آزمون های زبانسایر موضوعات

ثبت نام امریه سربازی

کانال تلگرام تحصیلی     

امریه سربازی یک روش برای گذراندن خدمت سربازی است که مشمولان می توانند با توجه به شرایط خود نسبت به دریافت آن اقدام نمایند. سربازانی که در امریه مشغول به گذراندن خدمت می شوند، از انجام کارهای سخت نظامی معاف هستند و شرایط ساده تری به مشابه یک کارمند در سربا‌زی خواهند داشت. برای دریافت امریه‌سربازی شرایط و ضوابطی وجود دارد که مشمولان باید از آن ها آگاه باشند. در این مطلب به بررسی کامل ثبت نام امریه سربازی خواهیم پرداخت. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران مجموعه دانتل کو تماس بگیرید. 

 

ثبت نام امریه سربازی

تمامی مردان پس از سن ۱۸ سالگی مشمول خدمت سربازی می شوند و باید برای انجام خدمت اقدام نمایند. مشمولانی که ادامه تحصیل می دهند و وارد دانشگاه می شوند، به صورت موقت از خدمت معاف هستند. پس از هر مقطع نیز فرد باید با ورود به مقطع جدید معافیت خود را تمدید کرده و یا خدمت سربازی را بگذراند.

برای خدمت سربازی ارگان های مختلفی وجود دارد و مشمولان می توانند به طرق مختلف خدمت خود را بگذرانند. یکی از این روش ها ثبت نام امریه سربازی است که در آن فرد مشمول به جای گذراندن خدمت خود در یگان های نظامی، در یکی از دستگاه های دولتی و غیر نظامی مانند ستاد نماز جمعه، شرکت های دانش بنیان، آستان قدی رضوی یا… مشغول به خدمت می شود.

برای دریافت امریه سربازی لازم است که فرد شرایط لازم را داشته باشد و همچنین دوره آموزش نظامی را نیز بگذراند. قوانین خدمت سربا‌زی در امریه مطابق با شرایط هر ارگان خواهد بود.

 

مزایا و معایب امریه سربازی

امریه سربازی مزایا و معایبی دارد که مشمولان باید از آن ها آگاه باشند و با توجه به این مزایا و معایب برای دریافت ثبت نام امریه سربازی اقدام نمایند. مهم ترین مزایا و معایب امریه خدمت سربا‌زی به شرح زیر می باشد.

 

مزایا

✅گذراندن خدمت در محیط غیر نظامی

✅امکان حضور در محل خدمت با لباس شخصی و عدم لزوم پوشیدن لباس فرم

✅بعد از خدمت در امریه سربازی فرد می تواند در آن ارگان استخدام شود

✅فرد می تواند با مهارت های مختلف در آن سازمان آشنا شود.

✅امکان فعالیت متناسب با رشته تحصیلی وجود دارد.

✅لزومی به شرکت در فعالیت های نظامی وجود ندارد.

✅فرد در ساعات اداری در محل زندگی خود به خدمت می پردازد.

 

معایب

⛔امکان استفاده از کسری خدمت در امریه سربازی وجود ندارد.

⛔افراد در حال خدمت در امریه باید ۲۴ ماه خدمت کنند و این مدت کاهش نمی یابد.

⛔قوانین مربوط به خدمت مثل ساعات حضور با توجه به قوانین سازمان تعیین می شود.

⛔تنها امکان استفاده کسری بسیج در قرارگاه خاتم النبیا وجود دارد.

⛔حتی سربازان امریه نیز باید دوره آموزش نظامی را بگذرانند.

⛔لغو امریه بسیار مشکل است.

⛔میزان حقوق همان حقوق سربازی است.

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید.

 

شرایط دریافت امریه سربازی

✅نداشتن غیبت سربازی

✅عدم سابقه خدمت سربازی قبل از اقدام به دریافت امریه

✅داشتن حداقل مدرک دیپلم (با داشتن مدرک ارشد و دکتری شانس دریافت امریه بیشتر خواهد شد)

✅برای خدمت در امریه سربازی باید حتما ۲۴ ماه به خدمت بگذرانید.

 

حقوق امریه سربازی

یکی از مهم ترین سوالات مشمولان خدمت سربا‌زی که قصد دریافت امریه را دارند، در مورد میزان حقوق آنان می باشد. بسیاری از افراد بر این باورند که با خدمت در امریه حقوق شان همان حقوق اداره خواهد بود اما این تصور کاملا اشتباه است. سربازان در هر ارگانی که خدمت کنند، حقوق سربازی دریافت خواهند کرد و این حقوق نیز توسط اداره نیروهای مسلح پرداخت می شود. در واقع هیچ یک از سازمان ها از بودجه خود برای پرداخت حقوق سربازان استفاده نمی کنند.

البته ممکن است برخی از شرکت های دانش بنیان حقوق اضافه ای برای سربازان امریه سربازی در نظر بگیرند. همچنین با توجه به مدرک تحصیلی و وضعیت تاهل نیز حقوق سربازان تغییر کرده و  توسط اداره نیروهای مسلح پرداخت خواهد شد.

 

کسری خدمت امریه سربازی

مشمولان خدمت سربازی باید در مورد وضعیت کسری خدمت امریه‌سربازی اطلاع داشته باشند. توجه داشته باشید که با شروع خدمت در امریه سربازی امکان دریافت هیچ کسری را نخواهید داشت و باید برای ۲۴ ماه تمام مشغول به خدمت شوید.

البته استثنایی نیز وجود دارد که آن هم مربوط به قرارگاه خاتم النبیا می باشد و سربازان می توانند از کسری خدمت بسیج در این قرارگاه استفاده نمایند. پس به این نکته توجه داشته باشید که امکان دریافت امریه و کسری خدمت به صورت همزمان وجود ندارد.

امریه سربازی

 

نحوه دریافت امریه سربازی

برای دریافت امریه‌سربازی، مشمولان باید مطابق با اطلاعیه های منتشر شده، مراحلی را طی کرده و اقدامات لازم را انجام دهند. نحوه دریافت امریه‌سربازی به شرح موارد زیر می‌باشد.

🔵برای دریافت امریه سربازی باید ابتدا در مورد سازمان های پذیرنده امریه و رشته های تحصیلی مورد نیازشان تحقیق کنید و ببینید که آیا با شرایط شما هماهنگ هستند یا خیر.

🔵پس از آن باید به سایت یا محل اعلام شده برای ثبت نام اولیه امریه مراجعه نمایید.

🔵دفترچه اعزام به خدمت را در حدود ۳ ماه قبل تاریخ پذیرش امریه تکمیل کرده و به دفاتر پلیس +10 تحویل دهید.

🔵برگه اعزام را دریافت کرده و آن را به قسمت کارگزینی ارگان مربوطه تحویل دهید.

🔵در مصاحبه و آزمون های پذیرش سازمان امریه شرکت نمایید.

🔵در صورت پذیرش باید در دوره آموزشی شرکت کرده و پس از آن به سازمان امریه معرفی شوید.

 

لیست ارگان ها و سازمان های پذیرنده امریه سربازی

امریه‌سربازی تنها در برخی از ارگان ها پذیرش می شود و مشمولان باید با توجه به اسامی سازمان های پذیرنده نسبت به دریافت امریه سربازی اقدام نمایند. لیست این ارگان ها و مراکز به شرح زیر می باشد.

🟢امریه شرکت های دانش بنیان

🟢امریه وزارت نیرو

🟢امریه وزارت اقتصاد و دارایی

🟢امریه آستان قدس رضوی

🟢امریه وزارت کار و تعاون

🟢امریه شهرداری ها

🟢امریه بخشداری و دهیاری

🟢امریه ستاد نماز جمعه

🟢امریه بنیاد مستضعفین

🟢امریه دانشگاه های دولتی

🟢امریه دانشگاه پیام نور

🟢امریه آموزش و پرورش (برای مشاهده ثبت نام سرباز معلم کلیک کنید)

🟢امریه شرکت مخابرات

🟢امریه قوه قضاییه

🟢امریه قرارگاه خاتم الانبیا سپاه

🟢امریه بیمه تامین اجتماعی

🟢امریه سربازی استانداری

🟢امریه آتش نشانی

🟢امریه بنیاد شهید

🟢امریه وزارت ارتباطات

🟢امریه شرکت های زیر مجموعه وزارت دفاع

🟢امریه دانشگاه آزاد

🟢امریه بانک ها

 

قوانین امریه با مدرک کارشناسی

بر اساس اطلاعیه های جدیدی که از طرف سازمان وظیفه عمومی منتشر شده است، افراد مشمول با مدرک کارشناسی که باید تا قبل از آذر ماه 1402 برای خدمت اعزام شوند، دیگر امکان پذیرش در امریه های سربا‌زی محل های قبلی را نخواهند داشت. 

افراد مشمول با مدرک کارشناسی تنها امکان پذیرش در شرکت های دانش بنیان را دارند. در این صورت نیز باید امتیاز لازم برای پذیرش شرکت های دانش بنیان را کسب کرده باشند. در نهایت به عنوان جمع بندی می توان گفت که افراد با مدرک کارشناسی تنها امکان امریه سربازی در شرکت های دانش بنیان را دارند. 

 

لغو امریه سربازی

یکی دیگر از مواردی که مشمولان باید در مورد آن اطلاع کامل داشته باشند، شرایط لغو امریه سربازی است. لغو امریه ممکن است از طرف سر‌باز و یا از طرف سازمان انجام شود که در ادامه به توضیح هر یک خواهیم پرداخت. 

 

لغو امریه توسط سرباز

در صورتی که سرباز به هر دلیلی دیگر امکان ادامه دادن امریه سربازی را نداشته باشد، باید به سازمان در حال خدمت و همچنین سازمان نظام وظیفه درخواست داده و دلایل خود برای لغو امریه را توضیح دهد. در صورتی که هر دو سازمان موافقت کنند، امریه لغو خواهد شد اما در غیر این صورت باید خدمت خود را در همان سازمان ادامه دهد. 

 

لغو امریه توسط سازمان امریه پذیر

در صورتی که سرباز عملکرد خوبی نداشته باشد، وارد گروه های سیاسی شده باشد و ی محل خدمت خود را بیشتر از 15 روز ترک کرده باشد، سازمان این امکان را دارند که امریه سربازی را لغو کند. 

 

مشاوره خدمت سربازی

مشمولان خدمت سر‌بازی که امکان فعالیت در محیط های نظامی را ندارند و یا ترجیح می دهند که در محل زندگی خود به خدمت در حوزه مرتبط به رشته تحصیلی شان مشغول شوند، می توانند برای امریه‌سربازی درخواست داده و در یکی از سازمان های امریه پذیر مشغول به خدمت شوند. 

چنانچه هرگونه سوال و یا ابهامی در زمینه امریه سربازی برای تان وجود دارد و یا در مراحل مختلف درخواست یا لغو امریه با مشکلی مواجه شده اید، می توانید با مشاوران تحصیلی صحبت کرده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. متخصصان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو در خدمت شما هستند تا در این زمینه یاری تان کنند. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه امریه سربازی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

  1. امریه سربازی چیست؟

    مشمولان خدمت سرباز‌ی با دریافت امریه می توانند در ارگان های دولتی فعالیت کرده و از خدمت در مراکز نظامی معاف شوند. 

  2. شرایط امریه‌سربازی چیست؟

    در متن مقاله به شرایط امریه سربازی پرداخته شده است. 

  3. برای دریافت امریه چه باید کرد؟

    برای این منظور باید مطابق با اطلاعیه ها به صورت اینترنتی و یا حضوری درخواست خود را ثبت نمایید. 

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره