کنکور سراسریمشاوره کنکور سراسری

منابع کنکور هنر ۱۴۰۱

بهترین منابع کنکور سراسری هنر ۱۴۰۱ کدامند ؟ با یکپارچه شدن ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ هنر، برای داوطلبان نظام قدیم و جدید از سال 1400 به بعد، داوطلبانی که مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم نیز دارند و مایل به شرکت در کنکور سراسری هنر هستند، باید مطابق با دروس نظام جدید مطالعه کنند. بنابرابن با توجه به اهمییت منابع کنکور سراسری و به همین منظور در ادامه این مقاله به منابع کنکور سراسری هنر می پردازیم. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

منابع دروس عمومی کنکور سراسری هنر ۱۴۰۱

سوالات کنکور سراسری هنر در دو دفترچه مجزا که شامل دفترچه دروس عمومی و دفترچه دروس تخصصی است، به داوطلبان آزمون سراسری هنر ارائه می‌شود.

دفترچه دروس عمومی کنکور هنر، همانند کنکور دیگر زیرگروه ها، از سوالات چهار درس زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، فرهنگ و معارف اسلامی و زبان انگلیسی تشکیل شده است که در ادامه منابع هر کدام معرفی شده است.

درس زبان و ادبیات فارسی

سوالات درس زبان و ادبیات فارسی در 25 تست برای داوطلبان کنکور هنر طراحی می‌گردد که در نمره نهایی داوطلب با ضریب 4، محاسبه می‌شود و منابع طراحان این سوالات، از کتاب‌های درسی جدول زیر، می‌باشد.

نام درس کد کتاب سال تدرس سال چاپ کتاب
فارسی 1 110201 دهم 97
فارسی 2 111201 یازدهم 98
فارسی 3 112201 دوازدهم 99

با توجه به اینکه منبع سوالات درس زبان و ادبیات فارسی کنکور هنر، کتاب درسی است اما پیشنهاد مشاوران دانتل استفاده از کتب کمک درسی نیز به عنوان مکمل کتاب درسی همچون ادبیات موضوعی میکرو طبقه بندی گاج و یا کتاب نشر الگو می‌باشد.

درس زبان عربی

سوالات درس زبان عربی کنکور هنر با 25 تست در دفترچه عمومی کنکور هنر طرح می‌شود و دارای ضریب 2 نیز هست. منابع طراحان سوالات درس زبان عربی کنکور هنر، کتاب‌های مندرج در جدول زیر می‌باشد.

نام درس کد کتاب سال تدریس سال چاپ کتاب
عربی، زبان قرآن 1 110206 دهم 97
عربی، زبان قرآن 2 111206 یازدهم 98
عربی، زبان قرآن 3 112206 دوازدهم 99

پیشنهاد مشاوران دانتل برای درس عربی کنکور هنر، یکی از کتاب‌های سیر تا پیاز مهر و ماه یا عربی کامل گاج می‌باشد.

درس فرهنگ و معارف اسلامی

سهم درس فرهنگ و معارف اسلامی 25 تست از سوالات دفترچه عمومی کنکور هنر می‌باشد که منبع طراحی آنها کتاب‌های موجود در جدول زیر است.

نام درس کد کتاب سال تدریس  سال چاپ کتاب
دین و زندگی 1 110204 دهم 97
دین و زندگی 2 111204 یازدهم 98
دین و زندگی 3 112204 دوازدهم 99

کتاب کمک آموزشی جامع دین و زندگی | میکرو طبقه بندی گاج با توضیح خط به خط مطالب کتاب درسی و همینطور آوردن تست‌های تالیفی و تست‌های کنکور سراسری در یک مجموعه، می‌تواند مطالعه داوطلبان در درس دین و زندگی کنکور هنر را تکمیل کند.

درس زبان انگلیسی

برای درس زبان انگلیسی کنکور هنر، 25 سوال که دارای ضریب 2 است، طراحی می‌شود و سوالات این بخش نیز از کتاب‌های درسی زیر هستند.

نام درس کد کتاب سال تدریس سال چاپ کتاب
انگلیسی 1 110230 دهم 97
انگلیسی 2 111230 یازدهم 98
انگلیسی 3 112230 دوازدهم 99

کتاب کمک آموزشی مبتکران به تالیف دکتر شهاب اناری با داشتن یک کتابچه نیز برای یادگیری زبان انگلیسی، فرصت تکرار و تمرین مطالب را برای داوطلب فراهم می‌آورد و در جهت یادگیری بهتر، منبع خوبی می‌باشد.

منابع دروس تخصصی کنکور سراسری هنر ۱۴۰۱

داوطلبان پس از تکمیل دفترچه عمومی کنکور هنر، باید به سراغ دفترچه تخصصی بروند که شامل دروس درک عمومی هنر، ترسیم فنی، خلاقیت تصویری و تجسمی، خلاقیت نمایشی، خلاقیت موسیقی و خواص مواد است که در ادامه قصد داریم منابع سوالات هر یک را شرح دهیم.

درس درک عمومی هنر

منبع طراحان کنکور سراسری، برای طراحی سوالات درس تخصصی کنکور هنر، کتابهای درسی می‌باشد که اسامی آنها در جدول زیر آورده شده است.

داوطلبان می‌توانند علاوه بر کتاب درسی، به عنوان مکملی که حاوی تست نیز می‌باشد از کتاب‌های آموزشی همچون کتاب هنر در گذر زمان،  تاریخ هنر، کتاب آبی درک عمومی هنر از انتشارات کانون قلم چی، کتاب درک عمومی هنر از انتشارات راه اندیشه استفاده کنند.

نام درس کد کتاب رشته سال تدریس
آشنایی با بناهای تاریخی 210628 نقشه کشی معماری پایه دهم
عکاسی 2 211618 گرافیک پایه یازدهم
عکاسی 1 210644 سینما ، نقاشی ، گرافیک پایه دهم
کارگاه طراحی نقوش سنتی 1 359/77 صنایع دستی ، چاپ دستس ، مرمت آثار فرهنگی پایه دهم
آشنایی با صنایع دستی ایران 359/30 صنایع دستی پایه دهم
پایه و اصول صفحه آرایی 212620 گرافیک پایه دوازدهم

درس ترسیم فنی

درس ترسیم فنی از دیگر درس‌های تخصصی کنکور هنر می‌باشد که داوطلبان بایستی بدان توجه داشته باشند، لازم به ذکر است منابع تست‌های کنکور سراسری این درس، در جدول زیر آورده شده است.

پیشنهاد مشاوران دانتل برای کتاب‌های کمک درسی، استفاده از یکی از منابع آزمونها و مفاهیم ترسیم فنی کنکور هنر، کتاب آبی ترسیم فنی انتشارات کانون قلم چی و ترسیم فنی از انتشارات راه اندیشه می‌باشد.

نام درس کد کتاب رشته سال تدریس
نقشه برداری 212628 نقشه کشی معماری پایه دوازدهم
کاربرد رایانه در نقشه کشی معماری 212664 نقشه کشی معماری پایه دوازدهم
ترسیم فنی و نقشه کشی 210626 نقشه کشی معماری پایه دهم

درس خلاقیت تصویری و تجسمی

سومین درس در دفترچه سوالات تخصصی کنکور هنر، تست‌های درس خلاقیت تصویری و تجسمی می‌باشد و طراحان با بهره گیری از مطالب کتاب درسی که در جدول زیر آورده شده است، سوالات آن را طرح می‌کنند.

داوطلبان کنکور هنر، پس از تسلط بر مطالب کتاب درسی، می‌توانند برای تسلط بیشتر تست کار کنند که در حال حاضر کتاب‌های مبانی هنرهای تجسمی و مبانی طراحی گرافیک از منابع کمک درسی موجود در بازار در این زمینه می‌باشد.

نام درس کد کتاب رشته سال تدریس
طراحی 1 210638 سینما ، نقاشی ، گرافیک ،نقشه کشی معماری ، نمایش پایه دهم
طراحی 2 211644 نقاشی و گرافیک پایه یازدهم
حجم سازی 212638 نقاشی و گرافیک پایه دوازدهم
خط در گرافیک 212621 گرافیک پایه یازدهم
مبانی تصویر سازی 212619 گرافیک پایه دوازدهم
کارگاه نقاشی 211648 نقاشی و گرافیک پایه یازدهم
مبانی هنر های تجسمی 210639 سینما پایه دهم
حجم شناسی و ماکت شناسی 212627 نقشه کشی معماری پایه دوازدهم
طراحی اندام و لباس 498/8 طراحی و دوخت پایه یازدهم

درس خلاقیت نمایشی

منبع طرح تست‌های درس خلاقیت نمایشی از دروس تخصصی کنکور هنر، کتاب‌های مندرج در جدول زیر می‌باشد که داوطلبان پس از کسب تسلط در آنها می‌توانند به سراغ کتاب‌های کمک آموزشی همچون کتاب خلاقیت تصویری و تجسمی از انتشارات راه اندیشه،  کتاب تاریخ سینما به تالیف مسعود مهرابی و کتاب خلاقیت نمایشی از انتشارات راه اندیشه بروند.

نام درس کد کتاب رشته سال تدریس
اصول و مبانی ماسک و گریم 212625 نمایش پایه دوازدهم
اصول و مبانی طراحی صحنه 211624 نمایش پایه یازدهم

درس خلاقیت موسیقی

از دیگر دروس تخصصی کنکور هنر، درس خلاقیت موسیقی می‌باشد که منبع آن مانند سایر دروس کتاب‌های درسی داوطلبان، است که در جدول زیر به طور کامل به آن‌ها اشاره شده است.

کتاب‌های تئوری موسیقی به تالیف مصطفی کمال پور تراب، کتاب ساز شناسی به تالیف پرویز منصوری و خلاقیت موسیقی از انتشارات راه اندیشه از سری کتاب‌های معتبر و کارآمد کمک درسی در این زمینه می‌باشد.

نام درس کد کتاب رشته سال تدریس
ساز شناسی ایرانی 210658 موسیقی جهانی پایه دهم
شناخت ساز های ارکستر سمفونیک 1 ( سازه های زهی ارشه ای ) 210660 موسیقی نوازندگی سازایرانی و جهانی پایه دهم
شناخت ساز های ارکستر سمفونیک 1 ( سازه های بادی و ضربی ) 211664 موسیقی نوازندگی سازایرانی و جهانی پایه یازدهم
مبانی نظری و ساختار موسیقی ایرانی 210659 موسیقی و مبانی آهنگ سازی و موسیقی نوازندگی ساز ایرانی و جهانی پایه دهم

درس خواص مواد

درس خواص مواد که تنها منبع طرح تست‌های آن کتاب شناخت مواد و مصالح پایه دهم می‌باشد از دیگر دروس تخصصی کنکور هنر است که داوطلبان می‌توانند برای تست زدن از کتاب کمک درس خواص مواد از انتشارات کانون قلمچی استفاده کنند.

نام درس کد کتاب رشته سال تدریس
شناخت مواد و مصالح 210627 نقشه کشی معماری پایه دهم

برای دریافت مشاوره در زمینه منابع کنکور سراسری هنر ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره