کنکور سراسریمشاوره کنکور سراسری

منابع کنکور تجربی ۱۴۰۲

بهترین منابع کنکور تجربی ۱۴۰۲ کدامند؟ از کنکور و پس از آن، شاهد برگزاری یک آزمون مشترک برای هر دو گروه خواهیم بود که مبنای طراحی سوالات نیز، کتاب‌های درسی نظام جدید خواهند بود. بنابراین اطلاع از تغییرات کتاب‌های درسی و همچنین منابع درسی و کمک آموزشی برای هر دو دسته از داوطلبان خصوصا داوطلبان نظام قدیم اهمیت بسیاری دارد و باید در برنامه ریزی کنکور، این موضوع را لحاظ کنند. در ادامه قصد داریم شما را با منابع کنکور سراسری تجربی آشنا سازیم. برای مشاهده منابع کنکور سراسری کلیک کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام کنکور کلیک کنید.

منابع دروس عمومی کنکور سراسری تجربی ۱۴۰۲

کنکور سراسری تجربی شامل 4 درس عمومی به شرح زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، فرهنگ و معارف اسلامی و زبان انگلیسی با ضرایب دروس متفاوت می‌باشد. همانطورکه در ابتدا نیز اشاره شد، مبنای طراحی سوالات کنکور ۱۴۰۲ کتاب‌های درسی نظام جدید می‌باشد بنابراین داوطلبان باید کتاب‌های درسی و کمک آموزشی زیر را تهیه کنند. برای مشاهده و اطلاع از بودجه بندی دروس عمومی کنکور و بهترین منابع دروس عمومی کلیک کنید.

زبان و ادبیات فارسی

از درس زبان و ادبیات فارسی، 25 سوال با ضریب 4 در کنکور سراسری مطرح می‌شود. بیشترین تست‌های این درس مربوط به بخش قرابت معنایی است و داوطلبان باید تمرکز ویژه ای در این بخش داشته باشند. درس زبان و ادبیات فارسی شامل 3 کتاب به شرح زیر می‌باشد:

 • فارسی 1 دهم – سال چاپ 98
 • فارسی 1 یازدهم – سال چاپ 99
 • فارسی 1 دوازدهم – سال چاپ 1400

برای درس زبان و ادبیات فارسی، منبع اول مطالعه خود کتاب درسی و سپس منابع کمک آموزشی استاندارد است که ما به شما دو کتاب ادبیات جامع خیلی سبز و نشر الگو را پیشنهاد می‌کنیم و با تهیه یکی از این دو کتاب، دیگر نیازی به تهیه کتاب مکمل تستی یا آموزشی نخواهید داشت.

زبان عربی

از درس زبان عربی نیز 25 سوال مطرح می‌شود و بیشترین سوالات نیز از بخش ترجمه و تعریب است که هر داوطلب می‌تواند با کمی تمرین، تسلط کافی را در حل تست‌های این بخش به دست آورد. کتاب‌های درسی پیشنهادی سازمان سنجش برای درس عربی در کنکور 1400، به صورت زیر هستند:

 • عربی، زبان قرآن 1 دهم – سال چاپ 98
 • عربی، زبان قرآن 2 یازدهم – سال چاپ 99
 • عربی، زبان قرآن 3 دوازدهم  – سال چاپ 1400

اگر در درس زبان عربی نیاز به تهیه کتاب کمک آموزشی دارید، توصیه می‌کنیم یکی از کتاب‌های سیر تا پیاز مهر و ماه یا عربی کامل گاج را تهیه کنید زیرا این کتاب‌ها ضمن داشتن درسنامه جامع و روان، تست‌های تالیفی استاندارد و کنکوری را نیز دارند و مهارت شما را در این درس به خوبی افزایش می‌دهند.

فرهنگ و معارف اسلامی

منابع کنکور تجربی درس دین و زندگی شامل 25 سوال در کنکور تجربی است که سوالات از کتاب‌های زیر مطرح می‌شوند.

 • دین و زندگی 1 دهم – سال چاپ 98
 • دین و زندگی 2  یازدهم – سال چاپ 99
 • دین و زندگی 3 دوازدهم  – سال چاپ 1400

علاوه بر کتاب‌های درسی، اگر به دنبال منبع کمک آموزشی جامعی هستید که علاوه بر داشتن درسنامه جامع، تست های استاندارد نیز داشت باشد، می‌توانید کتاب جامع گاج را تهیه کنید.

زبان انگلیسی

منابع کنکور تجربی 1400 در درس زبان انگلیسی نیز همانند سایر دروس عمومی، باید سه کتاب را مطالعه کنید که شرح زیر هستند :

 •  زبان انگلیسی 1 دهم – سال چاپ 98
 •  زبان انگلیسی 2  یازدهم – سال چاپ 99
 •  زبان انگلیسی 3 دوازدهم  – سال چاپ 1400

در این درس تنها منبع کمک آموزشی پیشنهادی ما به شما کتاب زبان انگلیسی دکتر شهاب اناری از انتشارات مبتکران است. درسنامه کامل، تست‌های تالیفی و استاندارد، بررسی نکات تست خیز کنکور، پاسخنامه جامع و .. از ویژگی‌های مثبت این کتاب است که شما را از تهیه هر کتاب دیگری بی‌نیاز می‌کند.

منابع کنکور دروس تخصصی سراسری تجربی ۱۴۰۲

دروس اختصاصی کنکور تجربی شامل 5 درس زمین شناسی، زیست شناسی، ریاضیات، فیزیک و شیمی می‌باشد که پر اهمیت ترین درس، درس زیست شناسی است. البته ضرایب دروس در زیرگروه‌های مختلف متفاوت است مثلا در زیر گروه یک، درس زیست شناسی و در زیر گروه دو درس‌های زمین شناسی و شیمی اهمیت بیشتری دارند و شما باید با توجه به اینکه هدفتان چیست و به قبولی در چه رشته فکر می‌کنید، اهمیت دروس را تعیین کنید. برای مشاهده بهترین منبع تست کنکور تجربی کلیک کنید.

در ادامه ضمن معرفی کتاب‌های مطالعاتی هر یک از دروس، برای هر درس چند کتاب کمک آموزشی نیز معرفی می کنیم که می‌توانید به دلخواه و با توجه به توانمندی که دارید، آنها را تهیه نمایید.

زمین شناسی

زمین شناسی درسی است که کمتر مورد توجه داوطلبان قرار می‌گیرد زیرا ضریب کمی را به خود اختصاص داده است اما لازم است بدانید که اگر به قبولی در رشته‌های زیر گروه دو مثل داروسازی فکر می‌کنید، باید مطالعه این درس را نیز در برنامه ریزی درسی خود بگنجانید. در کنکور 1400 برای درس زمین شناسی فقط یک کتاب مورد سوال قرار می‌گیرد که مربوط به سال یازدهم است بنابراین شما می‌توانید با صرف زمان لازم در این درس، درصد بالایی را به دست آورید.

کتاب‌های کمک آموزشی مورد تایید مشاوران دانتل در درس زمین شناسی، کتاب زمین شناسی انتشارات خیلی سبز و انتشارات مهر و ماه است که از ویژگی‌های مثبت این دو کتاب می‌توان به جامع بودن درسنامه ها و تست ها اشاره کرد.

ریاضیات

ریاضی جزو دروسی است که فقط با تمرین و تکرار زیاد می‌توانید به تسلط لازم برسید بنابراین حداقل هفته 5 ساعت به این درس اختصاص دهید تا بتوانید به درصدی که می‌خواهید، برسید. سه کتاب زیر منبع اصلی طراحی 30 سوال ریاضیات کنکور تجربی است.

 • ریاضیات 1 دهم – سال چاپ 98
 • ریاضیات 2  یازدهم – سال چاپ 99
 • ریاضیات 3 دوازدهم  – سال چاپ 1400

همچنین برای تهیه منابع کمک آموزشی می‌توانید از کتاب‌های انتشارات مهر و ماه و آبی قلم چی استفاده کنید. البته کتاب مهر و ماه جامع تر است و در کتاب آبی قلم چی درسنامه ها خلاصه تر هستند و بیشتر برای تست زدن و تمرین بیشتر مناسب است.

زیست شناسی

منابع کنکور تجربی ۱۴۰۲ منبع طراحی 55 سوال زیست شناسی کنکور تجربی سه کتاب زیست شناسی 1، 2 و 3 سال دهم، یازدهم و دوازدهم است و سوالات به صورت ترکیبی و مفهومی مطرح می‌شوند. برای این درس کتاب‌های کمک آموزشی بسیاری وجود دارند که هر کدام نقاط ضعف و قوتی دارند اما کتاب اصلی برای مطالعه، کتاب درسی است و پس از تسلط کامل به کتاب، تهیه کتاب کمک آموزشی توصیه می‌شود.

از بین تمام کتاب‌های کمک آموزشی موجود، پیشنهاد به شما مجموعه کتاب‌های فاگوزیست یا خیلی سبز است البته انتشارات دیگری همچون گاج و نشرالگو نیز در این درس مناسب هستند اما طبق تجربه اکثر رتبه های برتر، برای بیشتر داوطلبان فهم مطالب و نوع نوشتار کتاب‌های فاگوزیست و خیلی سبز آسانتر است در واقع درسنامه های روان این کتاب ها باعث ترغیب داوطلبان برای تهیه آنها می‌شود. علاوه بر درسنامه روان و جامع، تست‌های تالیفی و کنکوری نیز از ویژگی‌های مثبت این دو کتاب است.

شیمی

شیمی کنکور تجربی شامل 35 سوال از سه کتاب شیمی 1، شیمی 2 و شیمی 3 است و پس از درس زیست شناسی، بیشترین ضریب را در زیر گروه ها دارد. برای درس شیمی، انتشارات مبتکران بسیار قوی عمل کرده است و در هر سطحی که هستید از ضعیف تا قوی، می‌توانید کتاب مبتکران شیمی را تهیه و از درسنامه‌های پر از نکات تست خیز بهره مند شوید. در کنار درسنامه های کامل و مفید، تست های استاندار نیز در این کتاب بسیار زیاد است.

فیزیک

منابع کنکور تجربی ۱۴۰۲ درس فیزیک 30 سوال از کنکور تجربی را به خود اختصاص داده است که مبنای طراحی سوالات این درس سه کتاب فیزیک 1 دهم، فیزیک 2 یازدهم و فیزیک 3 دوازدهم است. برای این درس منابع کمک آموزشی مناسب  کتاب های گاج نقره ای، خیلی سبز و نشرالگو هستند اما هر کدام نقاط ضعف و قوتی دارند.

مثلا کتاب گاج نقره ای بیشتر تست محور است و اگر به دنبال کتابی هستید که درسنامه کاملی داشته باشد، این کتاب مناسب شما نیست و یا کتاب نشرالگو تست های سخت تری دارد و داوطلبی که تسلط کافی در فیزیک دارد، می تواند از این کتاب برای تمرین و تسلط بیشتر استفاده کند. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه منابع کنکور سراسری تجربی ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام من دانشجوم و ترم سه هستم واسه این ک کنکور شرکت کنم حتما باید از دانشگاه انصراف بدم یا نه؟؟!!

  1. سلام خیر نیازی به انصراف نمی باشد تا زمان قبولی در دانشگاه جدید
   منابع کنکور تجربی را مطالعه کرده و در آزمون شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره