انتخاب رشته کنکور سراسریکنکور سراسری

رتبه لازم برای قبولی کنکور هنر 99 – 1400

هر ساله دانشگاه های مختلف بر اساس جایگاه و رتبه علمی که دارند، از میان شرکت کنندگان در کنکور سراسری و علاقه مندان به رشته های کنکور هنر، یک محدوده رتبه قبولی در هر کدام از رشته ها دارند. داوطلبان کنکور سراسری هنر که در حال مطالعه سرفصل های امتحانی این آزمون می باشند و یا در کنکور سراسری شرکت کرده و در مرحله انتخاب رشته هستند، می توانند از آخرین ررتبه لازم برای قبولی کنکور هنر 99 – 1400 در رشته‌ های پرطرفدار استفاده کنند. در ادامه این مطلب به منظور راهنمایی شما عزیزان سعی کرده ایم بر اساس کارنامه های واقعی پذیرفته شدگان کنکور هنر آخرین رتبه و تراز قبولی کنکور هنر 98 – 99 را ارائه دهیم.

 

آخرین رتبه قبولی کنکور هنر 99 – 1400

برگزاری کنکور سراسری در تمامی  زیرگروه ها از جمله کنکور هنر بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور می باشد. داوطلبانی که قصد ورود به رشته های کنکور هنر 1400 را در دانشگاه های سراسری دارند، بایستی که موفق به کسب حد نصاب قبولی در آزمون برگزار شده، شوند.

کسب رتبه مناسب نیازمند این است که متقاضیان با یک برنامه ریزی دقیق مطالعه کنند که در این مسیر می توانند از تجربیات پذیرفته شدگان در سال های گذشته استفاده کنند. تجربیات پذیرفته شدگان بدین معناست که داوطلبان می توانند از کارنامه قبولی کنکور هنر  داوطلبان سال گذشته استفاده کرده و از درصد دروسی که کسب کرده اند، مطلع شوند.

از طرفی دیگر پس از شرکت در کنکور سراسری و اعلام نتایج اولیه، متقاضیان بایستی که وارد مرحله انتخاب رشته شوند. انتخاب رشته اصولی و آگاهانه نیز نیازمند اطلاع داشتن از محدوده قبولی رشته مورد علاقه داوطلب در سال های گذشته می باشد. برای اطلاع از ضرایب دروس کنکور سراسری هنر 1400 کلیک کنید.

تمامی داوطلبان می توانند برای تخمین شانس قبولی شان در دوره های مختلف شامل روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان در سهمیه مشابه خود آخرین رتبه لازم قبولی کنکور هنر در سال های گذشته استفاده کنند و هر کدام از انتخاب های خود را که از دفترچه انتخاب رشته هنر 1400 استخراج کرده اند با رتبه های قبولی سال های گذشته مقایسه کنند و شانس قبولی خود را تخمین بزنند.

 

رتبه قبولی رشته های پرطرفدار کنکور هنر 99 – 1400

کنکور سراسری هنر با چندین رشته دانشگاهی هر ساله برگزار می گردد. بسیاری از داوطلبان که در این آزمون شرکت می کنند به دنبال ادامه تحصیل در رشته های پرطرفداری همچون سینما، نقاشی، عکاسی و … می باشند.

به همین دلیل لازم دانستیم در این مقاله از مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل آخرین رتبه و تراز علمی قبولی این رشته ها را در دوره روزانه که بسیاری با هدف رسیدن به آن هستند، ارائه کنیم تا اگر شما متقاضی ورود به این رشته ها در دانشگاه های سراسری می باشید، بتوانید از این رتبه ها جهت انتخاب رشته و تخمین شانس قبولی تان استفاده کنید.

 

رتبه قبولی سینما

دانشگاه محل قبولی منطقه رتبه قبولی
دانشگاه هنر تهران منطقه یک 34
دانشگاه هنر تهران منطقه یک 42
دانشگاه سوره – تهران (غیرانتفاعی) منطقه یک 278
دانشگاه هنر تهران منطقه دو 24
دانشگاه سوره – تهران (غیرانتفاعی) منطقه دو 295
دانشگاه دامغان منطقه دو 355
دانشگاه هنر تهران منطقه سه 15
دانشگاه هنر تهران منطقه سه 24
دانشگاه دامغان منطقه سه 246
دانشگاه سوره – تهران (غیرانتفاعی) منطقه سه 289

 

 رتبه قبولی نقاشی

دانشگاه محل قبولی منطقه رتبه قبولی
دانشگاه هنراسلامي تبريز  منطقه یک 699
دانشگاه هنر اصفهان منطقه دو 1788
دانشگاه تهران منطقه دو 45
دانشگاه گيلان – رشت  منطقه دو 377
دانشگاه سوره – تهران (غیرانتفاعی) منطقه دو 754
دانشگاه ارومیه منطقه دو 6730
دانشگاه تهران منطقه سه 125
دانشگاه گیلان منطقه سه 3199

 

رتبه قبولی عکاسی

دانشگاه محل قبولی منطقه رتبه قبولی
دانشگاه تهران منطقه دو 11
دانشگاه هنر تهران منطقه دو 145
دانشگاه هنر اصفهان منطقه دو 171
دانشگاه تهران منطقه سه 49
دانشگاه هنر تهران منطقه سه 199

 

مشاوره رتبه قبولی کنکور هنر 99 – 1400

این موضوع که هر ساله به دلیل تغییر انتخاب های شرکت کنندگان در انتخاب رشته هنر 1400 تغییر ظرفیت های رشته های ارائه شده و جامعه آماری شرکت کنندگان، هر ساله رتبه و تراز قبولی کنکور هنر تغییر می کند، غیر قابل انکار است، اما قابل نادیده گرفتن نیز نیست.

آنچه که بدیهی است این است که متقاضیان برای انجام انتخاب رشته خود در کنکور هنر نیازمند ابزار و راهنمایی هستند تا یک نتیجه ایده آل را کسب کنند. آخرین رتبه و تراز قبولی کنکور هنر در سال های گذشته می تواند به داوطلبان کمک کند تا بهترین نتیجه را متناسب با کارنامه خود کسب کنند.

البته لازم است اشاره کنیم که اگر در کنکور هنر به عنوان آزمون شناور کنکور سراسری شرکت می کنید، بایستی که فرم انتخاب رشته خود را به صورت مشترک برای کد رشته محل های این آزمون و آزمون یکی از زیرگروه های آزمایشی به صورت مشترک تکمیل کنید. 

اینکه بخواهید فرم انتخاب رشته خود را برای دو کنکور تکمیل کنید، کار را برای شما سخت تر خواهد کرد، چراکه هر کد رشته محلی که در این فرم درج می کنید نسبت به انتخاب های پایین تر شما بایستی دارای الویت بیشتری باشد. به هرحال سعی کنید به کمک آخرین رتبه و تراز قبولی هنر و در نظر گرفتن فاکتور های مهمی همچون علاقه به رشته و دانشگاه انتخابی، هزینه رفت و آمد، خوابگاه و تحصیل، مسیر رفت و آمد و کیفیت دانشگاه و رشته انتخابی فرم انتخاب رشته خود را تکمیل نمایید. مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با چندین سال سابقه مشاوره انتخاب رشته، راهنمای خوبی برای شما می باشند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه رتبه لازم برای قبولی کنکور هنر 99 – 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

داوطلبان چه زمانی می توانند از آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان کنکور استفاده کنند؟

د اوطلبان جهت برنامه ریزی و تخمین شانس قبولی در زمان انتخاب رشته می توانند از این اطلاعات استفاده کنند.

آخرین رتبه قبولی کنکور هنر از چه طریقی قابل دریافت است؟

در این مقاله رتبه پذیرفته شدگان در سال های گذشته را جمع آوری و ارائه شده است.

رتبه قبولی رشته های پرطرفدار هنر به جه صورت است؟

در متن مقاله تعدادی از رتبه‌ی پذیرفته شدگان سال گذشته را ارائه کرده ایم.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره