آزمون های زبانسایر موضوعات

زمان اعلام نتایج آزمون MHLE 99 | تاریخ و زمانبندی جواب دوره ها

تمامی متقاضیانی که در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی MHLE که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور برگزار می‌شود، در تاریخ های مقرر شرکت کرده اند، به دنبال اعلام نتایج این آزمون می‌باشند تا از وضعیت قبولی و یا عدم قبولی خود مطلع شوند. به همین منظور در ادامه این مطلب به زمان اعلام نتایج آزمون MHLE 99 می‌پردازیم.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان اعلام نتایج آزمون MHLE 99 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره ----- تماس بگیرید.

 

اعلام نتایج آزمون MHLE

فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های گروه پزشکی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی را دارند، بایستی برای کسب امتیاز در مرحله مصاحبه تخصصی این مقطع و همینطور برای کسب مجوز به منظور ورود به آزمون جامع دکتری، یک مدرک زبان معتبر داشته باشند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور برای این دسته از داوطلبان یک آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی برگزار می‌نماید. این آزمون در طول یک سال در چندین دوره برگزار می‌گردد که در سال 99 در پنج دوره برگزار شد.

داوطلبان می‌توانند با توجه به شرایط و سطح آمادگی خود در یکی از این پنج دوره ثبت نام و شرکت کنند و چنانچه حد نصاب قبولی در این آزمون را کسب کردند، مدرکی از سوی وزارت بهداشت دریافت می‌کنند که به مدت دو سال دارای اعتبار بوده و به کمک آن می‌توانند وارد مقطع دکتری شوند.

حال داوطلبانی که طبق توضیحات فوق در یکی از دوره ها شرکت کرده اند، به دنبال اعلام نتایج آزمون MHLE می‌باشند تا از نتیجه عملکرد خود آگاه شوند و البته لازم به ذکر است چنانچه داوطلبی با توجه به نتایج منتشر شده، حدنصاب قبولی را کسب نکرده باشد می‌تواند مجدد در این آزمون شرکت کند و محدودیتی در تعداد دفعات ثبت نام در این آزمون وجود ندارد.

زمان اعلام نتایج آزمون MHLE 99

همانطورکه گفته شد وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور مسئول برگزاری آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی MHLE است و معمولا پس از یک بازه 10 روزه بعد از زمان برگزاری این آزمون، نتایج را برای داوطلبانی که در تاریخ های اعلام شده از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی، در یکی از دوره های آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی MHLE  شرکت کرده اند، منتشر می‌کند.

طبق اطلاعیه منتشر شده از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی و طبق جدول زیر که در این اطلاعیه منتشرگردیده است، در سال 99، آزمون زبان MHLE در پنج دوره برگزار شده است که تاریخ برگزاری و تاریخ اعلام نتایج آنها به شرح جدول زیر می‌باشد.

دورهتاریخ برگزاری این دوره از آزمون MHLE تاریخ اعلام نتایج این دوره از آزمون MHLE
دوره 572 مرداد ماه سال 99 ( این آزمون به 7 مرداد ماه سال 99 موکول گردید. )12 مرداد ماه سال 99
دوره 5813 شهریور ماه سال 99 ( این آزمون لغو گردید. )23 شهریور ماه 99
دوره 5910 مهر ماه سال 9920 مهر ماه 99
دوره 6020 آذر ماه سال9930 آذر ماه 99
دوره 6116 بهمن ماه سال 9926 بهمن ماه 99

با توجه به جدول فوق و این که در زمان باقی مانده تا اواخر سال 99، آزمون زبان  MHLE وزارت بهداشت تنها در دوره های آذر ماه و بهمن ماه برگزار می‌شود. کارنامه حاوی نتایج آزمون زبان MHLE نیز برای این دو دوره توزیع خواهد شد، که در ادامه به زمان اعلام نتایج این دو دوره اشاره کرده ایم.

زمان اعلام نتایج آزمون MHLE 99 | دوره 60

داوطلبانی که در 60 امین دوره برگزاری آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی یعنی طی دوره آذرماه، که در تاریخ 20 آذر سال 99 برگزار خواهد شد، ثبت نام کرده اند، چنانچه در این تاریخ در جلسه آزمون حضور داشته باشند، می‌توانند نتایج خود را ده روز پس از برگزاری آزمون، یعنی 30 آذرماه سال 99 دریافت کنند.

زمان اعلام نتایج آزمون MHLE 99 | دوره 61

داوطلبانی که در 61 امین دوره برگزاری آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی یعنی دوره بهمن ماه، که در تاریخ 16 بهمن سال 99 برگزار خواهد شد، ثبت نام کرده اند، چنانچه در این تاریخ در جلسه آزمون حضور داشته باشند، می‌توانند نتایج خود را ده روز پس از برگزاری آزمون، یعنی 26  بهمن ماه سال 99 دریافت کنند.  برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه برنامه کلاس درسی سایت همگام می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره ----- تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا