کارشناسی ارشدانتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

سایت انتخاب رشته ارشد سنجش sanjesh.org

کانال تلگرام تحصیلی     

سایت انتخاب رشته ارشد برای تمامی شرکت کنندگان در کنکور کارشناسی ارشد در زیرگروه های آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر و دامپزشکی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور می باشد. پس از اعلام نتایج اولیه داوطلبان با دریافت کارنامه اولیه در مجاز بودن می توانند در مرحله انتخاب رشته شرکت نمایند. داوطلبان در مهلت تعیین شده با مراجعه سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سنجش sanjesh.org می توانند فرآیند انتخاب رشته خود را انجام دهند.

 

سایت انتخاب رشته ارشد سنجش sanjesh.org

پس از یک بازه زمانی کوتاه از برگزاری آزمون نتایج اولیه منتشر می شود و متقاضیان می توانند نتیجه عملکرد خود را در قالب یک کارنامه دریافت و رویت نمایند. دسته ای از داوطلبان در این مرحله بر اساس کارنامه اولیه خود می توانند با دریافت دفترچه راهنما در گروه آزمایشی مرتبط، به تکمیل فرم در سایت انتخاب رشته ارشد سنجش افدام نمایند. 

سازمان سنجش مجری برگزاری آزمون کارشناسی ارشد می باشد. داوطلبان جهت تکمیل فرم باید به سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد sanjesh.org سازمان سنجش مراجعه کرده و کدرشته محل های انتخابی که از دفترچه راهنما استخراج کرده اند را به صورت اولویت بندی در فرم مربوطه وارد کنند. 

داوطلبان گرامی یپشنهاد می کنیم حتما پیش از انجام فرآیند انتخاب رشته مقاله راهنما زیر که نکات مهم در اولویت بندی و قوانین موجود را ذکر کرده مطالعه نمایید.

بخوانید: راهنما انتخاب رشته کنکور ارشد

 

معرفی سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳

شرکت کنندگان در صورتی که پس از دریافت نتایج اولیه، مجاز به انتخاب‌رشته شده باشند، می توانند وارد پروسه انتخاب رشته شوند و فرم اینترنتی را در سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سنجش را تکمیل کنند.

لازم است اشاره کنیم که دیگر مراحل کنکور کارشناسی ارشد شامل ویرایش فرم انتخاب رشته، اعلام نتایج و … نیز از طریق سایت سنجش انجام می شود. در ادامه به معرفی سایت انتخاب رشته ارشد سنجش برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد پرداخته‌ایم:

✅ در قسمت راست سایت سنجش، یک منوی رنگی وجود دارد. داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد برای اینکه بتوانند اخبار و اطلاعیه های مقطع خود را دنبال کنند و همینطور وارد پروسه های مورد نظر خود شوند، باید گزینه ” کارشناسی ارشد ” را از این منوی رنگی انتخاب نمایند. 

✅ در زمان انتخاب رشته ارشد لینکی با عنوان ” انتخاب رشته کارشناسی ارشد ” در این سامانه فعال می گردد که هر داوطلب می تواند از طریق آن، اطلاعات ثبت نامی خود را وارد کند و در نهایت انتخاب های خود را در فرم مربوطه درج نماید. هر داوطلب در این مرحله مجاز به درج 100 کد رشته از میان رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد خواهد بود.

✅ در صفحه اول از سایت سنجش و در قسمت چپ سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد منوی سیستم پاسخگویی تعبیه شده است که متقاضیان از طریق آن و انتخاب گزینه “ارسال درخواست” می توانند با کارشناسان سایت سنجش در ارتباط باشند. ثبت درخواست اعتراض نیز از این قسمت امکان پذیر است. در صورتی که شماره پرونده و یا کد پیگیری ثبت نام خود را فراموش کرده اید و برای انتخاب‌رشته به آن ها نیاز دارید؛ می توانید از این بخش اقدام به بازیابی اطلاعات ثبت نامی خود نمایید.

 

لینک ورود به سایت انتخاب رشته کنکور ارشد sanjesh.org

پس از اعلام نتایج اولیه آزمون، لینک ورود به سایت انتخاب رشته کنکور ارشد sanjesh.org فعال می شود و داوطلبانی که در کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب‌رشته هستند با مراجعه به آن در زمان تعیین شده باید نسبت به انتخاب‌رشته اقدام کنند.

داوطلبان پیش از انجام فرآیند انتخاب‌رشته باید دفترچه راهنما را دانلود کرده و کاملا آن را مطالعه کنند و کدرشته محل های انتخابی را استخراج و در فرم انتخاب‌رشته وارد کنند. برای دریافت دفترچه راهنما می توانید به مقاله زیر مراجعه کنید. 

 

نحوه انتخاب رشته 

1️⃣ وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” شوید. 

برای ورود مستقیم به سایت انتخاب رشته ارشد سنجش بر روی لینک کلیک کنید.

2️⃣ از منوی رنگی سمت راست سایت انتخاب رشته کارشناسی ارشد بر روی گزینه “ کارشناسی ارشد ” کلیک کنید. 

سایت انتخاب رشته ارشد سنجش

3️⃣ بر روی گزینه انتخاب رشته در منوی سمت راست کلیک کنید.

سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

4️⃣ بر روی اعلام نتیجه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ کلیک کنید. 

5️⃣ سامانه برای ورود به سیستم، دو روش پیش روی شما قرار می دهد. با توجه به اطلاعاتی که در اختیار دارید؛ یکی از روش های زیر را انتخاب کنید و اطلاعات خواسته شده را وارد کنید. 

        ✅ روش اول: شماره پرونده + کد پیگیری ثبت نام + عبارت امنیتی

        ✅ روش دوم: شماره پرونده + کد ملی + سال تولد + عبارت امنیتی

سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

6️⃣ در این مرحله اطلاعات شخصی شما نمایش داده خواهد شد. در کادر های زیر بر روی انتخاب رشته کلیک نمایید.

7️⃣ در این مرحله ابتدا کدرشته و مجموعه امتحانی خود را مشاهده خواهید کرد در صورت صحیح بدون گزینه ” بلی ” را انتخاب کنید. در موارد دیگر نام دانشگاه فارغ التحصیلی و معدل مقطع کارشناسی درج شده است. در صورت صحیح بودن گزینه ” بلی ” را انتخاب کنید. ر صورت غلط بودن اطلاعات کدرشته و کد دانشگاه و معدل صحیح را وارد کنید.

8️⃣ در این مرحله سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد فرم اینترنتی مربوطه را تکمیل نمایید. داوطلبان باید کدرشته محل های انتخابی که از دفترچه انتخاب رشته استخراج کرده اند در این فرم به ترتیب اولویت بندی وارد کنند.

9️⃣ در پایان سایت انتخاب رشته ارشد سنجش یک کد ۱۵ رقمی را در اختیار داوطلب قرار خواهد داد که به منزله اتمام فرآیند انتخاب رشته می باشد. چنانچه این کد را دریافت نکنید انتخاب رشته شما انجام نشده است و باید از اول مراحل را انجام دهید.

 

ویرایش فرم انتخاب رشته

 سازمان سنجش این امکان را فراهم نموده تا آ» دسته از داوطلبان که مایل به فرم انتخاب رشته را دارند، از طریق سایت انتخاب رشته ارشد سنجش فرم مربوطه را ویرایش نمایند. داوطلبان می توانند کدرشته محل انتخابی را در صورت تمایل حذف یا اضافه نمایند. البته داوطلبان همچنین می توانند اولویت های خود را جابه جا نموده و ترتیب بندی را تغییر دهند. 

توجه داشته باشید که تعداد دفعات ویرایش فرم انتخاب رشته محدود می باشد و پس از آن سایت مسدود شده و دیگر امکان ویرایش وجود ندارد. پس داوطلبان پیش از تایید ویرایش از اولویت بندی خود مطمئن شوند.

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور و غیرانتفاعی

داوطلبانی می توانند در دانشگاه های پیام نور اقدام به انتخاب‌رشته نمایند که هنگام ثبت نام در این آزمون شماره سریالی تحت عنوان شماره سریال علاقه مندی با انتخاب‌رشته دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی را خریداری کرده باشند. البته آن دسته از داوطلبانی که در هنگام ثبت نام موفق به خریداری این شماره سریال نشده باشند، هم می توانند پس از این که کارنامه اولیه آزمون این شماره سریال را در سایت انتخاب رشته ارشد سازمان سنجش خریداری نمایند و مجاز شوند که در لیست انتخاب‌رشته خود کدرشته محل های دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی را هم وارد نمایند.

انتخاب‌رشته دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی همانند مراحلی است که در فوق ذکر شد و داوطلبان کد رشته محل های این دانشگاه ها را باید در همان 100 انتخاب خود قرار دهند.

 

مراحل انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد

متقضیان پذیرش در دانشگاه های آزاد به منظور انتخاب‌رشته به سایت انتخاب رشته کارشناسی ارشد بایستی به سایت azmoon.org مراجعه نمایند. در همان سایت نیز می توانند دفترچه راهنما دانشگاه آزاد را دانلود نمایند.

حال برای اینکه داوطلب بتواند وارد صفحه انتخاب‌رشته در این سایت شود، لازم است تا کد دسترسی به انتخاب‌رشته دانشگاه آزاد که در انتهای کارنامه کنکور کارشناسی ارشد مشخص کرده بود را داخل صفحه سایت وارد کنند. داوطلبان برای انجام فرآیند انتخاب‌رشته دانشگاه آزاد باید هزینه مصوب را پرداخت کنند و پس از پرداخت این هزینه فرم انتخاب‌رشته برای داوطلب باز می شود. بدین ترتیب داوطلب میتوانند کد رشته محل های خود را در فرم انتخاب‌رشته وارد کند و به ثبت نهایی برساند.

علاقه مندان به انتخاب رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد، در نظر داشته باشند که سایت انتخاب رشته ارشد سازمان سنجش مختص به انتخاب‌رشته دانشگاه‌های سراسری است و متقاضیان دانشگاه آزاد، باید به سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی ” azmoon.org ” مراجعه کنند. 

 

مشاوره سایت انتخاب رشته کارشناسی ارشد

انتخاب‌رشته از مهم ترین و حساس ترین مراحل این آزمون می باشد؛ چراکه هر کدام از انتخاب های شرکت کنندگان می تواند آینده تحصیلی و شغلی آن ها را تحت تاثیر قرار دهد.

بنابراین داوطلبان باید در چینش الویت های خود نهایت دقت را داشته باشند تا بتوانند آن ها را به درستی در فرم انتخاب‌رشته الویت بندی کننند. به منظور کاهش خطای داوطلبان در تکمیل فرم انتخاب‌رشته، در انتهای دفترچه راهنما، فرم پیش نویس طراحی شده است که متقاضیان می توانند قبل از مراجعه به سایت انتخاب رشته کارشناسی ارشد ابتدا این فرم پیش نویس را تکمیل کنند.

البته لازم به ذکر است متقاضیان پس از تکمیل فرم اینترنتی انتخاب‌رشته در سایت سنجش، می توانند در صورت نیاز به ویرایش مجدد از طریق لینک سایت انتخاب رشته ارشد اقدام کنند و ترتیب کد رشته محل های خود را تغییر دهنده و یا کد رشته محل جدیدی را به فرم انتخاب‌رشته خود اضافه و یا کم کنند. 

 توصیه می شود اگر اطلاعات کافی در این زمینه ندارید حتما از مشاوران و کارشناسان تحصیلی کمک بگیرید تا بتوانید در کد رشته محل و دانشگاه مورد علاقه تان پذیرفته شوید. برای ارتباط با کارشناسان تحصیلی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی استفاده کنید و مراحل انتخاب‌رشته خود را به مشاوران مجرب این مرکز بسپارید. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

سایت انتخاب رشته کارشناسی ارشد کدام سایت است؟

انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش آموزش کشور با آدرس الکترونیکی “sanjesh.org” انجام میگیرد.

آیا انتخاب‌رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز از طریق سایت سنجش انجام می شود؟

خیر، سایت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سامانه azmoon.org انجام می شود. 

در زمان انتخاب رشته متقاضیان مجاز به درج چند کد رشته محل هستند؟

داوطلبان می توانند در فرم انتخاب‌رشته ارشد فعال در وبسایت سنجش، صد کد رشته محل را درج کنند. 

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره