انتخاب رشته کنکور سراسریکنکور سراسری

اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۱

اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۱  برای آن دسته از داوطلبانی که نسبت به نتیجه آزمون خود اعتراض دارند امکان پذیر می باشد. برخی از داوطلبان پس از دریافت کارنامه اولیه کنکور سراسری و یا نتیجه نهایی انتخاب رشته به نتیجه ای که‌ بدست آمده اعتراض دارند و قصد دارند که اعتراض خود را ثبت کنند. از آنجایی که بسیاری از متقاضیان با نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری آشنا نیستند، لازم دانستیم این مقاله از سایت دانتل را به اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1401 اختصاص دهیم.

اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۱

نتایج کنکور سراسری برای تمامی شرکت کنندگان در این آزمون در دو مرحله منتشر می گردد. سازمان سنجش پس از انتشار نتایج مهلت چند روزه‌ای برای ثبت اعتراض قرار می دهد و داوطلبان فقط در این بازه زمانی می توانند با مراجعه به سایت sanjesh.org اعتراض خود را ثبت کنند. توجه داشته باشید پس از گذشت این بازه زمانی نمی توان اعتراض خود را ثبت کرد.

تاکنون زمان اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۱ از سوی سازمان سنجش اعلام نشده است. به محض اعلام در این بخش از مقاله بروزرسانی خواهد شد.

پس از انتشار کارنامه متقاضیان وارد مرحله انتخاب رشته می شوند. نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری پس از گذشت یک بازه زمانی یک ماهه برای داوطلبان منتشر می گردد. در زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1401 در هر مرحله امکان ثبت درخواست اعتراض به نتیجه بدست آمده برای داوطلب فراهم می شود.

نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1401 | سیستم پاسخگویی سنجش

اولین روش که از چندین سال گذشته تا به امروز متقاضیان می توانند از طریق آن نسبت به اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۱ اقدام کنند، سیستم پاسخگویی سازمان سنجش می باشد. تمامی کسانی که نسبت به نتیجه بدست آمده در کنکور 1401 اعتزاض دارند، می توانند طبق مراحل زیر پیش بروند و درخواست اعتراض خود را ثبت کنند.

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنید.

2️⃣ از منوی سمت چپ سایت بر روی گزینه “ ورود به سیستم پاسخگویی ” کلیک نمایید.

ورود به سیستم

3️⃣ چنانچه قبلا در این در سامانه عضو شده اید، بر روی گزینه ” ورود به سیستم ” کلیک کنید و در غیر این صورت ابتدا مراحل عضویت خود را در سامانه انجام دهید.

ورود به سامانه درخواست

عضویت در سایت

4️⃣ بر روی گزینه ” عضویت در سایت ” کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه یک فرم برای شما نمایش داده می شود. در این فرم اطلاعاتی خود را شامل نام و نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، تابعیت، کدملی، شماره تلفن همراه، پست الکترونیکی و … وارد کنید و سپس بر روی گزینه ” تایید ” کلیک نمایید.

عضویت در سامانه

5️⃣ در ادامه عضویت در سایت، سامانه یک نام کاربری و رمز عبور به شماره تلفن همراه و ایمیلی که وارد کرده اید، ارسال می کند، 

6️⃣ پس از تکمیل مراحل عضویت در سایت جهت اعتراض به نتایج کنکور سراسری ، مجددا به صفحه اول بازگردید و بر روی گزینه ” ورود به سیستم ” کلیک کنید و پست الکترونیک، رمز عبور و کد ملی خود را وارد کنید.

ورود به سامانه

7️⃣ با تکمیل کادرهای پیش‌رو بدین صورت که آزمون را ” کنکور سراسری ” و سال را ” 1401 ” وارد کنید و سپس بر روی دکمه جستجو کلیک کنید.

اعتراض کنکور سراسری

8️⃣ در بین درخواست‌های نمایش داده شده، بر روی گزینه ” اعتراض به نتیجه قبولی ” کلیک نمایید.

اعتراض به نتایج کنکور سراسری

9️⃣ در این مرحله اطلاعات فردی شما را نمایش می‌دهد و شما باید شماره پرونده و شماره داوطلبی کنکور سراسری خود را وارد کنید.

🔟 در این مرحله دو گزینه پیش روی شماست، اعتراض به عدم قبولی در رشته محل‌های انتخابی و اعتراض به عدم قبولی در رشته محل‌های بالاتر که نوع اعتراض شما را مشخص می کند، با توجه به اعتراض به نتایج کنکور ۱۴۰۱ خودتان یکی را انتخاب و بر روی گزینه تایید کلیک نمایید.

توجه داشته باشید که اگر عنوان درخواست اعتراض شما در میان گزینه های نمایش داده نبود، می توانید با انتخاب گزینه درخواست عمومی، مشکل خود را عنوان کنید.

1️⃣1️⃣ در انتهای ثبت درخواست، سامانه به شما یک شماره درخواست می دهد، که باید آن را یادداشت کنید و جهت دریافت پاسخ اعتراض خود از آن استفاده نمایید.

توجه

چنانچه ثبت درخواست اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1401 برایتان با مشکل مواجه شده است، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس بگیرید و مشکل خود را برطرف کنید و یا به طور کلی ثبت درخواست اعتراض خود را به مشاوران با بسپارید تا در کم ترین زمان اعتراض شما را از طریق سیستم پاسخگویی ثبت نمایند.

برای اینکه به درخواست شما سریعتر پاسخ داده شود، حتما شماره پرونده، شماره پیگیری ثبت نام و شماره ملی خود را در قسمت توضیحات وارد کنید.

نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۱ | پیشخوان سنجش

علاوه بر سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش آموزش کشور، سامانه جدیدی با عنوان پیشخوان خدمات الکترونیک سازمان سنجش آموزش کشور برای ثبت درخواست اعتراض متقاضیان به نتیجه کنکور سراسری طراحی و راه اندازی شده است.  متقاضیانی که به نتیجه کنکور سراسری 1401 اعتراض دارند، می توانند از طریق این سامانه نیز اعتراض خود را ثبت نمایند، فقط کافی است طبق مراحل زیر عمل کنند.

1️⃣ به صفحه اصلی پیشخوان خدمات الکترونیک سازمان سنجش ” darkhast.sanjesh.org ” مراجعه کنید.

2️⃣ در صفحه ایجاد شده فرمی برایتان نمایش داده می شود که در این فرم اطلاعات خواسته شده از شما شامل نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه و شماره همراه خود را درج کنید و سپس گزینه ” ثبت ” را انتخاب نمایید.

3️⃣ پس از ثبت اطلاعات سامانه به شماره تلفن همراهی شما یک کد ارسال می کند. این کد را وارد کنید و بر روی گزینه ” ثبت ” کلیک کنید.

4️⃣ متن اعتراض خود را که از قبل آماده کرده اید در قسمت های مشخص شده وارد کنید و سپس اگر مایل به ارسال اسناد و مدارک به صورت فایل تصویری، پی دی اف و… نیز می باشید ارسال کنید و سپس گزینه ” ثبت ” را انتخاب کنید.

امکان اعتراض به نتایج کنکور سراسری از طریق پیشخوان خدمات الکترونیک سازمان سنجش در زمان اعلام نتایج اولیه فعال می شود. به محض فعال شدن راهنمای تصویری نیز به این مطلب اضافه خواهیم کرد.

موارد مجاز اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۱

ممکن است وقتی ما می گوییم که پس از اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۱ امکان اعتراض به نتایج برای تمامی داوطلبان فراهم است برای عده ای این ابهام ایجاد شود که اگر به هر موردی که مدنظرشان می باشد، اعتراض کنند پاسخ درستی دریافت خواهند کرد. لازم است توجه داشته باشید که در صورتی اعتراض شما به نتایج کنکور سراسری 1401 بررسی خواهد شد که درست و منطقی باشد به همین دلیل لازم دانستیم در ادامه این مطلب به مواردی که از نظر سازمان سنجش اعتراص به آن ها وارد است را بررسی کنیم. برای دریافت کارنامه اولیه کنکور کلیک کنید.

اعتراض به سوالات و کلید آزمون | اشتباه در درصد دروس

اشاره کوتاهی کردیم که سازمان سنجش پس از برگزاری کنکور سراسری و اعلام نتایج اولیه، دفترچه سوالات و پاسخنامه کلیدی را در تمامی زیرگروه های آزمایشی منتشر می کند. متقاضیان می توانند این پاسخنامه را با پاسخ های خود مقایسه کنند و چنانچه متوجه خطایی در محاسبه درصد دروس شوند، اعتراض خود را ثبت کنند. 

اعمال سوابق تحصیلی

پس از دریافت نتایج اولیه، کارنامه خود را دریافت می کنید، اگر اطلاعات مربوطه به سوابق تحصیلی شما که تاثیر مستقیم در کنکور سراسری ۱۴۰۱ دارد، بدرستی وارد نشده بود، می توانید جهت اصلاح آن اعتراض خود را در سایت سایت سازمان سنجش ثبت کنید.

اعتراض به عدم اعمال سهمیه رزمندگان و ایثارگران

هر کدام از شرکت کنندگان در کنکور سراسری 1401 دارای یک سهمیه مشخص می باشند. برخی از شرکت کنندگان دارای سهمیه ایثارگران 25 درصد ظرفیت، سهمیه ایثارگران 5 درصد ظرفیت و رزمندگان هستند. این سهمیه ها تاثیر مستقیمی بر روی رتبه داوطلب وارد. چنانچه دارای سهمیه ایثارگران و رزمندگان هستید اما پس از دریافت کارنامه خود متوجه شدید که این سهمیه  ها برایتان اعمال نشده است می توانید در حهت ثبت درخواست اعتراض خود اقدام کنید.

تقاضای اولویت بندی در فرم انتخاب رشته

پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری، برخی از داوطلبان نسبت به رشته ای که در آن موفق به کسب قبولی شده اند، رضایت کافی ندارند و دلیل آن نیز انتخاب رشته نادرست است. این دسته از متقاضیان می توانند در سایت سازمان سنجش درخواست خود را مبنی بر تقاضای بررسی الویت بعدی در فرم انتخاب رشته خود درج کنند.

سایر موارد اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۱

بررسی اشتباه در انتخاب رشته جابجا شدن تصویر پاسخ برگ داوطلبان  مشکلات مربوط به کارنامه اولیه
مشکلات مربوط به وضعیت نطام وظیفه داوطلبان آقا  تمامی موارد مربوط به کارنامه و فرم انتخاب رشته

بخوانید: نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری

مشاوره اعتراض به نتیجه کنکور سراسری 1401

پس از اینکه هر داوطلب اعتراض خود را در سامانه های نامبرده ثبت کند، می تواند پس از یک بازه زمانی 24 تا 72 ساعته، مجدد به همین سامانه مراجعه کند و از نتیجه اعتراض خود مطلع شوند. داوطلبان توجه داشته باشید که چنانچه درخواست اعتراض خود را با دلایل منطقی و درست در سامانه ارسال کرده باشید، کارشناسان اعتراض شما را بررسی کرده و مجدد برایتان کارنامه صادر خواهد شد.

در هر مرحله از ثبت درخواست اعتراض که به مشکل بخورید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید. مشاوران مجرب مرکز ما می توانند در کم ترین زمان بدون مشکلی اعتراض شما را ثبت نمایند.

برای دریافت مشاوره در زمینه اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

آیا امکان اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1401 وجود دارد؟

بله سازمان سنجش این امکان را برای متقاضیان فراهم آورده است تا اگر نسبت به نتیجه‌ای که کسب کرده اند، رضایت کافی ندارند اعتراض خود را ثبت کنند.

متقاضیان جهت ثبت درخواست اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۱ به چه سایتی مراجعه مراجهخ کنند؟

اعتراض به نتایج کنکور سراسری به دو روش سیستم پاسخگویی و سامانه پیشخوان خدامت الکترونیک سازمان سنجش امکان پذیر است. در متن مقاله نحوه ثبت درخواست را شرح داده ایم.

نحوه ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1401 از طریق سامانه پاسخگویی اینترنتی سایت سازمان به چه صورت است؟

در مقاله فوق به کامل نحوه ثبت درخواست اعتراض نتیجه کنکور سراسری را شرح داده‌ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره