آزمون های زبانسایر موضوعات

زمان ثبت نام آزمون EPT 99 | جدول زمانبندی آزمون دانشگاه آزاد

مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد هرماه اقدام به برگزاری آزمون EPT می‌نماید. اما زمان ثبت نام و برگزاری آزمون طی ماه های مختلف ثابت نیست. متقاضیان با اطلاع از زمان دقیق برگزاری آزمون‌ها، می‌توانند آزمون متناسب با برنامه مطالعاتی خویش را برگزینند. به جهت اهمیت موضوع، در این مقاله مطالب موردنیاز متقاضیان عنوان می‌گردد. همچنین علاقه مندان می‌توانند از طریق این مقاله از جدول زمان ثبت نام آزمون EPT 99 مطلع شوند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان ثبت نام آزمون EPT می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره ----- تماس بگیرید.

 

زمان ثبت نام آزمون EPT 99

آزمونEPT، تنها برای سنجش سطح زبان دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه آزاد طراحی شده است. EPT از عبارت ENGLISH PROFICIENCY TEST گرفته شده است. ساختار این آزمون بسیار به آزمون تافل شباهت دارد. تنها تفاوت موجود دربین  آزمون EPT و تافل در این است که EPT بخش شنیداری و نگارشی ندارد.

مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد عهده دار برگزاری این آزمون است. با توجه به سطح نیاز موجود در بین جامعه هدف، این مرکز سالانه چندین بار آزمون را برگزار می‌نماید. ثبت نام آزمون از طریق سایت english.iau.ac.ir/ept انجام می‌شود. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

بخوانید: هزینه ثبت نام آزمون EPT 99

زمان ثبت نام آزمون EPT 99 | جدول زمانبندی

شرکت در آزمون EPT محدودیت خاصی ندارد. داوطلبان می‌توانند تا زمان رسیدن به سطح نمره قابل قبول، در این آزمون شرکت کنند. جدول زمانبندی ثبت نام آزمون EPT برای تابستان و پاییز سال 99 بدین شرح است:

جدول-زمانبندی-آزمون-EPT

بودجه بندی سوالات آزمون EPT

در آزمون EPT نمره منفی لحاظ نمی‌شود و در محاسبه نتایج این آزمون نمره منفی برای داوطلبان درنظر گرفته نمی‌شود. بودجه بندی سوالات آزمون عبارت است از:

۱-   بخش واژگان مشتمل بر ۲۵ سؤال تستی

۲-  بخش دستور زبان مشتمل بر ۴۰ سؤال تستی

۳-  بخش درک مطلب از دو قسمت تشکیل می‌شود :

الف) ۲۰ سؤال تستی از خواندن و درک متون

ب) ۱۵ سؤال تستی از درک مطلب متن با کلمات حذف شده (cloze)

بخوانید: نحوه ثبت نام آزمون EPT 99

منابع آزمون EPT

اطلاع از منابع در هر آزمونی می‌تواند زمینه ساز موفقیت داوطلبان گردد. منابع اعلامی آزمون EPT عبارتند از:

منابع-EPT

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان ثبت نام آزمون EPT می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره ----- تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا