انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد

اعتراض به نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۰

اعتراض به نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۰ از اقداماتی است که متقاضیان کنکور کارشناسی ارشد در صورتی که از نتیجه آزمون کارشناسی ارشد 1400 خود رضایت کافی ندارند، می توانند انجام دهند. امکان ثبت درخواست اعتراض برای هر داوطلبی که در مرحله انتخاب رشته شرکت کرده است، از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش آموزش کشور امکان پذیر می باشد. در ادامه این مطلب سعی کرده ایم برای راهنمایی داوطلبانی که به نتایج کنکور ارشد اعتراض دارند، مراحل گام به گام ثبت درخواست اعتراض را قرار دهیم.

 

اعتراض به نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۰

نتایج اولیه کنکور ارشد ۱۴۰۰ بعد از برگزاری این آزمون در قالب یک کارنامه در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد 1400 نیز پس از گذشت یک بازه زمانی یک ماه تا یک ماه و نیم ار اتمام مهلت انتخاب رشته ارشد اعلام می گردد.

در هر دو مرحله اعلام نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۰ داوطلبانی که پس از مشاهده نتایج بدست آمده با بررسی کلید سوالات و … اعتراض دارند، می توانند با مراجعه به سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش آموزش کشور درخواست خود را مبنی بر اعتراض بر نتایح اولیه و یا نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد ارسال نمایند.

البته لازم است توجه داشته باشید که در هر دو مرحله کلید سوالات و همینطور فرم انتخاب رشته متقاضیان با نرم افزار های دقیقی انجام می شود و احتمال بروز خطا کم هست. اما شما اگر گمان می کنید که در محاسبه نمره و نتیجه شما اشتباهی رخ داده است، حتما اعتراض خود را ثبت کنید.

 

اعتراض به نتایج اولیه کنکور ارشد ۱۴۰۰

طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد برای تمامی شرکت کنندگان در جلسه این آزمون، هفته اول شهریور ماه منتشر شده و بر روی سامانه قرار می گیرد. تمامی داوطلبان می توانند با در اختیار داشتن اطلاعات ثبت نامی و شناسنامه ای جهت دریافت نتایج اولیه خود اقدام کنند.

پس از اعلام نتایج اولیه، داوطلبان می توانند کلید و پاسخنامه سوالات این آزمون را بررسی نمایند و چنانچه نسبت به درصد دروس و نتایج اعلام شده معترض باشند، از طریق سایت سازمان سنجش درخواست خود را ثبت نمایند. با توجه به اینکه نتایج اولیه در شهریور ماه منتشر می گردد، داوطلبان نیز در این بازه زمانی فرصت ثبت درخواست اعتراض خود را دارند.

 

مراحل ثبت درخواست سیستم پاسخگویی

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور با آدرس الکترونیکی “sanjeshp.ir ” مراجعه نمایید.

2️⃣ از طریق منوی سمت چپ سایت وارد بخش ” سیستم پاسخگویی” شوید.

 

3️⃣ چنانچه قبلا در سایت عضو نشده‌اید بر روی گزینه ” عضویت در سایت ” کلیک کنید و با تکمیل روند عضویت در سایت، عضو سامانه شوید.

 

4️⃣ در صورتی که در سایت عضو شدید و حتی اگر قبلا مراحل عضویت در سامانه را انجام داده اید، بر روی گزینه ” ورود به سیستم ” کلیک نمایید.

 

نحوه عضویت در سایت

اولین قدم جهت عضویت در سایت، تکمیل فرمی مطابق تصویر زیر با اطلاعات شناسنامه و شخصی تان می باشد. فقط توجه داشته باشید که در زمان عضویت در سایت، زبان کیبوردتان را بر روی انگلیسی قرار دهید.

 

پس از تکمیل مراحل فوق به نشانی ایمیلی و یا شماره تلفن همراهی که در این فرم وارد کرده اید، یک رمز عبور ارسال خواهد شد که برای ورود به سامانه الزامی می‌باشد.

داوطلبان در صورتی در روند عضویت در سایت و ثبت درخواست با مشکلی مواجه شوند، مشاورین مجرب مرکز مشاوره دانتل می‌توانند درخواست اعتراض آن ها را در سایت سنجش ثبت نمایند.

5️⃣ پس از اتمام مرحله عضویت در سایت، مجدد وارد سایت سنجش شده و با تکرار مراحل قبل بر روی گزینه ” ورود به سیستم ” کلیک نمایید. 

6️⃣ در این مرحله لازم است مطابق تصویر زیر در کادر ایجاد شده، پست الکترونیک و رمز عبوری که برایتان ارسال شده است، به همراه کد ملی تان را وارد نمایید.

7️⃣ نوع آزمون و سال تحصیلی خود را وارد نمایید. (آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰)

8️⃣ در این مرحله لیست درخواست هایی که مجاز به ارسال آن ها می باشید، نمایش داده می شود، لازم است برای ثبت درخواست اعتراض به نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد بر روی گزینه ” تقاضای مجدد بررسی نمره ” کلیک کنید.

9️⃣ مشخصات داوطلبی خود را وارد کنید و سپس درخواست خود را عنوان نمایید.

 

اعتراض به نتایج نهایی کنکور ارشد ۱۴۰۰

پس از اینکه هر داوطلب متناسب با رتبه ای که کسب کرده است، وارد مرحله انتخاب رشته می شود، می تواند پس از گذشت تقریبا یک بازه زمانی یک ماهه از نتایج نهایی خود مطلع شود. طبق آخرین اطلاعیه های سازمان سنجش زمان اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۰ در اواخر مهر ماه و یا اوایل آبان ماه منتشر می شود.

در این بازه زمانی لینک اعتراض به نتیجه قبولی کنکور کارشناسی ارشد نیز در سایت سازمان سنجش آموزش کشور فعال می گردد و داوطلبانی که از نتیجه بدست آمده در این مرحله رضایت کافی ندارند، می توانند جهت ثبت درخواست اعتراض اقدام نمایند. 

مراحل اعتراض به نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد مشابه با مراحل اعتراض به نتایج اولیه این آزمون می باشد، به طوری که داوطلبان بایستی با مراجعه به سایت سازمان سنجش و انتخاب سیستم پاسخگویی، عضو سامانه شوند. پس از عضویت در سامانه ورود به سیستم را انتخاب کرده و پس از انتخاب آزمون موردنظر، اینبار بر روی گزینه ” اعتراض به نتایج نهایی کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ ” کلیک نمایند.

 

توجه

در نظر داشته باشید که چنانچه به هر دو مرحله از اعلام نتایج اولیه و نهایی کنکور کارشناسی ارشد اعتراض دارید، بایستی که مراحل اعتراض خود را در سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش و صورت اینترنتی ثبت نمایید. بنابراین و به خصوص با شرایط کرونا حال حاضر از مراجعه حضوری به این سازمان خودداری نمایید.

در نظر داشته باشید اعتراض به نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد در دانشگاه های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود، چنانچه به نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اعتراض دارید، می توانید به سامانه ارتباط پشتیبان ساپ (ثبت الکترونیکی درخواست) و یا سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارع التحصیلی دانشگاه آزاد مراجعه کنید و مراحل ثبت درخواست اعتراض خود را طی کنید.

 

مشاوره اعتراض به کنکور ارشد ۱۴۰۰

پس از تقریبا یک هفته که نتایج نهایی اعلام می شود، سازمان سنجش برای شرکت کنندگان در مرحله انتخاب رشته یک کارنامه با عنوان “کارنامه نهایی” و یا ” کارنامه سبز” منتشر می کند. بسیاری از متقاضیان با رویت کارنامه سبز خود از وضعیت رتبه خود و آخرین نفری که در تک تک کد رشته محل هایی که در فرم انتخاب درج کرده است، مطلع می گردد.  از اعتراض به نتایج نهایی این آزمون منصرف می شوند.

این دسته از داوطلبان که متوجه می شوند، در نتایج نهایی آن ها خطایی وجود نداشته اما به دلیل یک انتخاب رشته نادرست در کد رشته محل مورد علاقه شان پذیرفته نشده اند، و خواهان قبولی در الویت های بعدی شان می باشند، می توانند با ارسال درخواست بررسی مجدد کارنامه نهایی کارشناسی ارشد 1400، خواهان تغییراتی در نتایج خود شوند.

در این مرحله داوطلبان می توانند با ارسال درخواست تقاضای بررسی اولویت های بعدی، تغییر دوره قبولی ، مجوز شرکت در آزمون سال بعد و … را دریافت نمایند.

شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون نحوه استفاده از کارنامه سبز جهت تغییر الویت های فرم انتخاب رشته و یا اعتراض به نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۰، با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس حاصل بفرمایید و سوالات خود را بپرسید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه اعتراض به نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۰ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

آیا امکان ثبت درخواست اعتراض به نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۰ وجود دارد؟

بله، متقاضیان در هر مرحله از آزمون کارشناسی ارشد که نتایج منتشر می شود، می توانند با مراجعه به سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش مراحل ثبت درخواست اعتراض خود را طی کنند.

نحوه ثبت درخواست اعتراض به نتایج اولیه کنکور ارشد ۱۴۰۰ به چه صورت است؟

راهنمای تصویری ثبت درخواست اعتراض به نتایج اولیه کنکور ارشد ۱۴۰۰ را در متن مقاله فوق قرار داده ایم. 

متقاضیان چه زمانی فرصت دارند نسبت به نتایج نهایی کنکور ارشد ۱۴۰۰ اعتراض کنند؟

اعتراض به نتایج نهایی کنکور ارشد ۱۴۰۰ پس از اعلام نتایج نهایی این آزمون در اواخر مهرماه و یا اوایل بهمن ماه امکان پذیر می باشد.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره