انتخاب رشته کنکور سراسریکنکور سراسری

جواب اعتراض به نتایج کنکور ۱۴۰۱

جواب اعتراض به نتایج کنکور ۱۴۰۱ کی اعلام می شود؟ اعتراض به نتایج فرصتی است که سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار داوطلبانی قرار داده است که پس از دریافت نتایج کنکور به دلایل مختلفی از نتیجه به دست آمده رضایت کافی ندارند، می خواهند نسبت به این نتیجه درخواست اعتراض خود را ثبت کنند. متقاضیان جهت اعتراض به جواب اولیه و نتایج نهایی کنکور سراسری در زمان مقرر، با اطلاع از نحوه اعتراض درخواست خود را ثبت کنند تا چنانچه اعتراض آن ها درست و منطقی باشد، در زمان های مشخص پیگیری شود. یکی از موارد مهم در ثبت درخواست متن نوشته شده می باشد. در این مقاله به بررسی چگونگی جواب اعتراض به نتایج کنکور پرداخته می شود.

جواب اعتراض به نتایج کنکور ۱۴۰۱ کی اعلام می شود؟

پس از ثبت درخواست اعتراض به نتایج اولیه و نهایی کنکور سراسری 1401 ، معمولا کارشناسان مربوطه پس از گذشت 24 الی 72 ساعت پس از ارسال درخواست، آن را بررسی می‌کنند. شما متقاضیان عزیز کنکور می توانید در این بازه زمانی مجدد به سایت سنجش مراجعه کنید و با در دست داشتن رمز عبور، پاسخ اعتراض خود را دریافت نمایید. برای آن دسته از داوطلبانی که در رشته های نیمه متمرکز و دارای مصاحبه شرکت کرده اند توصیه میکنیم مقاله اعتراض به نتایج نهایی مصاحبه کنکور ۱۴۰۱ را مطالعه کنند.

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل به منظور کمک به شما عزیزان آماده پاسخگویی هستند، می توانید در هر مرحله از ثبت درخواست اعتراض که به مشکل خوردید با مشاوران این مرکز تماس بگیرید و یا ثبت این درخواست را به مشاوران ما بسپارید. 

زمان جواب اعتراض به نتایج کنکور ۱۴۰۱

پس از گذشت یک بازه زمانی کوتاه از برگزاری کنکور، نتایج اولیه برای تمامی شرکت کنندگان اعلام می شود. علاقه مندان به انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری می توانند از طریق سایت sanjesh.org وارد مرحله انتخاب رشته شده و مراحل انتخاب رشته خود را طی کنند.

زمان اعتراض به نتایج اولیه کنکور سراسری تا چند روز پس از اعلام نتیجه می باشد. در سال گذشته با توجه به اینکه کلید سوالات کنکور ۱۴۰۱ اعلام شد، معمولا بین 48 ساعت تا حداکثر دو هفته جواب اعتراض به نتایج کنکور از طرف سازمان سنجش به فرد متقاضی اعلام می گردد. 

زمان اعتراض به نتایج کنکور سراسری پس از اعلام نتیجه و چند روز پس از آن می باشد. تا کنون این بازه زمانی مشخص نشده است. به محض اعلام در این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

نتیجه نهایی انتخاب رشته معمولا در اواخر شهریور ماه منتشر می شود. داوطلبان در این بازه زمان اعتراض به نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری می توانند از طریق سیستم پاسخگویی درخواست خود را ثبت کنند. برای اطلاع از زمان جواب اعتراض به نتایج کنکور می توانید با کارشناسان دانتل تماس بگیرید.

اعتراض به نتایج اولیه و نهایی کنکور 1401

قبل از توضیح چگونگی دریافت جواب اعتراض به نتایج کنکور لازم است از مراحل ثبت درخواست اعتراض به نتایج اولیه و نتایج کنکور 1401 اطلاع پیدا کنید. اگر در هر مرحله قصد ثبت اعتراض دارید، کافی است طبق مراحل زیر عمل نمایید.

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنید.

2️⃣ بر روی گزینه “ ورود به سیستم پاسخگویی ” از منوی سمت چپ سایت کلیک کنید.

ورود به سیستم

3️⃣ تمامی متقاضیان جهت ارسال درخواست اعتراض در سایت سازمان سنجش، ملزم به عضویت در سامانه می باشند، .در صرت عضویت بر روی گزینه ” ورود به سامانه ” کلیک نمایید. (چنانچه از قبل در سامانه عضو نشده‌اید در ادامه نحوه عضویت در سامانه را شرح داده ایم)

ورود به سامانه درخواست

4️⃣ در این قسمت کادری پیش روی شماست، “ پست الکترونیک ” و “رمز عبور ” که برایتان ارسال شده است به همراه “ کد ملی ” مطابق تصویر زیر وارد نمایید.

ورود به سامانه

5️⃣ برای ثبت درخواست اعتراض نتایج کنکور سراسری 1401 باید یک درخواست جدید ایجاد کنید برای این منظور در صفحه جدید بر روی گزینه ” درخواست جدید ” مطابق تصویر زیر کلیک نمایید.

درخواست جدید

6️⃣ نوع آزمون خود را ” کنکور سراسری ” و سال تحصیلی خود را ” 1401 ” انتخاب نمایید و بر روی گزینه ” جستجو ” کلیک کنید تا درخواست های مجاز برای شما نمایش داده شود.

نوع آزمون خود اعتراض به نتایج کنکور

موارد ثبت درخواست اعتراض

7️⃣ در این مرحله مواردی که شما متقاضیان گرامی از زمان نتیجه اولیه تا نتیجه نهایی مجاز به ثبت درخواست اعتراض نتایج کنکور می باشید، نمایش داده می شود. مواردی که می توانید به آن ها اعتراض‌کنید به شرح موارد زیر هستند:

 1. تقاضای بررسی مجدد نمره کارنامه اولیه (اعتراض به هر یک از موارد مشکلات مربوط به اعمال سوابق تحصیلی، عدم اعمال سهمیه رزمندگان و ایثارگری، ناهمخوانی عکس پاسخ برگ داوطلبان، نظام وظیفه داوطلبان آقا و سایر موارد)
 2. اعتراض به کلید سوالات آزمون
 3. اعتراض به نتیجه نهایی انتخاب رشته (اعتراض به عدم قبولی در رشته محل‌های انتخابی و اعتراض به عدم قبولی در رشته محل‌های بالاتر )
 4. عمومی

8️⃣ در این مرحله اطلاعات فردی شما را نمایش می‌دهد و شما باید شماره پرونده و شماره داوطلبی کنکور سراسری خود را وارد کنید و پس از وارد شدن به صفحه درخواست، متن اعتراضی خود را نوشته و ارسال کنید. چنانچه با دلایل منطقی اعتراض به نتیجه کنکور سراسی 1401 خود را ثبت کرده باشید، کارشناسان درخواست شما را بررسی خواهند کرد.

نحوه عضویت در سامانه

1️⃣ برای عضویت در سامانه بر روی گزینه ” عضویت در سامانه ” کلیک کنید.

عضویت در سامانه اعتراض به نتایج کنکور

2️⃣ فرم نمایش داده شده، مطابق تصویر زیر را با “ اطلاعات شناسنامه ای ” و ” شماره تلفن همراه ” و پست الکترونیکی ” تکمیل کنید. ( از یک ایمیل فعال و شماره تلفن در دسترس استفاده کنید.)

اطلاعات شناسنامه ای اعتراض به نتایج

4️⃣ در ادامه روند تکمیل مراحل عضویت در سامانه، به نشانی پست الکترونیکی و یا به شماره تلفن همراهی که وارد کرده‌اید، یک رمز عبور ارسال خواهد شد. با دریافت رمز عبور مراحل عضویت شما در سامانه به پایان خواهد رسید.

❌❌داوطلبان عزیز چنانچه در روند عضویت در سامانه و یا متن اعراض با مشکل مواجه شده اید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس بگیرید. ❌❌

بخوانید: راهنما کامل انتخاب رشته کنکور

برای دریافت مشاوره در زمینه متن اعتراض به نتایج کنکور 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا تمامی شرکت کنندگان در کنکور مجاز به ثبت درخواست اعتراض به نتایج اولیه و نهایی کنکور می باشند؟

بله، داوطلبان می توانند نسبت به نتیجه آزمون خود اعتراض کنند.

اعتراض به نتیجه آزمون کنکور چگونه می باشد؟

داوطلبان از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش می توانند اعتراض خود را ثبت کنند.

نحوه ثبت به نتایج کنکور چگونه می باشد؟

در متن مقاله فوق راهنما تصویری کامل ثبت اعتراض را شرح داده ایم.

نوشته های مشابه

‫51 دیدگاه ها

  1. جواب اعتراضتون رو میدن اما ترتیب اثرش خیلی کمه
   چون خدمات سنجش اتوماسیون هست و احتمال خطا درش کمه

 1. یه خانم در کنکور تجربی ۱۴۰۰تقلب کرده و در رشته ******** در دانشگاه ***** پذیرفته شده است تقلب کرده لطفا بررسی کنید

 2. یه خانم درکنکورتجربی ۱۴۰۰ درکوهدشت لرستان تقلب کرده ودردانشگاه ایران در رشته تکنولوژی اتاق عمل پذیرفته شده لطفا بررسی کنید

 3. سلام خسته نباشین
  ما اعتراض داده بودیم در رشته تجربی هنوزه که هنوزه جوابش نیومده چون کار رو سپرده بودیم مشاور میگن هنوز جواب اعتراضی ها نیومده رتس میگن یا نه من الان یکساله منتظرم

  1. سلام اعتراض شما در سیستم پاسخگویی سنجش باید ثبت شود. زمان پاسخگویی به درخواست حداکثر سه روز طول میکشد.

   1. سلاام
    در سازمان سنجش اعلام شده که اعتراض به رتبه, تا ۱۸مرداد امکان پذیره
    ممکنه جواب اعتراض دیر بیاد و برای انتخاب رشته مشکل ایجاد کنه !!

   2. باسلام خدمت شما پسرمن کنکور ۱۴۰۱ تجربی خیلی خوب داده نمرش زیر۱۰۰۰۰هزاربود اما الان رتبه ۵۸ هزاره من اعتراض کردم ومنتظرم اگربخوام پاسخنامه پسرم رودرخواست کنم که مطمن شم باید چکارکنم

   1. سلام من چهار روزه اعتراض ثبت کردم هنوز تو صف انتظار هستش من می‌خوام انتخاب رشته کنم امکان داره جواب اعتراض نیاد کلا؟

    1. سلام معمولا جواب اعتراض به نتایج کنکور طبق اطلاعیه سازمان سنجش حداکثر تا ۷۲ ساعت بعد پاسخ داده می شود.

   2. من مجاز به علوم ورزشی و آموزش تربيت بدني دانشگاه فرهنگیان شدم ولی از بین ۱۷ کد رشته فقط یک مورد رو میتونم انتخاب‌ کنم باید چیکار کنم؟؟

 4. سلام بنده سال۹۹دیپلم تجربی گرفتم اما امسال دیپلم مجدد رشته انسانی گرفتم ودر آزمون رشته انسانی شرکت کردم اما در کارنامه سوایق رصصشته انسانی لحاظ نشده الان باید لطفااااابگید چیکار کنم

 5. سلام آیابرای جواب اعتراض به نتایج کنکور ، پاسخنامه رو دوباره با دستگاه برسی می کنند یا دستی(یه نفر اونو برسی می کنه)؟

 6. سلام من نسبت به درصدهام اعتراض ثبت کردم و تا اللن نتیجه اش نیامد لطفا بگین چکارکنم ؟؟ انتخاب رشته انجام برم یانه؟؟

  1. سلام منتظر جواب اعتراض به نتایج کنکور بمانید و شما تا ۲۲ مرداد ماه مهلت انتخاب رشته دارید

 7. سلام خسته نباشید جواب اعتراض به کارنامه اولیه چقدر طول میکشه من از ۱۳ مرداد اعتراض زدم ولی حتی هنوز به کارشناس هم ارجاع نشده.

 8. سلام بنده ۱۲هم ثبت اعتراض کردم حالا ۲۰هم هستش اما جواب اعتراض نتایج کنکور نیومده پس کی میاد انتخاب رشته داره تموم میشه؟!!؟

 9. سلام من کنکور تجربی۱۴۰۱ دادم نمره‌ای واقعی من نیستند اعتراض زدم از ۱۳ مرداد تا امروز۲۱ مرداد جواب اعتراض به نتایج کنکور به من داده نشده چیکار باید کنم جواب اعتراضم داده بشه و یا پاسخ برگم راه ببینم لطفا من را راهنمایی کنید

  1. سلام الان دوم آبان 1401 است و هنوز جواب اعتراض نتایج کنکور منو ندادند پس کی معلوم میشه

 10. سلام
  بعد از اعتراض اگر به سهمیه انتخابی از سوی سنجش اگر مجاز به انتخاب فرهنگیان بشیم آیا بعدا فرصت انتخاب کدرشته‌‌ها و شرکت در مصاحبه داده میشه یا نه؟ من اعتراض کردم و سهمیه هم اشتباه زده شده ولی میگن بعدا فرصت میدن که انتخاب رشته رو ویرایش کنیم میترسم قبل از اون زمان مصاحبه فرهنگیان بگذره و نتونم شرکت کنم.

 11. سلام من سهمیه نهایی اشتباه تعیین شده برام رفتیم حضوری اعتراض کردیم ولی هنوز جوابی نیومده و معلوم نیست کی جواب بدن و ممکن تا قبل از درست شدن سهمیه و رتبه من زمان مصاحبه فرهنگیان هم گذشته باشه؟ به نظرتون همچین اتفاقی میفته؟

 12. سلام من میخوام اعتراضی برای سنجش بفرستم ولی میگ قبلا در سامانه سنجش با این کدملی عضو شدید و وقتی فراموشی رمز عبور میزنم یک شماره ک برای من نیست و اصلا تا به حال ندیدم کد بازیابی میفرسته الان باید چکارکنم؟

 13. سلام اگه اعتراص به قبولی بزارم ودرصورت قبولی رشته دیگه حاصل اعتراص.،رشته قبولی حال‌ام از ستم میره؟؟؟

 14. من اعتراض به نتایج قبولی داشتم و اعتراضم وارد کردم حالا نتیجه ی اعتراضم از کجا پیگیری کنم؟بهم پیام میدن؟؟

   1. سلام ببخشید شما اطلاع دارید که چرا هنوز جواب اعتراض به نتایج نهایی نیومده؟
    الان چه کنیم واقعا؟
    دوباره بخونیم برای کنکور دی ماه؟
    یا منتظر جواب باشیم؟

 15. اگ بعد 72 ساعت هم جواب اعتراض به نتیجه نهایی نیومد یعنی دیگه جواب نمیاد و برسی نمیشه؟
  دیگ منتظر نباشیم؟

  1. من شنیدم که بعد۱۲ام شروع میکنن به جواب دادن اعتراضا یه خورده صبر کن هرچند میدونم سخته

 16. سلام من بیش از 4 روزه ک اعتراض زدم به اینکه چرا اولویت های بالاتر رو قبول نشدم
  هنوز جوابش نیومده دانشگاهی ک قبول شدم هم اعلامیه ثبت نام زده الان باید چیکار کنم؟ کی جوابش میاد؟دانشگاهی ک قبول شدم رو ثبت نام کنم یا منتظر جواب بمونم؟؟
  نمیخوام هردو سمت رو از دست بدم

 17. سلام بنده در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته شرکت کردم این آزمون بدون کنکور هست موقعی که ثبت نام کردم فقط روزانه رو زدم آلان قبول نشدم آلان اگر به سایت سازمان سنجش پیام میشه از روزانه به شبانه تغییر داد؟

 18. سلام من تقریبا۷روزشایدم بیشترمیشه که اعتراض زدم هرروزچک میکنم وهیچ خبری ازجواب نیست.کلابایدقیدشوبزنم؟یاراه وروش دیگه ای داره؟

 19. سلام خسته نباشید من 28 ام شهریور اعتراض به نتیجه کنکور گذاشتم ولی هنوز نتیجه نیومده باید چیکار کنم؟!

 20. باسلام
  مدت زمان بررسی وپاسخ گویی بعد از اعتراض به عدم اعمال سهمیه سازمان سنجش چه مقدار می باشد؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره