انتخاب رشته و مصاحبه دانشگاه آزاددکتری

نحوه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

نحوه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ چگونه است؟ داوطلبان آزمون دکتری در صورت مجاز شدن به انتخاب رشته، نسبت به انجام آن اقدام کنند. با توجه به ظرفیت بسیار محدود دانشگاه‌های سراسری در مقطع دکتری، بسیاری از داوطلبان تصمیم می‌گیرند که شانس خود را در دانشگاه‌های آزاد نیز امتحان کنند. داوطلبان با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد azmoon.org می توانند انتخاب‌رشته خودرا انجام دهند. در ادامه به توضیح کامل مراحل انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1403 می‌پردازیم.

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ آغاز شد. داوطلبان تا ۱۰ اردیبهشت ماه با مراجعه به سایت azmoon.org می توانند انتخاب‌رشته خود را تکمیل نمایند.

 

نحوه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

آزمون دکتری به صورت یکپارچه برگزار می شود. در مرحله انتخاب رشته راه دانشگاه های سراسری و آزاد از هم جدا می شود. داوطلبانی که تمایل به تحصیل در دانشگاه آزاد دارند می توانند با مراجعه به سایت این دانشگاه انتخاب رشته خود را انجام دهند. 

در کارنامه اولیه چنانچه داوطلب مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد باشد، یک کد دسترسی ۷ رقمی در انتهای کارنامه اولیه درج خواهد شد. داوطلبان با استفاده از کد دسترسی می توانند وارد سایت azmoo.org شده و پس از پرداخت هزینه به انجام فرآیند و نحوه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1403 پردازد. عدم درج کد در انتهای کارنامه به منزله غیر مجاز بودن می باشد.

نحوه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ به این صورت می باشد که داوطلبان می توانند حداکثر 80 کدرشته محل را در فرم مربوطه وارد کنند. 

 

مراحل انتخاب رشته آزمون دکتری آزاد 1403

داوطلبان در بازه زمانی یک هفته که از سوی دانشگاه تعیین می شود با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد می توانند انتخاب رشته خود را انجام داده و کدرشته محل انتخابی خود را که از دفترچه راهنما استخراج کرده در فرم مربوطه وارد کنند. در ادامه به بررسی کلی نحوه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ می پردازیم.

✅مراجعه به سایت دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.iau.ac.ir

✅دانلود دفترچه انتخاب رشته و استخراج کدرشته محل انتخابی

✅وارد کردن کد دسترسی ۷ رقمی و کد ملی

✅پرداخت هزینه ثبت نام

✅وارد کردن کدرشته محل های انتخابی

✅دریافت کدرهگیری انتخاب رشته که به منزله اتمام فرآیند انتخاب رشته می باشد.

 

راهنما تصویری

پس از دانلود و مطالعه دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد می‌توانید برای انتخاب رشته اینترنتی اقدام نمایید. در ادامه راهنمای گام به گام انتخاب رشته دانشگاه آزاد را برای شما متقاضیان گرامی آماده کرده‌ایم.

1️⃣ از طریق آدرس azmoon.iau.ac.ir وارد سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد شوید.

2️⃣ لینک ” انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکتری تخصصی سال جاری دانشگاه آزاد اسلامی ” را انتخاب کنید.

3️⃣ در این قسمت کد دسترسی و کد ملی خود وارد کرده و دکمه ورود را انتخاب نمایید.

4️⃣ در این مرحله از نحوه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ صحت اطلاعات خود مطمئن شده و سپس دکمه پرداخت هزینه را انتخاب کنید.

5️⃣ به صفحه درگاه پرداخت اینترنتی منتقل می‌شوید؛ اطلاعات کارت خود را وارد کرده و هزینه را پرداخت کنید تا وارد فرم ثبت نام شوید.

دانشگاه آزاد

6️⃣ حال در این صفحه می‌توانید انتخاب رشته خود را طبق اولویت‌های انتخابی خود انجام دهید.

7️⃣ در این صفحه انتخاب‌های خود را در فرم پیش نمایش مشاهده کرده و در صورت اطمینان دکمه تایید را بزنید.

 

پس از انتخاب رشته چه باید کرد؟

بعد از انتخاب رشته رسید ثبت نام خود را دریافت کرده و نگه دارید. در فاصله‌ای که منتظر اعلام نتایج دعوت به مصاحبه هستید در مورد سوالات جلسه مصاحبه تحقیق کنید و تا حد امکان خود را برای این جلسه آماده کنید. ممکن است شما با توجه به رتبه‌تان در کنکور از طرف تمام دانشگاه‌های انتخابی خود برای مصاحبه دعوت شوید.

در سایت دانشگاه‌ها از طریق‌ اطلاعیه‌های منتشر شده مدارک مورد نیاز خود را آماده کنید و در روز مصاحبه همراه خود داشته باشید. نتیجه نهایی پس از بررسی نتیجه آزمون کتبی و مصاحبه با توجه به اولویت بندی انتخاب رشته اعلام می‌گردد.

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی این عبارت 👈 تلگرام مشاوره تحصیلی 👉 کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو کرده و عضو شوید.

 

مشاوره نحوه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

در هنگام انتخاب رشته باید به فاکتورهای مختلفی همچون علاقه، سطح دانشگاه، مسافت، شهریه و غیره توجه کنید و بر این اساس کد رشته محل‌ها را اولویت بندی کنید. نحوه چینش رشته‌ها در نتیجه نهایی تاثیرگذار هستند. در صورتی که ابهامی در فرایند انتخاب رشته وجود دارد و یا به اطلاعات بیشتری در مورد دانشگاه‌ها نیاز دارید، می‌توانید از مشاوران تحصیلی مرکز مشاوره دانتل کو مشورت بگیرید.

در صورتی که پس از مطالعه این مقاله پیرامون نحوه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ به عمران سوالی دارید، می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز مشاوره دانتل استفاده کنید و پاسخ سوالات خود را از مشاوران دانتل دریافت کنید. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1403 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

نحوه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ چگونه می باشد؟

در متن مقاله راهنما کامل نحوه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد را شرح داده ایم.

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در چه تاریخی شروع می‌شود؟

هنوز تاریخ دقیق انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد منتشر نشده است اما طبق سال گذشته انتظار می‌رود که از اواخر فروردین ماه آغاز شود.

هزینه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد چه قدر است؟

تاکنون هزینه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در سال هنوز اعلام نشده است.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره