دکتریانتخاب رشته و مصاحبه دانشگاه آزاد

هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ یکی از سوالات متقاضیان آزمون دکتری است. داوطلبان می‌توانند پس از انتخاب رشته و اعلام نتایج دعوت به مصاحبه دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.org هزینه هر یک از مصاحبه‌های دعوت شدخ را به صورت اینترنتی پرداخت نمایند. چنانچه هزینه مصاحبه پرداخت نشود و یا حتی در انتهای فرایند پرداخت مشکلی به وجود بیاید، داوطلب اجازه شرکت در جلسه مصاحبه را نخواهد داشت. در ادامه به بررسی کامل هزینه مصاحبه دکترا دانشگاه آزاد 1402 می‌پردازیم.

 

هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

در مرحله مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد، ممکن است هر داوطلب برای چند کد رشته مختلف دعوت به مصاحبه شود. تعداد کد رشته‌های پذیرفته شده و دعوت به مصاحبه شده، براساس رتبه هر داوطلب و انتخاب رشته‌ای که انجام داده است، تعیین می‌شود. به هر حال داوطلبان برای شرکت در مصاحبه دکتری هر کد رشته، نیاز دارد تا هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ جداگانه‌ای بپردازد.

برخی داوطلبان ممکن است بر اساس رتبه خود تنها به یک دانشگاه دعوت شوند و یا هیچ دعوت به مصاحبه‌ای نداشته باشند. همچنین ممکن است داوطلبی برای تمام رشته محل‌های انتخابی خود دعوت به مصاحبه شود. پس از این مرحله داوطلبان باید هزینه هریک از این مصاحبه‌ها را به صورت مجزا پرداخت کنند تا اجازه شرکت در جلسه را داشته باشند.  انتظار می‌رود که در سال 1402 شاهد افزایش قیمت باشیم. به محض انتشار هزینه دقیق مصاحبه دانشگاه آزاد این مطلب بروزرسانی می‌شود.

 تاکنون هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1402 اعلام نشده است. در سال گذشته هزینه مصاحبه دکتری آزاد مبلغ 200 هزار تومان بود.

میزان هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد برای هر کدرشته در سال تحصیلی 1401مبلغ 200 هزار تومان بود. این هزینه برای سال بعد ممکن است درصدی افزایش داشته باشد. هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد بایستی قبل از مصاحبه و از طریق سایت سنجش دانشگاه آزاد پرداخت شود. شما می‌توانید برای اطلاع در سریع ترین زمان ممکن عضو کانال تلگرامی دانتل کو شوید.

 

زمان پرداخت هزینه مصاحبه دکتری آزاد 1402 

لازم به ذکر است که داوطلبان تنها در بازه‌ای محدود مجاز به پرداخت هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد خواهند بود. از همین رو داوطلبانی که نسبت به پرداخت به موقع هزینه مصاحبه اقدام نکنند، فرصت شرکت در جلسه مصاحبه را از دست خواهند داد. عدم پرداخت هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد به معنای انصراف داوطلب از ادامه تحصیل در کدرشته محل پذیرفته شده خواهد بود.

 

نحوه پرداخت هزینه مصاحبه دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد تنها به شکل غیرحضوری و به صورت اینترنتی پرداخت می‌شود. در ادامه نحوه پرداخت هزینه مصاحبه دانشگاه آزاد خواهیم پرداخت:

1️⃣در گام اول بایستی به سایت سنجش دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org مراجعه کرد.

2️⃣ اگر داوطلب در بازه زمانی تعیین شده به این سایت مراجعه کند، لینک « سامانه ثبت نام مصاحبه آزمون دکتری تخصصی » فعال خواهد بود. در این مرحله این لینک باید جهت ورود به مرحله بعد انتخاب شود.

3️⃣ در این مرحله هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ برای ورود به سامانه ثبت نام مصاحبه، می‌بایست « شناسه انتخاب رشته » و « کد ملی » در محل درخواستی درج شده و گزینه « ورود » انتخاب شود.

4️⃣ در این مرحله لیست رشته‌هایی که داوطلب مجاز به شرکت در مصاحبه آن‌هاست ارائه شده است. داوطلب می­ تواند یک یا چند رشته را با علاقه و میل خود انتخاب کند و با فشردن گزینه « تکمیل ثبت نام » وارد مرحله بعد شود.

5️⃣ در ادامه تعداد رشته‌های انتخاب شده و همچنین میزان هزینه مصاحبه نمایش داده می‌شود. داوطلب در صورت تأیید می‌بایست گزینه « ادامه و پرداخت » را انتخاب کند.

6️⃣ در این گام داوطلب وارد درگاه پرداخت اینترنتی خواهد شد. با درج اطلاعات خواسته شده در محل‌های مشخص می‌توان فرایند پرداخت را به اتمام رساند.

7️⃣ آخرین و مهمترین مرحله در پرداخت هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ دریافت کد پیگیری و رسید پرداخت هزینه مصاحبه است.

 

مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

پس از پرداخت هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ نوبت به شرکت در جلسه مصاحبه می‌رسد. مراحل بعد از پرداخت هزینه مصاحبه دکتری آزاد را می‌توان به ترتیب زیر تشریح کرد:

🟢 آماده سازی مدارک مصاحبه دکتری: مدارک مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد از مهمترین مواردی است که توجه به آن الزامی است. داوطلبان می‌بایست این مدارک را از قبل آماده کنند تا مشکلی در زمان مصاحبه ایجاد نشود. برخی از مدارک مصاحبه دکتری که همراه داشتن آن برای داوطلبان لازم است عبارتند از: رسید هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ ، شناسنامه و کارت ملی، مدارک مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و ریز نمرات آن، پایان نامه کارشناسی ارشد، مقالات علمی چاپ شده، کتب تألیف و یا ترجمه شده و… .

🔵 دریافت برگه ورود به جلسه مصاحبه: برای حضور در مصاحبه همراه داشتن برگه ورود به جلسه مصاحبه الزامی است. برگه ورود به جلسه آزمون دکتری از سایت سنجش دانشگاه آزاد دریافت می‌شود. ناگفته نماند که برای شرکت در جلسه مصاحبه دکتری بهتر است به موقع و کمی زودتر از زمان تعیین شده در مرکز حضور داشت.

🔴 تکمیل ثبت نام: در صورت کسب نتیجه مثبت در مصاحبه: پس از اینکه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد برگزار می‌شود، نتیجه آن بررسی شده و به اطلاع داوطلب خواهد رسید. افرادی که در مصاحبه پذیرفته شوند، می‌بایست با تکمیل ثبت نام در دانشگاه، پذیرش خود را نهایی کنند.

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید. 

 

مشاوره مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1402

مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد به صورت استانی و یا به شکل متمرکز اجرا می‌شود. در روش استانی، مصاحبه دکتری برای واحدهای دانشگاهی آزاد سراسر هر استان در مرکز آن استان انجام می‌شود. در روش متمرکز مصاحبه دکتری برای تمام دانشگاه‌های آزاد به صورت متمرکز در دانشگاه آزاد مرکزی تهران انجام می‌شود. در هر صورت مصاحبه دکتری اگر استانی باشد، داوطلبان با توجه به محل اقامت خود می‌توانند محل مصاحبه را خود تعیین کنند.

مصاحبه مهم‌ترین بخش آزمون دکتری می‌باشد و بسیاری از داوطلبان در این مرحله دچار سردرگمی و استرس می‌شوند. اما با کسب اطلاعات کامل و آمادگی برای مصاحبه می‌توانید استرس خود را کاهش دهید و بهترین نتیجه را دریافت کنید. چنانچه سوالی در زمینه هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1402 و آمادگی برای آن داشتید، می‌توانید با مشاوران تحصیلی مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو مشورت نمایید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066  تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1402 چقدر است؟

هزینه مصاحبه در سال 1402 هنوز اعلام نشده است اما سال گذشته در حدود 200 هزار تومان بود. پس از انتشار هزینه این مطلب بروزرسانی می‌گردد.

هزینه مصاحبه دکتری آزاد را چگونه باید پرداخت کرد؟

برای پرداخت هزینه دکترا دانشگاه آزاد مصاحبه به سایت azmoon.org مراجعه نمایید و طبق مراحل گفته شده در متن پیش بروید.

آیا هزینه هر رشته محل را باید جداگانه پرداخت کرد؟

بله برای هر تعداد مصاحبه‌ای که دعوت شده‌اید باید هزینه‌ای را به طور مجزا پرداخت نمایید.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره