دسته‌بندی نشدهانتخاب رشته دانشگاه آزادکنکور سراسری

نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ چگونه می باشد؟ پس از اعلام نتایج اولیه کنکور داوطلبان طبق کارنامه اولیه، در صورت مجاز به انتخاب رشته و دارای کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد باشند، می توانند در موعد مقرر با مراجعه به سایت azmoon.org فرآیند انتخاب رشته خود را انجام نمایند. در ادامه به بررسی نحوه انتخاب رشته دانشگاه ازاد خواهیم پرداخت پس تا انتها همراه ما باشید.

 

نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

مرحله انتخاب رشته دانشگاه آزاد معمولا به فاصله کوتاهی پس از اعلام نتایج اولیه و همزمان با انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته آغاز می شود. با توجه برگزاری کنکور سراسری در تیرماه پیش بینی می شود که مرحله انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز در نیمه دوم مرداد ماه انجام شود.

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی این عبارت 👈 تلگرام مشاوره تحصیلی 👉 کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” اخبار تحصیلی دانتل کو ” جست و جو کرده و عضو شوید.

توجه داشته باشید که با وجود برگزاری آزمون سراسری در دو نوبت، انتخاب رشته به صورت یکپارچه و در مرداد ماه انجام می‌شود. داوطلبان کنکور سراسری در نوبت دی ماه نیز بایستی در مرداد با توجه به نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ فرآیند انتخاب‌رشته آغاز نمایند.

 

مراحل انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1403

حتما شما هم تاکنون بسیار شنیده اید که مرحله انتخاب رشته مهم ترین و حساس ترین مرحله کنکور سراسری است. این اهیمت به نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ بر می گردد.

بنابراین اگر می خواهید یک انتخاب رشته درست و اصولی داشته باشید که در نهایت به هدفی که دارید برسید، در زمان انتخاب رشته نکات زیر را در نظر بگیرید.

✅ مطالعه کامل دفترچه راهنما انتخاب رشته دانشگاه آزاد 

✅ استخراج کدرشته محل های مورد علاقه خود 

✅ پرداخت هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

✅ اولویت بندی انتخاب های خوش بینانه، انتخاب نرمال و انتخاب بدبینانه

❌ داوطلبانی که علاوه بر شرکت در یکی از گروه های آزمایشی اصلی شامل علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی) در یکی از گروه های آزمایشی شناور شامل هنر و زبان نیز شرکت کرده اند، بایستی کد رشته محل های انتخابی خود را به صورت ترکیبی در فرم انتخاب رشته وارد کنند.

انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد شامل رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی در کنکور تجربی در سایت سازمان سنجش sanjesh.org و به صورت مشترک با انتخاب رشته دانشگاه های سراسری انجام می شود.

 

راهنمای گام به گام

راهنما گام به گام نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1403 به شرح زیر می باشد.

1️⃣به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی ” azmoon.iau.ac.ir ” مراجعه کنید.

نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

2️⃣بر روی لینک فعال ” سامانه انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ ” کلیک کنید. 

3️⃣این صفحه شامل دو باکس ” دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ” و ” سامانه انتخاب رشته “می باشد. اگر دفترچه را به طور کامل مطالعه کرده اید و از نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ اطلاع دارید، برای ورود به سامانه انتخاب رشته ” کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد ” و ” کد ملی ” خود را وارد کنید.

4️⃣در این صفحه اطلاعات داوطلب نمایش داده می شود که بایستی تایید و سپس برای پرداخت هزینه انتخاب رشته ” درگاه پرداخت اینترنتی ” را مشخص کنید.

5️⃣در این مرحله بایستی برای پرداخت هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد و اطلاعات خواسته شده از کارت بانکی عضو شبکه شتاب را وارد کنید.

7️⃣در صفحه جدید فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد نمایش داده می شود، اولویت‌ها و کدرشته محل های مورد نظر خود (حداکثر 100 کدرشته محل) را در این فرم وارد کنید..

8️⃣پس از وارد کردن اولویت‌های خود چندین بار فرم انتخاب رشته تان را بررسی نمایید و سپس بر روی گزینه ” تایید نهایی ” کلیک کنید. چنانچه تمامی مراحل ثبت کد رشته محل های انتخابی تان را به درستی انجام داده باشید، سامانه در نهایت کد پیگیری ثبت نام را در اختیار شما قرار خواهد داد که لازم است این کد را تا انتهای مراحل پذیرش خود در دانشگاه محل قبولی نزد خود نگه دارید.

 

مشاوره نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

شما متقاضیان گرامی نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید به گونه ای باشد که در نهایت پس از اعلام نتایج در هر کدام از اولویت های خود که موفق به کسب نتیجه قبولی شدید، از نتیجه راضی باشید. برای چنین نتیجه‌ای شما بایستی چند فاکتور را مدنظر قرار دهید. برای اطلاع از لیست رشته های با کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید.

علاقه: به رشته هایی که انتخاب می کنید، علاقه داشته باشید. 

شهریه: دانشگاه آزاد به صورت شهریه پرداز اداره می شود و شما بایستی پیش از انتخاب هر رشته ای در این دانشگاه از میزان شهریه ها مطلع شوید تا در طول تحصیل با مشکل مالی مواجه نشوید.

جایگاه علمی دانشگاه انتخابی: مسلم است که دانشگاه های آزاد مختلف از نظر کیفیت علمی دارای رتبه های یکسانی نیستند، بنابراین در انتخاب دانشگاه نیز دقت کافی داشته باشید.

مسیر رفت و آمد: ممکن است شما با توجه به رتبه ای که کسب کرده اید، در یک رشته، اما در شهر دیگری شانس قبولی داشته باشید. باید مسافت و مسیر رفت و آمد را در نظر بگیرید و در این باره نظر خانواده خود را نیز بپرسید، چراکه اغلب دانشگاه‌های ازاد تعهدی در قبال خوابگاه ندارند.

چنانچه پیرامون نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ سوالی دارید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل کو تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت کنید. مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو دارای چندین سال تجربه در زمینه انتخاب رشته می باشند که می توانند شما را راهنمایی کنند تا با توجه به رتبه ای که کسب کرده اید، بهترین نتیجه را دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه راهنما و نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

 1. علاقه مندان به انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق چه سایتی باید اقدام کنند؟

  انتخاب رشته آزمون سراسری دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.org انجام می شود. نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در طول متن به طور کامل آورده شده است.

 2. آیا همه شرکت کنندگان در کنکور سراسری مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد هستند؟

  خیر، فقط داوطلبانی که دارای کد دسترسی دانشگاه آزاد باشند می توانند انتخاب‌رشته نمایند.

 3. هر داوطلب برای تکمیل فرم انتخاب رشته مجاز به انتخاب چند کدرشته محل می باشد؟

  داوطلبان در فرم انتخاب رشته مجاز به انتخاب 100 کدرشته محل می باشند.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫4 دیدگاه ها

 1. سلام نحوه بررسی فرم انتخاب رشته دانشگاه ازاد ب این صورته ک اولویت های اول ب ترتیب همه داوطلبان بررسی میشود سپس سراغ اولویت بعدی همه داوطلبان میروند یا ب این صورته ک هر داوطلب تمام اولویتا بررسی میشود؟؟

  1. سلام نحوه بررسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد ب این صورته ک اولویت های هر داوطلب بررسی می شود در هر انتخابی که قبول شود اولویت های دیگر بررسی نخواهد شد

  1. سلام نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد می توانید ۱۰۰ کدرشته محل را انتخاب کنید و فقط در یک رشته پذیرفته خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره