کنکور سراسریانتخاب رشته دانشگاه آزاد

رشته های کنکور تجربی دانشگاه آزاد 1400

کانال تلگرام تحصیلی     

داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد را دارند، می توانند با شرکت در کنکور سراسری در کد رشته محل های با آزمون و یا به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی در رشته مورد نظر خود انتخاب رشته کرده و وارد دانشگاه شوند. انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400 بصورت مستقل از انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 و از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی “ azmoon.org ” صورت می پذیرد. در این مقاله قصد داریم به لیست رشته های کنکور تجربی دانشگاه آزاد 1400 بپردازیم.

 

لیست رشته های با آزمون کنکور تجربی دانشگاه آزاد 1400

اشاره کوتاهی کردیم که ورود به دانشگاه آزاد از دو طریق با آزمون و بدون آزمون امکان پذیر است. پذیرش بدون کنکور و صرفا براساس سوابق تحصیلی در 85 درصد از رشته ها در دانشگاه آزاد انجام می شود و در همه رشته ها نیست. رشته های اصلی و پرطرفدار مثل پزشکی بصورت بدون کنکور ارائه نمی شوند. 

در واقع دانشگاه آزاد فقط در رشته های زیرمجموعه کنکور تجربی پذیرش با کنکور دارد. رشته تجربی در مجموع دارای پنج زیرگروه است که ضرایب دروس زیست، شیمی، فیزیک و ریاضی در هر زیرگروه با دیگری متفاوت می‌باشد. در کارنامه اولیه داوطلبان کنکور تجربی پنج رتبه در پنج زیرگروه آورده می‌شود و هر رتبه در قبولی رشته‌های همان زیرگروه تاثیر مستقیم دارد. در ادامه این مطلب لیست رشته های کنکور تجربی دانشگاه آزاد به تفکیک زیر گروه آورده شده است.

لازم به ذکر است دانشگاه آزاد دفترچه ها را به تفکیک زیر گروه قرار نمی‌دهند و داوطلبان تجربی باید کدرشته محل های مورد نظر خود را از بین رشته‌های ارائه شده در واحد های دانشگاهی آزاد مختلف، استخراج کنند.

 

رشته های کنکور تجربی آزاد 1400 | زیرگروه یک

ضرایب دروس زیرگروه یک: زیست: 4 – شیمی: 3- فیزیک: 2 – ریاضی: 2

مقطع رشته تحصیلی
دکترای پیوسته پزشکی
دندانپزشکی
دکترای عمومی دامپزشکی
کارشناسی پرستاری
مامایی
اتاق عمل
هوشبری
علوم آزمایشگاهی
علوم تغذیه

 

رشته های کنکور تجربی آزاد 1400 | زیرگروه دو

ضرایب دروس زیرگروه دو: زیست: 4 – شیمی: 4 – فیزیک: 3 – ریاضی: 2 – زمین شناسی: 1

مقطع رشته تحصیلی
کارشناسی دکتری داروسازی
مهندسی بهداشت حرفه ای
مهندسی بهداشت محیط
بهداشت عمومی
بهداشت خانواده
بهداشت مبارزه با بیماری ها

 

دیگر زیر گروه ها

دانشگاه آزاد در رشته های زیر گروه سه، چهار و پنج کنکور تجربی، بصورت بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرد. داوطلبان برای اطلاع از لیست رشته‌های کنکور تجربی در دانشگاه‌های سراسری می‌توانند به مقاله ” رشته های کنکور تجربی ” که پیش تر از سایت دانتل منتشر شده است مراجعه کنند.

تاکنون کنکور سراسری 1400 برگزار نشده است و در پی آن نتایج اولیه و همینطور دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400 نیز منتشر نگردیده است اما به محض دریافت اخبار جدید، مطالب این مقاله نیز بر اساس رشته‌های با آزمون کنکور تجربی 1400، بروز رسانی خواهد شد.

 

مشاوره انتخاب رشته تجربی آزاد 1400

داوطلبانی که قصد انتخاب رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی را در زیرگروه تجربی دارند، حتما بایستی که در کنکور تجربی نام نویسی و شرکت کنند و در مرحله انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش انتخاب رشته کنند. داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته‌های غیر پزشکی و پیراپزشکی را دارند، می توانند در فرآیند انتخاب رشته بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد که دوبار در سال برای ورودی مهر و بهمن ماه انجام می شود، شرکت کنند. چنانچه پیرامون لیست رشته ‌های ارائه شده با آزمون و بدون آزمون زیرگروه تجربی سوالی دارید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته تجربی آزاد می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

کدام یک از رشته‌های زیر گروه تجربی به صورت با آزمون در دانشگاه آزاد ارائه می شود؟

تمامی رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه آزاد به صورت با آزمون ارائه می شود.

کدام یک از رشته‌های زیر گروه تجربی به صورت بدون کنکور در دانشگاه آزاد ارائه نمی شود؟

به جز رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی، تمامی رشته‌های زیرگروه کنکور تجربی در دانشگه آزاد به صورت بدون کنکور ارائه می شود.

لیست رشته های با آزمون و بدون آزمون کنکور تجربی دانشگاه آزاد از طریق کدام سایت منتشر می گردد؟

این لیست در دفترچه انتخاب رشته می باشد. در متن این مقاله نیز این رشته‌ها به تفکیک نام برده شده است.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام با رتبه 20هزار منطقه 2 با 5درصد ایثارگری آیا امکان قبولی در رشته دام پزشکی دانشگاه آزاد وجود دارد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره