رشته خود را تنظیم کنند و پس از تایید و اطمینان نهایی نسبت به ثبت آن در سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

فرم-پیش-نویس-انتخاب-رشته

نحوه تکمیل فرم پیش نویس انتخاب رشته آزمون دکتری

مرحله انتخاب رشته مهمترین مرحله از آزمون دکتری است. بنابراین عبور از آن نیز نیازمند صرف وقت کافی همراه با اطلاعات و آگاهی در این زمینه می‌باشد. برای تکمیل فرم انتخاب رشته، داوطلبان بایستی در قدم اول، دفترجه انتخاب رشته آزمون دکتری را دریافت و به دقت تمامی مندرجات آن را مطالعه کنند تا از تمامی اطلاعات پیرامون انتخاب رشته، آگاه شوند.

پس از مطالعه دفترچه داوطلبان بایستی کد رشته محل های مرتبط با رشته شان را که در آن دوره ها مجاز به انتخاب رشته هستند، را انتخاب کرده و استخراج کنند و در فرم انتخاب رشته براساس معیارهایی همچون علاقه، محل دانشگاه انتخابی، کیفیت و رتبه علمی دانشگاه، اعضا هیئت علمی و شهریه دانشگاه و … الویت بندی کنند.

پس از الویت بندی انتخاب ها طبق موارد گفته شده، بهتر است داوطلبان از انتخاب هایشان که در فرم پیش نویس آزمون دکتری وارد کرده اند، اطمینان حاصل کنند و سپس وارد فرم اینترنتی موجود در سایت سازمان سنجش کرده و کد پیگیری خود را دریافت کنند.

 توجه: لازم است اشاره کنیم که چنانچه داوطلبی انتخاب رشته خود را در روزهای ابتدایی تکمیل کرده باشد، تا پایان مهلت انتخاب رشته، امکان ویرایش خواهد داشت.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه فرم انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره