کنکور سراسریمشاوره کنکور سراسری

سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰

کانال تلگرام تحصیلی     

سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰ چه سوالاتی هستند؟ پذیرش در دانشگاه های فرهنگیان به صورت نیمه متمرکز می باشد، بدین معنی که متقاضیان بایستی در دو مرحله موفق به کسب قبولی شوند تا بتوانند به دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی وارد شوند. مرحله اول همان مرحله آزمون کتبی و شرکت در کنکور سراسری است. داوطلبانی که دعوت به مصاحبه می شوند برای اینکه بتوانند به سوالات پاسخ درستی بدهند، بهتر است از سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پیش زمینه ای داشته باشند. به همین دلیل این مطلب از سایت دانتل را به سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان 1400 اختصاص داده ایم.

 

سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰ نیز خود شامل دو مرحله است. مرحله اول مصاحبه علمی و مرحله دوم معاینات پزشکی است، که اگر متقاضی بتواند مرحله اول را پشت سربگذارد و به سوالات پاسخ دهد وارد مرحله دوم خواهد شد.

سوالی که برای بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان وجود دارد، این است در مرحله مصاحبه دانشگاه فرهنگیان 1400 چه سوالاتی از داوطلب پرسیده می شود. اطلاع از این سوالات و کسب آمادگی برای پاسخگویی به آن ها تا میزان زیادی به داوطلب کمک می کند تا در این مرحله موفق شود.

سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰ شامل سوالاتی در زمینه های مختلف از جمله مذهبی، عقیدتی، اجتماعی و علمی می باشد و باید بتوانید به سوالاتی پیرامون احکام شرعی، قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، تاریخ ایران و اسلام و… پاسخ دهید.

با تحقیق مشاوران دانتل و سوال از متقاضیانی که توانسته اند به این مرحله راه پیدا کنند، تعدادی از سوالاتی که در مرحله مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان از متقاضیان سوال می شود، را برایتان در این قسمت از مقاله قرار داده ایم.

 

انواع سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰

 • از خودتان (از کودکی تا کنون) شرح حالی ارائه دهید و سعی کنید نکات مثبت و منفی رفتار خود را بگویید؟ (بهتر است در پاسخ به این سوال هوشمندانه عمل کنید و چند باری در خانه تمرین کنید.) 
 • چرا قصد دارید وارد شغل معلمی شوید؟
 • آیا کسی شما را برای انتخاب رشته معلمی ترغیب کرده است؟
 • برخورد شما در روز اول مدرسه با دانش آموزان چگونه خواهد بود؟
 • اگر در کلاس درس دانش آموز درس نخوان داشته باشید، با او چگونه برخورد خواهید کرد؟
 • در اوقات فراغت خود معمولا چه کارهایی انجام می دهید؟
 • تا چه میزان در طول هفته مطالعه می کنید؟
 • نام بهترین کتابی که تاکنون خوانده اید، چه می باشد؟
 • چه میزان از اینترنت استفاده می کنید و سایت ها و نرم افزارهای اجتماعی مورد علاقه شما کدام اند؟
 • آیا نماز می خوانید؟ (پیرامون احکام مربوط به نماز سوالاتی از شما پرسیده خواهد شد)
 • مرجع تقلید شما چه کسی است و از چه کسی باید تقلید کرد؟
 • آیا روزه می گیرید؟ ( پیرامون احکام مربوط به روزه سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰ از شما پرسیده خواهد شد)
 • چه غسل هایی واجب است؟ با کدام غسل می توان نماز خواند؟ ( پیرامون احکام مربوط به غسل سوالاتی از شما پرسیده خواهد شد)
 • آیا خمس و زکات خود را پرداخت می کنید؟ 
 • قرآن کریم دارای چند آیه و سوره می باشد؟
 • نظر شما راجب ولایت فقیه چیست؟
 • چه کسی رهبر را انتخاب می کند؟
 • تعداد اعضای شورای نگهبان چند نفر است؟ نام آن ها را نام ببرید؟
 • اعضای قوه مجریه، قوه مقننه و قوه قضائیه چه کسانی هستند؟ و وظایف آن ها چیست؟
 • چه کسانی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و چه کسانی وزیران را انتخاب می کنند؟
 • وظیفه دیوان عالی کشور چه می باشد؟

 

زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰

نتایج رشته های نیمه متمرکز کنکور ۱۴۰۰ در تاریخ ۲۹ مرداد ماه منتشر شد و داوطبانی که در زمان انتخاب رشته کدرشته محل های دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کرده بودند. در صورت قبولی دعوت به مصاحبه شدند. 

زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰ از تاریخ ۵ الی ۱۵ شهریور ماه می باشد.

 

معاینات پزشکی مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰

داوطلبانی که مرحله پاسخ دهی به سوالات را پشت سر بگذارند وارد مرحله بررسی سلامت بدن، روان و شرایط جسمانی خواهند شد.

در این مرحله متقاضیان به یک پزشک معتمد آموزش و پرورش معرفی می شوند تا از نظر توانایی گفتاری، بینایی و شنوایی مورد بررسی قرار گیرند. از جمله مواردی که در مرحله بررسی می شود، به شرح موارد زیر می باشد:

1️⃣ مقاله و یا مجله ای به متقاضیان داده می شود تا بخوانند و مطمئن شوند داوطلب در ادای حروف و کلمات لکنت نداشته باشد.

2️⃣ بینایی داوطلبان بررسی خواهد شد تا دید کمتر از 10/10 در یک چشم پس از اصلاح با عینک و دید کمتر از 10+16/10 در هر دو چشم پس از اصلاح با عینک نداشته باشند و تمامی نواقص چشم از جمله میدان بینایی در یک یا هر دو چشم، دوربینی غیرقابل درمان و نیستاگموس شدید، ضایعات در هر دو قرنیه، کوررنگی، نابینایی در یک چشم و …  وجود نداشته باشد.

3️⃣ شنوایی داوطلبان بررسی خواهد شد تا کمتر از 40 دسی بل نباشد.

 

نکات مربوط به مصاحبه

✅ پیش از شروع مصاحبه ممکن است کمی منتظر باشید تا نوبت شما شود، در این فاصله سعی کنید موجه رفتار کنید، چراکه خارج از جلسه مصاحبه نیز ممکن است افرادی رفتار شما را زیر نظر داشته باشند.

✅ گروهی که با داوطلب مصاحبه می کند، در اکثر اوقات یک گروه سه نفره می باشد که معمولا کارشناس علوم تربیتی، روانشناسی، مشاوره و علوم انسانی هستند.

✅ کارشناسانی که با افراد پذیرفته شده مصاحبه می کنند، از استادان همان دانشگاه هستند.

✅ هر داوطلب به صورت یک نفره در مرحله پاسخدهی به سوالات مصاحبه فرهنگیان شرکت می کند و این مرحله نهایتا 40 دقیقه زمان می برد.

✅ بهتر است اگر مدرک و گوهینامه ای از مسابقه های علمی و قرآنی در طول تحصیل خود دارید، حتما همراه خود به مصاحبه ببرید، چراکه الویت پذیرش از میان دعوت شدگان با مخترعان، مبتکران، نخبگان علمی و مهارتی، برگزیدگان المپیادهای علمی، فرهنگی، هنری و مهارتی جشنواره خوارزمی، می باشد.

✅ لباس شما نیز به عنوان بخشی از شخصیت شما در نوع سوالاتی که از شما می شود، تاثیر گذار است، بنابراین سعی کنید لباس مناسبی در روز مصاحبه بر تن داشته باشید که بهتر است آقایان لباس رسمی و خان ها با حجاب کامل در این جلسات حضور داشته باشند.

✅ در هنگام پاسخگویی به سوالات اعتماد به نفس داشته باشید و سعی کنید این موضوع را به مصاحبه کنندگان نشان دهید که برای شغل معلمی مناسب هستید.

✅ در زمان پاسخ دادن به سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰ خودتان را گم نکیند، چراکه هدف گروه مصاحبه کننده سنجیدن فن بیان شما نیز می باشد، بنابراین در پاسخ دادن به سوالات با صلابت و شمرده شمرده صحبت کنید.

 

 

مشاوره مصاحبه 

در این مطلب از سایت دانتل به سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰ پرداختیم. اما شما متقاضیان عزیز دانشگاه فرهنگیان بایستی توجه داشته باشید که این سوالات الزاما یک سری سوالات از پیش تعیین شده نیست که از تمامی شرکت کنندگان پرسیده شود، چراکه ممکن است از هر فرد متناسب با صلاح دید کارشناسان تعدادی از این سوالات پرسیده شود.

سوالاتی که در این مطلب ارائه شد، در واقع سوالاتی است که مشاوران مجموعه دانتل در پرس و جو های مختلف از شرکت کنندگان در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی جمع آوری کرده اند. اما شما باید توجه داشته باشید که ممکن است از شما سوالات مختلفی پرسیده شود و مهم این است که حتی اگر پاسخ سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان را نمی دانید، صراحتا به این موضوع اشاره نکنید و سعی کنید با اعتماد به نفس اگر اطلاعات مشابهی دارید ارائه کنید.

چنانچه سوالی پیرامون کسب موفقیت در مرحله مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی دارید، با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

آیا شرکت در مرحله مصاحبه دانشگاه فرهنگیان الزامی است؟

بله، قبولی متقاضیان در دانشگاه فرهنگیان انتخابی، مشروط به قبولی در مرحله مصاحبه می باشد.

در مرحله برگزاری مصاحبه دانشگاه فرهنگیان چه سوالاتی پرسیده می شود؟

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان خود شامل دو مرحله سوالات علمی، سیاسی، مذهبی، اجتماعی و معاینات پزشکی می باشد.

سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان شامل چه سوالاتی می شود؟

در متن مقاله به سوالاتی که در این جلسه پرسیده می شود، اشاره کرده ایم.

کانال تلگرام تحصیلی     

یک دیدگاه

 1. یکی از موارد دیگه ای هک که نیاز هست مصاحبه شونده ها بهش تسلط داشته باشن مناسبت های تاریخی تقیموم هست به خصوص مناسبت های مذهبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره