آزمون های زبانسایر موضوعات

زمان ثبت نام آزمون EPT 1400

زمان ثبت نام آزمون EPT 1400 هر ساله توسط دانشگاه آزاد اعلام می شود. مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد نیر برای دانشجویان دانشگاه آزاد که فاقد مدرک زبان انگلیسی هستند، آزمون EPT را برگزار می کند. تمامی داوطلبانی که در مقطع دکتری در حال تحصیل هستند و قصد ثبت نام در آزمون زبان انگلیسی و دریافت مدرک معتبر را دارند، می توانند با اطلاع از تاریخ نام نویسی آزمون EPT در سال 1400، نسبت به ثبت نام به موقع در این آزمون اقدام کنند. البته لازم است اشاره کنیم که این آزمون طی چند دوره از سال برگزار می شود. در ادامه اطلاعاتی پیرامون زمان ثبت نام EPT سال ۱۴۰۰ ارائه کرده ایم.

 

زمان ثبت نام آزمون EPT 1400

آزمون EPT توسط مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد در طول یک سال در چندین دوره برگزار می شود. تمامی داوطلبان که خود جزو دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه آزاد هستند، می توانند در این آزمون نام نویسی و شرکت کنند. زمان ثبت نام آزمون EPT1400 به شرح جدول زیر می باشد:

زمان ثبت نام آزمون EPT دوره دی ماه در تاریخ 8 الی 19 آذر ماه 1400 می باشد و این آزمون در 3 دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

دانشگاه آزاد  تاریخ ثبت نام و برگزاری یک دوره از آزمون زبان انگلیسی EPT در سامانه نامبرده مشخص می کند. داوطلبان می توانند با اطلاع از زمان ثبت نام نسبت به ثبت نام در تاریخ و دوره مدنظر خود اقدام کنند. چنانچه متقاضیان از ثبت نام در یک دوره جا بمانند بایستی منتظر اعلام زمان ثبت نام دوره بعد باشند.

نوع آزمون شروع ثبت نام  پایان ثبت نام تاریخ برگزاری 
زبان انگلیسی EPT 29 اردیبهشت 1400 7 خرداد 1400 21 خرداد 1400
زبان انگلیسی EPT و عربی 14 تیر 1400 21 تیر 1400 15 مرداد 1400
زبان انگلیسی 8 آذر 1400 19 آذر 1400 3 دی ماه 1400

 

سوالات و منابع آزمون EPT

منابع آزمون EPT تقریبا مشابه با آزمون TOFEL می باشد و داوطلبان با مطالعه منابع تافل می توانند نمره قبولی لازم را کسب کنند. 

✅ 504 Essential Words

✅ Words You Need to Know 1100

✅ Barron’s Essential Words for TOEFL

✅ Longman Preparation for the TOEFL (The Paper – based)

✅ TOEFL Reading Flash (2001)

تعداد سوالات آزمون ای پی تی 100 سوال می باشد و داوطلبان برای پاسخگویی سوالات این آزمون 140 دقیقه زمان خواهند داشت. بخش بندی سوالات آزمون EPT به صورت زیر می باشد.

عنوان تعداد سوالات
واژگان 25 سوال تستی
دستور زبان 40 سوال تستی
خواندن و درک متون 20 سوال تستی
درک مطلب متن با کلمات حذف شده (cloze) 15 سوال تستی.

 

نحوه ثبت نام آزمون EPT1400

داوطلبان در زمان ثبت نام EPT 1400 باید به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی english.iau.ac.ir مراجعه کرده و مراحل ثبت نام و پرداخت هزینه نام نویسی را تکمیل و در نهایت با ارسال ایمیل دارای شناسه پرداخت به ایمیل وارد شده در هنگام نام نویسی نام نویسی شما تکیمل خواهد شد. در ادامه مراحل کلی و نحوه ثبت نام آزمون EPT 1400 را قرار داده ایم.

✅ مراجعه به سایت آزمون EPT دانشگاه آزاد

✅ ورود به بخش ثبت نام

✅ تکمیل مراحل ثبت نام

✅ پرداخت هزینه ثبت نام 

✅ دریافت ایمیل حاوی شناسه پرداخت

 

مشاوره ثبت نام آزمون EPT 1400

داوطلبانی که در آزمون زبان انگلیسی سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد ثبت نام و شرکت می کنند، بایستی چند روز قبل از برگزاری آزمون به سامانه آزمون EPT مراجعه کنند و کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند تا بدون وجود مشکلی وارد جلسه شده و آزمون خود را پشت سر بگذارند.

 شما متقاضیان گرامی برای دریافت کارت ورود به جلسه خود به اطلاعاتی شامل شماره پرونده نیاز دارید که اگر آن را گم و یا فراموش کرده اید، می توانید با مشاوران مرکز دانتل تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن اطلاعات شما را بازبابی و در اختیار شما داوطلبین گرامی قرار دهند و یا از طریق تلفن گویا 0214743 نسبت به بازیابی آن اقدام کنید.

چنانچه پیرامون زمان ثبت نام آزمون EPT سال 1400 سوالی دارید، می توانید از طریق تماس با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل پاسخ سوال خود را دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آزمون EPT 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

زمان ثبت نام آزمون EPT در سال ۱۴۰۰ در چه تاریخی می باشد؟

در متن مقاله جدول زمانبندی نام نویسی آزمون EPT را قرار داده ایم.

چه کسانی در تاریخ ثبت نام آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی EPT، مجاز به ثبت نام و شرکت در این جلسه آزمون هستند؟

داوطلبانی که جزو دانشجویان دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی می باشند، مجاز به شرکت در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی EPT برگزار شده توسط سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد می باشند.

آیا هر داوطلب فقط مجاز به شرکت در یک دوره از آزمون EPT می باشد؟

خیر، متقاضیان می توانند در صورت عدم کسب قبولی در یک دوره از آزمون EPT در دوره بعدی شرکت کنند و محدودیتی در این مورد وجود ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره