کنکور سراسریانتخاب رشته دانشگاه آزادانتخاب رشته کنکور سراسری

رتبه قبولی داروسازی کنکور 98

شما داوطلبان عزیزی که در کنکور سراسری تجربی شرکت کرده اید و قصد انتخاب داروسازی را دارید، بایستی کد رشته محل های مربوط به داروسازی را در دانشگاه های سراسری و آزاد استخراج کرده و سپس سعی کنید به ترتیب الویت بندی کنید. الویت بندی کد رشته محل های استخراجی از مهم ترین مراحل کنکور سراسری می‌باشد که برای این منظور می‌توانید از آخرین رتبه قبولی کنکور 98 استفاده کنید و شانس قبولی خود را تخمین بزنید. به همین منظور در ادامه این مطلب آخرین رتبه و تراز قبولی رشته داروسازی کنکور 98 را ارائه کرده ایم. 

 

رتبه قبولی داروسازی کنکور 98 | روزانه

رشته داروسازی از بهترین رشته های زیرمجموعه کنکور سراسری تجربی می‌باشد که هرسال داوطلبان بسیاری کد رشته محل های مربوط به آن را در فرم انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و آزاد قرار می‌دهند. این رشته دارای ظرفیت محدودی است که قبولی در آن به جز کسب رتبه مناسب، نیازمند یک انتخاب رشته آگاهانه و اصولی نیز می‌باشد. برای انجام یک انتخاب رشته درست، داوطلبان باید بدانند محدوده رتبه قبولی هر کد رشته محل انتخابی‌شان، چقدر است و با توجه به رتبه ای که بدست آورده اند، آیا شانس قبولی دارند یا خیر. برای اطلاع و آگاهی از انتخاب رشته کنکور تجربی کلیک کنید.

نکته دیگر که قابل ذکر است این است که داوطلبان برای قبول شدن در رشته داروسازی براساس رتبه‌شان در سهمیه سنجیده خواهند شد، که برای این منظور می‌توانند از آخرین رتبه پذیرفته شدگان کنکور 98 در سهمیه ای که با آن در کنکور شرکت کرده اند، استفاده کنند و شانس پذیرفته شدن خود را تخمین بزنند. برای مشاهده آخرین رتبه قبولی کنکور تجربی کلیک کنید.

 

سهمیه ایثارگران 25 درصد ظرفیت

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تبریز 269
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 553

 

سهمیه ایثارگران 5 درصد ظرفیت

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد 415
دانشگاه علوم پزشکی شیراز 467
دانشگاه علوم پزشکی همدان 1373

 

منطقه دو | رتبه قبولی داروسازی کنکور 98

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران 538
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 468
دانشگاه علوم پزشکی تبریز 820
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 1967
دانشگاه علوم پزشکی البرز – کرج 963
دانشگاه علوم پزشکی شیراز 1095

 

منطقه دو | رتبه قبولی داروسازی کنکور 98

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران 538
دانشگاه علوم پزشکی مشهد 653
   
دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز 1999
دانشگاه علوم پزشکی مازندران – ساری 744
دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس 2614
دانشگاه علوم پزشکی البرز – کرج 1956

 

منطقه سه 

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران 425
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 501
دانشگاه علوم پزشکی مشهد 680
دانشگاه علوم پزشکی شیراز 1199
دانشگاه علوم پزشکی ارومیه 1189

 

رتبه قبولی داروسازی کنکور 98 | دانشگاه آزاد

رشته داروسازی در دانشگاه آزاد نیز ارائه می‌شود اما دارای ظرفیت محدودی است و فقط برخی از دانشگاه های آزاد در این رشته دانشجو می‌پذیرند. قبولی دانشگاه آزاد نیز نیازمند این است که‌ داوطلبان رتبه مناسبی کسب کنند و سپس مراحل انتخاب رشته خود را در دانشگاه آزاد و از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد انجام دهند. متقاضیان رشته داروسازی در دانشگاه آزاد می‌توانند برای تخمین شانس قبولی‌شان از آخرین رتبه های قبولی در دانشگاه های آزاد کنکور 98 به شرح جدول زیر استفاده کنند.

دانشگاه محل قبولی رتبه در سهمیه رتبه کشوری سهمیه
دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران 1906 8337 عادی
دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران 2088 9730 عادی
دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران 5342 11367 عادی

 

مشاوره انتخاب رشته داروسازی

همانطورکه همه داوطلبان اطلاع دارند، رشته داروسازی از رشته های تاپ و پرمتقاضی کنکور سراسری علوم تجربی می‌باشد که هرسال متقاضیان زیادی تمایل دارند، در این رشته در دانشگاه های سراسری و آزاد ادامه تحصیل دهند. اما چند نکته باعث شده است که پذیرفته شدن در رشته داروسازی کار چندان راحتی نباشد، یکی از عواملی که هرسال میان داوطلبان دیده می‌شود، انتخاب رشته نادرست است که باعث عدم قبول شدن داوطلبین با وجود کسب رتبه مناسب می‌شود.

بنابراین بهتر است شما داوطلبان عزیز، سعی کنید در کنار تخمین رتبه با آخرین نفرات پذیرفته شده داروسازی کنکور 98، از مشاوره تحصیلی نیز استفاده کنید، چراکه یک مشاور با تجربه دید و آگاهی بهتری نسبت به انتخاب رشته دارد و می‌تواند به شما در انجام یک انتخاب رشته درست کمک کند. برای این منظور شما می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل در ارتباط باشید. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آخرین رتبه و تراز قبولی رشته داروسازی کنکور 98 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

آیا متقاضیان می‌توانند از آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان رشته داروسازی کنکور 98 ، جهت تخمین شانس قبولی‌شان استفاده کنند؟

بله، تمامی داوطلبان کنکور تجربی که قصد انتخاب رشته داروسازی را دارند، می‌توانند از کارنامه های کنکور 98 جهت تخمین شانس قبول شدن خود و بدست آوردن یک دید کلی از محدوده رتبه قبول در هر دانشگاه بدست آورند.

آیا در قبولی رشته داروسازی در دانشگاه های سراسری رتبه داوطلب در سهمیه، حائز اهیمت می باشد؟ 

بله، داوطلبان براساس رتبه‌ شان در سهمیه سنجیده می‌شوند که آخرین رتبه قبولی رشته داروسازی دوره روزانه کنکور 98 را به تفکیک سهمیه های موثر ارائه کرده ایم.

آیا رتبه های قبولی رشته داروسازی آزمون 98 در سال های متوالی تغییر می‌کند؟ به عبارتی داوطلبان می‌توانند با تکیه بر این رتبه ها، انتخاب رشته خود را انجام دهند؟

آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان بهترین راه برای تخمین شانس قبول شدن می‌باشد اما این رتبه ها ممکن است در سال های مختلف به دلایلی همچون تغییر ظرفیت ها و تغییر انتخاب داوطلبان تغییر کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره