کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

دانلود دفترچه انتخاب رشته هنر ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

دانلود دفترچه انتخاب رشته هنر ۱۴۰۳ از طریق سایت سازمان سنجش امکان پذیر است. داوطلبان کنکور هنر که پس از دریافت نتایج اولیه خود مطابق کارنامه اولیه، مجاز به انتخاب‌رشته در دوره های مختلف دانشگاه های سراسری شامل روزانه، نویت دوم، پردیس خودگردان، غیرانتفاعی، پیام نور و دوره مجازی هستند، باید در زمان های اعلام شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به سایت sanjesh.org مراجعه کنند و وارد مرحله انتخاب‌رشته شوند. در ادامه این مقاله همراه ما باشید چراکه ضمن ارائه توضیحات در مورد زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر 1403 لینک دانلود آن را نیز قرار داده ایم.

 

دفترچه انتخاب رشته هنر ۱۴۰۳

پیش از آغاز مهلت انتخاب‌رشته، دفترچه‌ای با عنوان دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر ۱۴۰۳ منتشر شده و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. این دفترچه‌ی راهنما دارای دستورالعمل کاملی از انتخاب‌رشته است و همینطور لیست کدرشته محل های ارائه شده همراه با جزئیات را نیز در اختیار متقاضیان قرار می دهد. 

شرکت کنندگانی که مجاز به انتخاب‌رشته هستند، برای قدم گذاشتن در این مسیر مهم و تکمیل اصولی فرم انتخاب‌رشته، باید که حتما اقدام به دریافت و مطالعه دفترچه انتخاب رشته هنر 1403 کنند و بخش های مختلف آن را مورد بررسی قرار دهند.

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر ۱۴۰۳

متقاضیانی که با توجه به مندرجات کارنامه اولیه خود، مجاز به انتخاب‌رشته در زیرگروه آزمایشی هنر در دوره های روزانه و غیر روزانه و همینطور دانشگاه فرهنگیان هستند، در تاریخ های مشخصی که از سوی سایت سنجش اعلام می گردد، اقدام به دریافت دفترچه و تکمیل فرم انتخاب‌رشته نمایند. 

دفترچه راهنما لینک دانلود
دفترچه انتخاب رشته سال گذشته برای دانلود کلیک کنید
دفترچه سال جاری منتشر شده

داوطلبان مجاز هستند در این مرحله 150 کدرشته محل را با در نظر گرفتن فاکتورهای علاقه، کیفیت دانشگاه، رتبه و تراز علمی اکتسابی و … در فرم انتخاب‌رشته درج کنند. به محض منتشر شدن دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر ۱۴۰۳ جدول فوق را بروزرسانی می کنیم و لینک دانلود دفترچه مربوط به سال جاری را قرار خواهیم داد. توصیه می شود پیش از انتخاب‌رشته حتما مقاله راهنما انتخاب‌رشته زیر را مطالعه کنید.

بخوانید: راهنما انتخاب رشته هنر

 

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته هنر 1403

دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر ۱۴۰۳ احتمالا در مرداد ماه منتشر خواهد شد. دفترچه راهنما حاوی اطلاعات از جمله شرایط و کدرشته محل های انتخابی می باشد.

دفترچه انتخاب رشته ۱۴۰۳ پیش بینی می شود در مرداد ماه منتشر خواهد شد. لینک دانلود به محض انتشار فعال خواهد شد.

از آنجایی که سازمان سنجش آموزش کشور مسئولیت برگزاری کنکور سراسری از جمله کنکور هنر را بر عهده دارد، جزئیات مربوط به این آزمون و همینطور انتخاب‌رشته در دانشگاه های دولتی از طریق سایت این سازمان به نشانی ایتترنتیsanjesh.org منتشر می گردد.

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید. 

 

مندرجات دفترچه راهنما

پس از برگزاری کنکور سراسری هنر، متقاضیان مجاز به انتخاب‌رشته در دانشگاه های سراسری برای اطلاع از تمامی جزئیات مربوط به انتخاب‌رشته و همینطور انجام یک انتخاب‌رشته درست و اصولی مندرجات دفترچه انتخاب رشته هنر 1403 را به دقت مطالعه و بررسی کنند.

 

فصل اول شرایط و ضوابط

فصل اول دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر ۱۴۰۳ شامل توضيحات و شرايط و ضوابط كلی پذيرش و مسير انتخاب‌رشته می باشد که خود شامل دو بخش اول و دوم است.

بخش اول: در بخش اول دفترچه كلیات، شرایط و ضوابط شرکت در مرحله انتخاب‌رشته درج شده است.

 1. نحوه گزینش داوطلبان
 2. شرایط پذیرش رشته های دارای شرایط خاص
 3. ضوابط کلی پذیرش دانشجو
 4. نحوه تاثیر سهمیه مناطق در کنکور
 5. نحوه تاثیر سهمیه ایثارگران 25 درصدی
 6. تاثیر سهمیه ایثارگران 5 درصدی
 7.  تاثیر سهمیه خانواده شهدا و ظرفیت پذیرش کنکور سراسری هنر در دوره های مختلف 

بخش دوم: بخش دوم دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور هنر 1403 پیرامون آشنایی با مقررات انتخاب‌رشته توضیحاتی ارائه کرده است.

 1. شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش دانشجو
 2. نحوه چینش صحیح الویت ها در فرم انتخاب‌رشته
 3. توضیحاتی پیرامون شهریه دوره های غیر روزانه و دانشگاه های شهریه پرداز
 4. شرایط پذیرش در دانشگاه هایی با پذیرش نیمه متمرکز 

 

فصل دوم لیست کدرشته محل ها

فصل دوم از دفترچه انتخاب رشته هنر ۱۴۰۳ به ارائه توضيحات و جداول كدرشته محل ها پرداخته است. ضمن این اینکه زیرگروه های مختلف کنکور هنر در این فصل ارائه شده است، کدرشته محل های ارائه شده دوره های روزانه، نوبت دوم، پردیس خودگردان، پیام نور و غیر انتفاعی نیز همراه با ظرفیت در این بخش درج گردیده است. برای اطلاع از لیست رشته های کنکور هنر کلیک کنید.

در انتهای دفترچه نیز یک فرم پیش نویس انتخاب‌رشته وجود دارد که متقاضیان با تکمیل آن می توانند از خطاهای احتمالی در سایت سنجش جلوگیری کنند. فرم مرتبط با سهمیه های وقوع بلایای طبیعی نیز در انتها موجود است.

 

انتخاب رشته کنکور سراسری 1403

نکته ای که لازم است به آن اشاره کنیم این است که دفترچه انتخاب رشته هنر ۱۴۰۳ منتشر شده از سوی سازمان سنجش فقط شامل کدرشته محل های دانشگاه های دولتی و غیر دولتی از جمله دوره روزانه، نوبت دوم، پردیس خودگردان، مجازی دانشگاه های دولتی، پیام نور، غیر انتفاعی، مجازی دانشگاه های غیر انتفاعی می باشد و دفترچه انتخاب‌رشته کنکور هنر مربوط به دانشگاه آزاد از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد azmoon.iau.ac.ir منتشر می گردد. برای مطالعه نحوه انتخاب رشته کلیک کنید.

علاقه مندان به انتخاب‌رشته در دانشگاه آزاد چنانچه در کارنامه اولیه دارای کد دسترسی به انتخاب‌رشته دانشگاه آزاد باشند نیز می توانند دفترچه‌ی انتخاب‌رشته دانشگاه آزاد را از سایت azmoon.iau.ac.ir دریافت کنند و اقدام به درج الویت های خود به صورت جداگانه در سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد نمایند.

بخوانید: راهنما جامع انتخاب رشته کنکور

 

مشاوره دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر ۱۴۰۳

شرایط شرکت در انتخاب‌رشته کنکور در واقع همان شرایط ثبت نام در کنکور سراسری می باشد. تنها شرطی که در این مرحله از اهمیت بالایی برخوردار است، وضعیت مجاز شدن و یا نشدن برای انتخاب‌رشته می باشد که این موضوع با بررسی کارنامه اولیه مشخص می گردد. هر داوطلب مجاز به انتخاب دوره هایی از دانشگاه های سراسری است که بر اساس کارنامه اولیه خود در آن ها مجاز شده باشد.

هر داوطلب مجاز است از میان کدرشته محل های ارائه شده 150 انتخاب را در فرم انتخاب‌رشته خود درج کند. چنانچه پیرامون مندرجات دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر 1403 ابهاماتی برایتان وجود داشت، می توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل راهنمایی های لازم را از مشاوران تحصیلی این مجموعه دریافت کنید تا بتوانید انتخاب‌‌رشته صحیحی داشته باشید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر ۱۴۰۳ چه زمان منتشر می شود؟

دفترچه انتخاب رشته معمولا یک ماه پس برگزاری آزمون سراسری منتشر می شود.

آیا مندرجات دفترچه انتخاب رشته فقط شامل کدرشته محل ها ارائه شده است؟

خیر، موضوعات دیگری نیز بیان شده است که در متن مقاله به آن اشاره شده است.

متقاضیان پس از مطالعه دفترچه‌ی راهنما مجاز به انتخاب چند کدرشته محل هستند؟

متقاضیان از میان کدرشته محل‌ها، می توانند 150 کدرشته محل را انتخاب کنند.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫3 دیدگاه ها

 1. سلام اگر برای ازمون عملی پول واریز نکرده باشم حالا چکارکنم برای ازمون عملی رشته طراحی لباس هنر

 2. من فارغ‌التحصیل رشته معارف اسلامی ام
  میخوام کنکور هنر بدم
  چه کتاب هایی باید بگیرم؟
  آیا میتونم فرهنگیان برم با کنکور هنر؟

 3. سلام ببخشید برای انتخاب رشته هنر رشته ای تحت عنوان هنر های تجسمی رو داریم مثلا لیسانس هنر های تجسمی که صنایع دستی و نقاشی و گرافیک و عکاسی رو در بر میگیره بد برای گرایش یکی رو انتخاب میکنی
  یا نه از اول که برای لیسانس میخوایی بخونی مثلا نقاشی که زیر شاخه هنر های تجسمی رو انتخاب میکنی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره