کنکور سراسریثبت نام کنکور سراسری

ویرایش معدل کنکور سراسری ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

ویرایش معدل کنکور سراسری ۱۴۰۳ از طریق سایت سازمان سنجش و در بازه‌های زمانی ثبت‌نام، امکان پذیر خواهد بود. از اطلاعات مهمی که متقاضیان باید در فرم ثبت نام کنکور سراسری خود وارد کنند، معدل می باشد. صحت نمره وارد شده در این بند از فرم انتخاب رشته بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل در صورت درج معدل اشتباه در زمان تکمیل فرم ثبت نام، داوطلب باید اقدام به اصلاح و ویرایش آن نماید. در ادامه این مقاله از سایت دانتل همراه ما باشید تا با زمان و نحوه ویرایش معدل ثبت نام کنکور سراسری 1403 آشنا شویم.

 

ویرایش معدل کنکور سراسری ۱۴۰۳

در هنگام ثبت نام کنکور سراسری، داوطلبان اطلاعات شناسنامه ای و تحصیلی خود را در فرم ثبت نام وارد می کنند؛ یکی از مهم ترین و در عین حال حساس ترین نمرانی که باید توسط داوطلب در فرم ثبت نام تکمیل گردد، بند مرتبط با معدل داوطلب می باشد. بنابراین تمامی شرکت کنندگان در کنکور سراسری، حتما باید معدل دیپلم خود را بدون هیچ تغییری در این فرم وارد نمایند. در صورت اشتباه وارد کرده باید ویرایش معدل کنکور سراسری را انجام دهند.

در نظر داشته باشید که معدل کنکور برای داوطلبانی که دیپلم خود را بعد از سال 84 و مدرک پیش دانشگاهی خود را بعد از سال 91 دریافت کرده اند، به میزان 40 درصد در نتایج نهایی این آزمون تاثیر مثبت دارد. تاثیر مثبت معدل در کنکور سراسری، نشان دهنده اهمیت صحت معدل وارده است.

در برخی موارد ممکن است که داوطلبان معدل کنکور خود را به اشتباه وارد کنند. پس اتمام مهلت ثبت نام کنکور سراسری متوجه این موضوع شوند. در چنین شرایطی متقاضیان مجاز هستند جهت ویرایش معدل ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ خود اقدام نمایند.

 

زمان ویرایش معدل کنکور 1403

در برخی موارد متقاضیان به اشتباه و به دلایل مختلفی برخی اطلاعات مانند معدل کنکور را در فرم ثبت‌نام به اشتباه وارد کنند. 

یکی از موضوعاتی که سازمان سنجش بر روی آن تاکید دارد، وارد کردن اصلاعات صحیح به خصوص معدل کنکور می باشد. بنابراین لازم است که متقاضیان در هر مرحله ای از کنکور سراسری که متوجه شدند اطلاعات خود را اشتباه وارد کرده اند، جهت اصلاح آن اقدام نمایند. امکان اصلاح و ویرایش معدل کنکور ۱۴۰۳ در سه بازه زمانی که در ادامه به آن ها پرداخته‌ایم وجود دارد:

بخوانید: راهنما جامع ثبت نام آزمون سراسری

 

زمان ثبت نام کنکور 

جهت ثبت نام در کنکور سراسری، سازمان سنجش آموزش کشور یک مهلت یک هفته ای تا ده روزه را در نظر می گیرد که از قبل به تمامی شرکت کنندگان اطلاع رسانی می شود. افرادی که طی این ده روز مهلت معین برای ثبت‌نام سراسری متوجه درج اشتباه معدل کنکور خود شوند. می‌توانند برای ویرایش معدل کنکور از طریق سایت سنجش اقدام نمایند.

نوبت کنکور زمان ثبت نام کنکور
نوبت اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ 21 تا 27 آبان ماه 1402
نوبت دوم تیر ماه ۱۴۰۳ 7 تا 12 فروردین ماه 1403

 

زمان مهلت مجدد ثبت نام کنکور

دومین زمانی که می‌توان برای ویرایش معدل کنکور سراسری 1403 اقدام نمود. در زمان فرصت مجددی است که برای ثبت نام در این آزمون اعلام می شود. بازه زمانی در نظر گرفته شده به عنوان فرصت مجدد ثبت نام در کنکور سراسری، می‌باشد. طی آن متقاضیان می‌توانند نسبت به یا اصلاح معدل کنکور سراسری خود اقدام نمایند.

 

زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور

آخرین بازه زمانی که داوطلبان کنکور سراسری در آن مجاز به اصلاح معدل کنکور خود می باشند، در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور می باشد. متقاضیان می توانند در زمان دریافت کارت ورود به جلسه از طریق سایت سازمان سنجش پیش از برگزاری آزمون، مراحل ویرایش معدل سنجش را انجام دهند.

کارت ورود به جلسه معمولا پنج روز پیش از برگزاری آزمون منتشر و در دسترس داوطلبان قرار می گیرد. داوطلبان در زمان دریافت این کارت چنانچه اطلاعات معدل ثبت نام کنکور دارای مغایرت می باشد می توانند در قسمت ویرایش اطلاعات خود را معدل را ویرایش نمایند.

نوبت کنکور زمان برگزاری آزمون
نوبت اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ 6 و 7 اردیبهشت 1403
نوبت دوم تیر ماه ۱۴۰۳ 7 و 8 تیر 1403

 

زمان انتخاب رشته

ویرایش معدل ثبت نام کنکور در زمان انتخاب رشته آخرین فرصت داوطلبان جهت تصحیح اطلاعات تحصیلی خود می باشد. چنانچه داوطلبان در مهلت های قبلی معدل خود را ویرایش ننموده و یا معدل آن ها تغییر یافته است، (به دلیل ترمیم معدل یا دانش آموزان پایه دوازدهم) سازمان سنجش یک فرصت دیگر در اختیار این داوطلبان قرار داده است که می توانند پیش از انتخاب رشته ویرایش معدل ثبت نام کنکور سراسری 1403 را انجام دهند.

زمان انتخاب رشته در سال گذشته با تاخیر در ۳۱ مرداد ماه انجام گرفت. چنانچه در سال جاری تاخیر نداشته باشد پیش بینی می شود در اواسط مرداد ماه ۱۴۰۳ انتخاب رشته کنکور انجام گیرد.

جهت عضویت در کانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار بر روی تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در قسمت سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید.

 

نحوه ویرایش معدل ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳

صحت اطلاعات وارد شده در فرم ثبت نام کنکور سراسری، برای سازمان سنجش آموزش کشور بسیار حائز اهمیت است. بنابراین متقاضیان حتما باید در زمان تکمیل فرم ثبت نام کنکور، توجه داشته باشند که اطلاعات خود را به درستی در این سامانه وارد کنند.

در صورتی که شخصی در هنگام ثبت نام در کنکور سراسری، معدل خود را به اشتباه وارد کند. می تواند در بازه‌های زمانی که پیش تر به آن ها اشاره کردیم، به سایت سنجش مراجعه و مراحل اصلاح معدل خود را انجام دهد. در ادامه به منظور راهنمایی شما عزیزان، مراحل ویرایش معدل کنکور سراسری را آورده ایم:

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org ” مراجعه کنید.

ویرایش معدل کنکور

2️⃣ از طریق منوی سمت راست بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

ویرایش معدل کنکور

3️⃣ بر روی لینک فعال ” ثبت نام آزمون سراسری سال 1403 (نوبت اول اردیبهشت ماه) ” کلیک کنید.

ویرایش

4️⃣ به سامانه ثبت نام کنکور سراسری و ویرایش معدل ثبت نام کنکور سراسری 1403 وارد شوید. (در نظر داشته باشید این لینک در یکی از سه بازه زمانی گفته شده، در سایت سنجش فعال خواهد بود.)

5️⃣ جهت ویرایش معدل ثبت نام کنکور در مهلت نام نویسی خود ابتدا از طریق کد ملی و رمز عبور وارد سایت سنجش شوید.

وارد بخش “ویرایش اطلاعات ” شوید و پس از ویرایش معدل کنکور وارد شده در فرم، اطلاعات خود را ثبت کنید.

 

مشاوره ویرایش معدل کنکور سراسری ۱۴۰۳

یکی از مشکلات رایج داوطلبان کنکور سراسری، اشتباه وارد کردن اطلاعات ثبت نامی شان می باشد که بدیهی است که مشکلات بسیاری را برای آن ها ایجاد می کند.

بسیاری از داوطلبان به دلیل مختلفی ممکن است اطلاعات ثبت نامی خود را در فرم ثبت نام کنکور سراسری، اشتباه وارد کنند. در چنین صورتی اگر اقدام به اصلاح و ویرایش معدل کنکور سراسری خود نکنند. حتی در صورت پذیرفته شدن در دانشگاه، قبولی آنها لغو خواهد شد.

به همین دلیل است که توصیه می شود پیش از اتمام مراحل ثبت نام، چندین بار فرم ثبت نام بررسی شود تا در صورتی که حداقل یک اشتباه در فرم ثبت نام کنکور سراسری ایجاد شد، بتوانند آن را ویرایش نمایند. یکی از این موارد مهم که صحت آن بسیار مهم است، معدل کنکور سراسری می باشد که لازم است چندین بار بررسی گردد. در صورتی که داوطلبی عمدا یا سهوا معدل خود را در فرم ثبت نام کنکور سراسری، به اشتباه وارد کند؛ در هر مرحله ای که باشد ثبت نام او توسط سازمان سنجش آموزش کشور، لغو می گردد.

در صورتی که در زمینه ویرایش معدل ثبت نام کنکور ابهاماتی برایتان وجود دارد و نیازمند راهنمایی بیشتری هستید، می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل استفاده کنید و پاسخ سوالات خود را از کارشناسان مجرب این مرکز دریافت نمایید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ویرایش معدل کنکور سراسری ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

 1. متقاضیان چه زمانی می توانند جهت ویرایش معدل کنکور سراسری 1403 اقدام کنند؟

  اصلاح معدل آزمون سراسری در زمان ثبت نام، در فرصت مجدد ثبت نام، در زمان دریافت کارت ورود به جلسه انجام می شود.

 2. آیا برای ویرایش معدل ثبت نام کنکور به اطلاعات خاصی نیاز است؟

  بله، متقاضیان باید برای ورود به سامانه شماره پرونده و شماره داوطلبی خود را وارد کنند.

 3. نحوه ویرایش اطلاعات کنکور سراسری چگونه است؟

  در متن مقاله فوق نحوه ویرایش معدل را از طریق سایت سازمان سنجش به طور کامل توضیح داده ایم.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫4 دیدگاه ها

 1. با سلام
  خواهر من پشت کنکور بود اما امسال نوبت دوم در تیر ماه امتحان ازمون سراسری داد متاسفانه معدلش را در زمان کارت ورود ب جلسه اشتباه وارد کرده ام ایا در زمان انتخاب رشته امکان اصلاح معدل وجود دارد؟؟؟؟؟؟

  1. سلام در سال گذشته داوطلبان در زمان انتخاب رشته امکان ویرایش معدل را داشتند. در صورتی این رویه ادامه خواهد داشت امسال نیز احتمالا داوطلبان امکان ویرایش معدل کنکور را داشته باشند.

 2. با سلام
  من کنکور دی و تیر را شرکت کردم
  اما معادلم رو ویرایش نکردم
  اما وقتی که انتخاب رشته کردم قبل از اون بخشی بود که معدل کتبی دیپلم و معدل رو نوشته بود من اونجا واردش کردم مشکلی پیش نمیاد

 3. سلام من وقتی انتخاب رشته میکردم معدل دیبلم و معدل کل و نداشتم به خاطر همین همون معدلی که موقع ثبت نام کنکور وراد کرده بودم رو تایید کردم وامروز که معدل دیبلم به دستم رسیده متاسفانه۴نمره اختلاف داشته با معدلی که من تایید کردم الان باید چی کار کنم خیلی نگرانم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره