دکتریانتخاب رشته و مصاحبه آزمون دکتری

اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری 1400

کانال تلگرام تحصیلی     

اعلام نتایج انتخاب رشته در پروسه گزینش دانشجو مقطع دکتری را می‌توان مرحله نیمه نهایی نامید. پذیرفته شدگان این مرحله کسانی هستند که حد نصاب نمره علمی لازم برای یکی از انتخاب های خود کسب نموده اند. قبولی در این مرحله به معنی دعوت به مصاحبه است. اطلاعات تکمیلی در رابطه با اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون سراسری دکتری 1400 و زمان و نحوه مشاهده دعوت مصاحبه در ادامه ارائه می‌شود.

 

اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری 1400

اعلام نتیجه کنکور دکتری طی سه مرحله صورت می‌گیرد.‌ در مرحله اول کارنامه اولیه برای شرکت کنندگان در آزمون صادر می‌شود. آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، در این مرحله فرم انتخاب رشته را تکمیل می‌نمایند. سازمان سنجش پس از بررسی فرم های ارسالی، نتیجه انتخاب رشته را اعلام می‌کند. داوطلبانی که حد نصاب نمره علمی لازم برای رشته های انتخابی خود را کسب کرده باشند، باید در جلسه مصاحبه حاضر شوند. مصاحبه هر دانشگاه به صورت اختصاصی برگزار می‌شود. چنانچه داوطلبی در چند انتخاب خود دعوت به مصاحبه شده باشد، باید در جلسات مستقلی برای هر یک شرکت کنند.

 

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری 1400

زمان اعلام جواب انتخاب رشته آزمون سراسری دکتری 1400 وابسته به زمان انتشار کارنامه اولیه است. اعلام نتیجه انتخاب رشته با در تاریخ 20 اردیبهشت ماه در بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت. داوطلبان از امروز می توانند نتیجه انتخاب رشته خود را در مشاهده کنند.

نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 در 28 اردیبهشت 1400 منتشر و بر روی سایت سنجش قرار گرفت 

 

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری

اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری از طریق سایت سازمان سنجش صورت می‌گیرد.

  • داوطلبان باید به آدرس sanjesh.org مراجعه نمایند.

دکتری تخصصی

  • بر روی لینک ” کارنامه انتخاب رشته کنندگان آزمون دکتری سال 1400 ” کلیک کنید.

  • داوطلبان جهت مشاهده نتايج خود مي‌توانند از يكي از دو روش مشخص شده در تصویر زیر استفاده كنند.

روش مشاهده نتایج دکتری

در روش اول جستجو براساس شماره داوطلبی و در روش دوم براساس شماره پرونده است.

  • با وارد کردن اطلاعات فوق، کارنامه در دسترس داوطلب قرار می‌گیرد.

کارنامه-دکتری-انتخاب-رشته

 

تکمیل فرم صلاحیت عمومی

داوطلبانی که دعوت به مصاحبه شده اند، باید جهت  تکمیل فرم بررسی صلاحیت‌های عمومی از طریق سایت سازمان سنجش اقدام نمایند. متقاضیان باید از طریق لینک مربوطه و پرداخت مبلغ ذکر شده بصورت اینترنتی، فرم بررسی صلاحیت عمومی را تکمیل نمایند.  دراین مرحله یک کد پیگیری دراختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. بدیهی است عدم تکمیل فرم بررسی صلاحیت‌های عمومی باعث حذف داوطلب از گزینش نهایی خواهد شد.

 

مرحله بعد از انتخاب رشته آزمون دکتری 1400

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته، مدعوین به مصاحبه باید در این جلسه حاضر شوند. داوطلبان باید فرم صلاحیت عمومی را تکمیل نموده و هزینه مربوطه را پرداخت نمایند. هر دانشگاه به صورت مستقل اقدام به برگزاری مصاحبه می‌نمایند. لذا داوطلبان باید با مراجعه به سایت دانشگاه مربوطه، ادامه پروسه را پیگیری نمایند. مدعوین باید مدارک زیر را همراه خود در جلسه مصاحبه داشته باشند. دراصل مدرک کارشناسی ارشد + ریز نمرات. برای بهره مندی از مشاوره تخصصی در زمینه مصاحبه آزمون دکتری با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل در تماس باشید.

  1. اصل مدرک کارشناسی + ریز نمرات.
  2. اصل شناسنامه و یا کارت ملی
  3. اصل گواهی دال بر عضویت هیات علمی «رسمی- قطعی» و یا «رسمی- آزمایشی» دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی
  4. مستندات سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی و تحقیقاتی.
  5. فیش واریزی هزینه مصاحبه
  6. سایر مدارک و مستنداتی که هر دانشگاه‌ اعلام می‌کند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مصاحبه آزمون دکتری 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره