سایر موضوعاتآزمون های زبان

ثبت نام آزمون MHLE 1400

ثبت نام آزمون MHLE سال 1400 از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام می شود. این آزمون زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می گردد و تمامی داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون دکتری وزارت بهداشت و ورود به دانشگاه های علوم پزشکی را دارند، بایستی که ابتدا در این آزمون موفق به کسب نمره قبولی شوند. ثبت نام آزمون MHLE در دوره های مختلف در بازه های زمانی مجزایی از هم انجام می شود و علاقه مندان بایستی که با اطلاع از زمان ثبت نام، مراحل لازم را طی کنند. در ادامه اطلاعات کاملی از منابع و نحوه و زمان ثبت نام آزمون MHLE ۱۴۰۰ ارائه کرده ایم.

 

تقویم و زمان ثبت نام آزمون MHLE 1400

هر ساله تقویم زمانبندی آزمون MHLE از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام می گردد. این تقویم شامل تعداد دوره های آزمون MHLE که در سال 1400 برگزار می شود، می باشد. همینطور تاریخ ثبت نام هر آزمون، زمان برگزاری، زمان انتشار کارت ورود به جلسه و همینطور تاریخ اعلام نتایج در این تقویم وجود دارد.

طبق تقویم زمانبندی منتشر شده از سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی، آزمون زبان MHLE ، شش دوره در سال 1400 برگزار خواهد شد که زمانبندی مراحل آن به شرح جدول زیر می باشد:

دوره  مهلت ثبت نام کارت ورود به جلسه زمان برگزاری  زمان اعلام نتایج
61 17 اسفند 99 تا
11 فروردین 1400 
17 فروردین 1400 19 فروردین 1400 29 فروردین 1400
62 20 اردیبهشت تا
12 خرداد 1400 
18 خرداد 1400 20 خرداد 1400 (به تاریخ دیگری موکول شد)
63 14 تیر تا
6 مرداد 1400 
12 مرداد 1400 14 مرداد 1400 24 مرداد 1400
64 22 شهریور تا
14 مهر 1400 
20 مهر 1400 22 مهر 1400 2 آبان 1400
65 11 آبان تا
3 آذر 1400 
9 آذر 1400 11 آذر 1400 21 آذر 1400
66 13 دی تا
6 بهمن 1400 
12 بهمن 1400 14 بهمن 1400 24 بهمن 1400

توجه داشته که مهلت های در نظر گرفته شده برای ثبت نام مطابق جدول فوق است، اما به محض تکمیل ظرفیت هر دوره، مهلت ثبت نام به پایان خواهد رسید.

 

نحوه ثبت نام آزمون MHLE 1400

داوطلبان مقطع دکتری تخصصی و پژوهشی در دانشگاه های علوم پزشکی می توانند برای ثبت نام در آزمون زبان انگلیسی MHLE از طریق سایت مرکز  سنجش آموزش پزشکی کشور اقدام کنند.

داوطلبان برای انجام مراحل ثبت نام بایستی یک قطعه عکس پرسنلی، کارت ملی و صفحه اول شناسنامه را نیز قبل از برگزاری آزمون آماده کنند و سپس ثبت نام خود را انجام دهند.

 

مراحل ثبت نام ثبت نام آزمون MHLE 1400

متقاضیان آزمون زبان MHLE کافی است طبق مراحل زیر عمل کنند و فرم ثبت نام خود را به زبان انگلیسی تکمیل کنند.

1️⃣ به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی اینترنتی “ sanjeshp.ir ” مراجعه کنید.

2️⃣ پس از ورود به سایت، از منوی سمت راست سایت بر روی گزینه ” زبان – MHLE ” کلیک کنید.

آزمون زبان mhle

3️⃣ بر روی عبارت ” ورود به سامانه ثبت نام آزمون MHLE ” کلیک کنید.

ورود به سامانه ثبت نام mhle

4️⃣ قوانین و ضوابط شرکت در آزمون را در این صفحه مطالعه کنید و سپس بر روی گزینه “ اینجانب موارد فوق و دفترچه را مطالعه نموده و می پذیرم ” کلیک نمایید.

اینجانب موارد فوق و دفترچه MHLE

 

5️⃣ بر روی عبارت ” Send Documents and Register ” کلیک کنید.

Send Documents and Register MHLE

 

6️⃣ در صفحه جدید، در کادر مربوطه ” کد ملی ” خود را وارد ورده و سپس بر روی گزینه ” ادامه ” کلیک کنید.

کد ملی ثبت نام MHLE

 

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون MHLE 1400

7️⃣ در این مرحله بایستی هزینه ثبت نام در آزمون MHLE را بپردازید، بنابراین لازم است بر روی لینک ” پرداخت الکترونیکی ” کلیک کنید.

8️⃣ در صفحه جدید، نوع آزمون خود را در کنار دوره آزمون MHLE انتخاب کنید و سپس اطلاعات خود را وارد کرده و پس از انتخاب گزینه ” ثبت اطلاعات و ادامه خرید اعتبار ” هزینه در نظر گرفته شده را پرداخت نمایید.

هزینه ثبت نام در آزمون MHLE سال گذشته مبلغ 145 هزار و 850 تومان است.

9️⃣ پس از وارد کردن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب، گزینه ” پرداخت ” را انتخاب نمایید.

 

بارگذاری مدارک

? پس از پرداخت هزینه ثبت نام، به صفحه اصلی بازگردید و سپس اسکن مدارک خود را در سامانه بارگذاری کنید. از طریق گزینه ” Personal Photo ” عکس پرسنلی از طریق گزینه “ National Card ” کارت ملی و از طریق گزینه “ ID Card ” شناسنامه خود را بارگذاری کنید.

1️⃣ 1️⃣ برای تکمیل فرم ثبت نام گزینه “ Registration ” را انتخاب نمایید و سپس بر روی گزینه ” Registration ” کلیک کنید، فرم ثبت نام ” Form Registration ” نمایش داده می شود و پس از اتمام مراحل ثبت نام  می توانید کد رهگیری ثبت نام را با عنوان ” Registration Code ” دریافت کنید.

 

توجه

چنانچه جزو دسته ای از داوطلبان هستید که در دوره های قبلی آزمون MHLE نیز ثبت نام کرده اید، نیازی نیست مدارک خود را مجددا ارسال نمایید و پس از پرداخت هزینه، گزینه ” Registration ” برای شما فعال خواهد شد.

پس از اتمام مراحل ثبت نام، کد Registration Code را نزد خود نگه دارید تا در زمان دریافت کارت ورود به جلسه و اعلام نتایج نیز از آن استفاده کنید.

 

کارت ورود به جلسه آزمون MHLE

برای تمامی کسانی که مراحل نام نویسی خود را با موفقیت در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام داده اند، یک کارت با عنوان کارت ورود به جلسه آزمون زبان MHLE صادر می گردد. هر داوطلب بایستی قبل از برگزاری آزمون کارت ورود به جلسه خود را از سایت مربوطه دریافت کند.

به همراه داشتن کارت ورود به جلسه و اصل کارت ملی و یا شناسنامه عکس دار برای ورود به جلسه آزمون زبان انگلیسی MHLE ضروری می باشد.  همینطور بر روی کارت ورود به جلسه آزمون زبان انگلیسی mhle آدرس دقیق محل برگزاری آزمون درج شده است.

 

اعلام نتایج آزمون MHLE

ده روز پس از برگزاری آزمون، نتایج آزمون MHLE از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام می گردد. متقاضیان می توانند در تاریخ های اعلام شده به این سایت مراجعه کنند و از نمره خود مطلع شوند.

 

نحوه دریافت نتایج آزمون mhle

پس از فعال شدن لینک اعلام نتایج آزمون زبان mhle، متقاضیان می توانند نسبت به دریافت نتایج خود مطابق مراحل زیر اقدام کنند.

1️⃣ به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی با آدرس الکترونیکی “ sanjeshp.ir ” مراجعه کنید.

2️⃣ از منوی سمت راست سایت ابتدا بر روی گزینه ” زبان ” و سپس بر روی گزینه ” MHLE ” کلیک نمایید.

3️⃣ در این مرحله لازم است برای دریافت نتایج بر روی لینک ” Show Exam Results ” کلیک کنید.

4️⃣ مجددا بر روی گزینه ” Show Exam Results ” کلیک کنید و سپس در کادر پایین صفحه “ کد ثبت نام ” خود را وارد نمایید تا کارنامه آزمون زبان MHLE نمایش داده شود.

 

توجه

در کارنامه های منتشر شده برای هر داوطلب، یک کد ویژه با نام ” Certification Code “ درج شده است. این کد برای پیگیری و استعلام مدرک زبان انگلیسی MHLE می باشد. برای دریافت این کد می توانید به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی با آدرس الکترونیکی sanjeshp.ir مراجعه کنید و سپس گزینه ” زبان – MHLE ” را از منوی سمت راست سایت انتخاب کنید و سپس بر روی عبارت ” Check Certificate Validity ” کلیک نمایید.

 

ساختار آزمون MHLE

علاقه مندان بایستی که در تاریخ های اعلام شده در این آزمون نام نویسی کرده و پس از اعلام نتایج موفق به کسب نمره قبولی شوند. لازم به ذکر نیز می باشد که آزمون MHLE مشابه آزمون تافل می باشد و پذیرفته شدگان گواهی دریافت خواهند کرد که تا دو سال دارای اعتبار می باشد.

 

تعداد سوالات

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی به طور کلی شامل 100 سوال می باشد که محتوای این 100 سوال به شرح موارد زیر است : 

درک مطلب شنیداری 30 سوال 
واژگان، ساختار و دستور زبان 40 سوال 
درک مطلب نوشتاری 30 سوال

 

نمره قبولی 

طی چند سال اخیر نمره قبولی در آزمون زبان انگلیسی MHLE افزایش یافته است. طبق مصوبه جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی، حدنصاب نمره زبان انگلیسی در آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی در رشته های علوم پزشکی مطابق جدول زیر می باشد:

Academic year Provisional Pass
1400 – 1399 54 60
1399 – 1398 49 55

در آزمون MHLE سوالات اشتباه دارای نمره منفی نمی باشد.

 

منابع آزمون MHLE

یکی از فاکتور هایی که باعث موفقیت داوطلبان در آزمون زبان انگلیسی MHLE می شود، استفاده از منابع درست می باشد. از مهم ترین منابع آزمون زبان MHLE به شرح موارد زیر می باشد: 

Essential Words For TOEFL 504 TOEFL Grammar Flash TOEFL Preparation KIT TOEFL Word Flash
Longman- Complete Course for the TOEFL Actual TOEFL Tests Barron’s- How to Prepare for the TOEFL- 11th Edition
 
 

مشاوره ثبت نام آزمون MHLE 1400

آزمون زبان انگلیسی MHLE زیرنظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام می شود. علاوه بر این آزمون متقاضیان می توانند در آزمون زبان msrt که زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز برگزار می شود نیز شرکت کنند.

مطلب کاملی از ثبت نام در آزمون MHLE اشاره کردیم، چنانچه سوالی در این مورد نیز دارید، می توانید از طریق تماس با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل نیز پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره در ثبت نام آزمون MHLE می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

زمان ثبت نام آزمون زبان انگلیسی MHLE چه تاریخی می باشد؟

در متن مقاله تقویم زمانبندی آزمون MHLE در سال 1400 را قرار داده ایم.

نحوه ثبت نام آزمون MHLE به چه صورت است؟

ثبت نام در سایت sanjesh.ir انجام می شود که راهنما ثبت نام را در متن مقاله شرح داده ایم.

ساختار آزمون زبان MHLE به چه صورت است؟

این آزمون داری 100 سوال می باشد از سرفصل های درک مطلب، واژگان، دستور زبان و … می باشد. منابع آزمون در داخل مقاله معرفی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره