کنکور سراسریمشاوره کنکور سراسری

اشتباه زدن معدل در ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱

اشتباه زدن معدل در ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ چه مشکلی را ایجاد می کند و چگونه می توان نسبت به ویرایش آن اقدام نمود؟ یکی از حساسیت های سازمان سنجش آموزش کشور در زمان ثبت نام کنکور سراسری، وارد کردن صحیح اطلاعات خواسته شده از جمله معدل می باشد. از همین رو متقاضیان باید تلاش کنند در زمان ثبت نام کنکور سراسری، معدل خود را به درستی وارد کنند و یا هر زمان که متوجه شدند اطلاعات آن ها در سامانه با اطلاعات اصلی مغایرت دارد، نسبت به ویرایش آن ها اقدام نمایند تا در مراحل بعدی از کنکور سراسری با مشکلی مواجه نشوند. در ادامه این مقاله قصد داریم به عواقب اشتباه زدن معدل در ثبت نام کنکور سراسری و نحوه تصحیح آن اشاره کنیم.

اشتباه زدن معدل در ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ 

کنکور از مهم ترین مراحل زندگی برای تمامی دانش آموزانی است که قصد دارند در رشته های باآزمون وارد دانشگاه های سراسری شوند. 

بسیاری از علاقه مندان به ثبت نام در کنکور سراسری، در زمان تکمیل فرم ثبت نام اطلاعات خود را به درستی وارد نمی کنند؛ به گونه ای که اطلاعاتی که سازمان سنجش دریافت می کند با اطلاعات اصلی داوطلب مغایرت دارد. 

یکی از اشتباهاتی که داوطلبان آن را مرتکب می شوند، اشتباه وارد کردن معدل در فرم ثبت نام می باشد که مشکلاتی را برای آن ها در دیگر مراحل کنکور سراسری از جمله انتخاب رشته و یا پذیرش در دانشگاه محل قبولی ایجاد می نماید. 

اشتباه زدن معدل در ثبت نام کنکور سراسری نیز می تواند برای متقاضیان دردسر ساز شود به طوری که نتوانند در این مرحله اقدام به درج الویت های خود در فرم انتخاب رشته نمایند. از همین رو توصیه می شود متقاضیان در زمان ثبت نام در کنکور سراسری، نهایت دقت را داشته باشند و اطلاعات خواسته شده را مطابق با اطلاعات اصلی در فرم ثبت نام وارد کنند. برای اطلاع از نحوه انتخاب رشته کنکور کلیک کنید.

زمان ویرایش معدل کنکور سراسری 1401 

وجود اشتباه در ثبت نام کنکور سراسری می تواند نگرانی هایی را برای داوطلبان این آزمون ایجاد کند. اما موضوع مثبتی که در این رابطه وجود دارد، این است که خوشبختانه می توان در زمان های مشخصی اقدام به اصلاح اشتباه زدن معدل در ثبت نام کنکور سراسری نمود.

به منظور اصلاح اشتباهات در ثبت نام کنکور سراسری و همینطور ویرایش اطلاعات ثبت نامی، متقاضیان می توانند در بازه های زمانی جداگانه ای اقدام به اصلاح معدل اشتباه و درج معدل صحیح خود نمایند. در ادامه به زمان های ویرایش و اصلاح اشتباه زدن معدل در ثبت نام کنکور سراسری اشاره کرده ایم:

🟢 قبل از اتمام مهلت ثبت نام: در صورتی که متقاضیان پس از درج اطلاعات خود در فرم ثبت نام کنکور سراسری متوجه شوند که اطلاعات خود را از جمله معدل، به اشتباه در فرم ثبت نام وارد کرده اند، می توانند تا قبل از اتمام مهلت نام نویسی در این آزمون اقدام به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود نمایند.

🔵 زمان تمدید مهلت ثبت نام و فرصت مجدد ثبت نام کنکور سراسری: معمولا هر ساله زمان ثبت نام در کنکور سراسری برای چند روزی تمدید می شود؛ متقاضیان در زمان تمدید مهلت ثبت نام نیز مجاز به ویرایش اطلاعات خود از جمله معدل خواهند بود. 

🔴 زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون: پیش از برگزاری کنکور سراسری، متقاضیان باید اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه خود نمایند. در صورتی که داوطلبان در این بازه زمانی نیز متوجه شوند که اشتباهی در اطلاعات ثبت نامی آن ها رخ داده است، مجاز به ویرایش اطلاعات خود خواهند بود. 

نحوه ویرایش معدل آزمون سراسری ۱۴۰۱

تمامی متقاضیانی که متوجه می شوند در ثبت نام کنکور سراسری خود دچار مشکلی شده اند، می توانند در زمان هایی که پیش تر به آن ها اشاره کردیم، اقدام به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود کنند. 

مراحل اقدام برای رفع اشتباه زدن معدل در ثبت نام کنکور سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل انجام است و نیازی نیست متقاضیان برای اینکار هزینه ای را پرداخت کنند. در ادامه مراحل ویرایش معدل در هنگام ثبت نام در کنکور سراسری را به طور گام به گام آورده ایم:

1️⃣ به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنید.

2️⃣ از طریق منوی رنگی سمت راست سایت وارد بخش “سراسری” شوید.

3️⃣ در این مرحله لازم است وارد سامانه ثبت نام کنکور سراسری شوید. لینک ثبت نام در کنکور سراسری و همینطور ویرایش اطلاعات ثبت نامی فقط در بازه های زمانی که به آن ها اشاره کردیم در سایت سنجش فعال خواهد بود.

4️⃣ در این مرحله لازم است برای ورود به سیستم و ویرایش معدل خود شامل معدل کتبی و معدل کل دیپلم و در صورت نیاز دیگر موارد، اطلاعات ثبت نامی خود را وارد کنید. 

5️⃣ بر روی گزینه “ویرایش ثبت نام” کلیک کنید و با دریافت فرم ثبت نام اطلاعاتی که نیاز است را ویرایش کنید.

مشاوره اشتباه زدن معدل در ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱

یکی از دلایلی که منجر به بروز اشتباه در ثبت نام متقاضیان می شود، این است که داوطلبان مراحل ثبت نام خود را به فرد دیگری می سپارند و خود نظارتی بر روی آن ندارند. از طرفی ممکن است خود داوطلبان مراحل ثبت نام در سایت سنجش را تکمیل کنند اما دقت کافی را نداشته باشند و برخی اطلاعات خود را به اشتباه در سامانه وارد کنند.

به هر حال لازم است پس از تکمیل اطلاعات حتما چندین بار آن ها را بررسی نمایید و در صورتی که هیچ مشکلی نداشت، اقدام به تائید نهایی کنید.  

فراموش نکنید هر اشتباهی در فرم ثبت نام کنکور سراسری و مغایرت اطلاعات درج شده با اطلاعات اصلی داوطلب، می تواند در دیگر مراحل کنکور سراسری شامل مرحله انتخاب رشته کنکور سراسری، پذیرش در دانشگاه محل قبولی و … مشکل ساز شود. بنابراین توصیه می شود درج اطلاعات در فرم ثبت نام را با حساسیت و دقت بالایی انجام دهید.

در صورتی که شما عزیزان مایل باشید می توانید در زمینه اشتباه زدن معدل در ثبت نام کنکور سراسری از کارشناسان تحصیلی مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل راهنمایی دریافت کنید و یا برای اطمینان از وارد کردن اطلاعات صحیح در سامانه، ویرایش اطلاعات خود را به آن ها بسپارید.

بخوانید: راهنما کامل انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱

برای دریافت مشاوره در زمینه اشتباه زدن معدل در انتخاب رشته کنکور سراسری می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

 

عواقب اشتباه زدن معدل در ثبت نام کنکور سراسری چیست؟

ممکن است با اشتباه زدن معدل در فرم ثبت نام کنکور سراسری، متقاضیان از دیگر مراحل از جمله انتخاب رشته و یا پذیرش در دانشگاه محل قبولی جا بمانند. 

چه زمانی متقاضیان می توانند اقدام به تصحیح معدل در فرم ثبت نام کنکور سراسری نمایند؟

متقاضیان می توانند در سه بازه زمانی شامل قبل از اتمام مهلت ثبت نام در کنکور سراسری، در زمان تمدید مهلت ثبت نام در کنکور سراسری و در زمان دریافت کارت ورود به جلسه اقدام به تصحیح اطلاعات خود نمایند.

نحوه رفع اشتباه در معدل در ثبت نام کنکور سراسری چگونه است؟

در متن مقاله فوق به نحوه رفع اشتباه در معدل در ثبت نام کنکور سراسری را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور را به طور کامل اشاره کرده ایم.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام بچه ها اصلا شوخی نگیرید این موضوع رو من طعم تلخ اشتباه زدن معدل در ثبت نام کنکور رو چشیدم. وسط دانشگاه یدفعه نامه میاد شما بدلیل اعلام اشتباه معدل کتبی لغو قبولی شده اید و حق ادامه تحصیل در ابن دانشگاه از شما سلب میگردد. حواستون جمع باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره