کنکور سراسریمشاوره کنکور سراسری

منابع کنکور ریاضی ۱۴۰۲

بهترین منابع کنکور ریاضی ۱۴۰۱ کدامند؟ با توجه به تغییرات اعمال شده در کنکور سراسری دروس عمومی از لیست دروس حذف شده است و سوالی در این دروس طرح نخواهد شد. تاثیر دروس عمومی فقط به صورت سوابق تحصیلی می باشد. از این رو داوطلبان برای شرکت در کنکور ریاضی فقط باید به مطالعه دروس اختصاصی باید بپردازند. در ادامه به بررسی منابع کنکور ریاضی 1402 خواهیم پرداخت.

منابع کنکور سراسری ریاضی ۱۴۰۲

یکی دیگر از تغییرات کنکور حذف زیر گروه ها می باشد. از این پس ضریب دروس برای همه رشته های دانشگاهی یکسان خواهد بود. اولین و مهم ترین در موفقیت و در قبولی در دانشگاه انتخاب منابع کنکور ریاضی جامع و کامل می باشد. از رشته های پر متقاضی در گروه ریاضی می توان به رشته های مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی مکانیک و مهندسی صنایع اشاره کرد که رقابت داوطلبان برای گرفتن صندلی دانشگاه در این رشته ها می باشد.

تمامی داوطلبان باید توجه داشته باشند که برای داوطلبان نظام قدیم یک کنکور و مطابق با دروس نظام جدید برگزار می‌شود. داوطلبان متقاضی شرکت در کنکور ریاضی پیش از مطالعه باید از منایع کنکور ریاضی مطلع باشند و مطابق آن درس بخوانند به همین منظور در ادامه این مطلب به منابع کنکور سراسری ریاضی می‌پردازیم.

بخوانید: ثبت نام کنکور

برای مشاهده و مطالعه کتب کمک درسی کنکور ریاضی ۱۴۰۱ کلیک کنید.

منابع دروس عمومی کنکور سراسری ریاضی 1402

با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش دروس عمومی از سرفصل های کنکور حذف شده است و تاثیر دروس عمومی فقط به صورت سوابق تحصیلی قطعی می باشد. داوطلبان دیگر نیازی به مطالعه سرفصل های دروس نمی باشند. در سال های گذشته دو دفترچه سوال عمومی و تخصصی بود که در کنکور بهمن ۱۴۰۱ دفترچه دروس عمومی حذف خواهد شد.

کنکور سراسری ریاضی از دو دفترچه دروس عمومی و دروس تخصصی تشکیل شده است که دفترچه دروس عمومی خود متشکل از چهار درس زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، فرهنگ و معارف اسلامی و زبان انگلیسی می باشد که داوطلبان باید توجه داشته باشند طبق منابع این دروس، مطالعه کنند.

بودجه بندی کنکور سراسری ریاضی

منابع دروس تخصصی کنکور ریاضی ۱۴۰۲

دفترچه دروس تخصصی کنکور ریاضی، از دروس ریاضیات، فیزیک و شیمی تشکیل شده است. در زمان برگزاری آزمون فقط یک دفترچه که شامل دروس تخصصی می باشد در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت. در ادامه به بررسی منابع کنکور ریاضی 1402 در هر درس خواهیم پرداخت.

منابع دروس ریاضیات

مهمترین درس تخصصی داوطلبان کنکور ریاضی، درس ریاضیات می‌باشد که خود متشکل از دروس آمار و احتمال، هندسه یک، هندسه دو، هندسه سه، ریاضیات گسسته، حسابان یک و حسابان دو می‌باشد که داوطلبان برای قبولی در رشته‌های فنی مهندسی، باید بدان توجه ویژه ای داشته و تمامی مطالب را مطالعه کنند. سوالات این درس تخصصی از کتاب‌های درسی زیر طراحی می‌شود،

نام کتاب  سال تدریس کتاب سال چاپ کتاب
ریاضی 1 پایه دهم 99
حسابان 1 پایه یازدهم 1400
حسابان 2 پایه دوازدهم 1401
هندسه 1 پایه دهم 99
هندسه 2 پایه یازدهم 1400
هندسه 3 پایه دوازدهم 1401
آمار و احتمال پایه یازدهم 1400
ریاضیات گسسته پایه دوازدهم 1401

کتب کمک آموزشی

در لیست منابع کنکور ریاضی لیست کتب کمک آموزشی انتشارات مختلف را برای شما گردآوری کرده ایم.

درس کتاب کمک آموزشی
ریاضی ریاضی دهم سری میکرو طبقه بندی انتشارات گاج
نردبام ریاضی دهم (پیشرفته) انتشارات خیلی سبز
حسابان حسابان و ریاضیات پایه سری جمع بندی انتشارات خیلی سبز
حسابان جامع کامل کنکور ریاضی سری میکرو طلایی انتشارات گاج
حسابان و ریاضیات پایه سری نردبام انتشارات خیلی سبز
هندسه هندسه پایه سری جمع بندی انتشارات خیلی سبز
هندسه کامل و جامع کنکور ریاضی سری میکرو طلایی انتشارات گاج
نردبام هندسه کنکور ریاضی انتشارات خیلی سبز (۳ جلدی)
جمع بندی هندسه پایه انتشارات نشر الگو
آمار و احتمال آمار و احتمال کنکور ریاضی انتشارات خیلی سبز
آمار و احتمال یازدهم سری میکرو طبقه بندی انتشارات گاج
ریاضیات گسسته ریاضیات گسسته دوازدهم سری میکرو طبقه بندی انتشارات گاج
 گسسته و آمار جامع سری جمع بندی انتشارات خیلی سبز

منابع کنکور سراسری ریاضی | فیزیک

از دیگر دروس تخصصی کنکور ریاضی، درس فیزیک می‌باشد و در زیرگروه یک و دو، ضریب 3 و در زیرگروه سه، ضریب دو را به خود اختصاص  داده است. سوالات این درس تخصصی از کتابهای درسی زیر طراحی می‌شوند.

نام کتاب پایه تدریس سال چاپ کتاب
فیزیک 1 پایه دهم 99
فیزیک 2 پایه یازدهم 1400
فیزیک 3 پایه دوازدهم 1401

منابع کنکور سراسری ریاضی | شیمی

آخرین سوالات از دفترچه دروس اختصاصی کنکور ریاضی به سوالات درس شیمی اختصاص دارد که از آن 35 سوال با ضریب 3 در زیر گروه یک و با ضریب 2 در زیر گروه دو و سه طرح می‌شود. سوالات این درس از کتاب های درسی زیر طرح خواهد شد.

نام کتاب کد کتاب سال تدریس سال چاپ کتاب
شیمی 1 110210 پایه دهم 97
شیمی 2 111210 پایه یازدهم 98
شیمی 3 112210 پایه دوازدهم 99

در حال حاضر بهترین کتاب کمک آموزشی برای درس شیمی کنکور ریاضی، کتاب مبتکران می‌باشد که دارای درسنامه، تست‌های تالیفی و تست‌های کنکور سراسری سال گذشته است و مطالعه آن می‌تواند در کسب درصد بالا در درس شیمی به داوطلبان در سطح مختلف آموزشی، کمک کند. در این مقاله به بررسی منابع کنکور سراسری ۱۴۰۱ رشته ریاضی پرداختیم. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه منابع کنکور سراسری ریاضی 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره