دکتریثبت نام آزمون دکتری

دفترچه ثبت نام دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۱

دفترچه ثبت نام دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۱ در قالب یک دفترچه برای تمامی دوره های روزانه و شهریه پرداز دانشگاه های سراسری و آزاد از سوی سایت sanjeshp.ir منتشر می گردد. مسئولیت برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت بر عهده مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور می باشد که همزمان با شروع مهلت نام نویسی در این آزمون لینک دانلود دفترچه را نیز در اختیار داوطلبان قرار می دهد تا برای اطلاع از جزییات برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت نسبت به مطالعه آن اقدام کنند. در ادامه این مطلب اطلاعات کاملی از دفترچه ثبت نام دکتری وزارت بهداشت 1401 ارائه کرده ایم.

 

دفترچه ثبت نام دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۱

دفترچه ثبت نام آزمون دکتري وزارت بهداشت ۱۴۰۱ به صورت همزمان و یا چند روز قبل از شروع مهلت نام نویسی در این آزمون از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور منتشر خواهد شد. تاکنون مرکز سنجش پزشکی زمان ثبت نام دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۱ و همینطور انتشار دفترچه راهنما را مشخص نکرده است، اما پیش بینی می شود که این دفترچه طبق روال سال های گذشته در  اواسط اسفند ماه منتشر شود.

تا کنون دفترچه ثبت نام دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۱ منتشر نشده است.

چنانچه دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۱ منتشر شود، متقاضیان یک هفته مهلت دارند تا ضمن مطالعه کامل دفترچه و اطلاع از شرایط ثبت نام دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۱ جهت پرداخت هزینه و تکمیل مراحل نام نویسی اقدام کنند. هر داوطلب مجاز است مطابق عنوان رشته کارشناسی ارشد خود، حداکثر در دو مجموعه رشته ای که تاریخ برگزاری آن ها باهم متفاوت می باشد، شرکت نماید.

 

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۱

همانطور که گفتیم تمامی علاقه مندان به تحصیل در دوره های روزانه و شهریه پرداز دانشگاه های سراسری و آزاد بایستی که یک دفترچه که از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر می شود را دریافت و مطالعه کنند. تاکنون که در مهلت ثبت نام این آزمون قرار نداریم، لینک دریافت آن در سایت sanjeshp.ir فعال نیست و اطلاعیه ای هم پیرامون آن منتشر نشده است.

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۱ 

 به محض انتشار لینک دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401 مطلب را بروزرسانی کرده و لینک دانلود آن را قرار خواهیم داد.

 

جزئیات دفترچه دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۱

یکی از مواردی که ما مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل بر آن تاکید داریم این است حتما دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتري وزارت بهداشت ۱۴۰۱ مطالعه شود و دلیل این تاکید اطلاع از مندرجات مهم این دفترچه می باشد. مهم ترین مواردی که در دفترچه نامبرده درج شده است، به شرح موارد زیر است :

✅ شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام

✅ سهمیه های موثر در آزمون دکتری 

✅ مدارک مورد نیاز 

✅ زمان بندی مربوط به ثبت نام و برگزاری مراحل مختلف این آزمون

✅ شرایط خاص پذیرش در برخی رشته ها و دانشگاه ها

✅ اطلاعات مربوط به گواهی مدارک زبان انگلیسی

✅ منابع آزمون

✅ فرم پیش نویس ثبت نام

 

شرایط اختصاصی ثبت نام 

❌ داوطلبان باید دارای دانشنامه كارشناسی ارشد در رشته های مرتبط و یا دکتری حرفه ای در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی و علوم آزمایشگاهی باشند.

❌ دسته ای از داوطلبان که جزو دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ارشد هستند، بایستی گواهی فارغ التحصیلی خود را حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1401 دریافت کنند، در غیر اینصورت در صورت قبولی نیز قبولی آن ها لغو خواهد شد.

❌ ارائه پایان نامه کارشناسی ارشد در زمان شرکت در مصاحبه دکتری وزارت بهداشت الزامی است.

❌ داوطلبان آزمون دکتری پروهشی بایستی دارای دو مقاله تحقیق اصیل که در مجلات علمی و پژوهشی معتبر منتشر و نمایه شده باشد، باشند.

❌ داوطلبان نباید در حال تحصیل در دوره های دکتری تخصصی (Ph.D)  و دستیاری تخصصی در کلیه مؤسسات آموزشی و تحقیقاتی کشور باشند.

❌ داشتن مدارک زبان انگلیسی برای شرکت در و ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401 نیاز نیست اما دارای امتیاز مثبت در مرحله مصاحبه خواهد بود.

 

مقرارت وظیفه عمومی 

? داوطلبان بایستی دارای کارت پایان خدمت هوشمند و یا كارت معافیت دائم هوشمند (كفالت، پزشکی، ایثارگران و موارد خاص) باشند.

? دسته ای از داوطلبان که دانشجوی سال آخر مقطع دکتري عمومی می باشند بایستی كه تا تاریخ 31 شهریور 1401 مطابق سنوات مجاز فارغ التحصیل شوند.

? داوطلبانی که دارای برگه معافیت موقت بدون غیبت (پزشکی، كفالت و …) هستند، تا اتمام مدت اعتبار آن مجاز به ثبت نام در این آزمون می باشند.

? کارکنان وظیفه که جزو سربازان حین خدمت می باشند، در صورتی که دارای مدرک دکتری عمومی بوده و فاقد غیبت اولیه نیز باشند، مجاز به شرکت در آزمون دکتری وزارت بهداشت خواهند بود.

بهتر است اگر دارای شرایط خاصی هستید برای اطلاع از مقررات نظام وظیفه عمومی مربوط به آن به دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۱ مراجعه نمایید و یا با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس بگیرید.

 

شرایط مشمولین طرح نیروی انسانی 

آن دسته از داوطلبان که در زمان انجام طرح نیروی انسانی، در آزمون دکتري وزارت بهداشت شرکت کرده و موفق به کسب قبولی می شوند، می توانند برای توقف طرح اقدام کنند و وارد دانشگاه شده و ادامه تحصیل دهند.

 

مشاوره ثبت نام دکتري رشته های علوم پزشکی ۱۴۰۱

بخش شرایط ثبت نام آزمون دکتري وزارت بهداشت در دفترچه از مهم ترین مندرجات آن می باشد که مطالعه آن ها نیازمند صرف وقت و دقت است. علاقه مندان در قدم اول بایستی با بررسی شرایط متوجه شوند که آیا واجدالشرایط می باشد یا خیر و سپس اقدام نماید. بنابراین مطالعه بند های مختلف دفترچه از اهیمت بالایی برخوردار است.

شما عزیزان اگر دارای شرایط خاصی هستید و پیرامون ثبت نام در آزمون دکتری وزارت بهداشت سوالی دارید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصلیی دانتل تماس گرفته و از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی این مرکز استفاده کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه دفترچه ثبت نام دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

دفترچه ثبت نام دکتري وزارت بهداشت ۱۴۰۱ چه زمانی منتشر می گردد؟

تاکنون زمان انتشار دفترچه‌ی ثبت نام دکتري وزارت بهداشت 1401 مشخص نمی باشد، اما احتمالا همانند سال های گذشته  در اواسط اسفند ماه  منتشر گردد.

دفترچه‌ ثبت نام دکتري وزارت بهداشت 1401 از طریق کدام سایت منتشر می شود؟

دفترچه‌ی ثبت نام دکتري وزارت بهداشت 1401 از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور با آدرس الکترونیکی “sanjeshp.ir ” منتشر می گردد.

جزئیات دفترچه ثبت نام آزمون دکتري وزارت بهداشت 1401 شامل چه مواردی است؟

از مهم ترین جزئیات دفترچه‌ی ثبت نام آزمون دکتري وزارت بهداشت 1401  می توان به شرایط عمومی و اختصاصی، ضوابط مربوط به نظام وظیفه، سهمیه ها، شرایط خاص برخی رشته ها و دانشگاه های مختلف، شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد، زمان برگزاری آزمون و … اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره