انتخاب رشته کنکور سراسریکنکور سراسری

رتبه قبولی مهندسی مکانیک پردیس کنکور ۱۴۰۰

رتبه قبولی مهندسی مکانیک پردیس کنکور ۱۴۰۰ چقدر می باشد؟ داوطلبانی که در زمان ثبت نام کنکور گروه ریاضی را انتخاب کرده اند می توانند در این رشته ادامه تحصیل دهند. امکان تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه‌های مختلف روزانه، شبانه، آزاد و پردیس خودگردان وجود دارد. دانشگاه‌های پردیس خودگردان از جمله دانشگاه‌هایی هستند که در سال‌های اخیر زمینه خوبی برای ادامه تحصیل فراهم کرده‌اند. تحصیل در این دانشگاه‌های به شرط پرداخت شهریه امکان پذیر است. کیفیت آموزشی دانشگاه پردیس دقیقا هم تراز با دانشگاه‌های روزانه و شبانه است. افرادی که مایل به تحصیل در رشته مهندسی مکانیک هستند، می‌توانند کد رشته‌های مربوط به دانشگاه پردیس را نیز در لیست انتخاب‌های خود قرار دهند. در این مقاله به بررسی آخرین رتبه قبولی مهندسی مکانیک پردیس خودگردان کنکور 1400 پرداخته شده است. 

 

رتبه قبولی مهندسی مکانیک پردیس کنکور ۱۴۰۰

پذیرش دانشجو برای دانشگاه پردیس در رشته‌های مختلف از جمله رشته مکانیک بر اساس رتبه سهمیه هر داوطلب انجام می‌گیرد. سهمیه‌های اصلی که به عنوان مبنای پذیرش دانشجو مورد استفاده قرار می‌گیرند، شامل سهمیه‌های مناطق 1، 2 و 3 هستند. برای اطلاع از رتبه قبولی کنکور ریاضی سراسری 1401 در سایر رشته های گروه ریاضی کلیک کنید.

سهمیه منطقه 1 متعلق به تحصیل کنندگان در کلان‌شهرها، سهمیه منطقه 2 متعلق به تحصیل کنندگان در مراکز استان‌ها به جز کلان‌شهرها و سهمیه منطقه 3 متعلق به تحصیل کنندگان در شهرستان‌های دورافتاده یا محروم هستند. در ادامه آخرین رتبه قبولی مکانیک  پردیس کنکور 1400 ارائه شده است.

منطقه 1 | رتبه قبولی مهندسی مکانیک پردیس کنکور ۱۴۰۰

دانشگاه رتبه در سهمیه
 دانشگاه صنعتی شريف 2398

منطقه 2

دانشگاه رتبه در سهمیه
 دانشگاه صنعتی شريف 2109
دانشگاه صنعتي اميرکبیر 3253

منطقه 3 | رتبه قبولی مهندسی مکانیک پردیس کنکور ۱۴۰۰

دانشگاه رتبه در سهمیه
 دانشگاه صنعتی شريف 1503
دانشگاه صنعتي اميرکبير 1993

از مزایای بررسی آخرین رتبه قبولی مهندسی مکانیک پردیس کنکور 1400 تخمین شانس قبولی داوطلبان است. هر داوطلبی مطابق با رتبه‌ای که به دست می‌آورد می‌تواند احتمال پذیرش یا عدم پذیرش خود در دانشگاه‌های مختلف را حدس بزند. بدین ترتیب آخرین رتبه قبولی مهندسی مکانیک پردیس 1400 می‌تواند نقش قابل توجهی در زمان انتخاب رشته داشته باشد. البته بررسی جزئیات مربوط به آخرین رتبه قبولی انتخاب رشته کنکور سراسری این امکان را به داوطلب می‌دهد که وی از محدوده رتبه موردنیاز برای قبولی آگاه شود. بنابراین مشاهده آخرین رتبه قبولی در برنامه ریزی برای مطالعه کنکور نیز نقش بسزایی دارد.

 

مشاوره انتخاب رشته مهندسی مکانیک پردیس

تحصیل در دانشگاه پردیس برای هر داوطلبی به شرط پرداخت شهریه‌های بالا امکان‌پذیر است. میزان شهریه این دانشگاه‌ها از دانشگاه‌های آزاد نیز بیشتر است. بنابراین هر داوطلبی بهتر است با آگاهی نسبت به این موضوع، اقدام به انتخاب کد رشته‌های دانشگاه پردیس کند. از طرفی ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه پردیس برای هر رشته‌ای محدود است. بدین ترتیب با وجود شهریه بالای دانشگاه‌های پردیس، برای ورود به این دانشگاه‌ها نیز داوطلبان در فضایی رقابتی قرار می‌گیرند.

با توجه به ظرفیت محدود دانشگاه‌های پردیس، بهتر است مطالعه برای کنکور سراسری و همچنین راهنما انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی براساس آخرین تبه قبولی مهندسی مکانیک پردیس شکل بگیرند.گرچه ورود به دانشگاه پردیس در رشته مهندسی مکانیک در مقایسه با دوره های روزانه یا نوبت دوم می‌تواند ساده تر باشد، اما عدم داشتن انتخاب رشته مناسب فرصت این پذیرش را از داوطلبان خواهد گرفت. مشاوره گرفتن از کارشناسان و مشاوران تحصیلی از برترین راهکارهای داشتن یک انتخاب مناسب باشد. مشاوره انتخاب رشته سراسری در قبولی رشته مهندسی مکانیک این امکان را به داوطلب می‌دهد که با انتخاب کد رشته‌های مناسب به نتیجه مطلوب خود دست یابد. جهت ارتباط با مشاوران برتر مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل و بهره مندی از مشاوره و رتبه قبولی مهندسی مکانیک پردیس 1400 همین حالا با شماره موجود در این صفحه تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه قبولی مکانیک می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

برای تخمین شانس قبولی در رشته مهندسی مکانیک دانشگاه پردیس چه راهکاری وجود دارد؟

هر داوطلبی می‌تواند با توجه به رتبه‌های قبولی مهندسی مکانیک پردیس سال‌های گذشته میزان شانس پذیرش خود را تخمین بزند. در متن مقاله آخرین رتبه‌های قبولی مهندسی مکانیک کنکور 98 برای پردیس خودگردان ارائه شده است.

بهترین زمان برای بررسی آخرین رتبه قبولی مکانیک پردیس چه زمانی است؟

بررسی آخرین رتبه قبول در زمان انتخاب رشته یکی از ضروریات محسوب می‌شود. علاوه بر زمان انتخاب رشته، بهتر است قبل از شرکت در کنکور سراسری به بررسی پرداخت. این بررسی موجب می‌شود تا برنامه ریزی منسجم‌تری برای رسیدن به رشته و دانشگاه مورد نظر داشت.

آخرین رتبه قبولی مکانیک کنکور برای دانشگاه پردیس خودگردان چند است؟

آخرین رتبه قبولی کنکور برای پردیس خودگردان با توجه به سهمیه هر منطقه متفاوت است. در متن مقاله به برخی از آخرین رتبه‌های قبولی پردیس خودگردان اشاره شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره