تیزهوشان و نمونه دولتیمدارس

مدارک لازم برای ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم ۱۴۰۱- ۱۴۰۲

مدارک لازم برای ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ چیست؟ مدارس نمونه دولتی در مقاطع هفتم و دهم از میان علاقه مندان و دانش آموزان مستعد و با انگیزه اقدام به جذب دانش آموز می‌کند. در سالهای اخیر برای ورود دانش آموزان به مقطع هفتم آزمونی برگزار نمی‌شود و مدیریت این مدارس در دوره اول متوسطه به صورت هیئت امنایی شده است. داوطلبانی که قصد ثبت نام نمونه دولتی را در مقطع هفتم دارند بایستی برخی مدارک را به مدرسه ارائه دهند، که در همین راستا در ادامه این مطلب به ارائه اطلاعاتی پیرامون مدارک لازم برای ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم 1401 – 1402  می‌پردازیم.

 

مدارک لازم برای ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

همانطور که گفتیم در چندین سال اخیر آزمون ورود به مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم برگزار نمی‌شود. در واقع این آزمون حذف گردیده است، اما داوطلبانی که دارای سابقه تحصیلی درخشانی هستند می‌توانند به صورت حضوری به مدرسه نمونه دولتی مدنظرشان مراجعه کنند و نسبت به ثبت نام در این مدارس اقدام کنند.

لازم است مجددا تاکید کنیم که با حذف آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم، معیار پذیرش دانش آموز در این مدارس سوابق تحصیلی آنها می‌باشد. هر مدرسه طبق ظرفیت خود در مقطع هفتم از میان داوطلبانی که دارای معدل بالاتر و سوابق تحصیلی بهتر می‌باشند، اقدام به جذب دانش آموز می‌نماید.

بنابراین طبق توضیحات داده شده، از آنجایی که ثبت نام مدارس نمونه دولتی به صورت حضوری انجام می‌شود، دفترچه ای با عنوان دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم منتشر نمی‌گردد و متقاضیان بایستی جهت اطلاع از مدارک ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم و همینطور زمان ثبت نام به مدرسه مورد نظر مراجعه و مراتب کار را پیگیری نمایند. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

مدارس نمونه دولتی

در سالهای گذشته وزارت آموزش و پرورش برای ورود به مدارس نمونه دولتی در دو مقطع هفتم و دهم آزمونی را تحت عنوان آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم و آزمون نمونه دولتی نهم به دهم برگزار می‌کرد. در چندین سال اخیر با توجه به تغییراتی که در روند برگزاری آزمون نمونه دولتی ایجاد شده است، در نهایت نحوه پذیرش دانش آموز در این مدارس تغییر کرده است. به طوری که برای ورود به مدارس نمونه دولتی در مقطع هفتم، آزمونی برگزار نمی‌شود.

 

بنابراین طبق توضیحات داده شده، داوطلبان برای ورود به مقطع هفتم در مدارس نمونه دولتی، نیازی به شرکت در هیچ آزمونی نخواهند داشت، چرا که مدیریت این مدارس به صورت هیئت امنایی شده و پذیرش داوطلبان براساس سوابق تحصیلی و ارائه مدرک ثبت نام نمونه دولتی ششم به هفتم صورت می‌گیرد.

بنابراین داوطلبانی که قصد دارند در مقطع هفتم در مدارس تیزهوشان منطقه سکونت خود ثبت نام کنند، بایستی با در دست داشتن مدارک لازم به مدرسه نمونه دولتی موردنظرشان مراجعه کنند و نسبت به ثبت نام خود در این مدارس به صورت حضوری اقدام کنند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام نمونه دولتی 1401 – 1402 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره