تیزهوشان و نمونه دولتیمدارس

تاریخ برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی 1400

ورود به مدارس نمونه دولتی تحت شرایط خاصی صورت می‌گیرد به طوری که در مقطع ششم داوطلبان بایستی با مراجعه حضوری و پذیرش براساس سوابق تحصیلی ه یکی از این مدارس مراجعه کنند و در جهت ثبت نام مدارس نمونه دولتی خود اقدام کنند. در مقطع دهم نیز با شرکت در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم و کسب قبولی در این آزمون وارد این مدارس شوند. در راستای همین توضیحات و به منظور راهنمایی بیشتر متقاضیان تحصیل در مدارس نمونه دولتی، در ادامه این مطالب اطلاعاتی پیرامون زمان و تاریخ برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401 ارائه کرده ایم.

 

تاریخ برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401

آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی نهم به دهم همانند سال‌های گذشته برگزار می‌گردد و داوطلبان باید در زمان های مقرر و از طریق سایت های مربوطه در این آزمون ثبت نام کنند و در جلسه آزمون حضور داشته باشند.در سالهای گذشته زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی در تابستان بود که امسال نیز این آزمون در روز جمعه مورخ 18 تیرماه سال 1400 برگزار خواهد شد که لغو شد و به تاریخ 15 مرداد 1400 تغییر کرد. بهتر است داوطلبان و متقاضیان تحصیل در این مدارس در روزهای نزدیک به برگزاری آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401 نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند.

طبق آخرین اطلاعیه آموزش و پرورش آزمون نمونه دولتی در تاریخ 15 مرداد ماه 1400 برگزار خواهد شد.

 

زمان دریافت کارت ورود به جلسه نمونه دولتی 1400

کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401 در یک بازه زمانی چند روزه تا هفته پیش از برگزاری، از طریق سایت های ثبت نام آزمون نمونه دولتی هر استان قابل دریافت است. 

در کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401 اطلاعاتی شامل زمان برگزازی آزمون، محل برگزازی آزمون، شماره داوطلبی، مشخصات فردی، عکس داوطلب، مدرسه تحصیل، رشته مورد تقاضا، اولویت انتخاب مدارس و نشانی دقیق حوزه امتحانی درج شده است.

 

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه نمونه دولتی 1400

تمامی متقاضیان که قصد دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401 و شرکت در آزمون را دارند، کافی است طبق مراحل نحوه دریافت کارت ورود به جلسه نمونه دولتی ، کارت ورود به جلسه آزمون خود را دریافت کنند. ممکن است مراحل دریافت کارت ورود به جلسه در سایت های مختلف کمی متفاوت باشد اما روند کلی دریافت این کارت طبق مراحل زیر می‌باشد.

1️⃣ تمامی مراحل ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی از طریق سایتهای استانی انجام می‌شود، بنابراین داوطلبان بایستی پس در زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی نهم به دهم، به سایت ثبت نام آزمون نمونه دولتی استان محل سکونت خود مراجعه کنند.

2️⃣ در صفحه باز شده بایستی”  کد ملی داوطلب ” و اطلاعات خواسته شده را وارد کنند تا بتوانند وارد سامانه شوند.

3️⃣ بر روی لینک فعال ” دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ” کلیک کرده و کارت خود را دریافت کنند.

تمامی داوطلبان آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401 باید از کارت ورود به جلسه خود پرینت تهیه کنند و روز برگزاری آزمون همراه خود داشته باشند، چرا که از الزامات ورود به جلسه آزمون می‌باشد.

 

رفع نقص کارت ورود به جلسه

یک بازه زمانی چند روزه پیش از برگزاری آزمون نمونه دولتی برای دریافت کارت ورود با جلسه خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم متقاضیان  در روزهای ابتدایی کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401، خود را از سایت ثبت نام آزمون نمونه دولتی استان محل سکونت خود دریافت کنند، تا در صورتی که در کارت و اطلاعاتشان مغایرتی وجود داشت، زمان کافی برای رفع و تصحیح داشته باشند.

چنانچه اطلاعات مندرج در کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401 مربوط به داوطلبی با اطلاعات شناسنامه ای و ثبت نامی او  مغایرت داشته باشد از ورود او به جلسه آزمون ممانعت به عمل خواهد آمد، بنابراین بهتر است اگر داوطلبی متوجه اشتباه سیستمی در کارت ورود به جلسه خود شد، سریعا قبل از روز برگزاری آزمون نسبت به رفع نقص آن اقدام کند.

 

تاریخ اعلام نتایج نمونه دولتی 1400 | برگزاری آزمون 

نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم پس از گذشت یک بازه زمانی 10 تا 15 روز پس از برگزاری آزمون از سایتهای ثبت نام آزمون نمونه دولتی منتشر می‌گردد. داوطلبانی که طبق اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401 موفق به کسب قبولی در مدرسه موردنظرشان شده اند، بایستی در تاریخ های مقرر برای ثبت نام در مدرسه موردنظر اقدام کنند.

تاکنون زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401از سوی هیچ سایتی اعلام نشده است. همچنین زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم نیز برای هر استان متفاوت می‌باشد، به محض دریافت اخبار جدید، مطالب این قسمت نیز بروزرسانی شده و تاریخ دقیق اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم را قرار خواهیم داد. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه تاریخ برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

‫35 دیدگاه ها

 1. آزمون میان پایه دهم به یازدهم برگزار میشه امسال ؟بخشنامه ای راجع به این موضوع اومده یا ن؟

  1. یعنی فردا امتحان برگزار نمیشه پس چندم میشه کارتو از کجا باید بگیریم کجا برگزار میشه؟؟؟؟

   1. سلام، بدلیل شرایط کرونایی آزمون نمونه دولتی نهم به دهم در تاریخ 18 تیر لغو و به تاریخ دیگری موکول گردیده است

     1. سلام خیر تاکنون اطلاعیه ای از زمان دقیق برگزاری آزمون منتشر نشده است.
      به محض اعلام تاریخ برگزاری در این مقاله قرار داده می شود.

 2. سلام
  ببخشید آیا ضریب دروس برای هر رشته توی آزمون نمونه متفاوت هست؟ یا برای همه رشته‌ها یکسانه؟
  مثلاً ریاضی انسانی با ریاضی تجربی ضریبش یکیه؟

  1. سلام، ضریب دروس عمومی یکسان و دروس تخصصی در هر زیرگروه از هر رشته دارای ضریب متفاوتی است
   یعنی ریاضی انسانی با ریاضی تجربی فرق داره
   علاوه بر اون، ریاضی انسانی برای زیرگروه یک با ریاضی انسانی برای زیرگروه دو هم فرق داره

  1. سلام، خیر تا کنون اطلاعیه رسمی بر اعلام زمان دقیق برگزاری آزمون منشتر نشده
   احتمالا در نیمه دوم مرداد ماه این آزمون برگزار بشه

  1. سلام، منابع مشخص شده از نهم هستش، اما طبیعتا ‌کسی که روی دروس نهم تسلط داره پاسخ سوالات هفتم و هشتم رو هم بعنوان مقدمه میدونه

 3. بازم قضیه تیر ماه میشه چند روز مونده میگن کرونا زیاد شده باشه اخر شهریور شما که میدونید وضعیت اینه انقدر ما ها رو امیدوار نکنید یه دفعه لغو کنید والا مُردم از استرس

  1. برگزاری یا عدم برگزاری بنابه اصمیم گیری ستاد مقابله با کرونا و آموزش پرورش می باشد

  1. سلام، هرچقدر درصداتون بالاتر باشه بهتره
   اگر بتونید میانگین بالای ۶۰ بیارید شانس قبولی خیلی زیاد میشه

 4. سلام ستاد کرونا در مورد برگزاری آزمون نمونه دولتی اطلاعیه نداده چون الان که وضعیت کرونا مشهد قرمزه ولی در تیرماه اینقدر وضعیت شدید نبود

 5. سلام من معدل کتبی نوبت دوم نهمم رو 64 / 19 شدم و معدل کل سال نهمم شد نوزده و هفتادو ۵ صدم . میخواستم ببینم من ۵۰ درصد معدل رو کامل کسب کرده ام ؟؟ و اینکه برای قبول شدن میانگین باید چند در صد به بالا زده باشم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره