کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

فرم انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

فرم انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳ در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری از طریق سایت سازمان سنجش قابل دریافت است. تمامی شرکت کنندگان در جلسه آزمون سراسری، در صورتی که پس از دریافت کارنامه اولیه مجاز به انتخاب‌رشته باشند، می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش کدرشته محل های مورد علاقه خود را در برگه درج نمایند. فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور 1403 در انتهای دفترچه راهنما قرار داده شده است. به منظور دریافت اطلاعات تکمیلی پیرامون این فرم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

 

فرم انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳

سازمان سنجش به منظور راهنمایی تمامی شرکت کنندگان در جلسه آزمون که قصد انتخاب‌رشته در کنکور سراسری را دارند، دستورالعملی را در قالب دفترچه منتشر کرده و در اختیار متقاضیان قرار می دهد. داوطلبان می توانند پس از مطالعه دفترچه و اطلاع از قوانین و نحوه شرکت در این مرحله، کد رشته محل های مورد علاقه خود را به منظور درج در فرم انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۳ استخراج کنند.

از نگرانی های انتخاب‌رشته نحوه چینش و الویت بندی انتخاب‌ها در فرم می باشد. برای اینکه یکبار الویت های خود را قبل از ثبت آن ها در سایت سنجش در فرم پیش نویس انتخاب رشته درج نمایید، توصیه می شود از فرم پیش نویس که در انتهای دفترچه راهنما درج شده است، کمک بگیرید تا با تکمیل آن بدون استرس و مشکل بتوانید الویت های خود را در موعد مقرر در سایت سنجش درج نمایید.

🔴🔴 توصیه می کنیم حتما پیش از انتخاب رشته از مشاورین و متخصصین این حوزه مشاوره بگرید. کارشناسان مرکز مشواره تحصیلی دانتل تجربیات سالیان خود را در مقاله راهنما انتخاب رشته جمع آوری کرده اند. برای مطالعه این مقاله ب روی لینک زیر کلیک کنید. 🔴🔴

بخوانید: راهنما جامع انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۳

 

دانلود فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری 1403

اگر در جلسه آزمون کنکور سراسری حضور داشته اید، برای شرکت در مرحله انتخاب‌رشته، ابتدا باید کارنامه اولیه خود را دریافت کنید تا از وضعیت مجاز بودن و یا نبودن خود مطلع شوید. داوطلبانی که بر اساس مندرجات کارنامه اولیه خود در یکی از دوره های روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان و همینطور دانشگاه آزاد مجاز شده اند، می توانند وارد فرآیند انتخاب‌رشته شوند.

در نظر داشته باشید که انتخاب‌رشته چهار رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی در دانشگاه آزاد به طور همزمان با دانشگاه های سراسری در سایت سنجش انجام می شود و برای انتخاب آن ها و درج در فرم انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳ باید مجاز به انتخاب‌رشته در دانشگاه آزاد شده باشید.

لازم است اشاره کنیم که انتخاب‌رشته های با آزمون و بدون آزمون کنکور سراسری به صورت همزمان انجام می شود و علاقه مندان به شرکت در هر دو شیوه پذیرش، باید اقدام به درج تمامی آن ها در فرم انتخاب رشته کنکور سراسری 1403 نمایند. اگر مایل به دریافت برگه پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری هستید، می توانید برای دریافت آن بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور

 

مندرجات فرم انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳

شاید برای بسیاری از داوطلبان این سوال ایجاد شده باشد که فرم انتخاب رشته کنکور 1403 شامل چه مواردی است و چگونه باید آن را تکمیل کرد. برگه متشکل از چهار ردیف می باشد که به ترتیب هر کدام شامل دوره، کد رشته محل، نام رشته و نام دانشگاه مورد علاقه داوطلب است.

در فرم انتخاب رشته کنکور سراسری 1403 می توان حداکثر 150 کد رشته محل از کدرشته محل های مندرج در دفترچه راهنما گروه مورد علاقه خود را ثبت نمایید. آنچه که در مرحله انتخاب‌رشته بسیار مهم است، نحوه چینش الویت ها در فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۳ می باشد. بسیاری از داوطلبان با بی اطلاعی و عدم آگاهی در این مسیر قدم می گذارند و در نهایت زحمات خود را هدر می دهند و نمی توانند در کد رشته محل مورد علاقه خود پذیرفته شوند. 

بنابراین لازم است متقاضیان در کنار مطالعه دفترچه و در نظر گرفتن فاکتورهای مهم و موثر در نتیجه کنکور سراسری، از متخصصان این امر نیز راهنمایی های لازم را بگیرند تا الویت های مورد علاقه خود را به درستی در فرم انتخاب رشته کنکور سراسری درج نمایند. 

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید. 

 

نکات مهم قبل از تکمیل فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور

از اشتباهات رایج داوطلبان در کنکور سراسری و در نهایت کسب نتیجه عدم قبولی و یا عدم رضایت از نتیجه قبولی، این است که بدون تحقیق و بررسی اقدام به انتخاب‌رشته می کنند و صرفا برخی کد رشته محل ها را بدون بررسی در فرم انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳درج می کنند.

انتخاب‌رشته کنکور سراسری مرحله حساس و در عین حال بسیار مهمی است که میزان موفقیت در آن وابسته به فردی است که انتخاب‌رشته را تکمیل می کند و نسبت به این امر آگاهی دارد. بنابراین در قدم اول لازم است کارنامه اولیه خود را بررسی کنید و پس از مطالعه تمامی بندهای دفترچه، از رتبه های قبولی داوطلبان در سال های گذشته استفاده کنید تا از محدوده قبولی هر کد رشته محل مطلع گردید.

پس از اینکه متوجه شدید شما در چه جایگاهی ایستاده اید و با توجه به رتبه تان چه شانسی برای قبولی در رشته ها و دانشگاه های مختلف دارید، می توانید با در نظر گرفتن فاکتورهای مهمی شامل علاقه، هزینه، مسیر و کیفیت دانشگاه کد رشته محل های مورد علاقه خود را در فرم انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۳ درج کنید.  توصیه می شود حتما از یک مشاوره تحصیلی نیز راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

 

مشاوره انتخاب‌رشته

از فاکتورهای موثر در انتخاب‌رشته کنکور سراسری، مندرجات کارنامه اولیه است. بنابراین لازم است که متقاضیان آن را به دقت بررسی کنند و متناسب با آن انتخاب های خود را به گونه ای درج کنند که در نهایت شانس قبولی داشته باشند.

فراموش نکنید هر کدام از زیرگروه های آزمایشی کنکور سراسری دارای زیرگروه های مختلفی است که رتبه در هر زیرگروه در قبولی رشته های آن زیرگروه تاثیر می گذارد. 

چنانچه فکر می کنید اطلاعات کافی برای تکمیل فرم انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳را ندارید، نگران نباشید؛ کارشناسان تحصیلی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل آماده کمک به شما عزیزان می باشند. می توانید از طریق خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی  با مشاوران تحصیلی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل در ارتباط باشید و انتخاب‌رشته خود را به آن ها بسپارید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه فرم انتخاب رشته کنکور سراسری 1403 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول 

به چه صورتی می توان فرم پیش نویس انتخاب رشته را دریافت کرد؟

فرم انتخاب‌رشته در زمان انتخاب‌رشته در سایت سازمان سنجش قابل دریافت است.

متقاضیان مجاز به درج چند کدرشته محل در انتخاب رشته خود می باشند؟

برای هر داوطلب امکان درج حداکثر 150 کدرشته محل وجود دارد.

هدف استفاده از فرم پیش نویس چه می باشد؟

هر داوطلب می تواند پیش از مراجعه به سایت سازمان سنجش و تکمیل فرم اصلی، ابتدا یک بار فرم پیش نویس را تکمیل کند تا میزان خطا در وارد کردن اطلاعات را کاهش دهد.

کانال تلگرام تحصیلی     

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره