کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

رتبه قبولی شنوایی شناسی کنکور 98

از رشته های خاص و پرمتقاضی کنکور سراسری تجربی رشته شنوایی شناسی است که همچون برخی رشته های این آزمون دارای ظرفیت بسیار محدودی در دوره روزانه و پردیس خودگردان برخی از دانشگاه های سراسری می‌باشد. در واقع دانشگاه های پیام نور، غیرانتفاعی و حتی آزاد در رشته شنوایی شناسی ظرفیتی ندارند. بنابراین علاقه مندان به این رشته باید در کنار کسب رتبه و تراز لازم، به انتخاب رشته خود نیز توجه داشته باشند که می‌توانند برای این منظور از رتبه‌های قبولی رشته شنوایی شناسی در کنکور سال های گذشته استفاده کنند. در ادامه این مطلب آخرین رتبه و تراز قبولی رشته شنوایی شناسی کنکور 98 را ارائه کرده ایم.

 

رتبه قبولی شنوایی شناسی کنکور 98 | روزانه

نکته ای که در رشته شنوایی شناسی بسیار پررنگ است، ظرفیت محدود این رشته در دوره روزانه دانشگاه های سراسری است، به طوری که رشته شنوایی شناسی در مجموع و در دو دوره روزانه و پردیس خودگردان دانشگاه های سراسری ارائه دهنده رشته شنوایی شناسی، مجموعا 150 صندلی ظرفیت دارد. برای مشاهده انتخاب رشته کنکور تجربی کلیک کنید.

دانشگاه های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، علوم پزشکی شیراز، علوم پزشکی اصفهان، علوم پزشکی ایران، علوم پزشکی تبریز، علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، علوم پزشکی بابل و علوم پزشکی همدان در سالهای گذشته این رشته را ارائه کرده اند، که قبولی رشته شنوایی شناسی در هر کدام از این دانشگاه ها می‌تواند با توجه به درجه علمی دانشگاه، سهمیه داوطلب و … متفاوت باشد؛ علاقه مندان به رشته شنوایی شناسی می‌توانند برای انتخاب رشته شنوایی شناسی 98 مطلع شوند.

 

منطقه یک | رتبه قبولی شنوایی شناسی کنکور 98

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران 2489
دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز 5201
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 2932

 

منطقه دو | رتبه قبولی شنوایی شناسی کنکور 98

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران 3102
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 3851
دانشگاه علوم پزشکی شیراز 4512

 

منطقه سه  

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 1892
دانشگاه علوم پزشکی شیراز 3014
دانشگاه علوم پزشکی اراک 4176

 

مشاوره انتخاب رشته شنوایی شناسی

آمار شرکت کنندگان کنکور سراسری تجربی هرساله تعداد بیشتری نسبت به دیگر زیرگروه ها دارد و تقریبا می‌توان گفت تعداد زیادی از داوطلبان کنکور سراسری، شرکت کنندگان در زیرگروه آزمایشی تجربی هستند. گاها برخی از علاقه مندان رشته شنوایی شناسی دچار این اضطراب هستند که آیا از میان این شرکت کنندگان در ظرفیت محدود رشته شنوایی شناسی، شانس قبول شدن دارند یا خیر. برای مشاهده آخرین رتبه قبولی کنکور تجربی کلیک کنید.

قبول شدن در رشته شنوایی شناسی در دانشگاه های ارائه دهنده به عوامل مختلفی همچون دوره روزانه یا پردیس خودگردان بودن، دانشگاه محل انتخابی، رتبه اکتسابی داوطلب، سهمیه و … بستگی دارد، اما پس از برگزاری کنکور سراسری تنها چیزی که دارای اهمیت است و می‌تواند به داوطلب شانس قبولی بدهد انتخاب رشته است.

اگر داوطلب متناسب به رتبه ای که کسب کرده است انتخاب رشته درستی داشته باشد، می‌تواند بهترین نتیجه را کسب کند، اما شاید یک داوطلب کنکوری برای انجام انتخاب رشته، به قدر کافی تجربه نداشته باشد و بهتر است از یک مشاور تحصیلی نیز کمک بگیرد. مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل در این زمینه می توانند به شما داوطلبان عزیز کمک کنند تا یک انتخاب رشته اصولی انجام دهید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آخرین رتبه و تراز قبولی رشته شنوایی شناسی کنکور 98 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

 

رشته شنوایی سنجی در کدام یک از دانشگاه های سراسری اراپه می شود؟

رشته شنوایی سنجی در تعداد محدودی از دانشگاه های سراسری که در متن مقاله به آن ها اشاره کردمُ اراپه می شود.

متقاضیان رشته شنوایی شناسی می توانند برای انتخاب رشته از آخریت رتبه‌های شنوایی سنجی کنکور 98 بهره ببرند؟

بلهُ متقاضیان برای انجام هرچه بهتر انتخاب رشته از آخرین رتبه‌ی پذیرفته شناویی شناسی کنکور 98 بهره مند شوند.

محدوده رتبه‌ی پذیرفته شدگان رشته شنوایی شناسی در دوره روزانه دانشگاه سراسری چند است؟

محدوده رتبه‌های پذیرفته شدگان شنوایی شناسی در دانشگاه‌های مختلف در متن مقاله اشاره شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره