کنکور سراسریثبت نام کنکور سراسری

ثبت نام دانشگاه پیام نور 1400 | زمان ، شرایط و نحوه ثبت نام با کنکور ۱۴۰۰

دانشگاه پیام نور از جمله دانشگاه های سراسری است که هرسال تعداد بسیاری دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری جذب می‌کند. متقاضیان تحصیل در دانشگاه پیام نور بایستی توجه داشته باشند که ورود به دانشگاه پیام نور از دو طریق با کنکور و بدون کنکور امکان پذیر می‌باشد. این مقاله با عنوان ثبت نام با کنکور دانشگاه پیام نور 1400 برای آن دسته از داوطلبانی که قصد ورود به رشته های با آزمون دانشگاه پیام نور را دارند، ارائه شده است.  برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام دانشگاه پیام نور 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

ثبت نام با کنکور دانشگاه پیام نور 1400

دانشگاه پیام نور جزو دانشگاه های سراسری می‌باشد. این دانشگاه در واحدهای مختلف در سراسر کشور، هرسال رشته هایی را به صورت با آزمون و رشته های دیگری را بصورت بدون آزمون ارائه می‌دهد.

داوطلبانی که قصد ورود به رشته های با آزمون دانشگاه پیام نور را در سال 1400 دارند بایستی توجه داشته باشند که ورود به رشته های با کنکور دانشگاه پیام نور همانطورکه از اسمش مشخص است نیازمند شرکت در کنکور سراسری می‌باشد.

بنابراین داوطلبان رشته های با آزمون دانشگاه پیام نور بایستی برای ورود به این دانشگاه، در تاریخ های اعلام شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنند و نسبت به ثبت نام در کنکور سراسری اقدام کنند.

داوطلبان با توجه به اینکه می خواهند در چه رشته ای وارد دانشگاه پیام نور شوند بایستی زیر گروه کنکور سراسری خود را انتخاب کنند. تمامی مراحل ثبت نام در کنکور سراسری به صورت اینترنتی و از طریق سایت نامبرده انجام می شود.

زمان ثبت نام با کنکور دانشگاه پیام نور 1400

همانطورکه گفتیم داوطلبان رشته های با آزمون دانشگاه پیام نور بایستی برای ورود به رشته های مختلف در این دانشگاه ابتدا در کنکور سراسری شرکت کنند. تمامی متقاضیان می‌توانند از تاریخ  12 بهمن ماه تا تاریخ 18 بهمن ماه 99 نسبت به ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کنند.

چنانچه داوطلبان در این آزمون شرکت کنند، می‌توانند پس از حضور در جلسه و کسب حدنصاب نمره لازم برای انتخاب رشته دانشگاه های سراسری، نسبت به انتخاب کد رشته محل های دانشگاه پیام نور در فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند.

دفترچه ثبت نام با کنکور پیام نور 1400

از آنجایی که راه ورود به رشته های با کنکور دانشگاه های پیام نور، شرکت در کنکور سراسری است، دفترچه های ثبت نام با کنکور پیام نور نیز زیر مجموعه دفترچه های کنکور سراسری خواهد بود.

دفترچه راهنمای ثبت نام در کنکور سراسری

پیش از شروع ثبت نام آزمون سراسری، دفترچه ای با عنوان دفترچه راهنمای کنکور سراسری 1400 منتشر می‌گردد که شامل شرایط و قوانین شرکت در آزمون سراسری می‌باشد که دانشگاه پیام نور نیز زیرمجموعه ای از این دانشگاه ها است.

تاکنون دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری از سوی سازمان سنجش منتشر نگردیده است و در بازه زمانی نزدیک به مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1400 منتشر می‌گردد که به محض فعال شدن لینک مربوط به آن، لینک دانلود آن را در این قسمت از مقاله قرار خواهیم داد.

دفترچه انتخاب رشته با کنکور پیام نور 1400

پس از برگزاری کنکور سراسری، نتایج اولیه منتشر می‌گردد و داوطلبانی که طبق کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری هستند، می‌توانند دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 را در زیرگروهی که امتحان داده اند را دریافت کنند و با مراجعه به بخش دانشگاه های پیام نور، کدرشته محل های موردنظر خود را از این دفترچه استخراج کنند.

تا کنون دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 از سوی سازمان سنجش منتشر نگردیده است و در بازه زمانی نزدیک به مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری منتشر خواهد شد، که به محض فعال شدن لینک مربوط به آن، لینک دانلود آن را در این قسمت از مقاله قرار خواهیم داد.

نحوه ثبت نام با کنکور دانشگاه پیام نور 1400

داوطلبانی که قصد ثبت نام با کنکور پیام نور 1400 را دارند، همانطورکه گفته شد بایستی در کنکور سراسری شرکت کنند، برای این کار کافی است طبق مراحل زیر پیش بروند.

 • مرحله اول: داوطلبان بایستی وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی “ sanjesh.org ” شوند.
 • مرحله دوم: از منوی رنگی سمت راست سایت بر روی گزینه ” سراسری ”  کلیک نمایند.

کنکور-سراسری

 • مرحله سوم: چنانچه در زمان ثبت نام کنکور سراسری قرار داشته باشیم، بایستی بر روی لینک فعال ” ثبت نام آزمون سراسری 1400 ” کلیک نمایند.
 • مرحله چهارم: داوطلبان برای دسترسی به فرم اینترنتی ثبت نام کنکور سراسری ابتدا بایستی کارت اعتباری تهییه نمایند. برای این کار لازم است از منوی سمت راست سایت بر روی گزینه ” خرید سریال ثبت نام ” کلیک کنند.

خرید-کارت-اعتباری

خرید سریال ثبت نام کنکور سراسری

 نکته ای که برای ثبت نام رشته های با کنکور دانشگاه پیام نور بسیار حائز اهمیت است، این است که در این مرحله داوطلبان بایستی ضمن خرید سریال اعتباری مربوط به دانشگاه های سراسری، بایستی یک سریال جداگانه ثبت نام  با کنکور دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی نیز تهیه کنند.

 • مرحله پنجم: در این مرحله بایستی داوطلبان ابتدا “ سریال ثبت نام در گروه آزمایشی ریاضی یا تجربی یا انسانی یا هنر یا زبان در آزمون سراسری سال 1400 ” را به کمک کارت عضو شبکه شتاب رمز دوم دار خریداری کنند و سپس مجدد به این صفحه مراجعه کرده و “ سریال علاقه مندی به گزینش در رشته های پیام نور و غیرانتفاعی آزمون سراسری سال 140 ” را با تکمیل روند پرداخت هزینه خریداری کنند.

لازم است اشاره کنیم که جهت پرداخت هزینه صفحه ای نمایش داده می‌شود که در آن نیاز است اطلاعاتی همچون نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت، شماره تلفن همراه و پست الکترونیکی را وارد شود و پس از انتخاب درگاه پرداخت بر روی گزینه ” تایید و پرداخت ” کلیک شود و سپس به کمک اطلاعات کارت بانکی مبلغ مورد نظر پرداخت گردد.

تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام

 • مرحله ششم: پس از پرداخت هزینه، داوطلبان باید مجدد وارد لینک ثبت نام کنکور سراسری 1400 شده و در صفحه ایحاد شده بر روی گزینه ” تایید و ادامه – گام بعدی ” کلیک نمایند.
 • مرحله هفتم: در این مرحله بایستی پس از انتخاب نظام آموزشی خود ” سریال ثبت نام 12 رقمی دانشگاه های سراسری ” را که پیش تر با پرداخت هزینه خریداری کرده‌ اید را وارد نمایید.
 • مرحله هشتم: در این مرحله نیاز است داوطلبان ” نوع مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ” خود را مشخص کرده و سپس “ کد سوابق تحصیلی دیپلم ” و ” کد دانش آموزی دیپلم ” را وارد کنند.
 • مرحله نهم: پس از درج اطلاعات خواسته شده بر روی گزینه ” بررسی و مشاهده ” باید کلیک شود تا اطلاعات تحصیلی نمایش داده شود که باید با کلیک بر روی گزینه ” تایید ” وارد مرحله بعد شوید.
 • مرحله دهم: پس از بارگذاری عکس پرسنلی داوطلب، فرم ثبت نام نمایش داده می‌شود که  بایستی اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید و از همه مهم تر تیک مربوط به گزینه ” علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی می باشم ” را  حتما فعال کنید تا بتوانید کد رشته محل های دانشگاه های پیام نور را انتخاب نمایید.

تکمیل مراحل ثبت نام 

با کلیک بر روی گزینه تایید ثبت نام داوطلب در کنکور سراسری قطعی خواهد شد که چنانچه تمایی مراحل را به درستی انجام داده باشد سامانه یک کد پیگیری پرداختی در اختیار آنها قرار خواهد داد که لازم است داوطلبان این کد پیگیری ثبت نام را تا انتهای آزمون سراسری نزد خود نگه دارند.

لازم است مجدد تاکید کنیم برای ثبت نام در رشته های با کنکور دانشگاه پیام نور 1400 بایستی سریال ثبت نام مربوط به آن خریداری شده و تیک مربوط به اعلام علاقه مندی در این دانشگاه نیز فعال شود، چرا که در غیر این صورت داوطلب نمی‌تواند در انتخاب رشته دانشگاه پیام نور 1400 شرکت نماید.

شرایط ثبت نام با کنکور دانشگاه پیام نور 1400

داوطلبان برای ثبت نام در رشته های با کنکور پیام نور 1400 بایستی دارای شرایط عمومی و اختصاصی ذکر شده در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 1400 که دانشگاه پیام نور نیز زیر مجموعه ای از آن است، را داشته باشند. شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام با کنکور دانشگاه پیام نور را در ادامه ارائه کرده ایم.

شرایط عمومی

متقاضیان رشته های با کنکور دانشگاه پیام نور 1400 بایستی دارای شرایط عمومی زیر باشند.

 • متقاضیان بایستی به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران معتقد باشند.
 • داوطلبان نباید هیچگونه عناد و دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران باشند و چنانچه‌ سابقه عناد نیز داشته باشند بایستی تغییر نظرشان محرز شود.
 • داوطلبان نباید سابقه عضویت در سازمان های غیر قانونی، فراماسونری و ساواک را داشته باشند.
 • داوطلبان نباید هیچ گونه فساد اخلاقی و یا اعتیاد به مواد مخدر داشته باشند.

شرایط اختصاصی

متقاضیان رشته های با کنکور دانشگاه پیام نور 1400 بایستی دارای شرایط اختصاصی زیر باشند.

 • لازمه ثبت نام در کنکور سراسری 1400 و ورود به دانشگاه های پیام نور داشتن مدرک پیش دانشگاهی نظام آموزشی قدیم، دیپلم نظام جدید یا قدیم و یا مدرک کاردانی می‌باشد.
 • داوطلبانی که تا زمان ثبت نام کنکور سراسری مدرک خود را اخذ نکرده باشند حداکثر تا 1400/6/31 باید مدرک دیپلم خود را دریافت و فارغ التحصیل شوند.
 • درصورتی که داوطلبان در کدرشته محلی از نیمسال دوم تحصیلی یعنی ورودی بهمن ماه پذیرفته شوند، می‌توانند مدرک تحصیلی خود  تا روز 30 بهمن ماه 1400 ارائه دهند.
 • داوطلبان آقا نباید مشکل نظام وظیفه داشته باشند.
 • چنانچه داوطلبان جزو دانشجویان ورودی 99 و قبل از آن هستند و در دانشگاه های سراسری و دوره روزانه در حال تحصیل می‌باشند بایستی  تا تاریخ 25 اسفند ماه 99 از دانشگاه محل تحصیل خود، انصراف دهند.
 • آن دسته از داوطلبان که جزو دانشجویان ورودی 99 دانشگاه های سراسری و روزانه هستند مجاز به ثبت نام در آزمون سراسری 1400 نمی‌باشند.
 • آن دسته از داوطلبانی که جزو دانشجویان دوره های غیر روزانه هستند مجاز به ثبت نام در آزمون سراسری 1400 می‌باشند اما چنانچه در کد رشته محلی پذیرفته شوند بایستی از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهند.

مدارک ثبت نام با کنکور پیام نور 1400

تمامی متقاضیان با کنکور دانشگاه پیام نور 1400 بایستی مدارک لازم برای ثبت نام در کنکور سراسری را نیز آماده کنند که این مدارک و اطلاعات به شرح موارد زیر می‌باشد.

 • شناسنامه و کارت ملی داوطلب
 • شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده
 • فایل اسکن شده عکس پرسنلی داوطلب با اندازه 3×4 یا 4×6، دارای پس زمینه سفید، فرمت jpg، اندازه ای بین 200×300 و 300×400 پیکسل، حداکثر حجم 70 کیلوبایت، بدون حاشیه زائد، کاملا واضح، عاری از هرگونه اثر مهر، منگنه و ترجیحا جدید
 • معدل های کتبی و کل دیپلم
 • کد سوابق تحصیلی دیپلم یا پیش دانشگاهی و کد دانش آموزی
 • کد مربوط به منطقه و کد پستی محل سکونت
 • کد وضعیت نظام وظیفه داوطلبان آقا
 • کد 13 رقمی مربوط به داوطلبان غیر ایرانی
 • کد 12 رقمی مربوط به سهمیه رزمندگان برای داوطلبان با سهمیه رزمندگان

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام دانشگاه پیام نور 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره