کنکور سراسریمشاوره کنکور سراسری

روش صحیح مطالعه ریاضی کنکور ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

روش صحیح مطالعه ریاضی کنکور ۱۴۰۲ به چه صورت می باشد؟ از درس ریاضیات 55 سوال در کنکور سراسری ریاضی طرح می‌شود و داوطلبان برای هر سوال تقریبا 94 ثانیه مهلت پاسخگویی دارند. کسانی می‌توانند درصد بالایی در درس ریاضیات کسب کنند که تسلط بالایی داشته باشند. این تسلط از آگاهی بر روش صحیح خواندن ریاضیات کنکور ریاضی 1402 بوجود می آید که در ادامه به این موضوع می‌پردازیم.

روش صحیح مطالعه ریاضی کنکور ۱۴۰۲

درس ریاضیات کنکور سراسری بر اساس دروس نظام جدید از درس‌های حسابان 1، حسابان 2، هندسه 1، هندسه 2، هندسه 3، آمار و احتمال و ریاضیات گسسته تشکیل شده است که مجموعا 55 سوال در کنکور ریاضی دارند. داوطلبانی می‌توانند درصد بالایی را در حل این سوالات بدست آورند که تسلط زیادی بر مباحث درس ریاضی داشته باشند و با دیدن هر سوال، راه حل و فرمول ها را بیاد آورند و روتین سوالات را حل کنند. برای مشاهده منابع کنکور کلیک کنید.

اما سوالی که برای داوطلبان به وجود می آید این است که چگونه درس بخوانیم و چه میزان تست بزنیم تا به مرحله ای برسیم که برای سوالات ریاضی تسلط کافی را بدست آوریم برای یافتن پاسخ این سوالات باید با روش صحیح مطالعه ریاضیات کنکور ریاضی ۱۴۰۲ آشنا بود.

برنامه ریزی و توجه به بودجه بندی دروس

داوطلبان کنکور ریاضی در وهله اول باید به این نکته توجه داشته باشند که هر کدام از درس‌های زیرمجوعه درس ریاضیات، بیشتر از شنیدن و خواندن نیاز به تکرار و تمرین بر روی کاغد دارد. بنابراین داوطلبان باید در برنامه ریزی مطالعاتی خود 20 درصد از کل ساعت مطالعه هفتگی خود را به درس ریاضیات اختصاص بدهند.

پیش از مطالعه ریاضی کنکور داوطلبان بایستی به سراغ بودجه بندی کنکور ریاضی بروند و برای خود مشخص کنند که چه مباحثی برایشان در الویت است، مسلما مباحث با تعداد سوالات بیشتر در کنکور سراسری، دارای بودجه بندی بیشتری نیز می‌باشد.

روش صحیح مطالعه ریاضی کنکور ۱۴۰۲ | رعایت مباحث پیش نیاز و هم نیاز

مباحث درس ریاضیات، مباحث مرتبطی هستند که باید پله به پله آن را فراگرفت. همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم برای مثال در درس ریاضیات، سوالاتی از کتابهای حسابان 1 و حسابان 2 طرح می شود. داوطلبان اگر می‌خواهند مطالب درس حسابان 2 را در کمترین زمان و با بیشترین بازدهی یاد بگیرند باید درس حسابان 1 را از پیش به خوبی مطالعه کرده و از آن تست‌های کافی حل کرده باشند.

چرا که گاها یک مبحث در درس پایه بالاتر دارای پیش نیازی از مبحثی از پایه پایین تر است که داوطلب باید بلد باشد. رعایت این اصل نیز میزان تسلط بر مباحث را افزایش می‌دهد.

حل سوالات کتاب درسی

درس ریاضی مجموعه ای از فرمول ها، اشکال و اعلام و روشهای مختلف برای حل سوالات است. داوطلبان ممکن است وقتی برای بار اول با آنها روبه رو می‌شوند، دچار ابهاماتی شوند. برای به اصطلاح جاافتادن مبحث جدید، داوطلبان بایستی از اشکال و سوالات کتاب آغاز کنند.

این روش مطالعه ریاضی کنکور یعنی حل سوالات و تمرین‌های کتاب درسی، تا حد زیادی مفهوم مبحث را برای داوطلب روشن می‌سازد اما مسلط به مبحث نمی کند و در واقع 50 درصد از مسیر طی می‌شود.

روش مطالعه ریاضی کنکور ۱۴۰۲ | تست‌های آموزشی

داوطلبان بعد از فراگیری مباحث جدید و حل سوالات کتاب درسی و کسب یادگیری نسبی بایستی به سراغ تست‌های آموزشی بروند. بدین صورت که داوطلبان بایستی از کتب کمک درسی ریاضی استفاده کنند و در مبحث مورد نظر چند تست آموزشی حل کنند.

هر کجا راه حل را بلد نبودند می‌توانند به پاسخنامه رجوع کنند و حتما با نکات و روشهای حل جدیدی در گزینه‌ها و صورت سوال و پاسخنامه مواجه می‌شوند که می‌توانند آنها را در دفترچه جداگانه ای با عنوان دفترچه نکات یادداشت کنند. تست‌های آموزشی، یک دید کلی از سبک سوالات به داوطلبان می‌دهد و آنها را برای حل تست‌های زمان دار آماده می‌کند.

تست‌های زمان دار

پس از حل سوالات آموزشی، داوطلبان بایستی تست‌های زمان‌دار خود را حل کنند. بدین صورت که بایستی تعدادی تست از هر مبحث که مدنظرشان هست، انتخاب کنند و سپس یک زمان معین را نیز برای آن درنظر بگیرند و سعی کنند در زمان مشخص به تست‌ها پاسخ دهند و در حین حل سوالات به پاسخنامه نیز رجوع نکنند و اگر زمان به پایان رسید، پاسخگویی را متوقف کنند و درصد بگیرند.

اگر درصد بالایی کسب کردند یعنی به تسلط لازم برای حل سوالات رسیدند اما اگر درصد کسب کرده پایین باشد باید تست‌های آموزشی بیشتری حل کنند.

روش صحیح مطالعه کنکور ریاضی 1402 | هدفگذاری

داوطلبان باید پس از حل سوالات هر مبحث، با توجه به درصدهای کسب شده، بر هر درس هدفگذاری کنند که چه میزان در حل سوالات تسلط دارند. این هدفگذاری شما را به درصد بالا در کنکور نزدیک‌تر می‌سازد.

هدفگذاری یعنی روش صحیح مطالعه ریاضی کنکور 1402 و با برنامه ریزی، تست زنی، استراحت و مرور مطالب. هر کدام از این مولفه ها در قالب هدفگداری محقق می شوند. داوطلبانی که هدفگذاری دارند با خیال راحت تری دوران کنکور را سپری می کنند و از شانس بیشتری برای موفقیت برخوردارند.

ابزارهای مطالعه

داوطلبان باید تمامی ابزارهایمطالعه صحیح ریاضی کنکور را، پیش از شروع مطالعه آماده کنند. پیشنهاد مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل استفاده از یک کتاب کمک آموزشی شامل درسنامه و تست‌های تالیفی و کنکور سراسری، در کنار کتاب درسی است.

اکثر داوطلبان در یادگیری درس ریاضیات با مشکل مواجه هستند که می‌توانند برای یادگیری بیشتر از DVD های آموزشی و کتابچه‌های همراه و همینطور تدریس خصوصی استفاده کنند. البته بهتر است پیش از تصمیم گیری در مورد انتخاب ابزار مطالعه مناسب از خودتان و نقاط ضعف و قوتی که دارید شناخت کافی داشته باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه روش صحیح مطالعه ریاضیات کنکور ریاضی ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره