دکتریانتخاب رشته و مصاحبه آزمون دکتری

زمان اعلام نتایج نهایی دکتری ۱۴۰۱

کانال تلگرام تحصیلی     

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری ۱۴۰۱ سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد، دسته ای از متقاضیان آزمون دکتری که در مرحله مصاحبه این آزمون حضور داشته اند، می توانند با مراجعه به سایت “ sanjesh.org ” از نتایج نهایی این آزمون مطلع شوند. در ادامه این مطلب راهنمای کاملی از زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری 1401 و نحوه دریافت آن ارائه کرده ایم.

 

زمان اعلام نتایج نهایی دکتری ۱۴۰۱

نتایج نهایی آزمون دکتری 1400 در تاریخ 24 مرداد ماه اعلام شد. هر داوطلبی که در زمانبندی های مربوط به رشته و دانشگاه انتخابی اش در این مرحله از گزینش آزمون دکتری شرکت کرده است، می تواند برای دریافت نتیجه نهایی آزمون دکتری و اطلاع از پذیرش و یا عدم پذیرش در کد رشته محل مورد نظر خود به سایت سازمان سنجش با آدرس الکترونیکی ” sanjesh.org ” مراجعه کند.

تا کنون زمان دقیق نتایج آزمون دکتری ۱۴۰۱ اعلام نشده است

لازم است اشاره کنیم که پس از چند روز از اعلام نتیجه  نهایی آزمون دکتری، برای هر داوطلب یک کارنامه با عنوان کارنامه نهایی منتشر می گردد که وضعیت داوطلب را در هر کدام از کد رشته محل های انتخابیش نشان می دهد و در واقع رتبه او را با رتبه آخرین فرد قبولی مقایسه می کند.

داوطلبانی که پس از اعلام جواب نهایی آزمون دکتری به نتیجه بدست آمده اعتراض دارند، می توانند به کمک کارنامه سبز خود در سایت سازمان سنجش اعتراض خود را ثبت کنند.

 

نحوه دریافت نتایج نهایی آزمون دکتری ۱۴۰۱

به منظور راهنمایی داوطلبان آزمون دکتری، در ادامه نحوه دریافت نتیجه  نهایی آزمون دکتری را به صورت گام به گام قرار داده ایم.

1️⃣  به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنند.

2️⃣ پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش، بر روی گزینه ” دکتری تخصصی ” از منوی رنگی سمت راست کلیک کنید.

دکتری تخصصی

3️⃣ بر روی لینک فعال ” اعلام نتایج نهایی آزمون دوره دکتری سال ۱۴۰۱ ” کلیک نمایید.

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری

4️⃣ در این مرحله لازم است در یکی از سه کادر نمایش داده شده، برخی از اطلاعات شناسنامه ای و ثبت نامی خود را به همراه عبارت امنیتی وارد نمایید.

         روش اول: وارد کردن شماره داوطلبی و شماره شناسنامه

         روش دوم: وارد کردن شماره پرونده و شماره شناسنامه

         روش سوم: وارد کردن شماره پرونده و شماره داوطلبی

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری

5️⃣ پس از وارد کردن اطلاعات فوق و کلیک بر روی گزینه “مشاهده نتیجه”، نتیجه نهایی آزمون دکتری برای داوطلب نمایش خواهد شد. 

 

مشاوره زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری ۱۴۰۱

پس از اعلام نتیجه  نهایی آزمون دکتری، به دلایل مختلفی در برخی دانشگاه ها و برخی رشته ها ظرفیت خالی وجود دارد، در سال های گذشته این ظرفیت های خالی از طریق برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت، با داوطلبانی که موفق به قبولی در هیچ کد رشته محلی نشده بودند تکمیل می شد.

اما در سال گذشته با توجه به مصوبه شورای سنجش و پذیرش، این مرحله حذف شده است. چنانچه این مرحله در سال جاری برگزار گردد از سوی سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

شما عزیزان می توانید در صورتی که اعلام نتیجه  نهایی آزمون دکتری و یا برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت این آزمون سوالی داشتید، از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مشاوران مجموعه دانتل  استفاده کنید و در کم ترین زمان و با کم ترین هزینه پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

زمان اعلام نتیجه نهایی آزمون دکتری، چه تاریخی می باشد؟

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری ۱۴۰۱ معمولا در اواخر مرداد ماه خواهد بود.

داوطلبان در زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری ۱۴۰۱ چگونه می توانند نسبت به دریافت نتایج خود اقدام کنند؟

در متن مقاله فوق به نحوه دریافت نتایج از طریق آن اشاره کرده ایم.

آیا پس از اعلام نتیجه نهایی آزمون دکتری، داوطلبان مجاز به ثبت درخواست اعتراض به نتیجه بدست آمده می باشند؟

بله، داوطلبی که پس از اعلام نتیجه نهایی آزمون دکتری به نتیجه بدست آمده اعتراض دارد، می تواند به سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش مراجعه کند و درخواست خود را ثبت نماید.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره